wz
  

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov
Na pozadí hudba z Tahity: Takutamaitie

Vysoká Hole

Pohled pro Bohy...

Tak jako každý rok i letos na závěr roku se Matadoři rozhodly pro vánoční nadílku v podobě svátečního vysílání, z ne zrovna dobře dostupné kóty. Cesta na zimní Vysokou Holi je vážná výzva pro zdravého mladého človíčka, natož pro takové jako je Venca Chotěšov (62) a Jířa Doubravka (62). Ale tím, že to přežili, dokázali že to zvládli.
Jak jim a Mildovi Lesná, Kubovi Šumná a Fousáčovi Plzeň Juniorovi se to podařilo si nechte vyprávět.

Na Holi vyrazili dvě skupiny.
Skupina Znojemská, Milda a Kuba a skupina Plzeňská Venca , Jířa a Junior. Plzeňáci to měli cca 430 Km a Znojemáci asi 350 Km. Plzeňská skupina vyjela směr Hradec Králové v 03:33 a po vcelku dobré cestě, která vedla přes zasněžené Červenohorské Sedlo a po cestách na kterých se občas objevila značka…Silnice se v zimě neudržuje…až do Karlovy Studánky, kde na horním parkovišti v pěkně vytopené hospůdce asi v 10:00 byla tato první část cesty ukončena.
Předpokládali jsme, že tam budou již čekat Znojemští panáčci, ale pravda byla, že tam po nich nebyl ani prd. Tak přišel na řadu telefon. To co jsme zjistili bylo šokující. Ty tajtrdlící ještě ani nevyrazili. Že prej Kuba přimrzl k mámě. Cha Cha.
Co to pro nás znamenalo? Znamenalo to asi tak 4 hodiny čekání. No co! Hospůdka je vytopená,  dobře vaří, čepujou dobrý pivčo a nalejvaj dědka Pradědka. Zkrátka žádný zle. A tak jsme se dali do první části obtížného výstupu na Vysokou Holi a tou byla konzumace místních specialit. Nebudu rozepisovat co, že všechno jsme ochutnali, ale mohu garantovat, že na nás obsluha nezapomene hodně dlouho. No byl spokený jako prase v žitě ani nedutal. Jeden z chodů zelňačka. Junior taky neremcal a pocíval oukrob a po něm kachničku si panáček poručil.

A tak čas ubíhal a ubíhal až najednou se otevřeli dvéře a ptáci Znojemáci byli na place. Něco pojedli, popili a protože nahoru jel nejspíš již ten den poslední autobus, tak jsme se šli připravit na druhou část výstupu a tou byla jízda autobusem z Karlovo Studánky na Figuru.
Museli jsme se převléci do odpovídající ho oděvu. Přál bych vám tu podívanou, kde na parkovišti v asi cca 50cm sněhu a tak zhruba v 12 st. mrazu pobíhají 2 dědkové a jeden mlaďas ve slipech a nejsou schopni udržet balanc na jedné noze přičemž tu druhou cpou do peřových gatí. No pohled pro bohy.

Autobus nás s úsměvem řidiče dovezl na Figuru a my jsme se šli přihlásit do recepce na Horskou službu. Musel na nás být úžasný pohled, protože každý kdo nás míjel, nám okamžitě uvolnil cestu jako kdyby se jednalo o vládní delegaci. Na krosně se nám kejvaly uzené šunky a uzená žebra, plastové lahve s Rumem a Slivovicí. Kuba měl zavěšeno v plastových lahvích 14 l vína. A k tomu z těchto dobrot trčely duralové tyče antén a koaxiální kabely. No! S paní, která byla v recepci, to seklo na židli. Zalapala po dechu a provedla zápis do knihy. Jediné na co se zmohla bylo… přihlašte se na Céčku… ( Horská služba) A tak jsme také učinili. Milda vyrazil za obsluhou rolby z požadavkem zda by nás nevyvezl alespoň na hranu hřebenu. Moc se mu nechtělo, (bylo hodně špatné počasí) ale když viděl ty trosky nenechal se dlouho přemlouvat.

Vysoka hole - "Tahity po česky"

http://www.youtube.com/watch?v=_W4Se-JGUU4&feature=player_embedded

Cesta rolbou trvala asi 20min a cca 200m převýšení jsme zvládli bez větší námahy. Ale další část cesty asi tak 1200m po hřebenu ve vánici a větru kolem 15m/sek. za nulové viditelnosti, kdy jsme se museli orientovat jen podle tyčí, které jsou od sebe kolem 20m to nebyla žádná sranda .  Ale všechno dopadlo na jedničku a celá ta banda došla bez ztráty květinky .
Po štamprdličce a teplém vínečku jsme překontrolovali zásoby a neprodleně jsme se pustili do stavby antén. Na CB 5/8 8rad. Sirtelka a do zálohy půlka. Na Pmr 1x Qvad a 1x vert. Vysílat jsme začali asi tak kolem 18:00. Během 6 hod. se počasí ještě zhoršilo a rozlámalo 5/8 a tak jsme museli cca ve 24:00 ukončit vysílání. ( potmě a vtom větru nebylo možno ANT. zpravit ani postavit půlku).

Ráno jsme se probudili do sice lepšího počasí než bylo včera, ale i tak stálo za prd. Foukalo kolem 10m /sek. při minus 15 st. a viditelnost mizerná. Na potřebu se nemohlo odejít dále než na 50m od chaty protože by hrozila možnost, že při návratu se mine chata a to by byl moc, moc velký problém. V okruhu asi tak 30-45min chůze, není žádný orientační bod jen rovná sněhová pláň.
Ale protože jsme toho ještě tolik nesnědli nebyla ani žádná potřeba. Na malou stranu to šlo i z okna a pro případ založení velké strany byl připraven dlouhý provázek a zbytek osazenstva by pro tuto příležitost zpíval do otevřeného okna internacionálu případně Sajuz něrušímij respublik svobodnych ...........!
A to je, moji milí, pro dnešní den všechno. Další pokračování bude v části druhé.

Venca Chotěšov.

Pokračovani

Vysoká Hole

V první části jsme se zaobírali cestou na Holi. V této části se Matadoři představí svými stravovacími návyky a pitným režimem.
Již na začátku jsem se zmínil o 14 litrech Znojemského vínečka , ale opomněl jsem se zmínit o 2,5 litrech rumu, 2l slivovice, 1l vodky, 1l medoviny a 1l Praděda. Tedy cca 7l různých pochutin.
Z potravin to pak bylo 2 x 1,5kg uzené řiti ( macatý ocásek) , 2x 1kg uzeného libového bůčku, 3kg uzených žebírek a 2kg anglické slaniny tedy cca 10kg uzených pochutin. K tomu všemu 6kg chleba a asi 1l guláše. Jó a abych nezapomněl asi 0,5kg naloženého pečeného bůčku v česnekové marinádě z dílny Mildovo paní manželky. Veliká Delikatesa !!!

Anglická slanina pečená na sádle prokládaná špekem.

Došla voda ale Venca Chotěšov to vyřešil obratem

Jak vidíte rozhodně Matadoři na Vysokou Holi hladovět ani žíznit nepřišli. Ale na něco důležitého ve všech těch dobrotách zapomněli. Na vodu!! Podle Venci Chotěšov bylo kolem vody dost a dost a také ji pil. Téměř 1m sněhu. Ale Znojemská větev však o této možnosti nechtěla ani slyšet. Byl jsem přesvědčen, že až se vychlastá víno dojde na vodu ze sněhu. Ale k tomu nedošlo, protože Mildúv odpor k jiné vodě než k té, která je prohnána chemií v podobě chlóru a podobných klumpů, byl tak velký, že se s Kubou rozhodli pro vodu dojít na Figuru. Rozhodnutí velmi šílené, ale jim se podařilo, teda Kubovi ho uskutečnit. Milda na Kubu čekal nahoře na sjezdovce spolu s Jířou, aby mu již po rovině slavnostně pomohli.

Celé dny se jen jedlo a vysílalo, pilo a vysílalo. Střídal se svařáček s gročkem, čajíček se slivovicí. Svařáček z vína bílého, svařáček z vína červeného.
Atmosféra byla taková, jak to u Matadorů bývá. Vynikající. Ze starým rokem se rozloučili jak se sluší a patří. Popřáli všem CB čkářům se kterými měli QSO hodně štěstí a pevné zdraví. A stejné přání posílají všem ostatním.

V danou chvíli bylo venku asi 10 st. pod nolou, ale Jířa notně posilnění všemi možnými vitamíny odhalil své mužné tělo. Chtěl do slip, ale v tom jsme mu zabránili.

Vysoka hole 2010_part 2.avi

http://www.youtube.com/watch?v=cCpB2r3Nk5A&feature=player_embedded#!
 

Vážení přátelé.

Děkujeme Vám všem za přízeň, kterou nám věnujete. Rádi se s Vámi opět uslyšíme a na dalších setkáních Matadorů, které budeme v tomto roce určitě pořádat, se s Vámi rádi osobně setkáme. Věříme, že se ještě mnohokráte uslyšíme z dalších zajímavých končin této planety.
Pro tuto chvíli se s Vámi loučí
Venca Chotěšov, Fousáč junior Plzeň, Jířa Doubravka Plzeň,
Kuba Šumná a Milda Lesná nebo-li :

exp.Radegast a exp.Favorit (medzi kamarátmi aj Rade(chl)ast

 

P.F. 2011 od expedícií a cébečkárov

Pepíku, nezabúdame, spomíname...

ODKAZY na moje weby

Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Svet Bábik:
http://svetbabik.czweb.org
Milujem pani P... :
http://milujempanip.wz.cz
Horné Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz
Horné Chlebany : 
http://cbrsk-chlebany.euweb.cz    
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia - CBRSK:
http://cbrsk.euweb.cz
CB rádioamatérske hobby:
http://cbrsk.euweb.cz 
Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz
Aishwarya Ray:
http://aishwarya.wz.cz 
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to 
Mikinka:
http://mikinka.czweb.org 
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org 
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org 
Svadba:
http://svadbask.unas.cz 
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz 
Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
Vianoce:
http://vianocesk.szm.com 

[Späť | Obnoviť | Dopredu]

by Cezmín Slovakia 2011