wz

"Horal" - Tygr Mutěnice po rokoch...


[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

Členovia exp.Matador a Katus

v Tatrách

Podmienky pre vstup medzi Matadorov

Kat.2
Pro  ty, kteří se zaměřují spíše na soutěže
1. Každému vstupu musí předcházet žádost o přijetí do společenství.
2. Prokázat existenci vlastních QSL
3. Získat v jednom kalendářním roce z účasti ve vyjmenovaných CB soutěžích (PE33, LPD, EBH, Liga, TOP DX Liga) 30 bodů s tím, že umístění v soutěžích je bodováno systémem: 10 , 8 , 6 , 5 , 4 , 3, 2 a 1 bod (1 – 8 místo)
4. Min.15 výjezdů v jednom kalendářním roce.
5. Průměr Min 150 QSO na jeden výjezd.
6. Po přijetí žádosti je nutno posílat průběžně deníky z výjezdů (kontrola existence deníku).
7 Z těchto 15 výjezdů alespoň 1 QSO delší 430 Km potvrzené QSL nebo jiným vhodným způsobem
8. Po splnění podmínek pro přijetí musí proběhnout 6.ti měsíční zkušební doba.

Medzi Matadormi sú

MT 1 – exp.Sopka, MT 2 – exp.Kobra, MT 3 – exp.Radegast,

MT 4 – exp.Horal, MT 5 – exp.Furgon,

 MT 6 – Tomáš. Mob.Roudnice, MT 7 – exp.Mafia, MT 8 exp.Tukan.

Vše začalo pozváním našeho kamaráda Soptíka z Hutě, který má QTH 2 km od Černé studnice. Neviděli jsme se skoro rok, takže naše shledání bylo velmi radostné. Seznamujeme se zde s Čmelákem, je to stejně jako Soptík, vášnivý síbíčkář, který je pro krásné spojení schopen všeho. V pátek 27.10. ve 20 hod. zahajujeme vysílání. Hned od začátku nastávají problémy. Na kanále někomu vadíme. Hledáme jiný. Znovu vadíme. Stále jeden a ten stejný gumák nám znepříjemňuje vysílání až do doby, než zjistí, že to, co dělá, nemá žádný smysl. Expedice pokračuje. Avšak venku procházející se Čmelák zjistí další problém. Uslyšel zvuky, které byly přinejmenším podezřelé. Přicházely od 40 m vzdáleného vysílacího zařízení Eurotel. Čmelák neváhá a vbíhá do tmy. Na vysílači objevil dva narušitele. Vyzval je, aby ihned slezli dolů a legitimovali se. Jeden hbitě utekl. Druhému však Čmelda nedal příležitost. Přiběhl k němu zezadu a ručku (Dragon) mu přitiskl na záda se slovy:
„Ruce vzhůru!“
Za několik okamžiků už se narušitel veze ve vyhřátém automobilu přivolané policie. Snad jen díky duchapřítomnosti a hbitému zásahu Čmeldy nevznikly na vysílači žádné materiální škody, tak jako už mnohokrát po návštěvě zlodějů zde na Černé studnici.
Naše nepřetržité vysílání se snaží narušit už jen počasí. Vše začíná mlhou, která zhoustla tak, že by se dala krájet. A zřejmě proto, aby nebylo počasí jednotvárné, přidává se zpočátku mírný déšť. Silný nárazový vítr prověřuje nejenom nás, ale i odolnost 8m stožáru s anténou. Teprve poté nás Černá studnice přijala a smířila se s naší přítomnosti. Následující večer prožíváme doslova expediční hody. Podmínky pro šíření jsou dobré. V deníku nám přibývají volačky z celé ČR a nejenom to, spojení s námi navazují i kolegové ze Slovenska. V neděli ve 4 hod. ráno silně unaveni končíme. Musíme si odpočinout jelikož nás čeká dlouhá cesta do domovského QTH Mutěnice okr. Ho.) I přesto že jsme zde nezdolali náš dálkový rekord, hodnotíme tuto expedici jako úspěšnou. Velkou zásluhu na tom má zejména Soptík a paní Soptíková, kteří nám poskytli servis a maximální pohodlí v jejich domě po dobu 3 dnů. Sami se uskromnili, abychom se cítili jako doma. Nesmím opomenout ani kuchařské dovednosti paní Soptíkové, které jsou vskutku obdivuhodné. Dodnes vzpomínám na vynikající španělské ptáčky nebo jablkový závin, který nemá konkurenci.
Expedice Horal jela na studnici také z důvodu, resp. s úmyslem udělat nějaké krásné spojení na Slovensko protože v ČR je všechno blízko. Na Slovensko jsme doletěli bohužel jenom kousek za hranice. No a ani by to nebyl Horal, kdyby nemněl smůlu on nebo někteří jeho příznivci. Jako např. FORNAX TRSTÍN (Na fotografii). Byl naše pojistka pro dlouhé spojení na Slovensko. V pozdních hodinách mířil kvůli nám s myšlenkou krásného spojení na kopec přes 1300m.n.m. Avšak jeho automobil na tuto kótu nedojel. V polovině cesty se s ním utrhla vozovka a jeho Š 105 leží na okraji prudkého srázu převrácená na boku. Škodověnka vyvázla s četnými modřinami. Fornax je naštěstí v pořádku. Druhý den ráno je nutná pomoc 6 silných kamarádů k vytažení automobilu. Tato příhoda nás velmi mrzí! Jsme rádi že i přesto jsme na Slovensko měli 3 spojení. Zajímavá situace nastala v okamžiku po 990 spojení. Poté se vše očividně zpomalilo, takřka zastavilo. Jelikož byla pokročilá doba tak jsme nabyli dojmu, že brejkové jednoduše spí! Později se ukázalo že se mýlíme. Každý chtěl být tisící účastník a proto čekali až přijde čas a bylo to tady. S patřičnou vážností jsem oznámil do éteru že kdo se nyní ohlásí na naši expedici bude tisícím účastníkem. To jsme ještě nevěděli co se stane. Hned jakmile jsem pustil majk nastalo hučení jako ve včelím úle, strhl se boj brejků který pochopitelně a bohužel vyhrál ten nejsilnější. Tento zážitek mám dodnes v paměti.
Co mohu říci závěrem? Snad jen to, že mým cílem bylo nejenom seznámit vás s některými zážitky z Černé studnice, ale hlavně upozornit, že nás sprovázeli lidé různí. Špatní i dobří. Těch dobrých, kteří dokáží pomoci v každé situaci, je nutno si vážit a mít je v úctě. S klidem v duši mohu říci, že stále jsou mezi námi! Vyhodnocení expedice je víc než krásné, mít od 27. do 29. 10. 2000 za 22,5 hodin s vysíláním v pátek od 20 hod. do 8,30 rána a v sobotu od 18,00 hod. do neděle 4,00 hod. rána 1005 spojení...
Děkujeme všem příznivcům,

expedice Horal.

Tygr Mutěnice na foto zľava, v strede Kobra a vpravo Tygřica.

Černá Studnice

ČERNÁ STUDNICE, 869 m.n.m. LOKÁTOR: JO 70 OR
Vjezd na vrchol povolen pouze se souhlasem majitele restaurace na vrcholu. Možnost občerstvení.
Dne: 27. - 29. 10. 2000. Expedice nese pořadové číslo 11.
Nejkratší spojení: ČMELÁK ČERNÁ STUDNICE - 3m – 4 spojení
Nejdelší spojení: PAVEL MYAJAVA JN 88 SR (sk) – 275 km – 967 spojení
JAN 19 MYJAVA – 275 km – 992 spojení
MYŠÁK SKALICA – 260 km – 937 spojení

Počet účastníků: 1005
Doba vysílání: PA –20 h. – SO 8,30h. SO - 18 h. – NE 4 h. Celkem 22,5 hodin.
Poznámky:
Použita aparatura: Zdroj: Síťový zdroj. Vysílačky Allamat 296 4Wa Allamat 295 10W, anténa 5/8 12 radiál + 8 m stožár.
Účastníci expedice: Vedoucí a současně operátor: TYGR,
2 operátor: SOPTÍK HUŤ
3 operátor: KOBRA MUTĚNICE
zapisovatelé: ITALKA,TYGŘICA a ČMELÁK
Vysílání probíhá na kanálu číslo: 29

Ešte treba dodať, že Tygr Mutěnice absolvoval expedície 29. 2. 2000 KOZÁKOV 744m.n.m. JN 70 PQ s najdlhším spojení 250 km na Veľkú Javorinu.
7.5. 2000 BABÍ LOM - rozhľadňa pri Brne, lokátor JN98GH s najdlhším spojením na Klínovec 292 km. A dňa 1.10.2000 Veľká Javorina v Bielych Karpatoch lokátor JN88UU s najdlhším spojením 356 km expedícia Radegast, operátori Venca Chotěšov a Venca Mantov.


 

Expedícia "Veľká Javorina"
Tygr Mutěnice znovu na love!

Silná a početná expedícia je tentoraz aj so slovenskými operátormi, čo ma veľmi teší. Prejavili sa ako zdatní operátori a spĺňali požiadavky, kvalitu a vysokú úroveň "Horala". Počasie sa ako vždy pohráva. Vyskúšalo na nás všetko možné. Hmlu s dažďom, dážď s vetrom, mráz a dokonca aj snehovú chumelicu. Nepriazeň počasia nás prenasleduje už niekoľko expedícií po sebe. S počasím sa však pomerne ľahko dokážeme vysporiadať, horšie to je s rušením, na ktoré má prosto Horal smolu. Na Veľkej Javorine Horal nezdolal svoj rekord spojení, ale podarilo sa predĺžiť najdlhšie spojenie o 36 kilometrov.

Dňa 17. - 19. 11. 2000 nesie už expedícia HORAL (pod vedením Tygra Mutěnice) číslo dvanásta.
Najkratšie spojenie: Tygr mobil, Veľká Javorina, 5 km (146 spojenie)
Pegas Stará Turá, 9km, (530 spoj.)
Najdlhšie spojenie: Exp. Kobra, Klínovec, 392 km (731 spojenie)
Tonda (Šumava) Vydhošť, 310 km (759 spojenie a
Exp. Radegast, JO 70 QR, 271 km (655 spojenie)
Počet účastníkov: 903
Doba vysielania: Celkom 23 hodín.
Použité stanice: Allamat 295, Allamat 296,
Anténa: 5/8 umiestnená na budove pri vysielači
Vo výške 5 metrov.
Účastníci expedície: Vedúci a operátor: Tygr Mutěnice
Operátori: Kobra Mutěnice, Fornax, Dallas Trstín
Zapisovatelia: Fero, Eman Trstín a Tygřica Mutěnice.


Cez víkend bolo možné počuť expedíciu HORAL pod vedením Tygra Mutěnice na Veľkej Javorine. Robíme výnimku, pozývame na pomoc operátorov zo Slovenska, Fornaxa, Dallasa, Emana a Fera z Trstína. Hneď po príjazde na vrchol sa počasie zopsulo tak, že to vyzeralo asi tak, čo hodina, to iné počasie, skoro ako v Tatrách a na Himalájskom pohorí. Hmla ako smotana, nepríjemný dážď a dotieravým vetrom, s ktorým naša 12-násťradiála zvádza urputný boj. Podmienky na vysielanie sú tiež nevábne. Ukľudňujeme sa myšlienkou, že už nič horšieho nás ani stretnúť nemôže. Vôbec sme netušili, že sa mýlime.
Na druhý večer počasie znovu kruto žartuje a vyťahuje na nás svoje ďalšie tromfy. Sneh. Vietor nelenil a začal sneh preháňať hore dolu a snehová chumelica bola na svete. Sneh zavieva krajinku do bielych závojov, ktoré vďaka klesajúcej teplote namŕzajú. Chlad sa nám vtiera pod kožu a snažíme sa ho zaháňať pleteným a neskôr aj „tekutým svetrom.“
Bohužiaľ, zhoda náhod zapríčinila, že sme boli nútení zaujať takú pozíciu, že nám budova vysielača zatienila veľkú časť Slovenska. Z tohto dôvodu si
nemôžeme ani vytvoriť tabuľku o aktivite slovenských cébečkárov na pásme. Po 22 hodine sa konečne všetko utíšilo, teplomer ukazuje nulu a nad našimi hlavami sa rozžiarili tisíce drahokamov. Dokonca i rušenie opadlo a Horal začína mať znovu svoj deň. Do nedeľňajšieho rána zapisujeme viac ako 900 volačiek a náš signál oslovili i chlapci v Jizerských, Krušných a Orlických horách, na Šumave atď. Najdlhšie spojenie s expedíciou Kobra bolo korunované obrovskou radosťou, radostnými výkrikmi vedúceho operátora Lucifera Mělník.
Hneď od začiatku expedície vysielame z dvoch áut, takže Horal bol rozdelený na českú a slovenskú posádku. Slováci vysielajú s polkou anténou, ktorá sa ukázala byť lepšia, kým neustúpilo rušenie. V kľude zasa ovládla pásmo naša 5/8. Posádky sa vo vysielaní striedajú, brejkovia pribúdajú na stovky a som milo prekvapený vzácnou súhrou s operátormi zo Slovenska, ktorá medzi nami zavládla celkom prirodzene a spontánne. Atmosféra je jednoducho neopakovateľná a zostávajú veľmi príjemné spomienky na našu spoločnú expedíciu. Verím, že nebola prvá a posledná a dúfam, aj sa teším na oslovenie a spoluprácu s niektorou zo slovenských expedícií.
Ďakujem operátorom Fornaxovi a Dallasovi, že expedíciu Horal predstavili na Slovensku vo veľmi dobrom svetle a dvojčatám Emanovi a Ferovi za rýchle zapisovanie a vytváranie pohody. Priateľov CB zdraví a veľa spojení praje

Tygr Mutěnice

 

Zdroj videa: http://www.youtube.com/user/dudkolenka

Moje www stránky

Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz/ 
Veľká noc: http://velkanoc.ic.cz/
Svadba: http://svadbask.unas.cz 
Bylinky: http://bylinky.czweb.org/ 
Moji psi: http://mikinka.czweb.org 
Cemetery: http://cemetery.zaridi.to 
Príroda: http://milujempanip.wz.cz/ 
Zo života: http://svetbabik.czweb.org/ 
Miss sveta z Indie: http://aishwarya.wz.cz 
Obec H.Chlebany: http://hornechlebany.unas.cz/ 
Hobby CBRSK Horné Chlebany: http://cbrsk.euweb.cz 
Kóma - prežila svoju smrť: http://gloriapolo.czweb.org 
Christmas all the year: http://vianocechristmas.czweb.org/ 
Múdra ako rádio: http://mudraakoradio.euweb.cz/ 
Milujem pani Prírodu: http://eufrosyne.wz.cz/ 
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org/ 
Jánska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz/
Hobby: http://www.cbrsk.php5.sk/ 
Cezmín: http://cezmin.czweb.org/ 
Vianoce: http://vianocesk.ic.cz/
Stránky urobené zdarma iným
Dieťa a jeho práva: http://dieta.czweb.org/ 
Buldog english: http://rudovaetuda.czweb.org 
Cébečkár a jeho olympionik: http://olympionikholub.ic.cz 
Kresťanský spolok CB seniorov ČR: http://rannisedmicka.ic.cz 

Cezmín - Midi