wz

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

NA KONCI STARÉHO ROKU, TRADIČNÁ TO SVIATKU TVÁR,
ŽE PRIANIE ZDRAVIA, ŠŤASTIA, MAL BY PRINIESŤ KOMINÁRI

ÚPRIMNE BY RUKU STISOL SVOJOU PRAVICOU ČIERNOU
BY ŠŤASTENA ZOSTALA VÁM PO CELÝ ROK VERNOU.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2011 Vám prajem TUKANI. Cezmín

Tukani vstoupili mezi MATADORY
23.8.2009

 
Sdružení MATADOR informuje CB veřejnost, že, Exp.Tukan, po 2 letém snažení získala certifikát (jako 8 člen sdružení) pro vstup do sdružení Matador podle kat.2 a tím i právo užívání vol.znaku ( označení)
MT 8.
Tukani splnili bezezbytku měřítko výkonnosti, které je vskutku velmi obtížné a pro mnohé se zdá být nepřekonatelné a tím i nesmyslné. Ale po pravdě řečeno s tímto úmyslem jsou podmínky pro získání certifikace postaveny. V žádném případě neslouží jako náborový prostředek. A před každým, komu se to podaří neni na škodu smeknout.
 

Mezi tyto stávající členy :
MT 1 – exp.Sopka, MT 2 – exp.Kobra, MT 3 – exp.Radegast , MT 4 – exp.Horal ,

MT 5 – exp.Furgon , MT 6 – Tomáš. Mob.Roudnice , MT 7 – exp.Mafia
Patří i :

MT 8 – exp.Tukan
Kat.2

Pro ty, kteří se zaměřují spíše na soutěže
1. Každému vstupu musí předcházet žádost o přijetí do společenství.
2. Prokázat existenci vlastních QSL
3. Získat v jednom kalendářním roce z účasti ve vyjmenovaných CB soutěžích ( PE33, LPD, EBH, Liga , TOP DX Liga ) 30 bodů s tím, že umístění v soutěžích je bodováno systémem : 10 , 8 , 6 , 5 , 4 , 3, 2 a 1 bod ( 1 – 8 místo)
4. Min.15 výjezdů v jednom kalendářním roce.
5. Průměr Min 150 QSO na jeden výjezd.
6. Po přijetí žádosti je nutno posílat průběžně deníky z výjezdů (kontrola existence deníku).
7. Z těchto 15 výjezdů alespoň 1 QSO delší 430 Km potvrzené  QSL nebo jiným vhodným způsobem
8. Po splnění podmínek pro přijetí musí proběhnout 6.ti měsíční kušební doba

Všem členům exp.Tukan blahopřejeme.
za sdr. Matador
Venca Chotěšov a Tygr Mutěnice

Expedice Tukan Velká Javorina JN88UU 2009

 

http://www.youtube.com/watch?v=5Z8S7lOAP3k

 

3.10.09 Exp. Tukan Velká Javorina

http://www.youtube.com/watch?v=94NHirdbZE4

Dvorská bouda

 

http://www.youtube.com/watch?v=flNcDEgLYlM

Velka Javorina 17.5.2009

 

http://www.youtube.com/watch?v=ahiWuvZX_u4


Tukan a Tučňák na Mikulčině vrchu
12. 02. 2007


Tak se nám překulil rok a začíná nám nové kolo CB ligy. V letošním roce jsme se dohodli, že reprezentaci Severní Moravy vezmeme do vlastních rukou. Minulou větou jsem ukřivdil expedici Tesla, která naše končiny již reprezentuje od loňska, a proto opravuji, pomůžeme klukům z Havířovska reprezentovat tento cíp naší vlasti (to zní jako ze starých knih a filmů, ale co už . Aby toho nebylo málo, udělali jsme kartelovou dohodu (doufám, že za to nebudeme popotahovaní) a spojili jsme síly.
Jak?
Dohodli jsme společný boj v letošním ročníku jako spojené expedice Tukan a Tučňák. Tukan má tu energii hnát celý podnik kupředu, Tučňák má potenciál dokopat Tukana ke slušnému výsledku. Jestli se to povede, ukáže konec roku, zatím nám držte palce. Nicméně trochu nevyšel náš plán prezentovat tuto myšlenku veřejně, pořadatel CB ligy požadoval jednoznačný název jednoho expedičního týmu a proto jsme se dohodli, že deníky budeme zasílat jako expedice Tukan (nové názvy a kombinace zkratek expedic jsem zavrhl, lidé již tak mají chaos v tom, kde kdo vysílá), Tučňák bude dělat Vojtovi šedou eminenci v pozadí (jako vždy) a morálně víme, že je to o spolupráci a ne o názvech. Zároveň ale expedice Tučňák neumírá, chystá nové kolo soutěže o Tučňákův frak a mimo CB ligu se vždy bude snažit dát Vojtovi na frak . Prostě jako každý rok.
Protože CBčkářů je sice dost, ale jako všude platí pravidlo, že nejsou lidi, po zkontaktování tradičních operátorů jsme zjistili, že nemáme s kým vyjet. A tu Vojta dostal spásný nápad kontaktovat Jardu Dobrá. Tento človíček je znám jako zarytý a zapálený turista, a ozývá se ze všech možných kót, na které se vyškrábe. Jardu nabídka na vysílání v "dospělé" expedici zaujala a prohlásil, že okusit se musí všechno. Takže už jsme byli tři. Já, Vojta Hájov a Jarda Dobrá. Kopec byl vybrán a domluven, jako prolog v letošním roce jsme se rozhodli pokořit Mikulčin vrch, lidově přejmenovaný na Mikulčák. Termín byl vybrán na 13. ledna. Počasí nás strašilo vichřicemi a proto jsme vyjížděli s obavami. Vojtovo potejblové vozítko nás dovezlo spolehlivě (skoro bych se vsadil, že žádná expedice neuveze v tak malém vozidle takové kvantum věcí), sem tam se sice ozývaly nezvyklé zvuky (však si zase zvyknu), nicméně cesta tam i zpět beze ztráty kytičky. Po dojezdu jsme vztyčili na 10 m magirus totálně zrestaurovaného Black Pirata, Jardovi Dobrákovi jsme pomohli zprovoznit 70 cm anténu a hupky dupky do teplíčka.
Vysílání jsme zahájili okolo 11 dopoledne. Starým pánům bylo třeba trochu připomenout a ukázat, že na kopci to musí odsýpat, ti si však nenechali do ničeho kecat. Stejně nebylo kam spěchat, polední a raně odpolední útlum na pásmu dělal své. Zaučil jsem je ještě, jak se zachází s kecalem (pomocník k nezaplacení, máme tam nahrány výzvy, abychom šetřili síly) a šel jsem si zdřímnout. Sotva jsem zabral, budili mne k večeři. To jsou ale kamarádi! Prý to mám za to... Po večeři jsem se vydal opět do pelechu. Nejraději mám expedice, kde pomůžu postavit antény, něco si odvysílám, ale hlavně dospím, co jsem zameškal přes týden. Nebylo mi tentokráte přáno. Podmínky nám trochu nepřály, co jsme chtěli slyšet se nedařilo, pro změnu jsme slyšeli to, o čem se nám nesnilo. V posteli jsem se převaloval, několikrát zvonil mobil, kde jsme, že nás neslyší stanice kolem Frýdku a okolí.
O půl dvanácté v noci, po několika přerušených dřímotách, jsem šel spolubojovníky vystřídat. Bylo za nimi vidět úctyhodný kus práce. Tušil jsem, že moje chvíle přijde. Staří pánové zalehli (snad mi to označení jednou odpustí), ulehli i gumáci a blízké stanice, které si s námi udělaly spojení před spaním, naopak zazvonil budík lovcům expedic. Udělal jsem, co se udělat dalo. Neměl jsem sice spojení jedno za druhým tak, jako Vojta s Jardou z večera, ale pozdravil jsem se s Bohoušem na druhém konci republiky, fiktivně jsem si potřásl rukou s Tomášem mobil Roudnice a udělal další zajímavé spojení. Mohutně mi byl nápomocen již dříve zmíněný kecal. Odpadl jsem po slušné šichtě bez přestávky a spánku o půl osmé ráno. Večerní naspaný čas se hodil.
Závěr patřil mistrům. Ze zbývajícího času expedice dokázali vydupat, co ještě šlo. Co k tomu dodat? Opět mne vzbudili, tentokrát pod záminkou balení a cesty domů... Tu jsme zvládli v pohodě, autíčko zaslouží pochvalu i s řidičem. Co k tomu dodat: úvodem zmíněná spolupráce se jeví slibně. Zadané úkoly jsme splnili, myslím (doufám a věřím), že si v letošním ročníku netrhneme ostudu. Děkuji Vojtovi i Jardovi za spolupráci nezměrné vynaložené úsilí a těším se na další výjezd.

Mirda Příbor (Originál TU! )


Z histórie súťaže "O tučňákův frak"

Standa Židlochovice, Mirda Příbor a DJ Quick Albrechtičky připravili pro síbíčkářskou veřejnost dlouhodobou soutěž O tučňákův frak.
"Už dříve jsme diskutovali o tom, že nám soutěže na CB úplně přesně nevyhovují, že bychom se rádi zúčastnili, ale nacházeli jsme různé překážky. Pokud se zobecní, dají se pojmenovat slovy čas a peníze. Pokusili jsme se vytvořit pravidla, která by vyhovovala právě nám (a snad i Vám), vzali jsme si inspiraci z různých diskuzí, jiných pravidel a vše řádně proprali. Je nám scela jasné, že se najde spousta odpůrců, ale taky doufáme i příznivců."

Nultý ročník
(proposice najdeš ZDE) proběhl v roce 2006, aktivně se zúčastnilo 5 soutěžících, kteří nakonec skončili následovně:
1.Expedice Tukan 46.080,8 bodů
2.Expedice Tučňák 32.284,7 bodů
3.Expedice Ještěr 9.187,7 bodů
4.Osamělý Tučňák 1.015,3 bodů
5.Dragon Praha 282 bodů
 
OTF Výsledky za rok 2006
 
Do dalšího ročníku (proposice najdeš ZDE) se přihlásilo 6 soutežících týmů a jednotlivců, z nich se aktivně zúčastnilo 5 soutěžících, kteří nakonec ukončili první ročník v tomto pořadí:
1.Expedice Bivoj 36.910,1 bodů
2.Expedice Tučňák 20.896,2 bodů
3.Expedice Liška 17.271,8 bodů
4.Expedice Medvěd 8.120,7 bodů
5.Dragon Praha 3.259,4 bodů
Konečné výsledky 1. ročníku soutěže v roce 2007

Prozatím (?) poslední ročník této soutěžeproběhl v roce 2008 s následujícím výsledkem.
1.Expedice Radegast
2.Expedice Matador
3.Expedice Tučňák
4.Expedice Aro
5.Expedice Tukan
5.Expedice Medvěd
 Vyhodnocení OTF 2008

 

Odkaz na stránky exp. TUKAN: http://cb.penguin.cz/

 

Moje www stránky
Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz 
Veľká noc:
http://velkanoc.ic.cz
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org 
Moji psi:
http://mikinka.czweb.org 
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to 
Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
Svadba u nás:
http://svadbask.unas.cz 
Miss sveta India:
http://aishwarya.wz.cz 
Milujem pani P...:
http://milujempanip.wz.cz 
Zo života ná‘ho:
http://svetbabik.czweb.org 
Obec H.Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz 
Hobby CBRSK Horné Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz 
Kóma, Glória prežila svoju smrť:
http://gloriapolo.czweb.org 
Christmas all the year:
http://vianocechristmas.czweb.org 
Ľudový básnik Michal Krpeľan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
Múdra  ako  rádio :
http://mudraakoradio.euweb.cz 
Vianoce, Merry Christmas:
http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc Pascha:
http://velkanoc.czweb.org 
Hobby  CB  rádio:
http://www.cbrsk.php5.sk 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org 
Stránky urobené zdarma iným
Olympionik: http://olympionikholub.ic.cz
Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org 
Buldog english:
http://rudovaetuda.czweb.org 
Kresťanský spolok seniorov:
http://rannisedmicka.ic.cz

 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

by Cezmín 2010