wz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Zaujímavé odkazy na rozhľadne v ČR

Mapa rozhľadní v ČR: http://itakura.kes.vslib.cz/jan/rozhledny/pristup.html

Stránka o rozhlednách v ČR: http://itakura.kes.vslib.cz/jan/rozhledny/rozhled.html

Súhrnné informácie o rozhlednách v ČR: http://itakura.kes.vslib.cz/jan/rozhledny/rozcestnik.html

Prístupnosť rozhľadní v ČR: http://itakura.kes.vslib.cz/jan/rozhledny/pristup.html

Rozhledny 2010

Letošní akce se uskuteční v noci z 29. na 30. května 2010. Vzhledem k očekávanému velkému rušení na základním CB pásmu 40 kanálů se bude akce konat v rozšířeném pásmu kanálů 41 až 80, a to konkrétně na kanále 78 či na náhradním kanále 75 CB pásma podle všeobecného oprávnění (dále jen VO). Plné znění Všeobecného oprávnění včetně kmitočtů kanálů je ke stažení zde: VO-R/07/08.2005/22. Pro majitele rozšířených stanic s přepínáním pásem po 40 kanálech odpovídají kanály 78 a 75 kanálům 38 a 35 o pásmo níž (většinou označováno jako B) než je základní CB pásmo (většinou označováno jako pásmo C).

Před vlastní akcí Rozhledy 2010 bude mezi 22. hodinou a půlnocí probíhat soutěž ve dvou kolech. Pro soutěž platí stejné kmitočty jako pro štafetu, tj. hlavní kanál 78 a náhradní kanál 75. V každém kole se budou postupně ozývat 3 kontrolní stanice, každá vždy 20 minut. Počítá se pouze spojení, které je potvrzeno reportem jak posádkou rozhledny, tak i kontrolní stanicí. V každém kole je možno udělat s každou kontrolní stanicí pouze jedno soutěžní spojení v určeném čase, tj. během celé soutěže je možno udělat maximálně 6 soutěžních spojení. Každé soutěžní spojení je započítáno s ohledem na vzdálenost a nadmořskou výšku tak, aby měly šanci i nižší rozhledny, které se na všechny kontrolní stanice nedovolají. Při každém spojení se hlašte přiděleným číslem rozhledny (pokud si nebudete jisti, že kontrolní stanice správně slyšela vaše číslo, přidejte i lokátor a název rozhledny, pomůže to ke správné identifikaci) a vyměňte si s kontrolní stanicí reporty. Další údaje nehlašte, ať mají šanci se ozvat i další posádky. Pozor, posádka, která se neozve při vlastní akci Rozhledny 2010 (ve štafetě, která bude zahájena v 1 hodinu po půlnoci) v obou kolech, bude ze soutěže diskvalifikována, tj. pokuste se neusnout, jinak nic nevyhrajete, i kdyby jste se umístili na 1. místě. Výherci na prvních třech místech obdrží barevné diplomy na fotografickém papíře ve formátu A4 (jeden pro každou posádku) a ceny podle pořadí. Účast v soutěži není povinná a automaticky se jí můžete zúčastnit, avšak pouze pokud jste přihlášeni do akce Rozhledny 2010.

Mezi půlnocí (po skončení soutěže) a zahájením akce Rozhledny 2010 bude probíhat kontrola účasti spojená s ověřením vzájemné slyšitelnosti mezi rozhlednami, které mezi sebou předávají štafetu a nejbližšími předchozími a následujícími v případě problémů se vzájemnou slyšitelností. Je to kvůli tomu, aby bylo možno v případě potřeby včas upravit trasu a aby nedocházelo v řetězci k mezerám, jež zbytečně zdržují průběh akce. V případě, že jste se již předtím se sousedními rozhlednami spojili, můžete se dohodnout, že vzájemnou slyšitelnost potvrdí pouze jedna rozhledna. Byli bychom rádi, abyste tuto kontrolu nepodceňovali, protože někdy stačí, aby vypadla jediná rozhledna a je nutno kvůli tomu změnit pořadí i několika rozhleden.

Vlastní akce Rozhledny 2010 bude zahájena 30. května v 1 hodinu v noci krátkým úvodním slovem a štafetu zahájí rozhledna číslo 1 předáním na další rozhlednu v pořadí.

Při prvním kole se každá rozhledna postupně ohlásí číslem, názvem rozhledny, lokátorem, posádkou a předá štafetu na další rozhlednu v pořadí (aby kolo proběhlo rychle a aby posádky v mezeře mezi předáváním v prvním a ve druhém kole neusnuly). Ve druhém kole pak je možno přidat krátké info o rozhledně, kolik ostatních rozhleden posádka slyšela, dojmy z akce a podobně.

Prosíme také posádky, aby si zapisovaly reporty (slyšitelnost a sílu signálu) ostatních rozhleden a tyto zapsané údaje nám po akci poslali na adresu uvedenou na hlavní stránce, případně je možno tyto údaje osobně předat na setkání na Žernovce, termíny konání je možno zjistit na těchto stránkách v kalenáři akcí, či na některé další akci Jiřině Písnice, nebo je nadiktovat po CB. Takto získané údaje nám pomohou při sestavování trasy Rozhleden při dalších ročnících a také mohou inspirovat různé expedice i jednotlivce při výběru vhodného místa k vysílání.

Také bychom byli rádi, aby nám přihlášené posádky, které se z nějakého důvodu nebudou moci akce Rozhledny 2009 zúčastnit, daly o této skutečnosti včas vědět. Bude-li to ještě před uzávěrkou, umožní to přihlášení jiné posádky na tuto rozhlednu a v každém případě to pomůže při sestavování trasy, podle které bude štafeta probíhat. I po uzávěrce (ale raději alespoň 2 dny předem) to umožní včas upravit trasu a upozornit posádky, kterých se změna týká. Chápeme, že se stane, že z nějakého naléhavého důvodu není možno se nakonec i přes veškerou snahu zúčastnit, ale pokud se to stane, pak nám dejte alespoň nějak vědět (nejlépe pomocí SMS), že vám to nevyšlo.

Ceny za umístění v soutěži spolu s diplomy a pamětními listy budou předány na srpnovém setkání v Holicích, případně pak v září či na listopadovém setkání na Žernovce. Ceny, které nebude možno předat do konce roku, propadnou ve prospěch pořadatele a budou převedeny do dalšího ročníku.

Přihlašování do akce je možné pomocí těchto stránek (v seznamu rozhleden v ČR kliknutím na odkaz u zvolené rozhledny nebo kliknutím na tlačítko ,,Přihlásit se na jinou rozhlednu'' pod seznamem v případě, že se v něm tato nenachází - pokuste se však nejprve podívat, jestli není uvedena pod jiným názvem, mnoho rozhleden má více názvů a ty pak jsou uvedeny většinou v závorce) nebo Jiřině Písnice buď telefonicky či pomocí SMS na čísle 608 54 18 16 nebo také přes CB na kanálech 18 či 21, je-li na poslechu či osobně na setkání na Žernovce. Po uzávěrce bude možnost přihlášení na těchto stránkách zablokována.

Uzávěrka přihlášek je o půlnoci ze soboty 22. na neděli 23. května 2010.

Hodně úspěchů v soutěži a pěkné zážitky z akce všem účastníkům přejí

Jiřina Písnice a Franta Stodůlky

Uvítáme též různé příspěvky a fotografie s popisem nejen z této akce (samozřejmě z různých CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte prosím při zveřejnění s pár dny zpoždění, zpracování chvíli trvá) Pokud by měl někdo zájem o vkládání článků na těchto stránkách, ozvěte se na e-mail, uvedený na úvodní stránce. Pošleme vám podmínky a pokud budete souhlasit, obdržíte návod na vkládání a přístupové jméno a heslo. Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13 x 9 cm) nebo 640 x 480 bodů ve formátu JPEG (=JPG) se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral místo cca 20 až 70 kB.

Vítejte u informací k akci Rozhledny 2009

Letošní akce se uskuteční v noci z 30. na 31. května 2009. Vzhledem k velkému rušení na základním CB pásmu 40 kanálů uvažujeme o tom, že by akce letos probíhala v rozšířeném pásmu kanálů 41 až 80, které však nemusí mít všichni účastníci, proto je i nadále počítáno s konáním v základním pásmu, pokud se tato situace vyskytne, budeme však usilovat o to, aby se akce přesunula. Pokud tedy budou mít všechny posádky alespoň jednu rozšířenou stanici, která v tomto pásmu funguje, akce bude probíhat na kanále 78 či na náhradním kanále 75 CB pásma podle všeobecného oprávnění (dále jen VO), pokud ne, pak bude akce probíhat klasicky v základním pásmu na kanále 20 či na náhradním kanále 17 podle VO. Plné znění Všeobecného oprávnění včetně kmitočtů kanálů je ke stažení: VO-R/07/08.2005/22. Pro majitele rozšířených stanic s přepínáním pásem po 40 kanálech odpovídají kanály 78 a 75 kanálům 38 a 35 o pásmo níž (většinou označováno jako B) než je základní CB pásmo (většinou označováno jako pásmo C).

Před vlastní akcí Rozhledy 2009 bude mezi 22. hodinou a půlnocí probíhat soutěž ve dvou kolech. V každém kole se budou postupně ozývat 3 kontrolní stanice, každá vždy 20 minut. Počítá se pouze spojení, které je potvrzeno reportem jak posádkou rozhledny, tak i kontrolní stanicí. V každém kole je možno udělat s každou kontrolní stanicí pouze jedno soutěžní spojení v určeném čase, tj. během celé soutěže je možno udělat maximálně 6 soutěžních spojení. Každé soutěžní spojení je započítáno s ohledem na vzdálenost a nadmořskou výšku tak, aby měly šanci i nižší rozhledny, které se na všechny kontrolní stanice nedovolají. Při každém spojení se hlašte přiděleným číslem rozhledny (pokud si nebudete jisti, že kontrolní stanice správně slyšela vaše číslo, přidejte i lokátor a název rozhledny, pomůže to ke správné identifikaci) a vyměňte si s kontrolní stanicí reporty. Další údaje nehlašte, ať mají šanci se ozvat i další posádky. Pozor, posádka, která se neozve při vlastní akci Rozhledny 2009 (ve štafetě, která bude zahájena v 1 hodinu po půlnoci) v obou kolech, bude ze soutěže diskvalifikována, tj. pokuste se neusnout, jinak nic nevyhrajete, i kdyby jste se umístili na 1. místě. Výherci na prvních třech místech obdrží barevné diplomy na fotografickém papíře ve formátu A4 (jeden pro každou posádku) a ceny podle pořadí. Účast v soutěži není povinná a automaticky se jí můžete zúčastnit, avšak pouze pokud jste přihlášeni do akce Rozhledny 2009.

Mezi půlnocí (po skončení soutěže) a zahájením akce Rozhledny 2009 bude probíhat kontrola účasti spojená s ověřením vzájemné slyšitelnosti mezi rozhlednami, které mezi sebou předávají štafetu a nejbližšími předchozími a následujícími v případě problémů se vzájemnou slyšitelností. Je to kvůli tomu, aby bylo možno v případě potřeby včas upravit trasu a aby nedocházelo v řetězci k mezerám, jež zbytečně zdržují průběh akce. V případě, že jste se již předtím se sousedními rozhlednami spojili, můžete se dohodnout, že vzájemnou slyšitelnost potvrdí pouze jedna rozhledna. Byli bychom rádi, abyste tuto kontrolu nepodceňovali, protože někdy stačí, aby vypadla jediná rozhledna a je nutno kvůli tomu změnit pořadí i několika rozhleden.

Vlastní akce Rozhledny 2009 bude zahájena 31. května v 1 hodinu v noci krátkým úvodním slovem a štafetu zahájí rozhledna číslo 1 předáním na další rozhlednu v pořadí.
Při prvním kole se každá rozhledna postupně ohlásí číslem, názvem rozhledny, lokátorem, posádkou a předá štafetu na další rozhlednu v pořadí (aby kolo proběhlo rychle a aby posádky v mezeře mezi předáváním v prvním a ve druhém kole neusnuly). Ve druhém kole pak je možno přidat krátké info o rozhledně, kolik ostatních rozhleden posádka slyšela, dojmy z akce a podobně.
Prosíme také posádky, aby si zapisovaly reporty (slyšitelnost a sílu signálu) ostatních rozhleden a tyto zapsané údaje nám po akci poslali na adresu uvedenou na hlavní stránce, případně je možno tyto údaje osobně předat na setkání na Žernovce, termíny konání je možno zjistit na těchto stránkách v kalenáři akcí, či na některé další akci Jiřině Písnice, nebo je nadiktovat po CB. Takto získané údaje nám pomohou při sestavování trasy Rozhleden při dalších ročnících a také mohou inspirovat různé expedice i jednotlivce při výběru vhodného místa k vysílání.

Také bychom byli rádi, aby nám přihlášené posádky, které se z nějakého důvodu nebudou moci akce Rozhledny 2009 zúčastnit, daly o této skutečnosti včas vědět. Bude-li to ještě před uzávěrkou, umožní to přihlášení jiné posádky na tuto rozhlednu a v každém případě to pomůže při sestavování trasy, podle které bude štafeta probíhat. I po uzávěrce (ale raději alespoň 2 dny předem) to umožní včas upravit trasu a upozornit posádky, kterých se změna týká. Chápeme, že se stane, že z nějakého naléhavého důvodu není možno se nakonec i přes veškerou snahu zúčastnit, ale pokud se to stane, pak nám dejte alespoň nějak vědět (nejlépe pomocí SMS), že vám to nevyšlo.

Ceny za umístění v soutěži spolu s diplomy a pamětními listy budou předány na srpnovém setkání v Holicích, případně pak v září či na listopadovém setkání na Žernovce. Ceny, které nebude možno předat do konce roku, propadnou ve prospěch pořadatele a budou převedeny do dalšího ročníku.
Přihlašování do akce je možné pomocí těchto stránek (v seznamu rozhleden v ČR kliknutím na odkaz u zvolené rozhledny nebo kliknutím na tlačítko ,,Přihlásit se na jinou rozhlednu"" pod seznamem v případě, že se v něm tato nenachází - pokuste se však nejprve podívat, jestli není uvedena pod jiným názvem, mnoho rozhleden má více názvů a ty pak jsou uvedeny většinou v závorce) nebo Jiřině Písnice buď telefonicky či pomocí SMS na čísle 608 54 18 16 nebo také přes CB na kanálech 18 či 21, je-li na poslechu či osobně na setkání na Žernovce. Po uzávěrce bude možnost přihlášení na těchto stránkách zablokována.

Uzávěrka přihlášek je o půlnoci ze soboty 23. na neděli 24. května 2009.
Hodně úspěchů v soutěži a pěkné zážitky z akce všem účastníkům přejí

Jiřina Písnice a Franta Stodůlky

Uvítáme též různé příspěvky a fotografie s popisem nejen z této akce (samozřejmě z různých CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte prosím při zveřejnění s pár dny zpoždění, zpracování chvíli trvá) Pokud by měl někdo zájem o vkládání článků na těchto stránkách, ozvěte se na e-mail, uvedený na úvodní stránce. Pošleme vám podmínky a pokud budete souhlasit, obdržíte návod na vkládání a přístupové jméno a heslo. Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13 x 9 cm) nebo 640 x 480 bodů ve formátu JPEG (=JPG) se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral místo cca 20 až 70 kB.
Zde se je možno přihlásit: http://cb21.wz.cz/rozhledny.php?subpage=rozhledny_s

Prihlásení do akcie Rozhledny 2009

Číslo Název rozhledny Okres Lokátor Výška
Posádka Vzdálenost
1 Mandava u Velkých Popovic Praha - východ JN79GW 479
Jiřina Písnice, Vašek Písnice 99,9 km
2 Zvičina (Raisova chata) u Dvora Králové Trutnov JO70UK 671
Barry Nová Paka 35,7 km
3 Dobrošov (Jiráskova chata) u Náchoda Náchod JO80CJ 624
Jarda Vinohrady Brambůrek Praha 69,7 km
4 Terezka u Paseku Proseče Svitavy JN89BS 645
EXPEDICE ADAM Petr 7 heřmaňák , Aleš 4 Proseč 52,9 km
5 Suchý vrch v Orlických Horách Ústí nad Orlicí JO80IB 994
Highlander Brno, Milda Brno 47,8 km
6 Dobře ukrytá rozhl. Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou Svitavy JN89GP 476
Petr Modrá Hvězda a spol. 20,3 km
7 Karasín u Bystřice nad Pernštejnem Žďár nad Sázavou JN89DN 704
expedice Evropáni,Marmelada Brno,Bubeník Bystřice,Edison Brno 83,6 km
8 Velká Deštná v Orlických horách Rychnov nad Kněžnou JO80EH 1115
Sosna Choceň 98 km
9 Babylon u Kozárova Blansko JN89GK 657
Radek Rozstání, Geograf Ivaň 96,3 km
10 Žalostiná Myjava JN88RT 621
Milan Senica, Zebra Senica 28,1 km
11 Velký Lopeník u Březové v Bílých Karpatech Uherské Hradiště JN88VW 911
ex. Horizont Zvíře Zlín 66,3 km
12 Čartak (Súkenická) u Bumbálky v Beskydech Vsetín JN99EJ 953
Pepa Terasa Havířov a spol. 28,4 km
13 Prašivá v Beskydech Frýdek - Místek JN99FP 706
Tom Terasa Třinec 177,7 km
14 Babylon (Zelený kopec) u Kramolína u Náměště nad Oslavou Třebíč JN89BD 491
exp.Babylon. Olin Oslavany,CHarlie Oslavany,Tomáš Oslavany 30,6 km
15 Mařenka Třebíč JN79UE 710
Lukáš Stařeč, Jenda Dašov, Martin Stařeč 38,9 km
16 Kaproun Jindřichův Hradec JN79OB 730
Baron J.Hradec, GandyJ.Hradec,Bohouš Jindřiš, .... 86,6 km
17 Onen Svět (Langova rozhledna) u Lašovic Příbram JN79DN 627
Fantomas,Pěšák 74,6 km
18 Křemešník (Pípalka) u Pelhřimova Pelhřimov JN79PJ 765
exp.Favorit 81,8 km
19 Pepř u Jílového u Prahy Praha - západ JN79FV 449
Karel Jesenice + Bedateam UMum 65,4 km
20 Železný Újezd (Na skále) u Čížkova Plzeň - jih JN69UN 673
Franta Blovice 109,2 km
21 Lovoš u Lovosic Litoměřice JO70AM 570
Tarzan Roudnice 47,4 km
22 Strážiště u Chomutova Chomutov JO60QL 511
Jarda Búča,PetrCV,Orion, 98 km
23 Křížový vrch (Mantov) u Stodu Plzeň - jih JN69OO 485
Michal Stod, David Stod 119,2 km
24 Milešovka u Lovosic Litoměřice JO60XN 837
Honza Sulejovice 146 km
25 Havran (bývalá hláska) u Ostrůvku Tachov JN69ER 894
exp. Rotunda 85 km
26 Klínovec u Jáchymova Karlovy Vary JO60LJ 1244
Žán Braník - exp.Žábra 98,3 km
27 Náčkovice (Víťova vyhlídka) u Verneřic Litoměřice JO70DP 616
exp. Borůvka 47 km
28 Vlčí hora u Dlouhé Louky u Oseka Teplice JO60TP 890
Jarda Koštice 68,5 km
29 Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou) Děčín JO70GU 774
Drátek Rumburk + Jožka Varnsdorf 50,4 km
30 Komáří vížka na Komáří hůrce u Teplic Teplice JO60WQ 808
Drátek Teplice 34,8 km
31 Hořidla u Chotiněvsi Litoměřice JO70DM 372
Expedice Artaban 79,8 km
32 Hvězda (Štěpánka) u Příchovic Jablonec nad Nisou JO70QR 959
Anténa.zbraslav+1 102,5 km
33 Cibulka v Praze Hlavní město Praha JO70EB 302
Bobeš Dejvice 102,1 km
34 Čihadla v Jizerských horách Jablonec nad Nisou JO70OT 975
Jerry Nové Město, Frenky Smědava, Michal Nové Město (exp. Robinson) 117,4 km
35 Vysoký vrch u Bratronic Kladno JO70AB 486
Hagi Dejvice 107,2 km
36 Kozákov u Semil Semily JO70PO 744
Markéta Štíhlice a Číča Štíhlice 32,6 km
37 hrad Zvířetice Mladá Boleslav JO70KL 250
CH26 Adventure Team 35,7 km
38 Tábor (Tichánkova rozhledna) u Lomnice nad Popelkou Semily JO70QM 678
Lojza Lomnice 87,9 km
Celková délka štafety (podle lokátorů) 2852 km

 

Zážitok, ktorý stojí za prečítanie...

Čo cébečkár, pre ktorého je už CB portejblove vysielanie diagnózou a nie iba hobby, neurobí ...

 

Rozhledna č. 24- Milešovka u Lovosic

Vysílání z areálu vyhaslé sopky...

Motto: Psa by ven nevyhnal...

Všechno začalo tím, jak jsem poslouchal kolik radioamatérů uteklo z tohoto kopce, který vidím každý den z domu. A tak jsem si řekl, kdy jindy to vyzkoušet z tohoto místa než při Rozhlednách.
Slovo dalo slovo a tak jsem v neděli před akcí zavelel: "Jdeme na Milešovku!" Setkal jsem se s porozuměním a tak jsem s partnerkou Lenkou Sulejovice a synem Radkem Sulejovice vyrazil. Bylo nádherné slunečné odpoledne ve stínu 22°C, prostě nádherná vycházka zakončená na kotě u grilu s pívečkem a pár spojeníčkama na Allamatku 27 - Exp. Doupovští vlci /p Pod Dubovým vrchem 59/59-60km, Liberec 59/59-80km, Malej Pepa Chodov na Klínovci 59/59-73 km. Seděli jsme pod altánem a už jsem koukal kam příští týden postavím anténu. Výhledy nádherné, gril, pívečko, 220V, no už jsem se tam viděl o týden později.
Dole slyším že Tarzan (Modřany) Roudnice nad Labem obhlíží vrch Lovoše s rozhlednou, rychlá dohoda a doslova za 5 minut dvanáct volám Jiřince Pístnice a bukuji Milešovku. Vyslechl jsem něco ve smyslu ,, všichni na poslední chvíli, ale přece!
V průběhu týdne poslouchám předpověď počasí na víkend typu: ve vyšších polohách přeháňky sněhové, nárazový vítr, teplota na bodu mrazu, myslím si své o rosničkách... vždyď venku je 23°C, jasno, bezvětří!
V sobotu ráno pohlédnu z okna a celé České středohoří je fuč, no hezký. Zapnu panorama na ČT2 a nestíhám se divit, kopce bílé, teplota na nule.  Zabalené kraťasy, trička ven a naložit rolák, čepici, kanady, igelity Z domovského QTH Sulejovice je to 13 kilometrů pod kopec, celou cestu na stěrače, cestou SMS, ukradli ti kopec kam půjdeš vysílat?
No cesta nahoru byla bez debat snad ta moje nejhorší cesta vůbec! Já na zádech 27 kilo, Lenka 7kilo v krosně a 8 kilo techniky v hliníkovém kufru. Vzdát to? To by znamenalo poslouchat minimálně celý rok narážky od CB kamarádů! Celou cestu jsem čekal nadávky od Lenky, typu  mohla jsem sedět doma v teple, suchu... ale nic nepřišlo.
Nahoře ani živáčka, bodejť jo, ani nepřítele by ven nevyhnali. Cestou už jsem začínal mít pochybnosti o altánu,...oprávněné! Pod altánem mokro, venku zima, déšt, vítr, gril nikde, a na studený pivo ani pomyslet!

Jdeme na čaj, a česnečku, slovo dalo slovo, a můžeme přes noc zůstat v hospodě - to byl zlomový okamžik od kterého jsem začal mít rád dnešní den (sobotu 30.5.2009).  No a pak to šlo jak na drátkách, technika připravena a sypaly se spojeníčka z celé republiky. Lenka se pomalu zaškolovala na pozici zapisovatelka (já doma později na pozici luštitel). Propracovali jsme se až k první hodině ranní, kdy to vše začalo. Poslouchali jsme velmi dobrými reporty, neslyšeli jsme pouze 5 rozhleden na Moravě (č.10-14).
Pak jsme to zabalili, nacpali se do jednoho spacáku (kdo má na kopec tahat dva?) a procitli až ráno po půl 8. Probuzení bylo do krásného slunného dne, leč jen na chvíli než nás opět zahalila mlha, která zde vydržela až do večera. Deník spojení a mapu je možné shlédnout v bance deníků www.cbdx.cz .
Okolí observatoře je udržované a čisté, na vrchol se dá odjakživa vyjít pouze pěšky. Lanovka, která je pouze nákladní je ve vlastnictví UFA ( ústav fyziky atmosféry AVČR, v.v.i., Praha) a od května 2009 je monitorována kamerovým systémem. Veškerá radiová a datová spojení, která jsou zde umístěna spravuje firma AMICOM, Snažil jsem se zjistit jaké jsou zde obsazené frekvence. Bohužel firma vlastní sáhodlouhý seznam, který začíná na 160 MHz a končí něco kolem 20 GHz, dle pracovníka firmy jsou zde (služby policie, silnic a železnic, hasičů, terminály Sazky a.s., bezdrátový interet na 2,4 5 10 11 MHz, dálkové vysílače povodí Labe, T-Mobile, O2, Vodafon, Český meteorologický institut, televizní vykrývač, a samozdřejmě služby vojenské, o kterých se moc nemluví). Na CB se tyto služby opravdu projevují rušením, které kolísá mezi 2-9 S, ale na vysílání to mělo velmi malý vliv, neboť za 9 S jsem tu zazanmenal rušení pouze asi 3 krát za noc a to vždy tak na 10 sekund. Jinak chci tímto apelovat na ostatní kdo by chtěli odsud vysílat, že je potřeba dopředu získat souhlasné stanovisko správce sítí, neboť spravují i celý areál na vrcholu této vyhaslé sopky. Závěrem musím podotknout, že se nám tu zde líbilo a že se sem opět vrátíme a důkladněji vyzkoušíme potenciál této znělcové nejvyšší hory Českého středohoří.

Naslyšenou se těší Honza Sulejovice-CL50

Fotka z průzkumného výletu týden předem - Honza a Lenka Sulejovic

Interiér mini hospody do které se vejde 12 sedících osob. Ta modrá skvrna na fotce je zmožená a zimou se třesoucí zapisovatelka Lenka.

Operátorské stanoviště v plné sestavě,připravené předat rozhlednovou štafetu.

Dopravní zařízení 1 třídy, sud pod podlahou slouží na transport vody!

Exteriérová část stanoviště-anténa 1/2 na 4 metrovém duralovém stožárku

Zařízení CB-čkáře se nechá pořádně nosit, a cesta dolů byla snad ještě horší než ta nahoru, ale pravda bez deště!

Anténa a stožár, bude muset pro příště jinam,lízt po čtyřech se mi opravdu už nechce

Rozhledna ze západní strany, s budovou observatoře a jejich nádobíčkem pro měření, snad všeho co měřit lze.

Pohled na jednu z telekomunikačních věží zde na vrcholu

Samotný pohled na rozhlednu, která je součástí oploceného areálu observatoře,za vstup se platí, a je možno si připlatit i průvodce s výkladem

Výchozí pohled na Milešovku z vesnice Milešov, čeká nás 6 kilometrů pěšky, s převýšením 550 metrů.
 

Rozhledny CB 2008

http://cb21.wz.cz

Tato akce se uskuteční v noci z 31. května na 1. června 2008.

Akce bude probíhat na 21. kanále CB pásma (občanské radiostanice, kmitočet 27,215 MHz), případně na náhradním kanále, kterým je 19. kanál CB pásma (kmitočet 27,185 MHz), a to ve dvou kolech.

Před půlnocí proběhne soutěž pro posádky rozhleden, ke které budou informace včas uvedeny na těchto stránkách.

Mezi půlnocí (po skončení soutěže) a zahájením akce Rozhledny 2008 bude probíhat kontrola účasti spojená s ověřením vzájemné slyšitelnosti rozhleden, od kterých daná rozhledna přebírá a kterým předává štafetu. Je to kvůli tomu, aby bylo možno v případě potřeby včas upravit trasu a aby nedocházelo v řetězci k mezerám, jež zbytečně zdržují průběh akce. V případě, že jste se již předtím se sousední rozhlednou spojili, můžete se dohodnout, že vzájemnou slyšitelnost potvrdí pouze jedna rozhledna. Byli bychom rádi, abyste tuto kontrolu nepodceňovali, protože někdy stačí, aby vypadla jediná rozhledna a je nutno kvůli tomu změnit pořadí i několika rozhleden.

Vlastní akce Rozhledny 2008 bude zahájena 1. června v 1 hodinu v noci krátkým úvodním slovem a štafetu zahájí rozhledna číslo 1 předáním na další rozhlednu v pořadí.

Při prvním kole se každá rozhledna postupně ohlásí číslem, názvem rozhledny, lokátorem, posádkou a předá štafetu na další rozhlednu v pořadí. Ve druhém kole pak je možno přidat krátké info o rozhledně, kolik ostatních rozhleden posádka slyšela, dojmy z akce a podobně.

Prosíme také posádky, aby si zapisovaly reporty (slyšitelnost a sílu signálu) ostatních rozhleden a tyto zapsané údaje nám po akci poslali na adresu uvedenou v části příspěvky, případně je možno tyto údaje osobně předat na setkání na Žernovce, která se koná vždy 2. sobotu v lichém měsíci (vyjma července, kdy je kvůli svátkům 5. a 6. posunuta na 3. sobotu, zkracuje-li se tím počet pracovních dnů v týdnu na méně než 4 dny), či na některé další akci Jiřině Písnice, nebo je nadiktovat po CB. Takto získané údaje nám pomohou při sestavování trasy Rozhleden při dalších ročnících a také mohou inspirovat různé expedice i jednotlivce při výběru vhodného místa k vysílání.

Také bychom byli rádi, aby nám přihlášené posádky, které se z nějakého důvodu nebudou moci akce Rozhledny 2008 zúčastnit, daly o této skutečnosti včas vědět. Bude-li to ještě před uzávěrkou, umožní to přihlášení jiné posádky na tuto rozhlednu a v každém případě to pomůže při sestavování trasy, podle které bude štafeta probíhat. I po uzávěrce (ale raději alespoň 2 dny předem) to umožní včas upravit trasu a upozornit posádky, kterých se změna týká. Chápeme, že se stane, že z nějakého naléhavého důvodu není možno se nakonec i přes veškerou snahu zúčastnit, ale pokud se to stane, pak nám dejte alespoň nějak vědět (nejlépe pomocí SMS), že vám to nevyšlo.

Ceny za umístění v soutěži spolu s diplomy a pamětními listy budou předány na srpnovém setkání v Holicích, případně pak v září či v listopadu na setkání na Žernovce.

Přihlašování do akce je možné pomocí těchto stránek http://cb21.wz.cz (v seznamu rozhleden v ČR kliknutím na odkaz u zvolené rozhledny nebo kliknutím na tlačítko ''Přihlásit se na jinou rozhlednu'' pod seznamem v případě, že se v něm tato nenachází - pokuste se však nejprve podívat, jestli není uvedena pod jiným názvem, mnoho rozhleden má více názvů a ty pak jsou uvedeny většinou v závorce) nebo Jiřině Písnice buď telefonicky či pomocí SMS na čísle 608 54 18 16 nebo také přes CB na kanálech 18 či 21, je-li na poslechu či osobně na setkání na Žernovce. Po uzávěrce bude možnost přihlášení na těchto stránkách zablokována.

Uzávěrka přihlášek je letos posunuta do půlnoci ze soboty 24. na neděli 25. května.

Hodně úspěchů v soutěži a pěkné zážitky z akce všem účastníkům přejí

Jiřina Písnice a Franta Stodůlky

Uvítáme též různé příspěvky a fotografie s popisem nejen z této akce (samozřejmě z různých CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte prosím při zveřejnění s pár dny zpoždění, zpracování chvíli trvá). Pokud by měl někdo zájem o vkládání článků na těchto stránkách http://cb21.wz.cz, ozvěte se na e-mail, uvedený na úvodní stránce. Pošleme vám podmínky a pokud budete souhlasit, pak obdržíte návod na vkládání a přístupové jméno a heslo. Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13 x 9 cm) nebo 640 x 480 bodů ve formátu JPEG (=JPG) se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral místo cca 20 až 70 kB.

 

 

Sejdeme se na PMR rozhlednách

Něco pro uživatele PMR

Organizátor: Žán Braník

V noci z 31.5 na 1.6.2008 budou probíhat Rozhledny na CB. Spousta posádek na rozhlednách vlastní také PMR stanici a právě jim, ale také i samostatným PMRkářům je určena tato nová akce.

Oč tu poběží. V podstatě to bude obdobná akce jako Rozhledny (na CB), tedy jednotlivé posádky si budou po určené trase, předávat pomyslný startovní kolík, který se po oběhnutí trasy vrátí zpět na výchozí místo. Rozdíl bude v tom, že tato štafeta proběhne v pásmu PMR. Celé to proběhne před akcí Rozhledny na CB,

v čase mezi 20.00-22.00,dne 31.5.2008,na kanále 4.

Průběh bude obdobný jako štafety. Posádky jednotlivých rozhledem prosím, aby si ověřily slyšitelnost se svýmy kolegy na rozhlednách vedlejších, od 19.30 bychom se všichni měli sejít na 4 kanále a doladit poslední detaily. V 20.00 to "odpísknu" a pak se děj "vůle Boží".
Organizuji to, s laskavým svolením Jerryho N.M.p.S, já, tedy Žán Braník.

Pokud máte zájem o přihlášku na tuto PMR štafetu, na stránkách http://cb21.wz.cz/  si ze seznamu rozhleden vyberte nějakou volnou rozhlednu a na můj email zan4branik@seznam.cz  pošlete přihlášku. Ta by měla obsahovat: jméno rozhledny, lokátor, jméno operátora a mobilní telefoní číslo (nevymlouvejte se, že mobil nemáte). Můžete se také přihlásit pomocí SMS na telefon 602611399, popřípadě na adresu: Jan Pech, Branická 1572/116, 14700 Praha-47.

Uzávěrka přihlášek je 18.5.2008.

Na přihlášky pozdější nebude při sestavování trasy brán zřetel. Trasa bude vyvěšena na www.cbdx.cz  do 25.5 a ti co o to požádají v přihlášce, obdrží SMS se svým pořadím a koho mají za sousedy na rozhlednách. Jinak zaslání emailu bude samozřejmostí. Pokud se budete přihlašovat zastaralým způsobem, tedy dopisem, přiložte prosím i známku na odpověď (10 Kč).
Na Jerryho stránkách o PMR http://www.volny.cz/cb16/pmr.htm
si můžete přečíst o historii PMR štafet a o všem kolem toho, jakož i Generální licenci pro stanice PMR, k jejíž dodržování Vás tímto vyzývám.
Akce je otevřena samozřejmě nejenom pro české, moravské stanice, ale i pro naše přátele ze Slovenska, které tímto srdečně zvu k účasti. Jestli je uslyšíme při akci vlastní, je otázka podružná.
Předem Vám všem děkuji za přihlášky a účast a těším se na slyšenou.

Žán Braník,73.

PS. možná bude za účast i nějaký ten pamětní lísteček, jak finance dovolí.

Obsadené Rozhľadne

Číslo Název rozhledny Okres Lokátor Výška
Posádka Vzdálenost
1 Mandava u Velkých Popovic Praha - východ JN79GW 479
Jiřina Písnice, Vašek Písnice 87,9 km
2 Tábor (Tichánkova rozhledna) u Lomnice nad Popelkou Semily JO70QM 678
Lojza Lomnice 25,3 km
2A Hrubý Jeseník (Romanka) u Nymburka Nymburk JO70MG 205
Ludva Nymburk ? km
3 Zvičina (Raisova chata) u Dvora Králové Trutnov JO70UK 671
Barry Nová Paka 66,0 km
4 Vysoká 2 (měřičská věž) u Kutné Hory Kutná Hora JN79OW 471
Franta wohnout s maruškou kudeříkovou 87,6 km
5 Dobrošov (Jiráskova chata) u Náchoda Náchod JO80CJ 624
Jarda Vinohrady,Brambůrek Praha 75,6 km
6 Zuberský vrch u Trhové Kamenice Chrudim JN79VS 610
Soďa Radlice,Franta Kamenice,...... 23,9 km
7 Terezka u Paseku Proseče Svitavy JN89BS 645
Expedice ADAM - Aleš4 Proseč, Petr7 Heřmaňák 25,8 km
8 Horní les (Rovečné) u Nyklovic Žďár nad Sázavou JN89EO 774
kadlik 33,0 km
9 Kozlovský kopec u České Třebové Ústí nad Orlicí JN89FV 601
Expedice Perníkáři - Kodys,Včelka Mája + Adámek, Michal 62 + Háňa Sezemice 25,7 km
10 Suchý vrch v Orlických Horách Ústí nad Orlicí JO80IB 994
Jirka Kostelec 47,8 km
11 Dobře ukrytá rozhl. Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou Svitavy JN89GP 476
Petr Modrá hvězda, Roman Argon 75,1 km
12 Velká Deštná v Orlických horách Rychnov nad Kněžnou JO80EH 1115
Sosna Choceň, Honza Choceň 36,7 km
13 Borůvková hora u Javorníku Jeseník JO80KJ 898
SaLIk Kobylá + 1 nebo 2 23,2 km
14 Kralický Sněžník Ústí nad Orlicí JO80KE 1423
Standa Králíky 24,2 km
15 Zlatý Chlum u Jeseníku Jeseník JO80OF 908
Expedice Zlatý Chlum 40,2 km
16 Cvilín (Lichtensteinova rozhledna)u Krnova Bruntál JO80UB 436
HONZA ZÁTIŠÍ,JIRKA KASINO,JIRKA ŠUMBARK,PEŤA PORUBA 22,0 km
17 Velký Roudný u Roudna u Slezské Harty Bruntál JN89SV 780
Expedice TESLA 40,4 km
18 Kanihůra v Bílově u Bílovce Nový Jičín JN99AR 345
expedice Tučňák (Mirda Příbor, DJ Quick Studénka) 18,3 km
19 Šance u Jakubčovic nad Moravicí Opava JN89WU 522
Jirka Opava, Zbynek Male hostice 47,9 km
20 Prašivá v Beskydech Frýdek - Místek JN99FP 706
Tom Terasa Třinec 28,4 km
21 Čartak (Súkenická) u Bumbálky v Beskydech Vsetín JN99EJ 953
Exp. Asterix, Béďa a Miňo Púchov 66,3 km
22 Velký Lopeník u Březové v Bílých Karpatech Uherské Hradiště JN88VW 911
ex. Horizont Zvíře Zlín 51,3 km
23 Hostýn u Bystřice pod Hotýnem Kroměříž JN89UJ 735
Přema Olomouc+ Libor Police 96,5 km
24 Babylon u Kalů u Tišnova Žďár nad Sázavou JN89EJ 506
Highlander Brno, Milda Brno 109,1 km
25 Šibenický Vrch Hodonín JN88TU 706
Expedice Mlýn = Víťa Heršpice, Vladimír Násedlovice, Astra Žádovice 89,6 km
26 Hlinský kopec (Menšíkova rozhledna) v Hlíně u Ivančic Brno - venkov JN89FC 450
Standa Zidlochovice a spol 38,2 km
27 Kraví hora u Bořetic Břeclav JN88KV 270
Vašek Lužice-one man show 61,3 km
28 Babylon (Zelený kopec) u Kramolína u Náměště nad Oslavou Třebíč JN89BD 491
Olin Oslavany,CHarlie Oslavany,Jarda Oslavany, 30,6 km
29 Kopec Mařenka Třebíč JN79UE 711
Expedice Mařenka 30,3 km
30 Šacberk-Rudný-Jihlava Jihlava JN79SK 613
Ježci - Pája-Luka+junior;Fík-Jihlava;Ben-Třešť;Michal-Jihlava 48,2 km
31 Kaproun Jindřchův Hradec JN79OB 730
Baron, Gandy, Honza + ? 70,8 km
32 Granátník u Českého Krumlova Český Krumlov JN78DU 750
Honza Vltavín 62,6 km
33 Krátošice (Čermákův vrch) u Plané nad Lužnicí Tábor JN79JH 522
Fantomas ,Pěšák 77,5 km
34 Třemšín u Rožmitálu pod Třemšínem Příbram JN69VN 827
exp. Rotunda 49,7 km
35 Helfenburk u Bavorova (hradní rozhledna) Strakonice JN79AD 683
Franta Blovice 26,0 km
36 Boubín na Šumavě u Vimperka Prachatice JN68VX 1362
Žán Braník 65,1 km
37 Železný Újezd (Na skále) u Čížkova Plzeň - jih JN69UN 673
Anesteziolog 51,5 km
38 Pancíř u Železné Rudy Klatovy JN69PE 1214
Petr Plzeň-Bory a Johny Radčice 46,7 km
39 Křížový vrch (Mantov) u Stodu Plzeň - jih JN69OO 485
exp.Kaktus 86,7 km
40 Plešivec u Abertam Karlovy Vary JO60KI 1028
Tom OSTROV 38,0 km
41 Strážiště u Chomutova Chomutov JO60QL 511
Jarda Brúča a Orion 25,6 km
42 Vlčí hora u Dlouhé Louky u Oseka Teplice JO60TP 890
Tomáš mobil Roudnice 81,5 km
43 Hradišť u Kadlína Mělník JO70IJ 314
Josef Tišice , Pepa Mandolína , Karel Tišice 49,2 km
44 Lovoš u Lovosic Litoměřice JO70AM 570
Honza Sulejovice,Pavlínka Sulejovice+kdo příjde 21,9 km
45 Komáří vížka na Komáří hůrce u Teplic Teplice JO60WQ 808
Expedice Poustevník: Tarzan Modřany 29,7 km
46 Náčkovice (Víťova vyhlídka) u Verneřic Litoměřice JO70DP 616
Jarda Koštice - CL49 29,1 km
47 Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou) Děčín JO70GU 774
Drátek Rumburk 88,8 km
48 Cibulka v Praze Hlavní město Praha JO70EB 302
Bobeš Dejvice 88,6 km
49 Kozákov u Semil Semily JO70PO 744
Markéta a Číča Štíhlice 91,3 km
Celková délka štafety (podle lokátorů) 2557 km

MAPA ROZHĽADNÍ 2008

 

 

Tento rok se akce uskuteční v noci

ze soboty 2. června

na neděli 3. června 2007. 

Akce bude tradičně probíhat na 21. kanále CB pásma (občanské radiostanice, kmitočet 27,215 MHz), případně na náhradním 19 kanále, kanál CB pásma (kmitočet 27,185 MHz), a to ve dvou kolech.

Vlastní akce Rozhledny 2007 bude zahájena

3. června v 1 hodinu v noci krátkým úvodním slovem a předáním na rozhlednu číslo 1, která zahájí vlastní štafetu.

Při prvním kole se každá rozhledna postupně od rozhledny č. 1 ohlásí číslem, názvem rozhledny, lokátorem, posádkou a předá štafetu na další rozhlednu v pořadí. Ve druhém kole pak je možno přidat krátké info o rozhledně, kolik ostatních rozhleden posádka slyšela, dojmy z akce a podobně. 

Prosíme také posádky, aby si zapisovaly reporty

(slyšitelnost) ostatních rozhleden a tyto zapsané údaje nám po akci poslali na adresu uvedenou v části příspěvky nebo na adresu, která zde bude včas uvedena, případně je možno tyto údaje osobně předat na setkání na Žernovce, která se koná vždy 2. sobotu v lichém měsíci (vyjma července, kdy je kvůli svátkům posunuta na 3. sobotu) či na některé další akci Jiřině Písnice. Takto získané údaje nám pomohou při sestavování trasy Rozhleden při dalších ročnících a také mohou inspirovat různé expedice i jednotlivce při výběru vhodného místa k vysílání. 

Před vlastní akcí Rozhledny 2007 se uskuteční doprovodná soutěž pro posádky Rozhleden 2007. Tato soutěž bude probíhat dne 2. června 2007 mezi 22. h. a půlnocí ve dvou kolech po 60 minutách.

V každém kole se bude postupně hlásit několik kontrolních stanovišť, přičemž podstatou soutěže je uskutečnit spojení s co největším počtem těchto kontrolních stanic. Nejlépe na tom budou posádky, které uskuteční spojení se všemi kontrolními stanicemi v obou kolech. Výsledný počet bodů bude počítán s ohledem na nadmořskou výšku a vzdálenost mezi kontrolními stanicemi a rozhlednami tak, aby měl šanci co největší počet rozhleden, včetně těch, které by s některým kontrolním bodem kvůli příliš nízké nadmořské výšce nemohly spojení uskutečnit. Kontrolní stanoviště budou pro zajímavost vyhodnocena také, avšak pouze mimo soutěž ve zvláštní tabulce.

Tři nejlepší posádky pak obdrží diplom a zajímavé ceny

Upozornění:

Soutěže se mohou zúčastnit pouze posádky Rozhleden 2007. Ty posádky, které se při vlastní akci Rozhledny 2007 neozvou (ve stanoveném pořadí), budou ze soutěže diskvalifikovány. 

Mezi půlnocí

a zahájením akce bude probíhat kontrola účasti spojená s ověřením vzájemné slyšitelnosti rozhleden, od kterých daná rozhledna přebírá a kterým předává štafetu. Je to kvůli tomu, aby bylo možno v případě potřeby včas upravit trasu a aby nedocházelo v řetězci k mezerám, jež zbytečně zdržují průběh akce. V případě, že jste se již předtím se sousední rozhlednou spojili, můžete se dohodnout, že vzájemnou slyšitelnost potvrdí pouze jedna rozhledna. Byli bychom rádi, aby jste tuto kontrolu nepodceňovali, protože někdy stačí, aby vypadla jediná rozhledna a je nutno kvůli tomu změnit pořadí i několika rozhleden.

Také bychom byli rádi, aby nám přihlášené posádky, které se z nějakého důvodu nebudou moci akce Rozhledny 2007 zúčastnit, daly o této skutečnosti včas vědět. Bude-li to ještě před uzávěrkou, umožní to přihlášení jiné posádky na tuto rozhlednu a v každém případě to pomůže při sestavování trasy, podle které bude štafeta probíhat. I po uzávěrce (ale raději alespoň 2 dny předem) to umožní včas upravit trasu a upozornit posádky, kterých se změna týká. Chápeme, že se stane, že z nějakého naléhavého důvodu není možno se nakonec i přes veškerou snahu zúčastnit, ale pokud se to stane, pak nám dejte alespoň nějak vědět (nejlépe pomocí SMS), že vám to nevyšlo. 

Ceny za umístění

v soutěži spolu s diplomy a pamětními listy budou předány na srpnovém setkání v Holicích, případně pak v září či v listopadu na setkání na Žernovce. 

Přihlašování do akce

je možné pomocí stránek www.cbdx.cz (v seznamu rozhleden v ČR kliknutím na odkaz u zvolené rozhledny nebo kliknutím na Přihlásit se na jinou rozhlednu v případě, že se tato v seznamu nenachází - pokuste se však nejprve podívat, jestli není uvedena pod jiným názvem)

nebo Jiřině Písnice buď telefonicky či SMSkou na čísle 608 54 18 16

nebo také přes CB na kanálech 18 či 21, je-li na poslechu

či osobně na setkání na Žernovce.

Po uzávěrce bude možnost přihlášení na www.cbdx.cz zablokována. 

Uzávěrka přihlášek je o půlnoci z 24. na 25. května.

Hodně úspěchů v soutěži a pěkné zážitky z akce všem účastníkům přejí

Jiřina Písnice a Franta Stodůlky 

Uvítáme různé příspěvky a foto s popisem nejen z této akce (i z různých CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte prosím při zveřejnění se zpožděním min. týden /max. cca 1 měsíc/, nemám stálý přístup k internetu).

Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13 x 9 cm)

nebo 640 x 480 bodů ve formátu JPEG (=JPG) se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral  cca 20 až 70 kB.

Číslo

Název rozhledny

Okres

Lokátor

Výška

Posádka

Vzdálenost

1

Mandava u Velkých Popovic

Praha - východ

JN79GW

479

Jiřina Písnice, Vašek Písnice

101,7 km

1A

Děčínský Sněžník u Děčína

Děčín

JO70BT

723

Indián Jílové

21,9 km

2A

Náčkovice (Víťova vyhlídka) u Verneřic

Litoměřice

JO70DP

616

Bohouš Česká Lípa

65,1 km

3

Cibulka v Praze

Hlavní město Praha

JO70EB

302

Bobeš Dejvice

105,1 km

4

Přední Žalý u Jilemnice

Trutnov/Semily

JO70SP

1019

Jonatan Vrchlabí

92,9 km

5

Březina u Žandova

Kutná Hora

JN79NU

555

Myšák Janovice, Kocour Janovice a spol.

76,2 km

6

Tábor u Lomnice nad Popelkou

Semily

JO70QM

678

Lojza Lomnice

74,5 km

7

Velká Deštná v Orlických horách

Rychnov nad Kněžnou

JO80EH

1115

Sosna Choceň, Honza Choceň

49,3 km

8

Zvičina (Raisova chata) u Dvora Králové

Trutnov

JO70UK

671

Barry Nová Paka + ?

35,7 km

9

Dobrošov u Náchoda

Náchod

JO80CJ

624

Franta 26,Rolnička Hradec

45,0 km

10

Černá hora (Panorama) u Janských Lázní

Trutnov

JO70UP

1299

Karel Háje Vrchlabí, Veronika Vrchlabí, Čáryfuk Kamenec, Rosnička Kamenec

54,9 km

11

Osičina u Vojenic u Opočna

Rychnov nad Kněžnou

JO80BF

418

Jirka Kostelec, Jirka Nová Ves,

48,0 km

12

České Lhotice (Boika) u Nasavrk

Chrudim

JN79VU

520

Petr Opatov Praha

54,9 km

13

Skuhrov nad Bělou u Rychnova nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou

JO80DF

537

Giuseppe Hradec Králové,Honza Stolička Hradec Králové

52,3 km

14

Terezka u Pasek u Proseče

Svitavy

JN89BS

645

expedice ADAM : Petr 7 Heřmaňák , Aleš 4 Proseč

37,5 km

15

Kastel u Vrbice u Kostelce nad Orlicí

Rychnov nad Kněžnou

JO80CC

445

Pavel Řepy, Honza Zlaté Hory

47,6 km

16

Zuberský vrch u Trhové Kamenice

Chrudim

JN79VS

610

Soďa Radlice a .....

49,8 km

17

Kozlovský kopec u České Třebové

Ústí nad Orlicí

JN89FV

601

Petr Modrá hvězda a Roman Argon

11,9 km

18

Lázek u Lanškrouna

Ústí nad Orlicí

JN89HV

714

Míra Mejto a spol.

110,9 km

19

Křemešník (Pípalka) u Pelhřimova

Pelhřimov

JN79PJ

765

Exp.Favorit- Milda Lesná Znojmo- Kuba Šumna- Honza Hostěradice

102,5 km

20

Podvrší (Vavřinec) - Veselice u Sloupu

Blansko

JN89IJ

590

PetrČerná Hora,Jirka Bořitov,Marmeláda Brno,CB Echo Blansko

129,3 km

21

Prašivá v Beskydech

Frýdek - Místek

JN99FP

706

Tom Terasa Třinec, Roman Lyžbice

28,4 km

22

Čartak (Súkenická) u Bumbálky v Beskydech

Vsetín

JN99EJ

953

Pepa Terasa Havířov,Medvěd Havířov,Honza Havířov,Radek Hrabůvka a spol.,

66,3 km

23

Velký Lopeník u Březové v Bílých Karpatech

Uherské Hradiště

JN88VW

911

ex. Horizont Zvíře Zlín možná Jirka Malenovice

154,3 km

25

Kopec Mařenka

Vysočina

JN79UE

710

Lukáš Stařeč, Jenda Dašov, Miška Třebíč, Franta Brancouze

30,6 km

26

Babylon (Zelený kopec) u Náměště nad Oslavou

Třebíč

JN89BD

491

Olin Oslavany,CHarlie Oslavany

67,4 km

27

Kaproun

Jindřichův Hradec

JN79OB

730

Baron JH, Pepa N/Včelnice,Gandy JH,Chárlí Blažejov,Luboš JH,Honza JH,Míra JH,Vašek Č.Lhota,Franta Radouň

86,6 km

28

Onen Svět (Langova rozhledna) u Lašovic

Příbram

JN79DN

627

Exp.Poustevník - Tarzan Praha

40,6 km

29

Pětnice u Záboří u Blatné

Strakonice

JN69VJ

587

Žán Braník

48,1 km

30

Křížový vrch u Stodu

Plzeň - jih

JN69OO

485

Exp.Kaktus Jarda a Junior Chlumčany

63,5 km

31

Dyleň u Chebu

Cheb

JN69GX

940

exp. Rotunda (Fousáč Plzeň, Venca Bory Plzeň, Fousáč junior Plzeň)

73,7 km

32

Tobiášův vrch u Jesenice

Rakovník

JO60SD

407

Fantomas,Fantomas(junior),Fantomasová,Pěšák,Ručník,pes

52,8 km

33

Plešivec u Abertam

Karlovy Vary

JO60KI

1028

Tom Ostrov,Tuhík Jáchymov

93,0 km

34

Děd u Berouna

Beroun

JN79AX

492

Expedice ECHO

73,1 km

35

Strážiště u Chomutova

Chomutov

JO60QL

511

Jarda Brúča, Jarda Štrody

47,4 km

36

Lovoš u Lovosic

Litoměřice

JO70AM

570

Honza Sulejovice + kdo přijede

41,5 km

37

Vrátenská hora u Mšena

Mělník

JO70HL

508

Expedice KOBRA (Lucifer Mělník, Andílek Mělník)

73,0 km

39

Vlčí hora u Dlouhé Louky u Oseka

Teplice

JO60TP

890

Tomáš mobil Roudnice

35,6 km

41

Varhošť u Litoměřic

Litoměřice

JO70BO

639

exp. ARTABAN - Zdeněk LT Pokratice, Max 42 Litoměřice, Ládin Litoměřice

40,4 km

42

Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou)

Děčín

JO70GU

774

Drátek Rumburk, Jožka Varnsdorf

50,4 km

43

Komáří vížka na Komáří hůrce u Teplic

Teplice

JO60WQ

808

Drátek + kdo přijede

105,7 km

44

Hvězda (Štěpánka) u Příchovic

Jablonec nad Nisou

JO70QR

959

Jarda a Brambůrek Vinohrady, Dejda 10

88,8 km

45

Vysoká u Kutné Hory

Kutná Hora

JN79OW

471

Markéta Štíhlice a Číča Štíhlice

47,7 km

Celková délka štafety (podle lokátorů)

2776 km

 

Výsledky súťaže Rozhľadne 2007

Originál nájdete TU: http://cb21.wz.cz/

Zdravíme (nejen) všechny, kteří se zúčastnili vložené soutěže k akci Rozhledny 2007, která se konala 2. června 2007 mezi 22. hodinou a půlnocí. Do soutěže udělalo minimálně jedno spojení celkem 28 posádek, z toho tři nebylo možno z důvodu nedodržení pravidel do výsledků zařadit (2 posádky, které se přihlásily po přidělení základních čísel a 1 kontrolní stanice).

Po důkladném výpočtu a sečtení nasbíraných bodů od kontrolních stanic tedy vychází následující pořadí:

1. cena - Anténa Maxima 5/8 pro pásmo CB (občanských radiostanic)
1. cenu sponzoruje firma

                   700,2 bodu - Rozhledna číslo 44 - Hvězda (Štěpánka) u Příchovic:
Jarda a Brambůrek Vinohrady, Dejda 10 a Charlí Rozhledna Praha

2. cena - Autoanténa Blankenburg pro příjem VKV a SV rozhlasu

580,4 bodu - Rozhledna číslo 43 - Komáří vížka na Komáří hůrce u Teplic:
Drátek Teplice

3. cena - 2 konektory PL259 pro kabel RG58

520,3 bodu - Rozhledna číslo 33 - Plešivec u Abertam:
om Ostrov

Výhry a diplomy za první 3 místa budou předány na srpnovém setkání v Holicích nebo případně pak v září či v listopadu na setkání na Žernovce.

Pro úplnost ještě pořadí až do 10. místa:

4. místo - 488,6 bodu - Rozhledna číslo 19 - Křemešník (Pípalka) u Pelhřimova

5. místo - 344,3 bodu - Rozhledna číslo 27 - Kaproun

6. místo - 296,2 bodu - Rozhledna číslo 42 - Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou)

7. místo - 261,1 bodu - Rozhledna číslo 34 - Děd u Berouna

8. místo - 259,0 bodu - Rozhledna číslo 22 - Čartak (Súkenická) u Bumbálky v Beskydech

9. místo - 256,1 bodu - Rozhledna číslo 31 - Dyleň u Chebu

10. místo - 239,8 bodu - Rozhledna číslo 3 - Cibulka v Praze

Rozhledna číslo 2A - Náčkovice (Víťova vyhlídka) u Verneřic, která se přihlásila až večer před akcí, by se s 274,9 body umístila na 7 místě.

A ještě údaje kontrolních stanic:

Kontrolní stanice 1 - Vysoká u Kutné Hory rozdala 2957,6 bodu

Kontrolní stanice 2 - Onen Svět (Langova rozhledna) u Lašovic rozdala 2236,0 bodu

Kontrolní stanice 3 - Pětnice u Záboří u Blatné rozdala 1076,1 bodu

Jiřina Písnice

 

VÝSLEDKY ROZHĽADNÍ z 3.6.2006

Akcie konanej medzi 22:00 – 24:00hod.

Súťaže sa zúčastnilo 35 staníc a 4 z nich boli vyradené kvôli nedodržaniu pravidiel.

 

1. cena - Autoanténa na CB pásmo (občianske rádiostanice)
sponzorom 1. ceny bola firma

935,4 bodov - Rozhľadňa číslo 7 - Dobrošov u Náchoda:

2. cena - Autoanténa pre príjem VKV a SV rozhlasu

908,7 bodov - Rozhľadňa číslo 53 - Varhošť u Litoměřic:
 

3. cena - 2 konektory PL259 pre kábel RG58

767,3 bodov - Rozhľadňa číslo 42 - Děd u Berouna

 

Výhry a diplomy za prvé 3 miesta odovzdala výhercom Jiřinka Písnice na stretnutí v Holiciach.

Poradie po 10. miesto:

4. miesto - 731,1 bodov - Rozhľadňa číslo 58 - Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou)

5. miesto - 726,8 bodu - Rozhľadňa číslo 43 - Klínovec u Jáchymova

Rozhľadňa číslo 30 - Mařenka, so 708,8 bodmi nebola do výsledku zaradená, keďže sa neozvala v druhom kole akcie Rozhľadní 2006.

6. miesto - 691,1 bodu - Rozhľadňa číslo 4 - Přední Žalý u Jilemnice

7. miesto - 609,0 bodu - Rozhľadňa číslo 3 - Březina u Žandova

8. miesto - 578,8 bodu - Rozhľadňa číslo 59 - Královka u Janova nad Nisou

9. miesto - 541,8 bodu - Rozhľadňa číslo 33 - Hůrka u Stojslavic

10. miesto - 531,0 bodu - Rozhľadňa číslo 2 - Černá Studnice u Jablonce nad Nisou 

Koľko bodov rozdali kontrolné stanice? 

Kontrolná stanica 1 - Kozákov u Semil rozdala 4631,4 bodov

Kontrolná stanica 2 - Křemešník u Pelhřimova rozdala 4389,2 bodov

Kontrolná stanica 3 - Boubín na Šumavě rozdala 4366,8 bodov.

 

ROZHĽADŇA č. 22 „CHRASŤ“ JN98CO

 Na toto ročné obdobie sme mali nie dobré podmienky na obľúbený reťazec odovzdávok CB štafety Rozhledny 2006, no napriek tomu milovníci rádia vyšli von do chladnej veternej, niekde i daždivej a pochmúrnej nepohody matičky prírody, aby dokázali, že nie počasie je smerodajné v rozhodnutí ísť a dávať signál po vlnách éteru s pomyslným podaním rúk až za hranice na Slovensko, ale rozhodnutie, byť priamo v akcii.  

V Chlebanoch ešte pred večerom dul silný nárazový vietor, olovené mraky viseli nad domami a pri tomto pohľade som zvažovala, či ísť alebo neísť vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu. Po výdatných dažďoch bola zem rozmočená a bolo mi jasné čo ma čaká, čiže brodenie sa blatom po poľnej ceste a napokon ešte i možný dážď.

Rozhodla som sa najprv si ísť obzrieť terén a ak sa bude dať, tak namontujem anténu, vrátim sa a neskôr v noci pôjdem znovu k rozhľadni. Sadla som na bicykel a onedlho som už hľadela na poľnú cestu za „Mechovičkou“ - v extraviláne „Mechovička“ stojí malá kaplnka, kde sa každoročne konajú púte veriacich. Nemala som šancu ísť na bicykli ďalej. Na mieste som sa rozhodla, bicykel som nechala pri potoku a šľapala s anténou ďalej. Nikde ani len vtáčika letáčika, len husté tmavé mraky a z diaľky brechot psa ma sprevádzali. Len čo som sa prebrodila a kadejako „prešmýkala“ blatom k háju Chrasť, zišla som z poľnej cesty a pokračovala cestičkou medzi stromami hája (rastie v ňom v hojnom počte jedovatá rastlina áron), kde bolo takisto mokro, no konečne už nie lepivé blato.  

Hneď po príchode som namontovala na rozhľadňu anténu a keďže v takomto čase nehrozilo, že by mi ju niekto ukradol, odišla som späť domov s tým, že po 21 hodine sa vydám znovu na cestu už s rádiostanicou, zdrojom a teplou dekou i pršiplášťom. Aj sa tak stalo. Oveľa ťažšie sa mi kráčalo nocou a keď som už bola takmer pri háji, zrazu som sa našla na zemi sediac v blate. Namiesto zahrešenia som sa rozosmiala spomenúc si na synov, keď ako malí prieskumníci behali po chotári a iks krát prišli domov sťa furmani zamárnení od blata. Dobrý zvyk, aj keď idem na pár kilometrov od domu, beriem so sebou liter vody a uterák, mi tentoraz prišiel naozaj vhod. Umyla som si ruky a šľapala ďalej.  

Cesta, ktorá by mi za normálnych podmienok trvala nanajvýš trištvrte hodiny - maximálne hodinu, sa tentoraz riadne predĺžila, ale... konečne som pri rozhľadni, anténa je na nej, tak už len zapojiť stanicu a dať výzvu na kanáli. Ľahko sa povie, ťažšie sa zrealizuje, lebo... zapojím všetko ako má byť a hlucho, ani píp, stanica nadobro hluchá. Tak to ma vytočilo. Nešlo mi do hlavy, veď doma to išlo... prehliadala som kábel od stanice k zdroju a nič, znovu a znovu a začalo mi byť nielen do jedu, ale i do plaču. Celkom zblízka a centimeter po centimetri som baterkou osvecovala kábel od zdroja k stanici a hurá, našla som zradu. Káblik bol nalomený a nič iné mi nezostalo, vzala som nožík, odrezala a do staničky som zapichla drôty, zaizolovala, pripevnila o stanicu a skúšala na prvom kanáli dať výzvu. Nik ma nepočul, pokračovala som na ďalších kanáloch, až ma začul Števko Zvolen a to som si vydýchla. Počuje ma! Hurá! V duchu som si hovorila, so stanicou ani nepohnúť, aby vydržala s napájaním aspoň počas odovzdávky Rozhľadňovej štafety a podarilo sa. Je mi ľúto, že som si nemohla po štafete zavysielať. Čakala som na výsledok a počúvala šumenie stanice so silným „rušákom“ španielskou DX stanicou. Výsledok som sa nedozvedela, Števko pravdepodobne vysielal potom na iných frekvenciách a ani dobrú noc mi nemal kedy povedať, darmo som na neho dávala výzvy do 2:50 hodiny. Zbalila som stanicu, anténu a znovu sa brodila vyzimená, zablatená, ale spokojná domov.

Jeden by si povedal: „Kosačka, stálo Ti to zato? Si unavená, zašpinená, žiadne spojenia si neurobila...

Nemala som so sebou hodinky (mám ich v oprave), telefón som zabudla... ale... hlavné je, že som sa zúčastnila, vyvetrala, vyzimila a počula aspoň jednu rozhľadňu, tú, ktorá mi odovzdávala štafetu. Nie som perfekcionalistka, ide o súdržnosť cébečkárov, účasť na zaujímavej akcii a o zábavu... keby ste ma boli videli so zamazaným zadkom... pri montovaní antény a úprave káblika od zdroja v nočnom čase...  

Hneď po príchode a teplej sprche píšem o svojom nočnom zážitku z akcie, ktorá ma stále oslovuje vzhľadom k jej nosnej myšlienke, ktorou je súdržné reťazové vysielanie cébečkárov spojené so spoznávaním krás našej prírody. Topánky mám už vyčistené, šaty sú v pračke, riadne teplý čaj vo mne a dobrý pocit tak v mysli, ako na duši.

Ďakujem organizátorom Rozhľadní za peknú akciu, za ich obetavosť pri zostavovaní trasy a verím, že o rok, ak Boh dá, sa znovu zúčastním a pokiaľ mi to zdravie dovolí, tak z inej, vyššej kóty.

Kosačka Horné Chlebany

P.S.

Poľovnícka rozhľadňa pri háji „Chrasť“ sa nachádza v lokátore JN98CO okresu Topoľčany, severovýchodne od Horných Chlebian za obcou Rajčany a pútnickým miestom „Mechovička“. Vidno z nej Tríbečské a Inovecké pohorie, Strážovskú hornatinu a údolie obcí pod Tríbečským pohorím smerom k mestu Partizánske od mesta Topoľčany.

4.jún 2006

 „Rozhledny 2006“ 

Akce se bude konat v noci ze soboty 3. června na neděli 4. června 2006. Akce bude probíhat (jako již každý rok) na 21. kanále CB pásma (občanské radiostanice, kmitočet 27,215 MHz), případně na náhradním kanále, kterým je 19. kanál CB pásma (kmitočet 27,185 MHz), a to ve dvou kolech. 

Vlastní akce Rozhledny 2006 bude zahájena 4. června v 1 hodinu v noci krátkým úvodním slovem a předáním na rozhlednu číslo 1, která zahájí vlastní štafetu.

Při prvním kole se každá rozhledna postupně od rozhledny č. 1 ohlásí číslem, názvem rozhledny, lokátorem, posádkou a předá štafetu na další rozhlednu v pořadí. Ve druhém kole pak je možno přidat krátké info o rozhledně, kolik ostatních rozhleden posádka slyšela, dojmy z akce a podobně. 

Prosíme také posádky, aby si zapisovaly reporty (slyšitelnost) ostatních rozhleden a tyto zapsané údaje nám po akci poslali na adresu uvedenou v části příspěvky nebo na adresu, která zde bude včas uvedena, případně je možno tyto údaje osobně předat na setkání na Žernovce, která se koná vždy 2. sobotu v lichém měsíci (vyjma července, kdy je kvůli svátkům posunuta na 3. sobotu) či na některé další akci Jiřině Písnice. Takto získané údaje nám pomohou při sestavování trasy Rozhleden při dalších ročnících a také mohou inspirovat různé expedice i jednotlivce při výběru vhodného místa k vysílání. 

Před vlastní akcí Rozhledny 2006 se uskuteční doprovodná soutěž pro posádky Rozhleden 2006. Tato soutěž bude probíhat dne 3. června 2006 mezi 22. hodinou a půlnocí ve dvou kolech po 60 minutách. V každém kole se bude postupně hlásit několik kontrolních stanovišť, přičemž podstatou soutěže je uskutečnit spojení s co největším počtem těchto kontrolních stanic. Nejlépe na tom budou posádky, které uskuteční spojení se všemi kontrolními stanicemi v obou kolech. Výsledný počet bodů bude počítán s ohledem na nadmořskou výšku a vzdálenost mezi kontrolními stanicemi a rozhlednami tak, aby měl šanci co největší počet rozhleden, včetně těch, které by s některým kontrolním bodem kvůli příliš nízké nadmořské výšce nemohly spojení uskutečnit. Kontrolní stanoviště budou pro zajímavost vyhodnocena také, avšak pouze mimo soutěž ve zvláštní tabulce. Tři nejlepší posádky pak obdrží diplom a následující ceny:

1. místo - Autoanténa pro pásmo CB (občanské radiostanice) - cenu sponzoruje firma

2. místo - Autoanténa pro příjem VKV a SV rozhlasu

3. místo - 2 konektory PL259 pro kabel RG58 

Upozornění: Soutěže se mohou zúčastnit pouze posádky Rozhleden 2006. Ty posádky, které se při vlastní akci Rozhledny 2006 neozvou (ve stanoveném pořadí), budou ze soutěže diskvalifikovány.

Mezi půlnocí a zahájením akce probíhá kontrola účasti spojená s ověřením vzájemné slyšitelnosti rozhleden, od kterých daná rozhledna přebírá a kterým předává štafetu. Je to kvůli tomu, aby bylo možno v případě potřeby včas upravit trasu a aby nedocházelo v řetězci k mezerám, jež zbytečně zdržují průběh akce. V případě, že jste se již předtím se sousední rozhlednou spojili, můžete se dohodnout, že vzájemnou slyšitelnost potvrdí pouze jedna z nich.

Také bychom byli rádi, aby nám přihlášené posádky, které se z nějakého důvodu nebudou moci akce Rozhledny 2006 zúčastnit, daly o této skutečnosti včas vědět. Bude-li to ještě před uzávěrkou, umožní to přihlášení jiné posádky na tuto rozhlednu a v každém případě to pomůže při sestavování trasy, podle které bude štafeta probíhat. Po uzávěrce to umožní včas upravit trasu a upozornit posádky, kterých se změna týká. 

Ceny za umístění v soutěži spolu s diplomy a pamětními listy budou předány na srpnovém setkání v Holicích, případně pak v září či v listopadu na setkání na Žernovce.

Přihlašování do akce je možné pomocí stránek (v seznamu rozhleden v ČR kliknutím na odkaz u zvolené rozhledny nebo kliknutím na Přihlásit se na jinou rozhlednu v případě, že se tato v seznamu nenachází) nebo Jiřině Písnice buď telefonicky či SMSkou na čísle 608 54 18 16 nebo také přes CB na kanálech 18 či 21, je-li na poslechu či osobně na setkání na Žernovce. Po uzávěrce bude možnost přihlášení na těchto stránkách zablokována. 

Uzávěrka přihlášek je 25. května o půlnoci.

Hodně úspěchů v soutěži a pěkné zážitky z akce všem účastníkům přejí

Jiřina Písnice a Franta Stodůlky

Uvítáme též různé příspěvky a fotografie s popisem nejen z této akce (samozřejmě z různých CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte prosím při zveřejnění se zpožděním min. týden /max. cca 1 měsíc/, nemám stálý přístup k internetu). Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13 x 9 cm) nebo 640 x 480 bodů ve formátu JPEG (=JPG) se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral místo cca 20 až 70 kB.

 Do akcie ROZHĽADNE 2006 sa prihlásilo 63 posádok 

PRIHLÁSENÍ: Názov rozhľadne

Okres

Lokátor

Výška

Posádka

Mandava u Velkých Popovic

Praha - východ

JN79GW

479

Jiřina Písnice, Vašek Písnice

Křemešník (Pípalka) u Pelhřimova

Pelhřimov

JN79PJ

765

Tarzan Modřany

Kozákov u Semil

Semily

JO70PO

744

Markéta Štíhlice, Číča Štíhlice

Náčkovice (Víťova vyhlídka) u Verneřic

Litoměřice

JO70DP

616

Expedice Borůvka

Boubín na Šumavě u Vimperka

Prachatice

JN68VX

1362

Žán Braník

Vrátenská hora u Mšena

Mělník

JO70HL

508

Expedice KOBRA

Lovoš u Lovosic

Litoměřice

JO70AM

570

Honza Sulejovice a kolektiv

Kožová hora u Kladna

Kladno

JO70BC

456

Jarda Žižkov

Vysílač u zámečku - Rumburk

Děčín

JO70GX

430

Jirka věž Rumburk

Val u Králíků

Ústí nad Orlicí

JO80JB

788

Standa Králíky

Slovanka u Jablonce nad Nisou

Jablonec nad Nisou

JO70OS

820

Tom Štíhlice, Pepíno říčany

Hvězda (Štěpánka) u Příchovic

Jablonec nad Nisou

JO70QR

959

Anténa Zbraslav a Dejda 10 Praha

Děd u Berouna

Beroun

JN79AX

492

Expedice ECHO

Babylon (Zelený kopec) u Náměště nad Oslavou

Třebíč

JN89BD

491

Exp. Babylon - Olin Oslavany, Charlie Oslavany

Rosička u Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou

JN79WM

645

Expedice Vysočina - Petr Měřín, Pavel NZ a Radek VM

Tábor u Lomnice nad Popelkou

Semily

JO70QM

678

Apollo Martin

Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou)

Děčín

JO70GU

774

CH26 Adventure Team Mirek Líbeznice, Driver,Snoopy Kbely , Skota, Krtek Praha, Aceman

Železný Újezd (Na skále) u Čížkova

Plzeň - jih

JN69UN

673

Franta Blovice,Vítek Blovice

Křížový vrch u Stodu

Plzeň - jih

JN69OO

485

Expedice Kaktus - Jarda Chlumčany, Junior Chlumčany

Erbenova vyhlídka (Brand) v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

JO70AQ

420

Jirka Lovosice+kolektiv

Vrch Kastel u Vrbice u Kostelce nad Orlicí

Rychnov nad Kněžnou

JO80CC

445

Jirka Kostelec

Choustník u Tábora

Tábor

JN79KH

670

Venca Lhota, Standa Ševětín, Petr Týn n. Vltavou

Přední Žalý u Jilemnice

Trutnov/Semily

JO70SP

1019

Jonatan Vrchlabí ,Jarda Mostek

Babí lom u Brna

Blansko

JN89GG

562

Highlander Brno + 2

Rovnina (Rochus) u Uherského Hradiště

Uherské Hradiště

JN89SB

336

David Javorovec

Prašivá v Beskydech

Frýdek-Místek

JN99FP

706

Ludva Hrabůvka, Radek Hrabůvka, Jiřina Vítkovice, Ježek Petřkovice, Country Hrabůvka, Jarda Dobrá, případně další

Karasín u Bystřice nad Pernštejnem

Žďár nad Sázavou

JN89DN

704

Exp. Favorit, Milda Lesná a spol.

Komáří vížka na Komáří hůrce u Teplic

Teplice

JO60WQ

808

Jarda Koštice

Suchý vrch v Orlických Horách

Ústí nad Orlicí

JO80IB

994

Marek Sopotnice

Krásenský vrch u Krásna

Sokolov

JO60JC

777

Gaston, Stentor, Vinetou

Čartak (Súkenická) u Bumbálky v Beskydech

Vsetín

JN99EJ

953

Pepa Terasa Havířov,Medvěd Životice-Havířov,Honza Životice-Havířov,Lumír Havířov.

Královka u Janova nad Nisou

Jablonec nad Nisou

JO70NT

859

FIDO a FUDŽI Jablonec nad Nisou

Třemšín u Rožmitálu pod Třemšínem

Příbram

JN69VN

827

Tomáš Rokycany

Mařenka-kopec

Vysočina-Třebíčsko

JN79UE

711

Lukáš Stařeč, Jenda Dašov, Martin Stařeč

Velká Deštná v Orlických horách

Rychnov nad Kněžnou

JO80EH

1115

Mira Mejto,Honza Choceň.Sosna Choceň

Podvrší (Vavřinec) - Veselice u Sloupu

Blansko

JN89IJ

590

expedice Babylon alfa CB Echo Blansko

Děčínský Sněžník u Děčína

Děčín

JO70BS

723

Exp. Sněžník (Fantom Jílové, Indián Jílové)

Velká Čantoryje u Třince

Frýdek-Místek

JN99JQ

994

Tom Terasa Třinec , Roman Lyžbice

Babylon u Kozárova

Blansko

JN89GK

657

Radek Rozstání, Dodo Senetářov, Geograf Ivaň - CB Echo Blansko

Tanečnice u Mikulášovic

Děčín

JO70DX

598

DRÁTEK RUMBURK JOŠKA VARNSDORF

Varhošť u Litoměřic

Litoměřice

JO70BO

639

Vodníček Jižní město, Jižan Praha, Vodníček Junior + protiváhy

Březina u Žandova

Kutná Hora

JN79NU

555

Myšák, Kocour a Gibon Janovice

Zvičina (Raisova chata) u Dvora Králové

Trutnov

JO70UK

671

Barry Nová Paka

Strážiště u Chomutova

Chomutov

JO60QL

511

Jarda Brúča, Jarda Štrody

Dobrošov u Náchoda

Náchod

JO80CJ

624

ota.jarov.....jarda.vinohrady.......branburek.vinohrady

Klucanina u Tišnova

Brno - venkov

JN89FI

401

exp. Barbarosa - moravská divize

Černá Studnice u Jablonce nad Nisou

Jablonec nad Nisou

JO70OR

869

exp.Barbarosa - česká divize

Kozlovský kopec u České Třebové

Ústí nad Orlicí

JN89FV

601

Expedice Perníkáři Pardubice

Kabátice (Panorama) u Chlebovic

Frýdek-Místek

JN99DP

460

kuřava family

Vlčí hora u Dlouhé Louky u Litvínova

Teplice

JO60TP

888

Tomáš mobil Roudnice

Vysoká u Kutné Hory

Kutná Hora

JN79OW

471

Petr Opatov Praha

Klínovec u Jáchymova

Karlovy Vary

JO60LJ

1244

exp. Pancíř - Fousáč Plzeň, Fousáč Junior, Venca Bory

vyhlídka Hůrka u Stojslavic (684m/m)

Mladá Vožice

JN79KM

684

Míla Praha 14

Čerchov (Kurzova vyhlídka) u Domažlic

Domažlice

JN69JJ

1042

Pachatel Poběžovice, Skalka Poběžovice a další

Rýzmberk u Kdyně

Domažlice

JN69MJ

680

CB klub Domažlice

Ještěd u Liberce

Liberec

JO70LR

1012

Honza (Cargo) Čelákovice + Soletka Praha (bude vysílat: CB, PMR, 2m a UHF 145.700MHz,145.525MHz a 446.00625MHz)

Alexandrova rozhledna u Adamova

Blansko

JN89IE

496

Vodníček

Dyleň u Chebu

Cheb

JN69GW

940

autoklub Přeštice cca 4 osoby

Černá hora (Panorama) u Janských Lázní

Trutnov

JO70UP

1299

Pavel Řepy + Honza Zlaté Hory

59 Královka u Janova nad Nisou  Jablonec nad Nisou  JO70NT  859

FIDO a FUDŽI Jablonec nad Nisou

60 Slovanka u Jablonce nad Nisou   Jablonec nad Nisou  JO70OS  820

Tom Štíhlice, Pepíno Říčany

61 Kozákov u Semil  Semily  JO70PO  744

Markéta Štíhlice, Číča Štíhlice

62 Cibulka v Praze Hlavní město  Praha  JO70EB  302

Bobeš Dejvice

63 Tábor u Lomnice nad Popelkou  Semily  JO70QM  678

Apollo Martin

Celková délka štafety (podle lokátorů) 3515 km

 

Števo Zvolen rozhľadňa č. 21 SITNO

Kosačka Horné Chlebany rozhľadňa č. 22. CHRASŤ.

 Stránky pořadatelů akce ROZHLEDNY 2006; stránky přímo k akci Rozhledny 2006

 

Mapa trasy Rozhľadní 2006

 

Rozhledny 2005 

Letošní akce se bude konat v noci ze soboty 4. června na neděli 5. června 2005. Akce bude probíhat na kanále 21 pásma CB (občanské radiostanice, kmitočet 27,215 MHz), případně na náhradním kanále 19 pásma CB (kmitočet 27,185 MHz), ve dvou kolech. 

Akce Rozhledny 2005 bude zahájena 5. června 2005 v 1 hodinu v noci krátkým úvodním slovem a předáním na rozhlednu číslo 1, která zahájí vlastní štafetu. 

Při prvním kole se každá rozhledna postupně od rozhledny č. 1 ohlásí číslem, názvem rozhledny, lokátorem, posádkou a předá štafetu na další rozhlednu v pořadí. Ve druhém kole pak je možno přidat krátké info o rozhledně, kolik ostatních rozhleden posádka slyšela, dojmy z akce a podobně.

Prosíme také posádky, aby si zapisovaly reporty (slyšitelnost) ostatních rozhleden a tyto zapsané údaje nám po akci poslali na adresu uvedenou v části příspěvky nebo na adresu, která zde bude včas uvedena, případně je možno tyto údaje osobně předat na setkání na Žernovce či na některé další akci Jiřině Písnice. Takto získané údaje nám pomohou při sestavování trasy Rozhleden při dalších ročnících a také mohou inspirovat různé expedice při výběru vhodného místa k vysílání. 

Před vlastní akcí Rozhledny 2005 bude také probíhat soutěž Autíčka 2005, kterou pořádá pro posádky rozhleden Petr Lužiny. Bližší info o této akci naleznete na internetových stránkách http://www.sweb.cz/cbpetrluziny/index2.htm

Uvítáme též různé příspěvky a fotografie s popisem nejen z této akce (samozřejmě z různých CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte prosím při zveřejnění se zpožděním min. týden /max. cca 1 měsíc/, nemám stálý přístup k internetu). Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13 x 9 cm) nebo 640 x 480 bodů ve formátu JPG se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral místo cca 20 až 50 kB. 

Obsadené rozhľadne, prihlásení do 27. 3. 2005

Název rozhledny Okr. Lokátor Výška Posádka

Březina u Žandova Kutná Hora JN79NU 555 Myšák a Kocour Janovice,

Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou) Děčín JO70GU 774 Drátek Rumburk,

Kožová hora u Kladna Kladno JO70BC 456 Jarda Žižkov,

Křemešník u Pelhřimova Pelhřimov JN79PJ 765 Tarzan Modřany,

Mandava u Velkých Popovic Praha - východ JN79GW 479 Jiřina Písnice, Vašek Písnice

Rosička u Žďáru nad Sázavou Žďár nad Sázavou JN79WM 645 posádka bude doplněna později

Karasín u Bystřice nad Pernštejnem Žďár nad Sázavou JN89DN 704 Expedice Vysočina - Petr Měřín, Pavel Nová Zhoř, Radek VM a Ludva VM. Možná i další, vítáme všechny, Kozákov u Semil Semily JO70PO 744 Markéta a Číča Štíhlice,

Hamelika v Mariánských Lázních Cheb JN69IX 723 Žán Braník

Kozlovský kopec u České Třebové Ústí nad Orlicí JN89FV 601 Expedice Perníkáří: Kodys, Včelka Mája Pardubice, Michal 62 Nasavrky, Medvěd Pardubice,

Pancíř u Železné Rudy Klatovy JN69PE 1214 exp.Pancíř (Fousáč junior Plzeň, Fousáč Plzeň, Venca Bory Plzeň, Petr Bory Plzeň),

Vrátenská hora Mělník JO70HL 508 Ex. Kobra,

Dobrošov u Náchoda Náchod JO80CJ 624 Franta 26 Hradec Králové (zbytek posádky doplním),

Varhošť u Litoměřic Litoměřice JO70BO 639 Karel Štětí , Willi, Jezevec Litoměřice,

Lovoš u Lovosic Litoměřice JO70AM 570 Honza, Jituš a Pavlínka Sulejovice,Jirka Lovosic

Vyhlídka na Lahovickém mostě Hlavní město Praha JN79EX 200Lopata, Dobřichovice,

Prašivá v Beskydech Frýdek-Místek JN99FP 706 Tom Terasa Třinec, Roman Lyžbice,

Náčkovice u Verneřic Litoměřice JO70DP 616 Honza CL1, Miluška Sosnová, Bohouš CL6, Peggy Lípa, Kmochy, Ene Varnsdorf, Kid Liberec CL29, Renka Boleslav, Čert Liberec CL34,

Děčínský Sněžník u Děčína Děčín JO70BS 723Fantom Jílové, Indián Slovanka u Jablonce nad Nisou Jablonec nad Nisou JO70OS 820 Tom Štíhlice, Pepíno Říčany,

Černá Studnice u Jablonce nad Nisou Jablonec nad Nisou JO70OR 869 Expedice Dejda,

Hvězda (Štěpánka) u Příchovic Jablonec nad Nisou JO70QR 959Azurit, Mirek Ponikla

Strážiště u Chomutova Chomutov JO60QL 511 Jarda Brúča, Petr CV, Jarda Štrody,

Kozárov Blansko JN89FK 680 Radek Rozstání, Geograf Ivaň, Dodo Senetářov,

Babylon (Zelený kopec) u Náměště nad Oslavou Třebíč JN89BC 491Olin Němčice, Lidka Oslavany, Charlie Oslavany, Rybák Ivančice Svatobor u Sušice;

Klatovy JN69RF 845 expedice Karamela,  

SLOVENSKO

Viecha - Vápenný kopec Nitra JN98EM 536 Kosačka Horné Chlebany.  

INFORMÁCIA 

Slovenskí cébečkári, pokiaľ máte záujem zúčastniť sa uvedenej masovej akcie, môžete se prihlásiť na adrese: mailto:rozhledny2005 @cb21.wz.cz?subject=Novározhledna .

Kosačka

 

 

 

Ľudovo sa hovorí: „Klin sa klinom vyráža.“ 

Ani vo sne ma nenapadlo, že raz budem takto otužovať svoj organizmus a upevňovať si imunitný systém, teda v teple popoludňajších slnečných lúčov, v daždi, búrke a silnom nárazovom vetre rovnajúcom sa miernejšej víchrici.

Presne také podmienky poskytla pani príroda v deň a noc Rozhľadní 2005 zo 4. na 5. 6. 2005. 

Veľmi som sa tešila na akciu s tým, že konečne vyjdem do prírody a zavysielam si, urobím spojenia s priateľmi CB. Počasie pekné, nabalila som potrebné veci, naložila do koša na bicykli a vydala sa smerom k Vápennému vrchu nad obcou Skýcov s požehnaním môjho lekára, vraj: vyskúšajte, možno vodu v kolene „vypotíte.“ Prešla som s nákladom okolo 15 či 20 kilometrov a koleno dalo o sebe vedieť tak, že som si najprv musela ľahnúť do trávy, obtiahnuť koleno elastickým obväzom a po užití liekov okamžite otočiť bicykel smerom späť na Horné Chlebany. Bohužiaľ, ani pri najlepšej vôli som nemohla pokračovať ďalej.  

Po príchode domov som bola nešťastná z toho a dumala som čo ďalej, ale len do chvíle, ako prišiel za mnou syn. Jeho jedna veta stačila na to, aby som vyskočila od stola a zvýskla od radosti. Veta znela: „Mami, veď za hájom „Chrasť“ je poľovnícka rozhľadňa a budeš blízko domova.“ Napriek tomu, že ma koleno veľmi bolelo a bola som unavená, nasadla som na bicykel a za trištvrte hodiny som už hľadela na kovovú konštrukciu rozhľadne, na vrchole obitú drevom a pokrytú vlnovkovým plechom.

Postaviť anténu v takmer 6 metrovej výške bez pomoci inej osoby, tak to mi dalo zabrať. Najprv som si musela odťať drevo na krátky stožiar, očistiť ho a pripevniť naň anténu. Najhoršie bolo vyniesť to hore a upevniť o držiak pri strmom rebríku rozhľadne. S Božou pomocou som aj to zvládla, no po dokončení som si musela dať pauzu, tak sa mi triasli kolená.  

Po zapojení stanice, zmeraní PSV, (bolo 1,1) som uveličená tým, že som to ešte nezabudla robiť, vytiahla fotoaparát a cvakla som... a nič, zobrazila sa 0. Zistila som, že mám síce fotoaparát, ale nemám film. Okamžite som zavolala synovi, no nový nenašiel. Čo už, nemám digitálny foťák, tak som sa musela zmieriť s tým, že foto nebude. O necelú pol hodinku dorazil za mnou na bicykli syn, to už som uvažovala, ako sa zabezpečiť pred búrkou, pretože sa obloha od západu stemňovala a začal pofukovať vietor. Kým som jedla čerešne, ktoré mi syn priniesol, už som mala jednu stranu otvorov rozhľadne zakrytú igelitovou taškou.  

Po odchode syna, ktorý zobral niekoľko prebytočných vecí domov (aj PSV meter), som pokračovala v pribíjaní uterákov a igelitových tašiek na otvory a odskúšala vysielačku, či ma niekto počuje. Netrvalo dlho a doslova som bojovala s nápormi vetra. Neľútostne šľahal dovnútra množstvo dažďových kvapiek, až som musela rozprestrieť dáždnik, hoci som bola pod prístreškom. V streche rozhľadne boli dva malé otvory a aj cez ne stekala voda rovno na moju nohu. Na istý čas som musela vypnúť zariadenie, keďže cez „fugy“ po troche prúdila voda dovnútra. Ešteže som mala so sebou igelitový kufrík s dekou, vzala som si ju na noc. Deku som vytiahla a stanicu s batériou som vložila do igelitového kufríka. Tak bola technika krytá pred dažďom.  

Silný vietor metal polkou anténou, ale nespadla a nezlomila sa. Na pásme bolo živo a mne srdce trhalo, keď som počula veľmi veľa staníc, no ony ma nepočuli. Niečo sa stalo s anténou, no nič som nemohla robiť. Zostalo mi počúvanie. Že bolo na pásme veselo je nesporným faktom, veď počuť spievať Ruda Kysuca...tak to bol umelecký zážitok. Folklór je určite jeho srdcová záležitosť. Mohutný hlas s čistým a jasným tónom človeka privádzal do tak príjemného naladenia... spievala som si s ním a slová piesne rozveseľovali: 

„Oj, žena moja, nerob mi nič zlého, nepoviem ti po tri rôčky slovíčka zlého. 

A po troch rôčkoch budem ťa bíjať, prečo si ma naučila palenô píjať.“ 

Hlavným sa pre mňa stalo, aby ma počul Števko Zvolen na Inovci a Jozef Vráble na Sitne a tí ma počuli. No počuli ma aj Python a Twister Prievidza, Barny Bánovce nad Bebravou, exp. HOREC vo Veľkej Fatre, exp. TATRAN na Kráľovej holi - osem hôrnych chlapov - exp. HORIZONT, s odretými ušami Tino Zlaté Moravce a ďalší. Bolo ich málo, ale predsa. Overila som si v praxi ako to je ísť na kopec a urobiť len 12-15 spojení, ako robia chlapi Exp. MAKOVICA na rovnomennom kopci východu Slovenska. Pravdupovediac, na chuti do vysielania to nepridáva, keď len dávate výzvy a spätne dostávate ticho alebo atmosférické rušenie.  

Počula som iba štyri rozhľadne a to rozhľadňu: 

č. 47. Bumbálka - Pepa Havířov R2/S0,  

č.51. Čubův kopec HORIZONT R5/S7,  

č.50. Števka Zvolen exp. MAFIA R5/S9+++  

a 48. Jozefa Vráble - VATRÁR R5/S5.  

Ďakujem organizátorom akcie a cébečkárom, ktorí boli na pásme, zato, že som ich mohla aspoň počuť.

Akcia je to vydarená a verím, že počas Jánskej noci sa už budeme navzájom počuť. 

Srdečne Vás pozývam! Kosačka Horné Chlebany SR 

 

Tradiční štafeta posádek z různých koutů naší vlasti, a doufáme že opět i ze Slovenska, začne po krátkém uvítání na CB kanále 21 (27,215 MHz) v neděli dne 6. června - júna - v 1:00 h. v noci a oběhne celou republiku ve dvou kolech.

V případě, že by nebylo možno z důvodu rušení použít kanál 21, je stanoven CB kanál 19 (27,185 MHz) jako náhradní kmitočet, případně bude náhradní kanál stanoven podle aktuálních podmínek. Před akcí Rozhledny bude od 22:00 hodin probíhat doprovodná soutěž. Bližší informace k této soutěži se dozvíte na internetové adrese: http://www.sweb.cz/cbpetrluziny/index2.htm

Přihlašovat do akce se můžete na telefonním čísle 608 541 816 nebo na 21. kanále CB (Praha a okolí) Jiřině Písnice každé pondělí od 21:00 do 22:00 hodin, ve středu po skončení CB bazaru na 21. kanále CB (Praha a okolí) do 22:00 hodin, po půlnoci na 21. kanále CB (Praha a okolí) nebo na www stránkách u příslušné rozhledny v seznamu. Pokud ještě rozhledna není uvedena v seznamu, můžete ji přidat (bude ověřeno).

Protože nelze stránky aktualizovat okamžitě po telefonickém přihlášení do akce, může se stát, že rozhledna bude obsazena, a v seznamu tak ještě nebude uvedeno. Pokud se tak stane, budete vyrozuměni. V tomto případě rozhoduje čas přihlášení do soutěže. Obsazení možno řešit domluvou.

Uzávěrka přihlášek je stanovena na 27. květen 2004. Pořadí a čísla rozhleden zde budou uvedena nejpozději v úterý 1. června 2004 a účastníci budou též o přiděleném čísle vyrozuměni pomocí e-mailu, SMS či telefonicky (e-mail preferován). Všichni účastníci akce Rozhledny 2004 budou mít nárok na pamětní list, termíny předávání budou uvedeny na www v Kalendáři.

Prosíme vás také o zapisování slyšitelnosti ostatních rozhleden a zaslání výsledků na adresu pro posílání příspěvků na tyto stránky (do předmětu uveďte heslo Reporty R - 2004). Případně osobně na některém setkání, kde budou též předávány pamětní listy. Výsledky budou průběžně zpracovány a budou uveřejněny.

Také uvítáme různé příspěvky a fotografie s popisem nejen z této akce (samozřejmě ze CB akcí, expedic, portejblů apod.), které rádi uveřejníme (počítejte s několika dny - max. cca 2 týdny zpoždění - nemám stálý přístup k Internetu). Ještě k fotografiím - ideální velikost snímku je 650 x 450 bodů (odpovídá formátu fotografie 13x9 cm) ve formátu JPEG (=JPG) se stupněm komprese nastaveným tak, aby výsledný soubor se snímkem zabíral místo cca 20 až 50 kB.

Jiřina Písnice

 

Ako minulý rok, tak i v roku 2004 je na Slovensku plánované obsadenie niektorých rozhľadní. 

Ideálny plán odovzdávky na Slovensko zostavený ku dňu 5.6.2004 je:

č.19  Prašivá v Beskydech

č.20  Predná Poľana - Števo Zvolen

č.20A Krupinská Vartovka - Cyro Zvolen

č.20B Sitno - Jozef Vráble

č.20C Viecha - Vápenný vrch - Kosačka

č.20D Veľká Homola - Mravec Bernolákovo

č.21 Považský Inovec - Napoleon Trenč. Turná

č.22    Čubův kopec

Pokiaľ by niektorá vypadla, tak by sa písmená posunuli. Ak by vypadla napr. Vartovka, Sitno by bolo 20A, Vápenný kopec 20B atď.

Info Števo Zvolen

 

Rozhľadňa Viecha - Vápenný vrch  lokátor JN98EM

Nad obcou Skýcov v Tríbečskom pohorí dominuje Vápenný vrch vo výške 536 m.n.m, na ktorom v roku 2002 bola pre návštevníkov tohto kúta prírody postavená vyhliadková drevená rozhľadňa Viecha. Z jej 15m výšky sa možno pokochať krásnou panorámou skýcovského okolia a za dobrej viditeľnosti možno uvidieť Ostrihom, končiare Veľkej Fatry i Nízkych Tatier. 

PLÁNOVANÁ TRASA ŠTAFETY ROZHLEDEN 

P.č.

Znak

volačka

QTH

Lokátor

1

1

Markéta Písnice

Kozákov u Semil

JO70PO

2

2

Bobeš Dejvice

Cibulka v Praze

JO70EB

3

3

Lojza Lomnice

Tábor u Lomnice nad Popelkou

JO70QM

4

4

Denis Žlutý Pes Pardubice

Chlum u Hradce Králové

JO70UG

5

5

Franta 26 Hr.Králové

Dobrošov u Náchoda

JO80CJ

6

5a

Barry Nová Paka

Zvičina u Dvora Králové

JO70UK

7

6

Jonatán Vrchlabí,Karel Háje

Přední Žalý u Jilemnice

JO70SP

8

7

Jiřina Písnice

Vyhlídka na Branické skále (Dobeška)

JO70FA

9

8

Žán Braník

Mandava u Velkých Popovic

JN79GW

10

9

Anténa Zbraslav

Drahoušek u Osečan

JN79FQ

11

10

Petr Opatov Praha

Vysoká u Kutné Hory

JN79NW

12

11

Drahoš Citroen

Vlková u Kamenice

JN79HV

13

12

Myšák Janovice

Březina u Žandova

JN79NU

14

13

Exp.Vysočina

Rosička u Žďáru nad Sázavou

JN79WM

15

14

Exp.Pernikáři

Kozlovský kopec u České Třebové

JN89FV

16

15

Veverka Šumperk ++

Háj u Šumperka

JN89LX

17

16

Exp. Favorit Milda Lesná

Karasín u Bystřice nad Pernštejnem

JN89DN

18

17

Sidi Poruba

Bílá hora u Kopřivnice

JN99BO

19

18

Ježek Petřkovice

Landek u Ostravy

JN99CU

20

19

Tom Terasa Třinec

Prašivá v Beskydech

JN99FP

21

20

Števo Zvolen

Predná Pol'ana

JN98RP

22

20a

Cyro Zvolen

Krupinská vartovka

JN98MI

23

20b

Exp. Vatrár Jozef Vráble

Sitno

JN98KJ

24

20c

Mravec Bernolákovo

Vel'ká Homol'a

JN88PI

25

21

Napoleon Trenčín

Považský Inovec

JN98AS

26

22

Exp. Horizont

Čubův kopec u Francovy Lhoty

JN99BE

27

23

Olin Němčice

Babylon (Zelený kopec) u Náměště nad Oslavou

JN89BC

28

24

Exp. BabylonAlfa Blansko

Kozárov

JN89FK

29

25

Honza Grébovka

Melechov u Ledče nad Sázavou

JN79PP

30

26

Roman Letňany

Choustník u Tábora

JN79KH

31

27

Johny a Bručák Drachov

Kapličky

JN78CO

32

28

Fantomas a Martin Černošice

Helfenburk u Bavorova

JN79AD

33

29

Tomáš Mánes,Pavel Lhota

Javorník u Kašperských Hor

JN69TD

34

30

Cobra a Ondra Tábor

Hýlačka u Tábora

JN79HJ

35

31

Pavel Řepy,Honza Zl.Hory

Jarník u Písku

JN79CH

36

32

Venca Bory,Fouzáč Vinice

Pancíř u Železné Rudy

JN69PE

37

33

Altasák a Kalimero Damažlice

Čerchov u Domažlic

JN69JJ

38

34

Jarda Třebotov

Svatobor u Sušice

JN69RF

39

35

Zdeněk Kdyně

Rýzmberk u Kdyně

JN69MJ

40

36

Petr Bíla Hora

Chlum u Plzně

JN69RS

41

37

Charlie a Katka Domažlice

Koráb u Kdyně

JN69MJ

42

38

odhlásení

Železný Újezd u Čížkova

JN69UN

43

39

Vodníček Jižní Město

Děd u Berouna

JN79AX

44

40

Jadra Brůča, Petr CV

Strážiště u Chomutova

JO60QL

45

41

Jarda Žižkov

Kožová hora u Kladna

JO70BC

46

42

Honza a Jitka Sulejovice

Lovoš u Lovosic

JO70AM

47

43

Tomáš mobil Roudnice

Vlčí hora u Krásné Lípy

JO70FW

48

44

Tom Štíhlice,Pepíno Říčany

Bramberk u Jablonce nad Nisou

JO70OS

49

45

Jirka Věž Rumburk

Rumburk - Vysílač u zámečku

JO70GX

50

46

Michal Senohraby,Mašinka

Černá Studnice u Jablonce nad Nisou

JO70OR

51

47

CB klub Frýdlant

Frýdlantská výšina u Frýdlantu

JO70MW

52

48

Exp. Borůvka

Hvězda (Štěpánka) u Příchovic

JO70QR

53

49

Exp. Kobra

Vrátenská hora

JO70HL

54

50

Míra Vědomice,Milan Libínky

Náčkovice u Verneřic

JO70DP

55

51

Jerry Nové Město

Smrk u Nového Města pod Smrkem

JO70PV

56

52

Drátek Rumburk

Jedlová u Chřibské (u Jiřetína pod Jedlovou)

JO70GU

57

53

Jarda Koštice

Komáří vížka na Komáří hůrce u Teplic

JO60WQ

58

??

Exp. Radegast

Křížový vrch u Stodu

JN69OO

59

??

Kosačka Horné Chlebany

Viecha - Vápenný vrch

JN98EM

60

??

Petr Blansko

Veselice Podvrší

JN89IJ

  SKUTOČNOSŤ

Signál Rozhľadne 2004 letel... 

č.1   Kozákov u Semil                (JO70PO)

č.2   Cibulka v Prahe                (JO70EB)

č.3   Tábor u Lomnice nad Popelkou (JO70QM)

č.4   Chlum u Hradce Králové       (JO70UG)

č.5   Dobrošov u Náchoda           (JO80CJ)

č.5a Zvičina u Dvora Králové              (JO70UK)

č.6   Přední Žalý u Jilemnice        (JO70SP).

č.7   Vyhlídka na Branické skále    (JO70FA)

č.8   Mandava u Velkých Popovic    (JN79GW)

č.9   Drahoušek u Osečan           (JN79FQ)

č. 10       Vysoká u Kutné Hory          (JN79NW)

č.10a       v Prahe Černá Věž             (JO70EB)

č.11  Vlková u Kamenice              (JN79HV)

č.12 Březina u Žandova             (JN79NU)

č.13 Rosička Žďáru nad Sázavou   (JN79WM)

č.14 Kozlovský kopec u Č. Třebové (JN89FV)

č.15 Háj u Šumperka               (JN89LX)

č.18 Landek u Ostravy                     (JN99CU)

č.19 Prašivá v Beskydech           (JN99FP)

č.20 Sitno                                   (JN98KJ)

č.20a       Viecha na Vápennom vrchu     (JN98EM)

č.20b       Veľká Homoľa                  (JN88PI)

č. 22       Čubův kopec u Francovy Lhoty (JN99BE).

č.23 Babylon u Náměště nad Oslavou (JN89BC)

č.24 Kozárov                        (JN89FK)

č.25 Melechov u Ledče nad Sázavou (JN79PP)

č.26 Choustník u Tábora            (JN79KH)

č. 27       Kapličky                         (JN78CO)

č.28 Helfenburk u Bavorova         (JN79AD)

č.29 Javorník u Kašperských Hor (JN69TD)

č. 30       Hýlačka u Tábora                     (JN79HJ)

č.31 Jarník u Písku                  (JN79CH)

č.32 Pancíř u Železné Rudy         (JN69PE)

č.33 Čerchov u Domažlic            (JN69JJ)

č. 34 Svatobor u Sušice              (JN69RF)

č.35  Rýzmberk u Kdyně            (JN69MJ)

č 36 Chlum u Plzně                   (JN69RS)

č.37 Koráb u Kdyně                  JN69MJ

č.38  na poslednú chvíľu sa odhlásila

č.39 Děd u Berouna                  (JN79AX)

č.40 Strážiště u Chomutova        (JO60QL)

č.41 Kožová hora u Kladna          (JO70BC)

č.42 Lovoš u Lovosic                 (JO70AM)

č. 43       Vlčiu horu u Krásné Lípy       (JO70FW)

č.44 Bramberk u Jablonce nad Nisou(JO70OS)

č. 45       Rumburk - Vysílač u zámečku (JO70GX)

č.46 Černá Studnice u Jablonce n/Nis. (JO70OR)

č.47 Frýdlantská výšina u Frýdlantu (JO70MW)

č.48 Štěpánka u Příchovic           (JO70QR)

č.49 Vrátenskú horu                 (JO70HL)

č. 50       Náčkovice u Verneřic          (JO70DP)

č. 51 na Smrku                       (JO70PV),

č. 52       Jedlová u Chřibské             (JO70GU)

č. 53       Komáří vížka u Teplic          (JO60WQ)

 

O tom, že akcia „ROPZHLEDNY“ má medzi cébečkármi svoju popularitu niet pochýb, pretože sa jej zúčastňuje 50-siat a viac staníc Česka a Moravy. V Česku je vydaná i kniha o rozhľadniach a obsadzovanie kót je bezproblémové, majú prehľad, kde sa rozhledny nachádzajú. Na rozdiel od Česka, u nás nie sú zmapované rozhľadne a keď ich niekto chce navštíviť, musí „surfovať“ po Internete a zoháňať nejaké informácie. Mnohí cébečkári však nemajú počítač a prístup na Internet, aby si mohli vybrať niektorú zo vzdialenejších rozhľadní a ísť pozrieť ako ďaleko z nej signál zaletí. Zväčša vo svojom blízkom okolí poznajú niektoré rozhľadne.

Števko si dal námahu a na Internete našiel zopár rozhľadní, ale... zatiaľ nie je dosť cébečkárov, ktorí by sa zapojili do tejto vydarenej akcie. Obsadiť na Slovensku 10 rozhľadní je hudbou budúcnosti. Chcem veriť, že na budúci rok i napriek nepriaznivému počasiu bude na kopcoch viac cébečkárov.

 

 

Števko Zvolen mal spojenie so zahraničnou stanicou a pýtal sa jej, či vie po anglicky. Operátor nevedel po anglicky,

tak Števko navrhol dohováranie po rusky. (Nepočula som na rozhľadni Viecha - Vápenný vrch spomínanú

zahraničnú stanicu a ani viacerí poslucháči z okolia). Števko mu popisoval polohu Sitna:

-„Ja na Sitne, 100 kilometrov ot Vysokých Tatier.“

Zahraničnej stanici to veľa nehovorilo, tak mu to ešte objasnil:

-„Ja 100 km ot Vysokých Tatier a 200 km ot Budapešti!“

Tí, ktorí nepočuli cudziu stanicu, smiali sa dobrých 15 minút, presne ako ja, keď udal polohu nie od hlavného

mesta Slovenska Bratislavy, ale od Budapešti.

Ani som sa od smiechu nemohla brejknúť, veď dávať polohu RUSOVI, že je 200 km od Budapešti bolo k smiechu.

Keď som sa ho ešte smejúc opýtala:

-„Prečo si povedal Rusovi, že si „od Budapešti“ 200 km?“ Veselo oznámil:

-„Kosačka, ja som robil spojenie s Maďarom!“- a nastal dupľa hurónsky smiech poslucháčov,

veď máme hlavné mesto Bratislavu. a nie Budapešť.

Kosačka

 

 

Dátum: z 5. na 6. 6. 2004

Kóta: Vápenný vrch - Viecha: Na vrchole pod krížom

Lokátor: JN98EM

Nadm. výška: 530 m.n.m.

Operátorka: Anežka

Volačka: Kosačka Horné Chlebany

adresa: CB Fan Rádioklub Slovakia „Kosačka“ - CBRSK,

  Horné Chlebany 39, 956 31 Krušovce

 Technika

FM rádiostanica: Allamat 296

Anténa: Lambda ½

Kábel 50Ω okolo15 m

Zdroj: Bezúdržbová betéria 12V

Stožiar: Drevo asi 2,5 m vysoké uviazané o stromček lerbanu a na ňom anténa (hahaha) 

Príslušenstvo

Osvetlenie: Lampáš a olejová lampa

Posluch: cez reproduktor 

Náhradné zdroje: Ručná rádiostanica Stabo, bezúdržbový akumulátor 12V. 1.2 Ah, gumák, závesná a mobilná anténa (na auto), 6m a 2 m kábel 50Ω, náhradný mikrofón pripojiť na ručnú stanicu Stabo 

Ubytovanie a pomôcky

Bivak s plachtou z umelej hmoty (na autá), kovová turistická sedačka s vankúšikom, sekerka, nôž, nožnice, lepiaca páska, špagát, šnúra, drôt, klince, šraubovák, kľúč na montovanie príchytiek antény, náhradné baterky do lampáša, olej do lampy, písanka, pero a tužka 

Oblečenie na prezlečenie

Flanelová košeľa a tričko, vetrovka, nohavice a teplé ponožky, ľahký pulóver, teplý ručník, pršiplášť 

Jedlo:

½ l bezkofeinovej kávy, 2 krajce omasteného chleba, 1 rumba čokoláda a Horalka 

Počasie

Premenlivé, pod mrakom i slnečno, v noci chladno, pršal tichý dáždik asi 1,5 hodiny. Ráno hustá hmla. 

Tu sú spojenia z Vápenného vrchu - Viechy počas celej noci 

Por.č.     Volačka   QTH                  Lokátor      Report Čas  Km

1)Jozef Vráble         portejbl Lúčnica                JN98DG  3/2                  29

2)Ľubo Trebišov        portejbl Lúčnica                JN98DG  3/2                  29

3)Lúč                     Lúčnica                            JN98DG  3/2                  29

4)Jozef mobil           Topoľčianky                     JN98EK  5/3                    9

5)Záhradník Bojnice mobil Šutovce                   JN98GS  4/0                  30

6)Salamander           Horné Chlebany                JN98CO  5/5  20:48       15

7)Python                   Prievidza                         JN98HS  4/5  21:20       33

8)Marka Zl.Moravce  Žitavany                           JN98EI  5/5  21:46       19

9)Tino                      Zlaté Moravce                  JN98EJ  5/7                  14

10)Stará Vrana          Nitra                              JN98AH  5/8           34

11)Fero Zvolen          rozhľadňa 20 Sitno          JN98KJ  5/4                  33

12)Jurky Modra          rozhľadňa 20b V.Homoľa  JN88PI    5/9                  88

13)Bliko                    Nitra                              JN98BH  3/3                  29

14)R 530                  Trstín                              JN88RM  5/2                  68

15)Števo Zvolen        Rozhľadňa 20 Sitno         JN98KJ  5/2                  39

16)Edison Hubina      Moravany n/V.                  JN88WP    4/5  23:02   39

17)Lojzo mobil          Topoľčianky                     JN98EK  5/9  23:08         9

18)Ľubo Trebišov      mobil Hronský Beňadik      JN98GH  5/0  23:14       26

19)Miro 2                 Nitra                             JN98AH  5/9  23:19       34

20)Martin                 Bojnice                          JN98 GS    5/5  23:21        30

21)Žabinka 1             Moravany n/V.               JN88WB    4/4  23:32       39

22)Žabinka 2            Moravany n/V.                  JN88WB 4/4  23:35       39

23)Hela                    Vráble                          JN98DF  5/5  23:38       33

24)Pavel                   Veľké Pole                     JN98HL  5/7  23:41       19

 

25)Franta Lhota       Rozhľadňa 22 Čubův kopec   JN99BE  3/2  0:30 76

26)Žabinka 1            Moravany n/V.                 JN88WB          5/4  0:55 39

27)Edison Hubina              Moravany n/V.          JN88WB          5/4  0:57 39

Akcia Rozhľadne od 01:00 hodiny

28)Števo Zvolen               portejbl Sitno             JN98KJ  5/7  2:12 39

29)Fero Žilina           Martinské hole                  JN99JC  5/6  2:15 72

30)Hedera                       Piešťany                     JN88VO  3/2  2:27 44

31)Delta                   Nové Mesto n/V.                 JN88UU  5/2  2:40 61

32)Babaka                        Piešťany                  JN88VO  3/2  3:51 44

 

Počas dvoch rokov mi akosi unikali rôzne akcie CB, myslím tým aj ich termíny. Jednou z nich boli aj Rozhledny. Števo Zvolen mi to pripomenul a bez váhania som sa v hodine dvanástej prihlásila na rozhľadňu Viecha. Vzdialenosť do Inoveckého i Tríbečského pohoria je od Chlebian viac ako 20 kilometrov.

Počasie bolo premenlivé, ale mala som šťastie po vyštveraní sa na vrchol, pretože na chvíľu aj slniečko zasvietilo a mohla som stavať anténu v peknom počasí. Keďže nemám ľahký hliníkový stožiar a veľký strom, ktorý tam ležal vypílený - dotiahla som ho hore, no nemohla ho sama postaviť, keďže som nemala dostatok lán, čo ma mrzelo - musela som improvizovať. Na tenší kus dreva som namontovala polku anténu, zdvihla hore a drevo som priviazala o malý stromček - lerban. Nasledovalo zostrojenie bivaku. Klince so sekerkou to istili. Trvalo mi takmer 3 hodiny, kým som všetko pripravila na vysielanie. Napokon zostalo už len namontovanie stanice a skúška, či ma niekto počuje.

Brejkovala som sa síce na polo slovensko-maďarsky hovoriaceho cébečkára, ktorý sa sťažoval, že niet s kým na pásme hovoriť, no bohužiaľ... nečudujem sa, že nemajú s kým hovoriť, keď sú zatiahnutí a nerobia pauzy pre prípadných brejkov. Vydržala som si vypočuť tému o počítačoch, pakete, mŕtvom CB pásme na juhu Slovenska atď. a po 20 minútach som to vzdala. Zatelefonovala som Jožkovi Vráble, zapol vysielačku v Lúčnici kde bol na návšteve a počuli ma R5/S3. Potom nasledoval telefonát Marke Zlaté Moravce a rozhovory s ňou až do polnoci. Počas noci som prišla na to, že naozaj na pásme nie je plno života ako pred rokmi, pretože počas noci sa mi podarilo urobiť iba 30 spojení, ale... o to väčšia radosť, že som mohla počuť srdcu milých ľudí.

O polnoci na kanáli 6 podal Števo Zvolen krátke inštrukcie a nadišla hodina H. Akcia s potvrdzovacím kolom prešla bez ťažkostí. Na rozhľadni Viecha som počula rádiom 5 Rozhľadňu 20 na vrchu Sitno - operátor a na slovenskej strane organizátor - Števko Zvolen v spoločnosti Ferka Zvolen a Krokodíla Sitno. Takisto rádiom 5 Rozhľadňu 20 b na Veľkej Homole - operátor Mravec Bernolákovo v spoločnosti Jerryho Trnava, Roba a ďalších a rádiom 3 Rozhľadňu 22 Čubův kopec. Nezostalo mi nič iné, len priateľov na Českej strane pozdravovať cez relátko, Števa Zvolen.

Po akcii nastali rozhovory do skorých ranných hodín. Apropo, Edison Hubina mi oznamoval koľko je hodín, keďže som si doma zabudla hodinky, Ľubo Trebišov cestou domov na východ telefonoval kde sa práve nachádza a Hedera Piešťany s Deltom Nové mesto n/Váhom mi robila skorú rannú spoločnosť. Ranná prechádzka v hustej hmle osviežila.

Kosačka

 

Na tohtoročné rozhľadne som sa od začiatku svedomito pripravoval. Na Slovensku tých rozhľadní k dispozícii nemáme veľa a tak som špekuloval s čím prekvapím tento rok. Špekuloval som nad rozhľadňou Skorušiná 1314m pri Tvrdošíne na Orave. Ale žiaľ osobného času bolo málo a tak by na dlhú cestu nezostával čas.

Preto som sa tentokrát rozhodol pre Poľanu. Poľana sa nachádza na strednom Slovensku a na kóte Predná Poľana 1357 m je postavená asi 40m vysoká telekomunikačná veža s výhliadkou. Už sme pár krát pod ňou vysielali a nešlo to zle. Poľana je navyše od Zvolena len 50km, takže v podstate bolo rozhodnuté veľmi rýchlo.

Všetko bolo vybavené, nadobíčko prichystané, len počasie nám haprovalo celý týždeň. V kuse lialo, pršalo, mrholilo, smoklilo, čo neveštilo na sobotu nič dobré. Najväčší problém bol ale úplne inde. Na celú akciu som nakoniec zostal sám, to na nič počasie odradilo všetkých záujemcov čo sa chystali so mnou. V sobotu opäť lialo. Na Poľanu by to bolo nutné všetko vyniesť a to všetko sám, antény, 15kg akumulátor, stan, káble, vysielačky a koniec koncov aj nejaké to „žrádlo“ a samozrejme seba. Potom všetko ohľadom vysielania aj hore 40m, lebo na plošine 20 m nad úrovňou lesa, som chcel postaviť stan a ísť Rozhľadne odtiaľ. Pánečku, to by chodilo! Robili sme odtiaľ aj Krkonoše... Nuž čo. Sám rozhodne nejdem. A aj tak na Poľane je v túto ročnú dobu dosť medveďov, nie nadarmo má Poľana v erbe medveďa.... Nakoniec som to všetko musel oželieť... bolo rozhodnuté, sám na Poľanu nejdem. Preto volám Jozefovi Vráble, ktorý má nemierené na Sitno, či nepotrebuje parťáka a s hrôzou sa dozvedám, že nejde ani on, lebo má pokazené auto. Dohoda je okamžite na svete, preberám „jeho“ Sitno a hneď tam aj vyrážam. Sitno síce nie je až taká bomba kóta na rozhľadne, ale vedie tam hore asfaltka a keď bude pršať, jednoducho zostanem v aute.

Cestou volám Krokodílovi Sitno, či ide so mnou a hneď súhlasí, l en ma upozorňuje, že cestu zdobí nová rampa so zámkom, od ktorej zatiaľ nemáme kľúče. Nevadilo, lebo cestou sme kľúče mali vybaviť. Žiaľ len MALI. Nevybavili sme nakoniec nič. Prišli sme pred rampu. Husto lialo. Vedľa rampy bola vyjazdená cestička a hneď bolo jasné, že nová rampa nás nezaskočila ako prvých. Odhodlali sme sa ju v tom daždi obísť. No a toto bola presne tá najväčšia kardinálna chyba. Pri druhom pokuse sme zapadli. Ani dopredu, ani dozadu, proste nikam. Do ri...! Sme v keli.

Skúšali sme s Krokodílom všeličo, ale bezúspešne. Volali sme kdekomu o pomoc, no s rovnakým výsledkom. Jedno múdre porekadlo hovorí: „V NÚDZI SPOZNÁŠ PRIATEĽA.“ A tak mi nezostalo nič iné, len volať otcovi. O hodinku dofrčal Cyro Zvolen a hneď aj s posilou, Ferom Zvolen. Vytiahli nás. Medzitým sme zohnali kľúče a o 10 minút sme už „kukali“ na okolie z najvyššieho bodu Štiavnických vrchov, zo SITNA 1009 m.n.m. lokátor JN98KJ.

Od 17:00 do 20:15 sme trčali v garáte a tak už na stavanie antény nezostalo veľa času. Dole pri rozhľadni chytro smerovku a o desiatej úplne potme, kým Fero dole vyhrával na gitare, som ja nahadzoval na prvom poschodí na konzolu Black Pirata. Potom Cyro odišiel domov a zostal som tam na „prijome“ sám, lebo ostatní zaspali. Venoval som sa osvete a odpovedal na otázky čo to vlastne rozhľadne sú, o akú akciu ide a podobne.

Určité problémy boli so smerovkou, ktorú som nemal ako otáčať. Musel som totiž behať dole otočiť, hore pozrieť či je to už lepšie, alebo málo... takto som to vydržal 3x a potom som to vzdal. Jeden je na takéto fígle proste málo! Nastala jedna hodina, všetci sme sa zišli na kanáli 21 a tíško počúvali koho poberieme. Predpokladal som, že budem počuť všetko od 13 do 24, avšak niektoré posádky vypadli. Signál z kóty Kozlovský kopec i Háj u Šumperku ku mne prosto nedoletel. Tu sú reporty prvého kola po poradí ako štafeta letela.

13-Rosička R5/S1 253km; 16-Karasín 4/1 229km; 18-Landek u Ostravy 4/2 169km; 19-Prašivá v Beskydech 4/1 142km; 20-Sitno 5/9++ Jáááj to som jáááááá. Sorry. Ale počul som sa!- 20A-Viecha na Vápennom vrchu 5/6 39km Tam bola Kosačka H.Chlebany; 20B-Veľká Homoľa 5/7 116km; 22-Čubův kopec 5/5 104km; 23-Babylon 3/1 216km; 24-Kozárov 5/5 211km. A to bolo z prvého kola všetko.

Bol som smutný, nepobral som Veverku Šumperk z Hája u Šumperku, ten sa vždy tak raduje, keď sa dovolá na Slovensko. Ale za to ma potešil Landek u Ostravy, ktorý som zo Sitna počul prvý krát. Po dva roky predtým to nikdy nešlo. Tak sme čakali na potvrdzovacie kolo až tu o 1:36 hod.  zaznel veľmi silný signál, ktorý ma prebral z letargie. R/5 - S/ 1.... pozdravuje Vás Karel Háje Vrchlabí, rozhledna Prední Žalý Krkonoše! Tak to je paráda. Do kelu! Nemám Bohoušove tabuľky, koľko to môže byť.300-330? Hneď posielam Bohoušovi SMS nech mi to vyráta a následne, aby obaja po akcii prešli na ch.6, že to skúsime na Sitno! Síce som trošku meškal a predbehol ma Delta na Javorine, ale Karla Háje som bez problémov pobral R3-4/S1 a nakoniec to bolo 347km! Pánečku, paráda! Moje najdlhšie spojenie zo Sitna v histórii vôbec. Následne to skúšal aj Bohouš, ale ani bez náznaku signálu. Karel robí relátko a ideme robiť spojenie s Borůvkou na USB rádiom  2-3. Po čase prepíname opäť na FM a ajhľa, už je to tu R2/S1. Heuréka, po pobraní lokátoru zisťujem, že je to ešte ďalej ako Karel Háje. Štěpánka - Sitno 362km. Do štvrtej do rána robím ešte pár spojení nad 200 km ako exp. Vlkov u Letovic, Čendu Bystřice n/ Pernštejnem a druhý tím Exp.Vysočina.

O pol piatej balíme, padáme, a o šiestej som doma vo Zvolene. Plný zážitkov - s dvoma unikátnymi spojeniami - a s pocitom dobre vykonanej práce. Na budúci rok opäť dopočutia priatelia... 73 Exp. MAFIA, od mikrofónu Vás zdraví

 

ODKAZY
na www stránky naší přítelkyně Cezmín
Cezmín: http://www.cezmin.land.ru 
Obec Horné Chlebany: http://www.sweb.cz/hornechlebany
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.land.ru/ ;
CBRSK Horné Chlebany : http://www.cbrsk.php5.sk/
Milujem pani P...: http://milujempanip.wz.cz/ ;
Jánska noc : http://byliny.krovatka.su/ ;
Vianoce : http://vianocesk.wz.cz/ ;
Svadba: http://svadbask.unas.cz/ ;
Veľká noc: http://cbrsk2.pisem.net/ ;
Vianoce : http://www.cbrsk3.pisem.net/ ;
Pani Príroda : http://www.agika.szm.com/ ;
Milovaná príroda : http://www.cezmina.szm.sk/
CB rádioamatérske hobby : http://cbrsk.euweb.cz/
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz/ ;
CB rádioamatérske hobby : http://www.sweb.cz/agnesa
Svadba Chlebany: http://www.svadba-chlebany.land.ru/ ;
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.pisem.net/
Veľká noc: http://www.eufrosyne.szm.com/
Jánska noc : http://www.cbjanskanoc.ic.cz/
Príroda : http://eufrosyne.wz.cz/
Vianoce : http://vianocesk.szm.com/
Veľká noc : http://velkanoc.czweb.org/ ;

 

 

<