wz

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1080x1024 pixelov

Expedice "RADEGAST"
a súťaž PE33 2014
Radegasti na Dyleni

 
Letos jsme se opět rozhodli pro kótu Dyleň a to i přes to, že jsme si vědomi, že to není kóta na bednu, ale určitě je to kopec na DX. Na bednu patří jiní než starý kozáci. A když se po té naší CB branži porozhlédnu, tak jich pár kolem sebe vidím a držím jim palce aby měli hodně štestí.
Na Dyleň jsme dorazili kolem 14 hodiny a cesta byla věru zajímavá. Během hodiny nás potkalo 2x pořádné pršení a z toho jednou až tak, že jsem měl nutkání zastavit. Ale valící se voda mne spíš utvrzovala k rozhodnutí …koukej odtud rychle vypadnout nebo tě to spláchne. A to jsme byli uprostřed obce Vysoká když najednou začali houkat sirény . Příčina byla jasná . Lidem to spláchlo majetky. A rychle mazat pryč nebo to opravdu spláchne i nás. Za 10 min jsme zmizeli v lesích a začali stoupat do 940 m na vysilač Dyleň. Nahoře bylo velmi slušné počasí, pod námi probíhalo boží dopuštění.

Ani chvilku jsme neotáleli a pustili jsme se do stavby dvojčete. A bylo proč pospíchat. Fronta se na nás očividně valila od západu v několika vlnách. Tu první jsme pocítili dole a tu druhou jsme měli před očima.

Během hodinky nás přikryl mrak a byla všude tma. Začlo funět poprchávat a potom se otevřelo nebe a přišel poprask. To jsme ale již byli v pohodě v teple v naší caravele. Jen jsme se modlili aby vítr nepolámal dvojče.

Dvojče vcelku odolávalo a rotátor si s větrem také poradil. QSO pomalu přibývaly ale odrazy všechno komplikovaly. Každé spojeníčko bylo vydřené a dost často na pokraji slyšitelnosti i přesto, že to bylo jen do 200 Km. Ale šlo to a bylo veselo. V pernamenci byly dvě stanice Giant a Alan. Alan se jevil na poslech lepší. Giant přesto, že slyšel to samé a jen těžko lze najít rozdíl v citlivosti, přesto se domnívám, že Alan měl kvalitnější reprodukci, kterou moje ucho lépe přijalo. Posuzovat rozdíly v modulaci považuji za zbytečné , protože se domnívám, že důležité je jestli mne protistanice slyší srozumitelně bez ohledu na to zda je to vysoko nebo nízko naladěné. Připomínám že se jednalo stále o jednu ANT a tedy posouzení by mělo být objektivní.

Zajímavé podmínky se začaly tvořit kolem 19 hodiny hned po té, co přešla bouřková oblačnost, kterou před sebou tlačila fronta. QSO do 100 km byly nemožné. Horko těžko se podařilo pár QSO do 50Km. Chvíli před 20 hodinou najednou nějací Slováci že by Tir nebo něco takového? Ale zkušené ucho zaregistrovalo únik a tak jsem se snažili nasměrovat ANT ale bylo to prd platné. Signál byl pořád stejný. Bodejť by ne! Ono to nešlo ze žádného směru. Ono to přicházelo ze shora. Byl to odraz ! A byli to Slováci od Košic jako z praku a za 59, 58, 59. A tak jsme si s nimi podali ruce a popřáli dobrý večer a během 10min. bylo 1889 bodíků doma.

http://www.cbdx.cz

Za Radegasty:
Venca Chotěšov

Moje stránky
Cezmín:
http://cezmin.wz.cz
Seniorka http://seniorka.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.ic.cz
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org
Múdra ako rádio:
http://cbrsk.euweb.cz
Miss sveta z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
Milujem pani Prírodu:
http://eufrosyne.wz.cz
Obec H.Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz
Hobby CBRSK Horné Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz
Kóma - prežila svoju smrť:
http://gloriapolo.czweb.org
Môj pes Mikinka a ďalší psíkovia:
http://cezmin.szm.com
Christmas all the year:
http://vianocechristmas.czweb.org
Svadba:
http://svadbask.unas.cz
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Moji psi:
http://mikinka.czweb.org
Slovania:
http://slovania.czweb.org
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to
Príroda:
http://milujempanip.wz.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
Zo života:
http://svetbabik.czweb.org
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz
Stránky urobené zdarma iným
Senior Baťo
http://dano17.wz.sk
Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org
Seniorka a deti
http://babka-radi.euweb.cz
Buldog english:
http://rudovaetuda.czweb.org
Cébečkár a jeho olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz
Kresťanský spolok CB seniorov ČR:
http://rannisedmicka.ic.cz
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

by Cezmín roku Pána 2014 http://cezmin.wz.sk