wz

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1080x1024 pixelov

Hodnotenie súťaží v Holiciach 2013

Hodnocení kategorie Multi je bez fota protože 1.místo exp.Tukan člen sdružení Matador se omluvili, 2.místo exp.Radegast člen sdružení Matador ( Venca Chotěšov a Vorel Stupno) měli plno práce se zajištěním vyhodnocení a tak nám zůstal jen exp.Marco Polo kteří se umístili na 3.místě za což jim blahopřejeme.

Stejně tak i vyhodnocení TOP DX kde se omluvila exp.Sněžník 3.místo a exp.Radegast člen sdružení Matador 2. místo. Honzovi Sulejovice za jeho 1.místo blahopřejeme.

Snad nebude od věci, když touto cestou poděkuji těm, bez kterých by nebylo možné tyto soutěže
organizovat.
Jsou to : Fousáč Vinice Plzeň - opravy deníků
Tomáš mob.Roudnice - zpráva databáze
Bohouš Česká Lípa - Tvůrce Deníku CL6
exp.Favorit - Kontrolní stanice
Honza Sosnová - kontrolní stanice
Fousáš Vinice Plzeň - kontrolní stanice
A samozřejmě všem těm, kteří nám fandí a případně svojí účastí v soutěžích podporují naše snažení.
Ať Vám to lítá.

za sdružení Matador Venca Chotěšov z exp. Radegast.

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/nebezpecny-komar-tigrovany-moze-rozsirit-aj-do-severnej-europy.html

[Späť | Obnoviť | Dopredu]

Albánie 2012

Vážení CB přátelé.
Tak se sešel den ke dni a Radegasti spolu s exp.Rotunda, Honzou Sulejovice a exp. Borůvka se vydají

6.7.2012
na zajímavou cestu jihovýchodní Evropou.

Přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Kosovo, Makedonii, Albánii, Řecko, Turecko, Bulharsko , Rumunsko zpátky domů.

CB vysílání se budeme snažit provozovat každý den. Přesný čas asi nepůjde určit. Budeme vycházet z možností které nám vyplynou z průběhu cesty.
Pro ligu se pokusíme zajistit víkendové vysílání (Sobota a Neděle) tak, jak je to při ligových výjezdech obvyklé, aby byly podmínky pokud možno pro všechny stejné. Nejsme v této chvíli schopni určit odkud budeme pro ligu vysílat, ale určitě budeme vzdáleni kolem 1200 Km a více. Určitě se budeme snažit aby tato informace k Vám přišla včas a pro všechny najednou. Také nejsme schopni již nyní určit freq. nebo kanál.
Pro běžné uživatele to bude ve všedních dnech a s největší pravděpodobností až v odpoledních hodinách po dojezdu na nocování. Budete si nás muset najít. Jsem přesvědčen, že to nebude žádný problém. Aktivita sluníčka vzhledem k 11ctiletému cyklu je vysoká a V, JV a Jih se nám projevuje prakticky celodenně.
Trasa kterou vám předkládáme je jen návrh, který bude s určitou jistotou realizován do Řecka. Podle situace se potom rozhodneme buďto pro návrat, nebo pro pokračování podle návrhu.

No a teď trochu o složení expedice a trochu o organizaci celé akce. Asi nemusím zmiňovat, že se taková akce sama dohromady nedá. Že je k tomu zapotřebí lidiček, kteří jsou ochotni obětovat pohodlí, prostředky, ale taky sami sebe. Že to nejde zařídit na rozkaz ani „hubou“ ani žvaněním do prázdna. Zkrátka tady je zapotřebí dát dohromady pár nadšenců, kteří do takové akce půjdou. A Ti se dali dohromady již před několika lety díky CB klubu Česká Lípa, kterému se , s trochou štěstí podařilo soustředit lidičky s podobnou krevní skupinou, s podobnými zájmy. O tom, že to tak je svědčí již provedené akce exp.Albánie 2009, exp.Nordcapp, a exp.Keltoi.
Aby se jim dobře fungovalo, rozdělili si mezi sebe úkoly následovně:

Startovní čárou je akce klubu Česká Lípa kterou zajišťuje v Žeroticích Znojemská klubová větev.
Sem přijedeme 6.7 2012 a až se nám bude chtít tak vyrazíme ( 7.-8.7) a expedice začne ukrajovat první Km ze své asi 6000 Km dlouhé cesty. Držte nám všichni palce abychom se ve zdraví a bez problémů vrátili asi za cca 21 dnů domů. Těšíme se na krásná spojení s Vámi.

za expedici: Bohouš Česká Lípa CL6, Venca Chotěšov CL39, Fousáč Plzeň CL51,
Jířa Doubravka CL48 a Honza Sulejovice CL50.


Expedice "Balkán 2012"
Na shromaždišti v Žeroticích...

V neděli startujeme... (8.7.2012)

Západočeská enkláva klubu vyrážela v pátek z Plzně, sever z České Lípy. Sraz byl na startovní metě v Žeroticích (JN88CW).
Z Plzně přišly obrázky od špionů ... Skutečný odjezd byl zachycen i kamerovým systémem: http://youtu.be/oIz2IrBLd_s 
A nyní zaslané materiály ...
Po roce jsme se opět sešli v Žeroticích u Znojma, kde nám místní, Kuba Šumná CL54 a Milda Lesná CL53, opět připravili skvěle vybavené zázemí. Velký vojenský stan se během přeháněk více než osvědčil, pípa, lednice, mražák, voda, varná konvice, prostě komplet... Jednotlivci najížděli snad už od středy, postupně pod dohledem místního vodníka vznikalo ležení.
Ze Žerotic v neděli dopoledne startuje Expedice Balkán, zde probíhaly poslední testy vybavení. Za stanem expediční vozidlo s kotvenou plachtou, přístřeškem pro nocování. Proběhl i test kompletní vysílací sestavy, od antény, přes svod, napájení až ke stanici. Stožár lze postavit poměrně svižně, jedná se vlastně o stavebnici uchycenou na kouli ISO 50. Mezi sedačkami je perfektní stoleček, ve kterém je zabudováno vše potřebné k samotnému vysílání.
Expedice Balkán v plné síle – ráno starujeme a vyrážíme směr Rakousko, Maďarsko. Držte nám palce!
http://www.cbdx.cz/clanek2409-balkan-2012-pripravy-vrcholi.htm
Přepis: Tomáš mobil Roudnice CL31
Původní termín startu Expedice Balkán musel být odložen kvůli špatnému počasí. To se občas stane i na Cape Canaveral, viz http://www.cbdx.cz/sql-bin/wbcgi/sql/CBREDAKCE/balkan.htw, meteozpráva z 6.7.2012.

Malá galéria fotografií zo štartu a posedenia exp."BALKÁN 2012"

Odchod zo Žerotíc

a prechod cez hranice

8.7.2012

Ze Žerotic směr Subotice, Srbsko
Expedice "B A L K Á N 2012"

Poslední snídaně expedice Balkán v ČR, podávala se kávička a dietní vitamínovej bůček.
Poslední benzinka na našem území, bereme naftu, plnou.

Dálnice na Gyor, kilometr č. 119 , benzinka, rychlý lehký oběd.
 

http://youtu.be/8yWeKHc2Uzg

Na hranicích mezi Maďarskem a Srbskem nás čekala hodinová pauza pomalého popojíždění, v autě teplota 45 Celsia.

Fronta aut před náma, fronta aut za náma. Kdo se na začátku zařadil do nesprávné fronty, byl vrácen na začátek a dal si čekačku ještě jednou.

 

http://youtu.be/WAIY-WSL1R4

Pár km za hranicemi Srbska nalézáme velkou vodní plochu a hledáme místo na odpočinek.
Po chvilce nalézáme příhodné dobře dostupné místo, kde se kupodivu zadařilo i připojení na nějakou místní nezabezpečenou wifi, zřejmě veřejně přístupný bod.
Nastupuje večeře, seznamování s okolím, tvorba článku. Na snímku spokojený řidič Venca, zamyšlený Jířa.

Probíhá plánování další trasy, kde nabrat naftu, další náležitosti, které jsou potřeba.
Honza Sulejovice se průběžně pokoušel ozývat na CB, zadařilo se mu jedno dlouhé spojení na 100m - na dálnici na nás troubil a pak si s náma část cesty povídal Aleš Starý Kolín.
Zítra už možná budeme dostatečně daleko od ČR a SR na spojení odrazem, budeme se těšit!

Bohouš Lípa CL-6 - Expedice Balkán 2012
Zdroj TU! a aj TU!

Za Srbska přes Kosovo do Makedonie
Pracně dorazila další várka informací od expedice Balkán.

V Srbsku jsme se ještě stavili ve městě Novi Sad omrknout místní velmi starou vystavenou lokomotivu. Nedalo se tu moc parkovat, tak Venca pomaličku popojížděl.

Zakotvili jsme u řeky Západní Morava, kde jsme ztopořili anténu a protože nebyl z domova nikdo slyšet, šli jsme prozkoumat okolí. Nedaleko bylo koupání v řece, byl zde i přístřešek, kde se za euro dalo koupit docela dobré a hlavně perfektně vychlazené pivo, posedět na verandě a nedaleko i posedět na porcelánu – luxus. Ještě nám milá paní, co to tu měla pod palcem, dala přes noc nachladit sodovky. Než jsme ráno vyrazili, zabalili jsme nachlazené sodovky do spacáku – osvědčený způsob, jak teplotu zachovat až do večerního času.

Druhý den pokračujeme v cestě, překonáváme nejprve hranice do Kosova. Po cestě potkáváme i takovéto stavby – minarety, mešity.

 

Další hranice k překročení: Makedonie. Za hranicemi následovala krátká zastávka na jídlo u místní přírodní hydrologické zajímavosti - Bifurkacioni. Jedná se o vodní tok Nerodyme, který se v tomto místě rozděluje na dva samostatné vodní toky, přičemž jedna větev teče do Černého a druhá do Egejského moře. Jedná se nejen o Kosovskou nebo Balkánskou zvláštnost, ale přímo o Evropskou jedinečnou raritu.

Také jsme se stavili na další památce – římský akvadukt ve Skopiji. Vedro skoro k padesáti, vše vyschlé na troud, z rána nachlazená voda v nás mizela svižným tempem.

 

K večeru jsme se dostali až do lokátoru KN01PX, nedaleko rekreační zony na předměstí Skopje. Stavíme anténu, zapínáme stanici, známé šumnění, ale jinak nic….
No nic – přece jen něco - komáři tu jsou obzvlášte ukrutní, ale kam se hrabou na místní hudební velmi hlasitou reprodukovanou “hudbu”. Je 23 a nevypadá to, že by chtěli skončit. Občas se ozve i několik zřejmě rozjařených výstřelů, nikoho to nevzrušuje, pohodička, klídek, to jsem tedy koukal. Viz zvukový záznam.

Zítra nás čeká Tětovo, prohlídka mešity, národní park Mavrovo, pak přes hory (cca přes 2000 m n. m.) na Debar, večer opět budeme poslouchat kolem CH30. Vaši Balkánci ….

Tomáš mobil Roudnice (originál TU!)


Debar a večer první vlaštovky!
12.7.2012
První úspěchy...

Ráno odjezd ze Skopje... Ráno, než jsme opustili Skopje, jsme se ještě skočili svlažit do bazénu v Glumovo, za povšimnutí stojí okolní horská scenerie – hory o nadmořské výšce přes 2000 metrů nad mořem. (obr.1)Ve městě Tetovo je k vidění nejstarší mešita postavená 1438 - Šarena Džamija. Na glazuru a malby “prasklo” 30 000 vajec(obr.2).

Arabati Baba Tekke – místní pamětihodnost s pohnutou minulostí, založeno v roce 1538. (obr.3). Arabati Baba Tekke – nádvoří, s množstvím vlajek jsme se setkávali nejen zde.(obr.4)

Mavrovo jezero – zbytky kostela, který je obvykle z poloviny zatopen umělě vytvořeným jezerem. Pro nízký stav vody se ke kostelu dalo v současné době dojít suchou nohou. (obr.1) Voda se na kostelu již “pěkně” podepsala … (obr.2) Místní kamenitá pláž Debarského jezera, zde jsme začínali hledat místo na nocleh, nakonec jsme se rozhodli jet dál … Debarské jezero je poměrně dlouhé (druhé největší v zemi), ani toto místo nám nakonec nepřišlo dostatečně příhodné (obr.3). Protože je Debarské jezero opravdu dlouhé, nakonec se nám zadařilo najít příhodné místo, kde jsme se ubytovali, postavili anténu, zkusili zda někoho neuslyšíme, několik výzev, nic. Nepřekvapilo, do dneška se jednalo o běžnou situaci  (obr.4).

Dnes ale nastala očekávaná změna – večer, když jsme kolektivně tvořili další článek, měl nejbystřejší ucho Fousáč, Marconi tu hrál 5/7, dost se to houpalo, slovenština, čeština, paráda – chodí to!

Deník č.: 1815, po kliknutí bude zobrazen kompletní deník včetně aktivní mapy !!!

Nastartovat počítač, začít psát spojení, u mikrofonu se snažil Fousáč vydolovat volačky, vše se nahrávalo. Spojení mohlo být možná i vice, pokud pobíráme Brejk na Balkán, nic s tím udělat nejde. Kdo se ovšem ozval volačkou, toho jsme brali hned, parada. Rovněž na dlouhé klábosení při těchto podmínkách není moc času, report a bereme dalšího.

Zítra se přesouváme do Albánie, vzdálenost se ještě zvětší a šance na spojení ještě vice stoupne – a na to se samozřejmě budeme těšit !

Tomáš Roudnice CL-31 - Expedice Balkán 2012

Ohridské jezero
13.7.2012 - Expedice Balkán 2012

Cesta z Debaru do Albánie

Uvodem přidáme ještě společné foto ze včerejška, kdy se chvíli po pojídání opečených brambor ozvala SR a ČR, byla to paráda (obr.1). A tohle je již foto z dnešního rána – znalci budou kroutit hlavami, ale nedá se svítit – opravdu to je Venca páchající očistu. V noci poklesla teplota na 10 nad nulou a Venca se prej šel ohřát do teplé vodičky  (obr.2). Ještě výhled na okolní dvoutisícovky kolem Debarského jezera a jede se dál, odjezd směr město Ohrid  (obr.3). V Ohridu jsme omrkli sochy věrozvěstů Cyrila a Metoděje  (obr.4).

Další kroky vedly k jednomu z nejkrásnějších kostelů v celé Makedonii postavený kolem r. 1447 – St. Jovan Kaneo (obr.1).  Dále pak jsme zamířili ke klášteru Plaoshnik kde v současné době probíhají členité vykopávky a rekonstrukční práce.

Další zastávka kolem jezera vedla ke kostelu Svaté bohorodičky ze 12. století. (obr.1) Blízko Albánských hranic jsme se ještě stavili u kláštera Sv. Nauma, který byl žákem věrozvěstů Cyrila a Metoděje. (obr.2) Svatý Naum tento klášter založil okolo roku 885 a dodnes v něm mniši žijí a jak je vidět – dobře ho udržují. (obr.3)

Po přechodu Albánských hranic jsme pokračovali podél jezera na místo, kde jsme kempovali před šesti lety. Od té doby tu ovšem vyrostl hotel Neli Resort – před šesti lety tu byl jen opuštěný kamenolom.  (obr.1) Zklamání z toho, že toto místo již není opuštěné, nám spláchlo pár místních lahváčů. (obr.3) Malé odpočinkové zátiší. Pohodička netrvala dlouho, začal se zvedat velmi silný vítr, bral židle, stoly, všechno. Jediná šance přečkat byla v autě, seděli jsme v něm další dvě hodiny, než prudký vítr síly vichřice nesoucí sebou obrovské množství písku pozvolna ustal. (obr.4)

Celou dobu jsme se po včerejším úspěchu pokoušeli opět navázat spojení, přechod studené fronty zřejmě naší snahu zhatil. Zkoušíme to dál.

Zítra máme v plánu přejet Albánii směr Elbasan a Divjake. Vaši Balkánci

Tomáš mobil Roudnice Balkán 2012

Takhle jsem slyšel Expedici Balkán dnes po desáté ráno v Praze 4 - Braníku, JO70FA.
Anténa Bumerang, 26 m H 155, Giant. (Žán Braník Praha)

http://www.cbdx.cz/wav/2419_balkan%202.mp3


Ďalšie nahrávky spojení s expedíciou Balkán 2012

 Expedice Balkán 2012/p Ohridské jezero KN01HB

http://www.youtube.com/watch?v=zauGARN_Qjs

Expedice balkan

http://www.youtube.com/watch?v=xTuAytLmT14&feature=related Opuštěný kravín nedaleko Divjake
15.7.2012
Dnes dopoledne nádherné spojení s Balkánem, 59/59 na Skype

Ještě jedno rozhlédnutí kolem našeho nocoviště, z tohoto hotelu nás přišli zkásnout za pobyt na jejich pláži, pak ovšem nebyl problem s WC, vodou nebo s WiFi.

   
http://youtu.be/Ce84OTx-I7o 

Dnešní den byl opět o cestování, v plánu byl přesun až k Jaderskému moři.

Vyrazili jsme do hor, stoupali jsme po kroutících se silnicích a silničkách, monitorujeme CB , když tu najedou čeština, podmínky jsou tady.
Zastavujeme na nejbližším možném místě, stavíme velkou antenu, startujeme centrálu a píšeme jedno spojeníčko za druhým.

   
http://youtu.be/kxqZ7NqUA0M 

Před sluncem nebylo kde se schovat, pražilo to pekelně, ale spojeníčka přibývala pěkně jedno za druhým …

Deník č. : 1816, po kliknutí bude zobrazen kompletní deník včetně aktivní mapy !!!

   
http://youtu.be/4SGQlZMKUYw

Když to chodit přestalo, zabalili jsme cajk a jelo se dál, kousek cesty vám Fousáč natočil.

 

Jeli jsme dlouho, vedro bylo úmorné, dostali jsme se 4 km od Jaderského moře a hledali jsme trochu stínu na přespání. Stromů pomálu, narazili jsme ovšem na opuštěný kravín, kupodivu nikde nikdo – zajásali jsme a provedli zábor.

Vypadalo to dobře, stínu vice, než jsme doufali. Odsud se do večera zadařilo přes stovku spojení, nálada výborná, tady možná zůstaneme I na sobotu, říkali jsme si.

Deník č. : 1817, po kliknutí bude zobrazen kompletní deník včetně aktivní mapy !!!
Pak se sešeřilo, přišla noc a na kus žvance se stavilo několik armád krvežíznivejch komárů. Nebylo před nimi obrany, zachránilo nás až slunce.
Posnídali jsme sušenky se salámem – chleba už došel – dali kafe a začali balit na cestu, sobotu tu už kupodivu nechtěl trávit nikdo.

   
http://youtu.be/_GT1q1QGuHE 

Rozloučili jsme se s rájem krvežíznivých upírů převlečených za komáry a razíme dál. Po cestě opět budeme monitorovat provoz, večer určitě postavíme velkou antenu, třeba se opět zadaří.
Vaši už zarostlí Balkánci

Tomáš Roudnice CL-31 - Expedice Balkán 2012


http://www.cbdx.cz/clanek2405-albanie-2012.htm
http://czechfolks.com/plus/2009/08/02/tomas-zarecky-valka-s-komary

 exp. Balkán 2012
Od Fieru po Siri – I - Kalter
16.7.2012
Pokračujeme podél moře přes horské průsmyky směr Řecko

Ve Fieru jsme nakoupili chleba, příznivá cena, takže 4 bochníky. Jeden za 60 leke, no nekupte to. Další zastávka byla u malého ostrůvku Zvernec, přes moře vedl most 270 metrů dlouhý, misty se s námi povážlivě kýval, ale vydržel….

 Nakupujeme chleba

http://www.youtube.com/watch?v=OWxdPpCIf5Y&feature=plcp

Po 6 letech tu část expedice, která zde již byla, příjemně překvapil rozvoj, výstavba, značný posun. I přes tento rozmach jsme narazili na oblasti, které se nezměnily vůbec.

 Stará Albánie

http://www.youtube.com/watch?v=SlTsLMV1wc4&feature=plcp

Další úsek, ke konci nepřehlédnete krávu kráčející středem silnice. Na silnici jsme potkali vice druhů různé zvěře, osly, koně a dnes dokonce u krajnice proti nám kráčelo i prase domácí.

 Kráva na silnici

http://www.youtube.com/watch?v=r0n7C931oqE&feature=plcp

Nocovali jsme v 1000 metrech nad mořem v horském průsmyku Qaf e logorait v pohoří Mal i Lungara mezi Vlore a Himare. Zatímco Honza Sulejovice a Radegast sekali do Ligy jedno spojení za druhým (deníky budou později) s Fousáčem jsem se šel podívat po cestě vinoucí se podél úbočí, hele to je pěknej výhled, pojďme se kouknout ještě kousek dál, … Vyšlápli jsme si do výšky 1252 nad mořem ..,, nastoupali na dvou a půl kilometru o 250 výškových metrů.

Výšlap

http://www.youtube.com/watch?v=-I3LDOBxpJU&feature=plcp


No jak vidíte sami, pro pěší výstup to je ku*va kopec. I auto tu v serpentinách dostalo pěkně zabrat , chvílemi za jedna. Vašek coby řidič má z těch serpentin ruce zamotané ještě teď ...

 Jedeme

http://www.youtube.com/watch?v=w2rnuBuAB2w&feature=plcp

Před ubytováním jsme se zastavili u jedné přírodní zajímavosti – vyvěrající pramen s názvem Modré Oko (albánsky Siri – I - Kalter) . Potápěčům se podařilo proniknout do hloubky 50 m.
 

Na snímku kuchař Venca. Protože se nám zastesklo po Vánoční atmosféře a ty brambory začínaly plesnivět, chystali jsme lahůdkový bramborový salát s přílohou.
Páč jeden z nás nejí ryby, jako příloha nebyl kapřík, ale Honzík osmahnul LuncheonMeat, vynikající bašta.
CB jsme průběžně monitorovali celý den, podmínky nepřály. Zítra máme namířeno směr Řecko, I nadále budeme na pásmu poslouchat, čím jsme dál, tím spíše můžeme doufat …

(Vaši Balkánci)

První videa byly bez zvuku, chyba nebyla na vašem přijimači. Vznikla přepisem na You Tube. Teď by mělo být vše v pořádku, za což děkuji Zdeňkovi Lukov CL63.
Při posílání článků jsou trochu problémy, ten dnešní se ke mě cedil 2 hodiny a 32 minut. Tudíž, Žáne, i kdyby měli vyfoceno všech 16 albánskejch lokomotiv, tak ti je nemůžou poslat.
Dovolím si zopakovat pár důležitých věcí:
Volejte volačkou, na "brejk" nemohou reagovat.
Netelefonujte jim, nezvednou to.
Málokdy se jim podaří takové připojení, aby si mohli přečíst Vzkazník. Pokud máte něco podstatnýho, tak to směrujte na mě, zkusím to tam příležitostně procedit. Je předpoklad, že teď se občas dostanou do kulturnějších oblastí, tedy s lepším připojením ...
Tomáš Roudnice CL-31 - Expedice (Originál) Balkán 2012

Zopár fotomontáži z Albánska


  
  


   


 

 

Moje stránky
Cezmín:
http://cezmin.wz.cz/
Vianoce:
http://vianocesk.ic.cz/
Veľká noc:
http://velkanoc.ic.cz/
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org/ 
Miss sveta z Indie:
http://aishwarya.wz.cz/
Milujem pani Prírodu:
http://eufrosyne.wz.cz/ 
Obec H.Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz/ 
Múdra ako rádio:
http://cbrsk.euweb.cz/ 
Hobby CBRSK Horné Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz/
Kóma - prežila svoju smrť:
http://gloriapolo.czweb.org/
Môj pes Mikinka a ďalší psíkovia:
http://cezmin.szm.com/
Christmas all the year:
http://vianocechristmas.czweb.org/ 
Svadba:
http://svadbask.unas.cz/ 
Hobby:
http://www.cbrsk.php5.sk/ 
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org/ 
Moji psi:
http://mikinka.czweb.org/ 
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to/ 
Príroda:
http://milujempanip.wz.cz/ 
Slovania:
http://slovania.czweb.org/
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org/ 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz/
Zo života:
http://svetbabik.czweb.org/ 
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz/ 
Stránky urobené zdarma iným
Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org/ 
Buldog english:
http://rudovaetuda.czweb.org/
Cébečkár a jeho olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz/
Kresťanský spolok CB seniorov ČR:
http://rannisedmicka.ic.cz/
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

by Cezmín roku Pána 2012 http://cezmin.wz.sk