wz
 

[Späť | Obnoviť | Dopredu]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

Poslední expedice Radegastů v roce 2013

O poslední expedici Radegastů pro tento rok 2013 byla rozhodnuto na poslední chvíli. Velkou zásluhu na tom měla exp.Tukan, protože byla před námi v tabulce TOP DX asi jen o 9 Km a podle mých odhadů z jejich posledního výjezdu na Mikulčák nic moc. Tak, že jedna usmolená 300stovka, by nám na ně stačila.
A nám se nabízelo, že pokud vyjedeme, QSO s Milanem, Deltou a možná i Kasem by stačilo, aby bylo rozhodnuto. Trochu bylo dilema kam vyrazit. Pokud na Křižák ( 480mnm) tak z dvojčetem, ale pokud se dostaneme na Škarmanku 888mnm , bude stačit jedno HB9CV. Diskutoval jsem to s TmR ohledně počasí a na základě předpovědi (kterou mi TmR doporučil) asi Norské meteoslužby ( inverze,sluníčko, 1-3 st. tepla bez sněhu) jsme se rozhodli pro Škarmanku, což znamená 3,5 Km lesem stoupáním 10,14,16 a ve finále ( 300m) 20%.

Tak takto nás přivítal Český les hned asi v 600mnm. Již tady jsem zapochyboval o serióznosti Norské předpovědi ( 0-1 cm sněhu). Zatím, asi 300 pod vrcholem , bylo dobře vidět a nejevil se zatím žádný problém. Pro jistotu jsme ale nasadili řetězy.

Cesta pokračovala vzdor Norské předpovědi po svém. Z jejich bez sněhu tu najednou bylo sněhu 30 cm a jen díky svozu dřeva byla cesta projetá.

Nevím jak je to možné ale Karavela to v závěrečném stoupání zvládla bravurně a jela pomalu jako tank až na vrchol. Z vrcholu nejsou žádné snímky protože na vzdor Norské předpovědi (sluníčko, 1-3 st tepla) nebylo vidět ani na krok teplota kolem -2 st. a foukalo asi 5-10 m/s. Postavit ANT byl vcelku výkon!
HB nesmí mít kovový stožár a tak je vrchol stožáru (3m) dřevěný. Nápor větru byl tak velký, že jsme museli dřevěnou část nějak vystužit . Ale čím ???
Měli jsme sebou lopatu (pekáč) a tak jsme pekáč gumicukama přigumovali k dřevěné části. No pohled to byl jako pro bohy ale ANT držela!
V autě bylo teploučko. Nezávislé topení řádně odvádělo svoji práci. I generátor si plnil dobře svoji funkci a tak se provoz odvíjel v pohodě navzdory sibérii venku. A jak tak si vychutnáváme kávu najednou se v repráku (57) ozve Radegasti Radegasti!! Ten hlas jsem kurňa znal a dobře jsem ho znal! Byl Vojta od Tukanů. Bylo mi jasné, že jak s ním uděláme QSO je z našim 2 místem v DX šlus. Tak tedy budeme muset dělat mrtvého brouka? Pokud s námi QSO neudělá a mi již máme Milana ze Žalostiné je druhý flek náš. Nikdo pro něj dál neni než mi! A tak jsme se tedy rozhodli. Slzy mi při tom tekly po tváři když Vorlík vzal mikrofon významně se na mne podíval a povídá Vojto kde se tady bereš. A druhý flek byl v p….. No však všichni víte kde. A tak si dovolím předčasně Tukanům popřát k tomu 2 místu v DX. Říkám předčasně, protože co kdyby neposlali deník .
Provoz se dařil a spojení přibývala. Najednou asi kolem 23:00 se PSV pohoršilo na 1:4. Stanice je chráněna proti přetížení koncového stupně a tak jsme to nechali na ní, protože na ANT nebylo vůbec vidět. Byla v mraku a venku foukalo již hodně přes 10m/s. V asi 01:00 jsme šli spát. Ráno 05:00 na PSV
nekonečno a tak jsme spali asi do 07:30 a potom jsme se šli podívat na ANT a takhle vypadala.

Bylo nám hned jasné která bije . Námraza a vítr všechno rozlámaly. Na stojícím vraku je pěkně vidět pekáč který vystužuje dřevěný konec, který pokud stožár stál tak plnil svůj úkol, ale při pokládání neunesl váhu námrazy a prasknul a všechno sebou fláklo o zem a tohle z toho zbylo.

Když se všechno sečte a zhodnotí, tak za cca 6hodin provozu 67 QSO s průměrem 132Km/QSO a 2x QSO přes 300Km byl pěkný výlet se vším co k takovému koníčku patří. Všem těm, kteří s námi QSO udělali děkujeme a těšíme se příští rok NSL.

Venca Chotěšov CL39 a Vorel Stupno CL 45
Foto Vorel Stupno

Hodnotenie súťaží v Holiciach 2013

Hodnocení kategorie Multi je bez fota protože 1.místo exp.Tukan člen sdružení Matador se omluvili, 2.místo exp.Radegast člen sdružení Matador ( Venca Chotěšov a Vorel Stupno) měli plno práce se zajištěním vyhodnocení a tak nám zůstal jen exp.Marco Polo kteří se umístili na 3.místě za což jim blahopřejeme.

Stejně tak i vyhodnocení TOP DX kde se omluvila exp.Sněžník 3.místo a exp.Radegast člen sdružení Matador 2. místo. Honzovi Sulejovice za jeho 1.místo blahopřejeme.

Ještě se nikomu nepodařilo v jednom roce získat
5 prvních míst.


Snad nebude od věci, když touto cestou poděkuji těm, bez kterých by nebylo možné tyto soutěže
organizovat.

Jsou to : Fousáč Vinice Plzeň - opravy deníků
Tomáš mob.Roudnice - zpráva databáze
Bohouš Česká Lípa - Tvůrce Deníku CL6
exp.Favorit - Kontrolní stanice
Honza Sosnová - kontrolní stanice
Fousáš Vinice Plzeň - kontrolní stanice
A samozřejmě všem těm, kteří nám fandí a případně svojí účastí v soutěžích podporují naše snažení.
Ať Vám to lítá.

za sdružení Matador Venca Chotěšov z exp. Radegast.

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/nebezpecny-komar-tigrovany-moze-rozsirit-aj-do-severnej-europy.html

Radegasti na Dyleni 2012
Rozhledna 20/A

Panáčci z Radegastů si opět vyrazili na výlet v rámci CB ligy. A protože již byli asi opravdu „všude", tak se začali zajímat o vyloženě zajímavé místa po naší neporazitelné armádě. Protože jsou oba staršího vydání, byli kdysi dávno sami příslušníky této armády a jeden z nich se dokonce dostal do styku s radioprůskumem, kterému tyto zajímavá místa sloužily. Byli jsme již na Havranu, Čerchově a dnes je to dominantní pohraniční hora Dyleň (940 m n. m.) která je druhým nejvyšším vrcholem Českého lesa. Na vrcholu věž z r.1970, pův. vojenská radarová stanice vybudovaná bez jediného kusu železa za pomoci silikonových šroubů, nyní slouží jako soukromý rozhlasový a televizní vysílač, v minulosti příležitostná rozhledna, nyní veřejnosti nepřístupná.
Návštěvu bylo nutno předem domluvit, protože objekt je střežený jako soukromé vlastnictví a má tedy i svého správce. Na místo jsme dorazili kolem 13:00. Foukalo tedy opravdu pořádně až tak pořádně, že jsme upustili od stavby dvojčete a zprovoznili jsme jen 1x HB9CV. Při šíleném DX smogu to bylo stejně fuk co tam stálo. Podmínky pro ligu byly šílené ale nám to příliš nevadilo.
Prohlédli jsme si celé zařízení na Dyleni včetně původních el.ohrazení objektu na který není pěkný pohled. A nechtěl bych na něm v tehdejší době uvíznout. Asi bych se pěkně usmažil.
Navštívili jsme i objekt radioamatérů, který je nejen zvenku precizně vybaven a je na něm i na technickém příslušenství jasně vydět starostlivost jeho provozovatelů. Bezvadně je rekonstruován i objekt bývalé operační budovy, kde je i zachována energetická soběstačnost dvěma generátory odpovídajících výkonů. Celý pozemek je pěkně udržován jednak správcem a jednak ovečkami, které správci nahrazují sekačku a to perfektně.

Tahle potvora nám sežrala půlku měkoučkýho chleba. Úplně mne mrcha dorazila, když jsem ji s přáním, aby jí to roztrhlo prdel nabídl buřta a ona ho pane bóóže sežrala taky. Co jí ale nakonec dostalo, to byly ředkvičky. Ty sežrala, vyplyvla, znovu sežrala ale pak začala chrchlat a prdět a vypadalo to že chcípne. Ale místo toho vyhodila tři obrovský bobky a v klidu odešla.

Zkrátka vysílat se nedalo, ale zábavy bylo dostatek. Opravdu to vůbec nechodilo. 300Km QSO jsme si doslova vymodlili a spojení se Sněžníkem mi připadalo jako DX na 1000 Km. Také jsme se snažili zúčastnit se rozhleden, což nám bylo umožněno a bylo nám přiděleno číslo 20/A i přes to, že jsme se přihlásili na poslední chvíli.
Z 33 rozhleden jsme jich slyšeli 16. A to by asi tak bylo všechno k tomuto víkendu. No a odkud nás uslyšíte příště ? Když všechno dobře dopadne, tak z hodně velké dálky tak 1200 – 1600 Km. Ale to nechme na jiné pojednání v jiný den a v jiném článku.
Přejeme všem pevné zdravíčko, hodně štěstíčka a ať Vám to lítá panáčci.

Za exp.Radegast
Vorel Stupno a Venca Chotěšov

Radegasti za EBH 2012 na Čerchově

Již několik let vyrážím na EBH jako mob.kontrola MK 1. Letos jsem si ale řekl, že bych si také chtěl zasoutěžit a tak jsem požádal svého ligového parťáka Vorlíka, zda by se mnou nepohrdl v soutěži EBH 2012 co by zapisovatelem. A tak jsme vyrazili na Čerchov (1024 m.n.m), nejvyšší kopec Českého lesa.

Z leva sám velký Orel zvaný Vorel Stupno, uprostřed moje maličkost Venca Chotěšov, a náš nový kolega Honza Chotěšov zvaný učitelskej.

Na Čerchově svého času vládla armáda a obrana státu za pomoci radiolokátorů viděla do talířů sousedního Německa a to až tak dobře, že obsluha byla schopná spočítat kolik knedlíků právě snědli. Dnes je zde turistické místo hojně navštěvované občany obou států. Bezvadně zrekonstruovaná Kurzova rozhledna umožňuje se rozhlédnout po kraji.

A precizně udržovaný a také střežený vojenský objekt nám nejenom připomíná staré „dobré“ časy, ale funkční radar umístěný v ně budovy nám dává srozumitelně najevo - Pozor!! Tady to ještě myslí vážně.

Staré „dobré“ časy nám připomíná i výzdoba hospůdky, která se nachází v jednom z baráků vojenské ubytovny, pravděpodobně kantíny. Hned jak otevřete dveře do nálevny jste přivítáni bystami Lenina, Stalina, Gottwalda a Zápotockého. Nad jejich hlavami je nápis přes celou místnost:
"Se Sovětským Svazem na věčné časy a nikdy jinak." A nápis, taktéž přez celou místnost: "Československá armáda pevná hráz socializmu vám dává absolutní jistotu, že jste zde v naprostém bezpečí." Tuto jistotu ještě umocní pověšená uniforma rotného, pomocníka dozorčího roty, na věšáku u dveří. Jelikož byl v objektu zákaz fotografování, bude foto příště.

Tak v tomto prostředí jsme postavili svoje oči a uši a připravili jsme se na šrumec v eteru.
A ten šrumec byl opravdu beze zbytku. Všechny možnosti, které nám eter byl schopen poskytnout tak nám opravdu poskytl. A my na Čerchově jsme ještě jako bonus dostaly dáreček od již zmíněného radiolokátoru v podobě zastíněného východu a jihovýchodu, což pro nás znamenalo žádný Slovák. Ale i tak jsme byli velice spokojeni s výsledkem.
Všem soutěžícím chci poděkovat za hojnou účast v soutěži. Ještě 14 dní před soutěží jsem neměl dobrý pocit, co se týká účasti, ale poslední týden došlo k převratné změně a výsledek 56 soutěžících, včetně Slovenských kolegů, není špatný. Myslím, že Milan 42 může být spokojen, protože jeho myšlenka je stále dobře zakořeněná v CB podvědomí.
Děkuji kontrolním stanicím za jejich práci , čas a prostředky které věnovaly této soutěži.
Děkuji Slovenským kolegům za vzájemné porozumění při tvorbě propozic a Števovi Zvolen za opětovně bezchybnou organizaci při tvorbě startovní listiny obou republik.

Na závěr jeden západ slunce nad pevnou hrází socializmu Čerchovem
A jak jinak než v Holicích nashledanou.

Za pořadatele
Venca Chotěšov CL 39

Exp.Radegast

Tak to jsou naši hostitelé: Jarka Chotěšov /uprostřed/ a Venca Chotěšov /vpravo/ patří jim dík za výborně zvládnuté setkání a činíme tak i my a věříme, že budou stejně spokojeni i oni příští rok u nás na Moravě.

Drazí přátelé CB vysílání !

I naše expedice jakožto člen sdružení MATADOR CB přijala pozvání člena exp. Radegast-Vaška Chotěšov do jeho "šumavského revíru" na kopec Doubrava u Klatov, kde Venca uspořádal setkání pod názvem "ŠUMAVA 2003". O tom, jak výborně se vypořádal s rolí hostitele, se dočtete v následujících řádcích.

O tom, že CB vysílání již není doménou úzké věkové skupiny není třeba diskutovat - čím v mladším věku se započne s danou aktivitou, tím lepších výsledků bude dozajista dosáhnuto - a u tohoto budoucího "CB matadora" ze Znojma je to jisté.


Ihned po příjezdu a přivítání se všemi, kteří již dorazili nás pochopitelně zaujal kromě nádhérného Vaškova dvojčete HB9CV také stožár, na který se v tom okamžiku drápal Luboš Dobšice, který uznal, že pro spojení na PMR udělá vše - třeba i vyleze na špičku stožáru...


... a byl čas se také po cestě posilnit. Báječný guláš Jarky Chotěšov byl víc než balzám pro naše cestou Znojmo-Rosice-Brno-Klatovy zmožené útroby. Na snímku se od guláše nemůže odtrhnout Martin za diskuze s Vlkem Znojmo a Ľubem z Trebišova.


... ano slyšeli jste dobře z Trebišova na Slovensku - na setkání totiž dorazila téměř po celé jednodenní cestě i Babka Kosačka se svým týmem: Romanem z Komáran a Ľubem z Trebišova.


A tak bylo třeba ji řádně přivítat.


V případě deště byl k dispozici prostorný bunkr.
Naštěstí nám počasí přálo a tak vše se mohlo odehrát v překrásné šumavské přírodě.Tygr Mutěnice - jediný zástupce expedice Horal kontroloval Soptíka z Huti při nastavování antén ....
... a když Soptík vyzval ostatní, aby s ním poměřili sílu v přetahování pákou i Tygr nahlásil: Vždy připraven


A velké zápolení mohlo začít:

.. chvilka soustředění před vlastním zápasem ...
... a city stranou, opřít se jeden do druhého naplno ...Tygr se snažil Soptíka skolit, ten však zůstával ledově klidný a začal prohlubovat náš úžas v jeho silné paže... Zkusili to i další borci, ovšem též bez úspěchu ..... i Honza Rosice musel uznat, že na Soptíka nemá ...
... natož Martin - i s ním si hrál jako kočka s myší ...

Na závěr klání bylo nutno uznat, že na Doubravě se nenachází nikdo, kdo by Soptíka v páce přemohl a tak jsme přikývli, že bude třeba více trénovat na příští rok - v našem případě častěji zvedat větší a těžší ocelové stožáry - dural hodit za hlavu.


A byla sobota odpoledne a čas nafotit společné snímky: Nesměl pochopitelně chybět společný snímek:
Zleva: Lubo Trebišov, Milda Lesná Znojmo, Honza Ontario Rosice, Bohouš Česká Lípa, Pegy Č. Lípa, Roman Komárany


A hned tu byl večer a s ním i specialita exp. Radegast - grilovaná kuřata alá V+V+V. Byla výborná a podrobnosti nebudu popisovat dále, aby si čtenáři neřekli, že trpíme obžerstvím. I zbytek naší party musel uznat, že nepočkat na tento gastronomický balzám by byl hřích.
Tak jsme se posilnili, protože nás čekala cca 50km cesta na Škarmanku v loc: JN69JK o nadm. výšce 888 m.n.m. a naším úkolem bylo zavysílat, aby bylo zadost učiněno účasti v CB lize za měsíc červenec.
Cesta proběha hladce a okolo 21.00 hod. jsme stáli na kopci ...


Vztyčili jsme antény, připravili "cajk" a hned bylo půl jedenácté. ... rozcestník je umístěn až za stromy a tak do poslední chvíle nebylo jisté, zda jsme na správném kopci ...
... zato dřevěné odpočívadlo doslova vyzývá k portejblům - obalit celtami a je střecha nad hlavou pro expedici bez stanu ...  Uskutečnili jsme do rána 135 spojení. Podmínky byly spíše podprůměrné a tak nepřály delším spojením. Nejdelší spojení bylo uskutečněno s expedicí Čučoriedka na Velké Javorině v JN88UU celkem 363 km.

Bylo ráno a čas vrátit se do hlavního stanu - na Doubravu. Po cestě jsme se ještě vyfotili u kuriozní dopravní značky a vyšli doubravský kopeček.

Tam již na nás čekali "domácí" a tak to chtělo také snímeček. A nastalo loučení - ne smutné, protože se jistě brzy všichni uvidíme. Nejdřív zřejmě na holickém setkání. Cesta proběhla bez sebemenších problémů a Brno jsme přivítali ve 21.15 hod. a do cíle: Lesné u Znojma dorazil Milda před jedenáctou večerní.

Ahoj a v Holicích na viděnou za exp. TRIO - Martin"Rákosník"Lesná

Moje stránky
Cezmín:
http://cezmin.wz.cz/
Vianoce:
http://vianocesk.szm.com/
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org/
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org/ 
Miss sveta z Indie:
http://aishwarya.wz.cz/
Milujem pani Prírodu:
http://eufrosyne.wz.cz/ 
Obec H.Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz/ 
Múdra ako rádio:
http://mudraakoradio.euweb.cz/ 
Hobby CBRSK Horné Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz/
Kóma - prežila svoju smrť:
http://gloriapolo.czweb.org/
Môj pes Mikinka a ďalší psíkovia:
http://cezmin.szm.com/
Christmas all the year:
http://vianocechristmas.czweb.org/ 
Svadba:
http://svadbask.unas.cz/ 
Hobby:
http://www.cbrsk.php5.sk/ 
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org/ 
Moji psi:
http://mikinka.czweb.org/ 
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to/ 
Príroda:
http://milujempanip.wz.cz/ 
Slovania:
http://slovania.czweb.org/
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org/ 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz/
Zo života:
http://svetbabik.czweb.org/ 
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz/ 
Stránky urobené zdarma iným
Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org/ 
Buldog english:
http://rudovaetuda.czweb.org/
Cébečkár a jeho olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk/
Kresťanský spolok CB seniorov ČR:
http://rannisedmicka.wz.cz/
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

by Cezmín roku Pána 2011 http://cezmin.wz.sk