wz

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

2010

PoMerančové sčítání

Taky se vám zdá že na pásmu PMR se dlouho nic většího neuskutečnilo? Je na čase s tím něco udělat. Jaro je naplno tady, tak proč nepřibalit do batohů též i malé PMRky a zkusit štěstí v naší zábavné akci...

Nebudu zapírat že jsem se inspiroval u Tomáše mobil Roudnice, čau Tome :-), Sčítání síbíčkářů tu již bylo, tak proč neuskutečnit něco podobného na PMR!
Přímo skvěle se nabízí termín 15-16.5. 2010 kdy se koná na CB Éter bez hranic - Memoriál Milana 42, kterého se účastníme jako Ex. Jizera téměř pravidelně. Tudíž to spojíme a zkusíme udělat 2 v jednom!

O čem tedy PoMerančové sčítání bude?
Akce je určena všem uživatelům PMR stanic v České i Slovenské republice, stačí v termínu mezi sobotním a nedělním polednem o víkendu 15 - 16.5. 2010 navázat na pásmu PMR spojení, zapsat si je do jednoduchého deníku, deník poté odeslat do konce května na uvedené kontakty níže, a my to celé vyhodnotíme do konce června. Vysílat můžete nejen z portejblů, ale i z domácích stanovišť.
Tato akce není soutěžní, smyslem je navázat a zapsat co nejvíce spojení v rámci ČR a SR. Tyto výsledky budou statisticky vyhodnoceny, a dozvíme se třeba v kterém kraji se povedlo nejvíce spojení, které volačky se objevily ve výsledcích nejčastěji, kdo ze "sčítacích komisařů" udělal nejvíce spojení atd. Prostě to bude zajímá sonda do dění na PoMerRančovém pásmu (pásmu PMR 446Mhz ;-). Hlavním smyslem je vylákat na PMR pásmo co nejvíce uživatelů a umožnit jim zajímavá spojeníčka...
Povinnosti zájemců - "sčítacích komisařů"
Hlavní povinností je zápis spojení do deníku, který musí obsahovat toto:
1) Tvojí volačku, nebo název Expedice (volačky všech členů expedice)
2) Název místa a lokátor odkud jste vysílali
3) Datum a čas prvního uskutečněného spojení
4) Datum a čas posledního spojení
5) číslo spojení, volačku protistanice, místo a lokátor
...toť vše.

Pokud někteří začátečníci nejsou zběhlí v lokátorech jsem ochoten u nich respektovat zápis bez lokátorů, v tom případě uvádějte za lomítkem /p přesné místo kde zrovna daná protistanice byla (např. Bedřich Jilemnice /p Sněžka). Vyvarujte se místním názvům a když dotyčný nebude umět přesně popsat polohu ať vám sdělí své nejbližší město. Naším úkolem nebude sestavení adresáře volaček, takže nato nebude brán zase takový zřetel.
Reporty, ani další náležitosti nebudou vyžadovány. Deník musí být odeslán elektronicky na adresu: cb16@volny.cz nejpozději do 31.5.2010. Měl by být napsán v nějakém běžném PC programu (Excel, Word, text602 nebo speciálním programem DenikCL6...)
Nezávaznou přihlášku do sčítání najdete zde - TENTO KROK OVŠEM NENÍ POVINNÝ, jde pouze o orientační seznam zájemců, o tom jestli nás podpoříte se klidně můžete rozhodnout až v den konání a třeba můžete o této akci říci i lidem na pásmu, stačí opravdu jen odeslat deník ze spojeníčky a nic víc !
Všichni kteří odešlou platný deník dostanou obratem e-mailem pamětní list (pouze v el. podobě k vytištění) a možná přichystáme i malé upomínkové překvapení pro nejpilnějšího sčítacího komisaře (s největším počtem spojení), nechte se překvapit!
Všem zájemcům děkujeme, a těšíme se na hojnou učast.
Veškeré dotazy pište (Jerrymu) na: cb16@volny.cz
Jerry Nové Město & Zdenda Ústí


PS: 29.5. bude na PoMeRanči též živo - zkuste i akci Dragona Praha a Žána Branik
http://kopeckovani.cbmonitor.cz/...

http://www.volny.cz/cb16/scitani-pomerancu-pmr.html
http://pmrvysilani.euweb.cz/prihlaska.html
http://pmrvysilani.euweb.cz/ucastnici.html
http://www.volny.cz/cb16/

Československý PMR Cup 2010

Československý PMR CUP je celoroční soutěž určená všem majitelům a provozovatelům PMR stanic vysílajících v pásmu 446 MHz. Zůčastnit se může kterýkoliv zájemce z České a Slovenské republiky. Pro podrobnosti o proposicích a další informace klikni na rok, který tě zajímá.

 http://cb.cwa1.net/

    Zase něco pro uživatele PMR stanic a nejen pro ně. Několik vět na vysvětlenou úvodem.

Kdysi dávno, ještě v dobách Svazarmu, tedy před vznikem různých CB klubů se různé aktivity radioamatérů nazývali "Polními dny". Proto i já sem tuto aktivitu na pásmu PMR nazval "Polním dnem", ale mini. Bude trvat jen 2 x 2 hodiny. Bude se konat v dnech ve kterých lze předpokládat zvýšenou aktivitu na různých vlnách kmitočtového spektra, ale jiném čase, tak aby se i jednotlivec mohl zůčastnit a nemusel přebíhat od jedné stanice ke druhé. Naopak se domnívám, že třeba zaryté PMR-kářeto, že se nemohou účastnit i dalších akcí ve stejných dnech, konajících se ale na CB pásmu, přesvědčí k tomu, že si nějaké to Síbíčko pro příště opatří.

Volací znaky jsou sestaveny tak, jako u jiných tvůrců polních dnů, contestů apod., ze znaků mezinárodní hláskovací tabulky. Je ale možno použít i českou. Bodování je též obdobné. Bylo by myslím zbytečnése snažit odlišit tím, že za 1 km bude třeba 13 bodů.

Deníky je doporučeno vést a zasílat v dnes již osvědčeném a doporučovaném mezinárodním (i Slovensko) standartu, tedy v Deníku CL 6. Domnívám se, že by nebylo vhodné v době kdy se spousty věcí sjednocuje (třeba EU), dělat pro každý závod jiný deník. Tolik úvodem a nyní k vlastnímu závodu.  

 

Žán Braník vyhlašuje soutěž na pásmu PMR s názvem Mini polní den na PMR. Soutěž je obdobného typu jako polní dny na CB.

Soutěž bude mít dvě kola:

První kolo proběhne dne 21. 6. 2008 od 16:00 do 18:00 h.

Druhé kolo proběhne dne 26. 7. 2008 také od 16:00 do 18:00 hod.

Uzávěrka přihlášek je těsně před starty obou kol závodu:

- pro kolo první - 21.června 2008 15:55 hodin

- pro kolo druhé - 26.července 2008 15:55 hodin.

Soutěžit mohou pouze přihlášené stanice, které po zaslání přihlášky obdrží emailem volací znak BT (=Bravo Tango) a číslo od 1 až...dál.

V závodě bude působit i kontrolní stanice pod volacím znakem D (hlásit se bude jako Džejár 1, 2, 3 a dál).

Do platných spojení se bude započítávat jak spojení s přihlášenými stanicemi, tak i se stanicemi nepřihlášenými a také stanicemi kontrolními.

Za neplatná spojení boudou považována:

-spojení před startem a po konci závodu

-spojení odposlechnutá od jiné stanice (relátko)

-opakovaná spojení

-chybně uvedený lokátor

Za spojení se soutežní nebo nesoutěžní stanicí si soutěžící připíše za každý km jeden bod (tedy 50 km=50 bodů, 100km = 100 bodů atd.). Za spojení s Džejárem (kontrolní stanicí) jeden km = dva body (tedy 50 km = 100 bodů, 100km = 200 bodů atd.).

Zápis do denníku soutěžící stanice musí obsahovat následující údaje:

-volací znak nebo volačku (nesoutěžící protistanice)

-QTH a lokátor protistanice

-datum a čas spojení s přesností +- 5 minut

-zápis reportů není povinný

Do celkového pořadí se budou počítat obě kola. Soutěžící se ale může zúčastnit i jen jednoho kola. Pokud chce soutěžící změnit pro druhé kolo QTH, musí se přihlásit znovu a současně s tím mu bude přidělen i nový volací znak.

Výsledné pořadí soutěžících je určeno počtem bodů za uznaná spojení, v případě rovnosti bodů rozhoduje nejdelší spojení.

Příjem deníků z obou kol soutěže bude uzavřen 10 dní po skončení druhého kola, tj. do úterý 5. srpna 2008. Hned po zpracování budou výsledky zveřejněny na http://cb.cwa1.net/.

Deník by měl být ve formátu CL6 (z programu Denik CL6 Bohouše Česká Lípa, který si můžete stáhnout na http://www.cbdx.cz/denikcl6/ pokud s tím máte problém, kontaktujte pořadatele (viz další odstavec) a domluvte se na způsobu předání deníků.

Pro přihlášení použijte formulář na http://cb.cwa1.net/clanky/Pmr_Polni_Den , přihlásit se lze i přímo

- na email pořadatele zan.branik@seznam.cz 

- nebo SMS na telefonní číslo 602 611 399.

V přihlášce uveďte, prosím,

-svou volačku,

-místo startu (QTH a lokátor)

-kontaktní email.

Pořadatel se zavazuje, že získané informace o závodnících použije pouze pro účely tohoto závodu. Informace nebudou předány jiným osobám či organizacím.

Děkuji za přečtení a těším se s Vámi naslyšenou při soutěži, ale i jindy.

Žán Braník (5.6.2008)

PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE
Název expedice:
Kontakní email:
QTH:
Lokátor:
 

Počet přihlášených: 14 (30.6.2008)
  BT1 - Pepa Světlá nad Sázavou        Borovina _586m (HAVLÍČKŮV BROD-ČR), JN79QR
  BT10 - exp.Brtnik-Jarda Mirošov        Železny ujezd, JN69UN
  BT11 - Anesteziolog        Na Vrchách 481m/n/m, JN69SU
  BT12 - Roman Modřany        Jesenice u Prahy, JN79GX
  BT13 - Zdeněk Pokratice LT        Nakléřov / Výhledy 720m, JO60XS
  BT14 - Taksun        Komáří výška, JO60WQ
  BT2 - Drátek Rumburk        Jedlová hora, JO70GU
  BT3 - Míla Kyje        Jílové u Prahy Pepř, JN79FV
  BT4 - Exp.FOX-Lišák Ejpovice        Na horách-Třemošná, JN69OT
  BT5 - Hrubý Jeseník        Praděd, JN80OB
  BT6 - Paja Vysočina        Míchova skála, JN79QF
  BT7 - Standa Králíky        Králický Sněžník, JO80KE
  BT8 - Jižan Praha        Písek aokolí, JN79GC
  BT9 - Petr Opatov Praha        Vysoká u Kutné Hory, JN79OW

 http://cb.cwa1.net/

Mini polní den na PMR - Vyhlášení výsledků

 Ve dnech 21.6.2008 od 16.00 do 18.00 hod. a 26.7.2008 od 16.00 do 18.00 hod. proběhla obě kola nové PMR soutěže Mini polní den na PMR. Do soutěže se přihlásilo 16 soutěžících, ale deníky odeslalo jen pět soutěžících.

A jak to tedy celé dopadlo?

     5. místo získal Jakub Otrokovice za 121 bodů a DX 39 km.

     4. místo náleží Pepo Světlá nad Sázavou, který získal 796 bodů a nejdelší spojení se mu povedlo na vzdálenost 138 km.

     3. místo si vybojovala expedice Artaban, která s počtem 1605 bodů jen těsně zaostala za druhým Mílou Kyje. Top DX na "Džejára" jí vynesl 131 km.

     Na 2.místě se umístil Míla Kyje s 1693 body za 20 spojení v obou kolech.
     Na prvním místě skončila
expedice Anesteziolog.

V prvním kole získali 469 bodů za 14 spojení, nejdelší spojení bylo 136 km. V druhém kole získali 1466 bodů za 23 spojení, nejdelší spojení v druhém kole bylo 246 km.

Moje www stránky
Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz 
Veľká noc:
http://velkanoc.ic.cz
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org 
Moji psi:
http://mikinka.czweb.org 
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to 
Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
Svadba u nás:
http://svadbask.unas.cz 
Miss sveta India:
http://aishwarya.wz.cz 
Milujem pani P...:
http://milujempanip.wz.cz 
Zo života ná‘ho:
http://svetbabik.czweb.org 
Obec H.Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz 
Hobby CBRSK Horné Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz 
Kóma, Glória prežila svoju smrť:
http://gloriapolo.czweb.org 
Christmas all the year:
http://vianocechristmas.czweb.org 
Ľudový básnik Michal Krpeľan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
Múdra  ako  rádio :
http://mudraakoradio.euweb.cz 
Vianoce, Merry Christmas:
http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc Pascha:
http://velkanoc.czweb.org 
Hobby  CB  rádio:
http://www.cbrsk.php5.sk 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org 
Stránky urobené zdarma iným
Olympionik: http://olympionikholub.ic.cz
Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org 
Buldog english:
http://rudovaetuda.czweb.org 
Prespanský spolok seniorov:
http://rannisedmicka.ic.cz


[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]