wz


Radegasti na Klínovci
Expedice Radegast a

"CB Poľný deň SR"

Tento měsíc má pro mne hodně aktivit. Jednak připravit podklady pro vyhodnocení ligy a EBH 2015 včetně vytisknutí diplomů a štítků na poháry pro Holice 2015. A vedle akce Holice ještě jeden výjezd do ligy.
Není žádný problém vyskočit na nějakou tu krtinu v Českém lese, ale protože Slováci mají zrovna PD asi by to chtělo něco zajímavějšího než je Čerchov nebo Koráb. Volba padla na Klínovec. Je to trochu z ruky, ale co bychom pro své Slovenské kolegy neudělali. Celý týden bylo horko jako v morně, ale pro víkend 15 – 16.8. by měla přijít údajně změna. Kamarádi z kopců spekulovali nad hrůzami bouřek a krupobitím. Polemizovali o tom zda jen magnetku a nebo že by i půlka to mohla přežít a tak jsem se rozhodl že postavím dvojče. To je přece do špatného počasí jako dělané. A tak se také stalo.

Moje polovička když viděla všechno to harampádí na střeše auta a v autě prohlásila. Ty starej blázne nenechám tě jet samotného! A tak jsme vyrazili kolem 13 Hod směr Karlovy Vary. Cesta byla bezvadná, jen do těch Varů jsme vůbec nedojeli protože navigace nás vedla nějak okolo ale do teď nevím kudy a ani to zkoumat nebudu. Na Vrchol jsme dojeli bez problémů.

Nahoře bylo nádherně. Od JZ se valily mraky a teplota 26st. Foukalo od Z ale jen tak kolem 2m/s zkrátka idylka. Pomalu jsem začal sundavat ze střechy roury, trubky a trubičky a začal to rozkládat po zemi.
Jak jsem tak lezl po čtyřech mezi těma rourama, tak se mne snad každej druhej turista ptal (a bylo jich tam jako much) co to dělám a na co to dělám.
No bylo to na mrtvici, ale za hodinku jsem to smontoval a s pomocí mé drahé polovičky postavil a zajistil.
Vysílat jsem začal kolem 17 hod. Pásmo bylo zaneřáděné snad celým světem. Německé stanice které korespondovali mezi sebou pod kopcem a se svými výkony gumovali celé pásmo.
Tady odvedlo dvojče velký kus práce. Zezadu je totiž hodně hluché a z boku úplně. Když jsem přepnul na autoanténu, byl to jednolitý marast. A tak s pomocí dvojčete jsme pomalu a jistě plnili deník zajímavými QSO a čekali jsme na západ sluníčka. Kolem 20 hod jsem již pomalu přestal doufat v odraz (vlnovod) ale ant byla stále natočena 104st na V a z CH jsme se nehnuli (co kdyby). Zrovna jsem mluvil s V3D když najednou Radegasti tady exp.Nadej. Hned jsem zareagoval a řekl jim potřebná data . Nechal si zopakovat lok a já pro změnu jeho /p a bylo hotovo a na řadu přišel TmR. V tomhle rušení opravdu moc záleží na vašem uchu protože máte jen málo času na realizaci QSO. A ty uši mají operátoři z exp.Nadej dobrý a díky jim mám v deníku dalších 606 Km. Za chvíli zapadlo sluníčko a podmínky se sice změnily ale jen málo k lepšímu.

Stanici jsem vypínal asi kolem 1 hod a znova jsem zapnul v 06:00. Pásmo bylo dost prázdné a jen tu a tam se někdo ozval. Potřeboval jsem slyšet nějaké Slováky, ale jako kdyby se zem po nich slehla. Ale trpělivost přináší ovoce a tak v půl sedmé mne potěšila Velká Javořina 382 Km a kolem půl osmé Šibenický Vrch 377 Km. I řekl jsem si - pane máte splněno - můžeme pomalu končit. Lepší to již nebude a venku je doslova hnusně. Jsme v mracích a je 10st tepla a zatím bezvětří.
Budeme končit paní. Řekl jsem v půl deváté svojí polovičce, která se zatím klubala z pelechu a pozval jsem ji na ranní kávu, kterou jsem sám připravil. Dopili jsme kávu, položili dvojče a pustil jsem se do rozebírání. A to je z Klínovce vše. Jen ještě výsledek našeho snažení. A poděkování všem, kteří jste nás podpořili svojí přítomností na pásmu. S některými možná na viděnou v Holicích.

za exp.Radegast Venca Chotěšov
 

Moje
webové stránky

Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Viktorian http://viktorian.wz.sk
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... : http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
Ranní Sedmička: http://rannisedmicka.wz.cz
Olympionik: http://olympionikholub.wz.sk

Seniorka a deti: http://seniorka-deti.wz.cz
Senior Honza: http://senior-honza.wz.cz
Práva dieťaťa: http://dieta.czweb.org

Senior Baťo: http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu


By Cezmín Slovakia 17. august 2015 http://cezmin.wz.cz