wz

 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Propozície súťaže CB ligy 2010 (Klikni na odkaz!)

http://cbrsk.euweb.cz/Ceskacbliga.htm

.Vyhodnocení CB Ligy za r.2009

A jako každý rok i letos je tady závěr celoročního zápolení v České CB lize 2009.
A jako každý rok i letos je tady závěr celoročního zápolení v České CB lize 2009. Výsledky se nám rýsovaly již od listopadu a možno i říci že již od října.Na prvních příčkách se od r.2008 nic nezměnilo, ale na dalších místech došlo k významný změnám. Exp.Sněžník podstatně vylepšila technické vybavení a to se ihned projevilo ve výsledcích, které je vyzdvihly na druhé místo. V kat. Single se o změnu postarala exp.Horizont a nováček ligy exp.Brána.
Poslední měsíc se startovalo již jen takzvaně z povinnosti. A např. jako v případě TmR pro zajištění umístění v TOP DX.
A podívejme se jak ty výsledky „z povinnosti“ vypadají,
Exp.Sněžník z Děčínského Sněžníku za 74 spojení dostala 7375 bodů a tím potvrdili 2 místo v kat a stejně tak 198 Km jim zajistilo v TOP DX 2 místo.
Exp.Tukan z Dvorské Boudy za 333 spojení dostala 34743 bodů a do tab.DX si připsaly 250Km. Tímto, na Tukany „obvyklým“ výsledkem, již potřetí obhájili titul mistra ligy a díky jejich DX z Řecka obsadili i 1.místo v tab.TOP DX. Tedy získali 3 první místa a postavili se vedle TmR. Tito dva jsou zatím jediní v již 10letých dějinách CB ligy, kterým se něco podobného podařilo.
Tomáš mob.Roudnice tento měsíc dostál svojí „povinnosti“ mít 12 startů a 2 spojení mu přinesla 278 bodů a což jen potvrdilo jeho 1.místo v kat.Do tab.DX připisuje 182 Km a zajišťuje si 3.místo.
Okolo Frýdku Cestička si 171 spojeními za 4792 bodů zajistila 4.místo v kat. A za 132 Km 7.místo v tab.TOP DX.
Exp.Horal se tento rok věnoval převážně soutěži v SK CB lize kde reprezentoval sdružení Matador jako exp.Matador. A domnívám se, že reprezentoval velmi dobře. Slovenská strana sice zatím ještě konečné výsledky nezveřejnila, ale s největší pravděpodobností nebudou pro exp.Horal špatné. Výsledky, které posílal do České CB ligy nebyly proto takové, aby mohly ovlivnit dění v kat. Za 93 spojení dostal 7904 bodů což mu zajistilo 5 místo a do DX připsal 260 Km a to odpovídá 12.místu
Exp.Kaktus z Křížového Vrchu za 43 spojení dostal 2757 bodů a to mu stačí na 4.místo v kat.215 Km, které si připsal do tab.DX mu zajistilo 6.místo .

CB liga Listopad

Závěr tohoto roku je opravdu finiš jen těch skalních ligistů. Tukani svým startem z Klínovce potvrdili nejenom kvalitu této kóty ale především kvalitu svoji. Jasně předložili návod, jak dosáhnout výsledků které předkládají. Jasně předvedli, že cesta k předním příčkám se nedá zdolat pusou, ale hmatatelnými výsledky, což nám nakonec dává jasně najevo i Tomáš mob.Roudnice svými výsledky. A nutno podotknout , že se o to snaží i exp.Sněžník.
Ale nechme polemik a podívejme se, jak si soutěžící tento měsíc vedli.
Cestička okolo Frýdku ze svého standardního QTH Frýdku dodala 174 spojení za které operátor dostal 5209 bodů. Do tab. TOP DX přispěl 150 Km.
Tomáš mob.Roudnice již zase z Dlouhé Louky udělal 178 spojení za 17000 bodů Tento výsledek i když není vůbec špatný a pro mnohé je dokonce nedostižný, nemůže stačit na prvenství v absolutním pořadí. Stejně tak i v TOP DX je 240Km příliš málo na to, aby pokořil první dvě příčky.
Exp.Horizont letos překvapuje svými výsledky a i tento měsíc potvrzuje svoji stoupající výkonnost 142 spojeními za které dostal 10664 bodů. Tento výsledek mu, dá se říci, zajistil druhou příčku ve své kategorii a čtvrtou příčku v absolutním pořadí . 336 Km do TOP DX se také řadí mezi špičkové výsledky a podle toho bude vypadat i celkové pořadí
Exp.Radegast si tento měsíc vyrazili na Škarmanku odkud přivezli 114 spojení za 12506 bodíků. Do tab.TOP si tentokráte zapsali pouze 242 Km .
Exp.Sněžník překvapuje každý měsíc víc a víc. Tento rok nepodcenili význam antén a okamžitě se to projevilo v jeho výkonnosti. Výsledkem tohoto měsíce 121 spojení za 12563 bodů si de facto zajistil ve své kategorii druhou příčku a v absolutním pořadí třetí příčku. 336 Km si v tabulce DX zajistil druhé místo. Pokud by byli Sněžníci ochotni občas i změnit místo startu mohli bychom se dočkat z jejich strany zajímavých výsledků.
Exp.Tukan se rozhodli završit tento rok startem z, podle mého soudu, nejkvalitnější kóty v České republice. A že tomu tak je, nenechali nikoho na pochybách.382 spojení je letos nejlepší výsledek za který dostali 38722 bodů. I to je jeden z nejlepších výsledků, který Liga zaznamenala. Pro tento rok je jejich místo jak v kategorii, tak v absolutním pořadí zpečetěné. Stejně tak s největší pravděpodobností 383 Km je zajištěna první příčka v tab.TOP DX spojením do Řecka. Škoda že možnost navázat podobné QSO nedostali i ostatní ligový soutěžící. Mohlo být na špici veselo. Takto z toho vznikla jednoznačná záležitost. Což samozřejmě nijak nezpochybňuje konečný výsledek.
Jako poslední došel deník exp.Horal, který z Velké Javořiny přivezl 114 spojení za které obdržel 12792 bodů. Do DX zapsal 233 Km.

Na závěr měsíce listopadu lze již jen konstatovat, že s největší pravděpodobností nedojde k převratným změnám ani v jedné z kategorií ani v tab.TOP DX. Lze konstatovat, že se schyluje k dosažení tří prvních míst u exp.Tukan. A tím bude naplněn druhý hetrik v devítiletých dějinách CB ligy .
Ano ! Příští rok bude CB liga slavit 10 narozeniny Od r. 2000 do 2003 pohár Čaku od r.2003 do 2009 CB liga. A to je vcelku milé zjištění, že tato celoroční soutěž žije již 10 let a doufám, že bude žít i nadále.
Tedy Ať Vám to lítá.

Venca Chotěšov

CB Liga Srpen 2009

Srpnem končí prázdniny a většinou i ta větší porce dovolených, kterou jsme většinou věnovali svým ratolestem. Výjezdy byli tedy většinou na místě druhém. Přesto většina soutěžících dokázala skloubit dobré s užitečným a na kóty vyjeli. Na kopečky vyjeli i ti, kteří jak sami říkají, vysílají pro radost a body jen rozdávají. Za co jim také děkujeme a zase na oplátku budeme přidělovat body mi jim v CB Aktivitě. No a pojďme se podívat, jak se komu dařilo.
Exp.Brána 29.8 vyjela na Šibenický Vrch odkud přivezli 110 spojení za 8336 bodíků. Do DX tab. dodali 214 Km.
Okolo Frýdku cestička ze svého standardního QTH Frýdku dodala 180 bodů za které operátor dostal 4975 bodů. Do tab. TOP DX přispěl 132 Km.
Doupovští vlci stejně jako Cestička neopouští svoje dom.QTH Pod Dubovým Vrchem a za 77spojení dostali 5678 bodů. 215 Km dodali do tab, DX.
Exp.Horal vyrazil na Velkou Javořinu a jako vždy z této kóty byl úspěšný. Za 194 spojení dostal24311 bodů a do DX si připsal 360 Km.
Tomáš mob.Roudnice z Dlouhé louky výsledkem 139 spojení za 14478 bodů potvrzuje roli favorita nejenom ve své třídě . Do DX tab. si připisuje 471 Km na Chopok.
Exp.Horizont tentokrát z Kelčského Javorníku přináší stále lepší a hodnotnější výsledky. Tentokrát to je 208 spojení za 13332 bodů. Do TOP DX připisuje 237 Km.
Exp.Kaktus se tento měsíc podílela spolu s exp.Matador na výjezdu na Chopok a tak jím nezbylo mnoho prostoru pro vlastní start. Proto jim byl na Chopku dán prostor alespoň pro DX QSO. Tedy za 5 spojení z Chopku 20024m dostali2102 bodů a do DX tab. si připsali 471 Km.
Exp.Radegast si tento měsíc vyrazili na Škarmanku odkud přivezli za 133 spojení 14564 bodů. Do DX tab. tento měsíc připisují jen 278 Km.
Exp.Sněžník ze standardního QTH Děčínského Sněžníka dodali 109 spojení za které obdrželi 12765 bodů. Do TOP DX si připisují 446 Km na Chopok
Exp.Tukan tentokrát z Dvorské Boudy přivezli 281 spojení za které dostali 26599 bodů. I tento výsledek u nich potvrzuje roli favorita nejenom v jejich skupině.Do tab.DX připsali 250 Km
Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc srpen 2009
Kontrola deníků tento měsíc měla snahu vycházet z minulé diskuse. A to se samozřejmě projevilo ve velkém počtu chyb, za které sice body odebrány nebyly ale byly označeny jako chyba. A to zdaleka nebyla označena všechna chybná QSO jak je uvedla kontrola. Samozřejmě, že se to okamžitě odrazilo na mojí e-mailové adrese počtem připomínek. Některé připomínky oplývali i takovými výrazy jako, kam jste dali rozum, buzerace apod. Skoro všem připomínkám jsem dal za pravdu.
Opravdu se domnívám, že překlepy (Venda, Venca, Václav, Láďa, Láda ) jsou běžné a asi bude, dle mého soudu, pitomost to považovat za chybu. Podobně je to i Franta Litomyšl – Fanta Litomyšl, Mirka 42 - Mirka – 42 nebo Franta Náchod – Franta Plhov Náchod , Pavel Ředice – Pavel Horní Ředice. Kontrola deníků mi takovéto spojení vždy označí jako chybné ( a to je dobře !), ale je jen na mně zda to jako chybu budu považovat či nikoliv.
Je oprávněná obava, že zkomolená volačka bude mít vliv na hodnocení CB aktivity. Ale stejně jako já si musím poradit z hodnocením kdy je to ještě překlep a od kdy je to již nesmysl, tak i organizátor CB aktivity si určitě poradí s opravou zkomolených volaček. ( Co deníky – Běžné - které neprochází žádnou kontrolou) Každý z nás má možnost kdykoliv si vyvolat hodnocení CB aktivity v jakémkoliv měsíci a jakýkoliv jednotlivý deník a případné chyby ihned konzultovat z pořadatelem a uvést věci na správnou míru. Rozhodně použití Banky deníků a možností které nám poskytuje je daleko účelnější než opravy které budou tak precizní až budou hraničit z „buzerací“.
A to je asi tak všechno co jsem měl na srdíčku a o čem jsem přesvědčen, že je nutno hovořit. Jinak jste všichni bezvadní a přeji Vám v ligovém zápolení hodně štěstí a pěkné počasíčko.

Ať Vám to lítá. Venca Chotěšov CL39

Vážená CB veřejnosti

Členové sdružení Matador a exp.Kaktus se dohodli, že víkend ve dnech 7 až 9.8 se pokusí dosáhnout vrcholu Ďumbiéru s nad.výškou 2045m.
Na tento výstup se chystáme již asi 3 roky s tím, že v roce 2007 jsme dosáhli jen pod Vrchol Chopku ( počasí a čas) odkud jsme také v omezených podmínkách vysílali.
Tento rok se opět pokusíme dosáhnout vrcholu Ďumbiéru odkud se budeme snažit vysílat a to od 17:00 8.8. do 08:00 9.8. 2009.
Expedice se zúčastní za exp.Kaktus Jarda st. a Jarda ml. oba Chlumčany a za exp.Matador to je Tygr Mutěnice a Venca Chotěšov.


Kompletní technické vybavení . které bude rozděleno pro 4 člobrdy s tím, že o zdroj se budem střídat po 15 min.

vybavení RTX CB : TTI 710 , Hygen 303 , Alamat 295

vybavení pro PMR : Alinko DJ S45 , Intek MT 5050

Stožár 520 cm. 250 cm duralové trubky z nástavců pro raftová pádla. 240 cm tvrdé dubové dřevo zakončené kovovým držákem pro ANT HB9CV

Zdroje - olověný článek 45 Ah a 55Ah. Stan nikoliv na nás, ale na techniku

V Pátek 7.8. v 07:00 hod. vyjíždí z Chotěšova sestava Venca Chotěšov a exp.Kaktus směr Mutěnice cca 400Km kde kolem 12:00 hod. přistoupí Tygr Mutěnice a budeme pokračovat směr Ďumbier cca 200Km, kde bychom měli být na poslední odjezd lanovky na Chopok v 16.30h. Jestli budeme pokračovat dál na Ďumbiér cca 2,6 Km s převýšením asi 250m to se rozhodne až na místě samém. Každopádně tam někde nahoře ve 2000m přenocujeme a ráno bude moudřejší večera.Ovšem jestli mezi tím nechcípnem. Teda já Venca Chotěšov. Ty ostatní to budou mít jako rozcvičku.
Tak nám držte palce hlavně mně .
A naslyšenou!
Za exp.Kaktus a exp.Matador
Venca Chotěšov CL39

CB Liga - Červenec

Měsíc Červenec je provázen, jako ostatně budou provázeny i budoucí měsíce, silnými odrazy a podle pohybu front i dobrými DX podmínkami pro přízemní vlnu zvláště v bouřkových oblastech. Také se nám trochu roztrhl pytel se zahraničními „expedicemi“ ale s poněkud jiným efektem, než který tvůrce propozic (pořadatel) předpokládat. Touto otázkou se ale budeme zabývat na konci článku. Teď se půjdeme seznámit s výsledky tohoto měsíce.
Cestička okolo Frýdku využila souběhu LPD , což se jí také vyplatilo a za 169 spojení obdržela 4860 bodíků. Do DX si operátor připsal 132 Km.
exp.Horizont vyrazila na kótu Vysoká odkud přivezla za 165 spojení 11292 bodíků a do DX tab. přinesla pěkných 342 Km
Exp.Brána si také vyjela za ziskem bodů na Vysokou a přivezla za 122 spojení 7535 bodů. Do tab DX přispěla 176 Km
Doupovští Vlci taktéž využili kopců nasycených soutěžními stanicemi, ale protože si dostatečně neprostudovali propozice (v čase LPD nelze navazovat QSO ze sou.stanicemi) přišli a slušnou bodovou ztrátu. Za 45 spojení dostali 3200 bodů a do TOP DX připisují 237 Km.
Exp.Kaktus také plně využila jednak konání LPD ale i kvalitní kóty a za 75 spojení dostali 7694 bodů . Do DX tab. připisuje op.397 Km.
Exp.Marco polo si vyrazili 11.7. na Čertovu skalu odkud přivezli 21 spojení 1342 bodů. Do top DX připisují 150 Km.
Exp.Radegast využila možnosti co by kontrolní stanice LPD a z Churáňova udělala v rámci ligy 33 spojení za 4191 bodů. Do TOP DX připisují 305 Km
Exp.Sněžník 11.7. opět z Děčínského Sněžníku vyždímala 83 spojení za 7996 bodíků a do DX tab. připisují 342 Km.
Exp.Tukan z Portáše vydolovala 108 spojeníček za které inkasovala 8498 bodů. Do TOP DX si připsali 363 Km
Honza Sulejovice ze Svahové za 39 spojení dostal 3692 bodů . Ale do DX tab. si připsal pěkných 353 Km .
TmR neboli Tomáš Roudnice si pro 363 Km do DX tab. dojel na Dlouhou Louku a při tom si nezapomněl udělat 186 spojení za 17568 bodů. Tento výsledek ho staví na místo favorita ligy.

Červenec byl měsícem LPD a tak se nabízela možnost jak bodových zisků, tak DX spojení. Tukan jako favorit se ve své kategorii drží vcelku bez obtíží, ale v absolutním pořadí si velmi polepšil Tomáš mob.Roudnice a začíná se jevit jako favorit . V tab.DX se Tukan díky spojení do Řecka usadil na 1.příčce s cca 900 bodovým náskokem což se, (pokud ještě někdo nevyjede ven), jeví jako náskok dostatečný. Zato na 2 – 5 místě se bude ještě nějaký ten měsíc rozhodovat o pořadí.

Průběh zahraničních startů mne utvrdil, že stávající propozice poskytují možnost zisku bodů způsobem, proti kterému jsou soutěžící prakticky bezmocní. Představte si, Radegasty. Mají 5 členů a ti během roku každý zvlášť a každý měsíc vyjede na dovolenou a tedy udělají 5 deníků.(Pozor !! U nich je to opravdu reálné) Budou-li si půjčovat expediční zařízení nebude mít žádnou cenu jim konkurovat. Jen z Albánie ( v době kdy to nechodilo) to bylo cca 200000 bodů z jednoho deníku. Z Finska cca 246000 bodů z jednoho deníku. Je to vlastně něco podobného jako problém - autobus plný CBčkářů na kopci. Dokonce jsem zaslechl názor a naprosto vážně myšlený, že by se mohl do ligy přihlásit Karči Lučenec který je v GB. Ano podle současných soutěžních podmínek to opravdu jde. Jaký by to mělo dopad na ligovou soutěž si asi všichni umí představit. A domněnky, že na to musí být velké štěstí a podmínky aby byl úspěšný jsou mimo mísu. Tímto rokem počínaje bude min 5 let dostatečné množství podmínek, které umožní QSO do České a Slovenské republiky během měsíce. Ať Karčí nebo kdokoliv jiný se bude nacházet cca 1500 Km se slušnou výbavou bude mu stačit 15 QSO v měsíci (které snadno udělá) na bezproblémové vítězství v čemkoliv co liga nabízí.
Proto jsme provedli některé úpravy, které jistým způsobem diskriminují všechny ty, kteří vyjedou a dovolenou do zahraničí, ale zajistí vetší regulérnost ligové soutěže pro „domácí“ soutěžící. Tyto pravidla ale budou platit až od 1.1 2010
A tady jsou :

1.Podmínky účasti
Ligy se může zúčastnit pouze soutěžní stanice trvale pracující na území České a Slovenské republiky.

2.Organizace startů
Každá soutěžní stanice má povolen v roce 1 soutěžní start mimo území České a Slovenské Republiky. Spojení však mohou být prováděna pouze se stanicemi, které vysílají z území ČR nebo SK. Soutěžní stanice však mezi sebou mohou navazovat spojení, ať jsou kdekoliv. Každý strart mimo uzemí obou republik, musí být domluven s pořadatelem a veřejně prezentován min. 14 dní před vlastním startem.

5. Bodování
U QSO mimo území České a Slovenské republiky do 500 Km je bodování prováděno jednoduchým způsobem co km to bod.

V případě, že se jedná o QSO nad 500 Km pak za každých načatých dalších 10Km 1 bod.
Konečný výsledek je součtem všech vzdáleností. Výpočet si provádí každý soutěžící sám.

Vzdálenost na území České a Slovenské republiky se počítají bez omezení jako prostý součet Km.
No a to je asi tak vše co jsem vám chtěl sdělit. Předpokládám diskusi k předloženým změnám.Doufám, že se bude týkat pouze „kosmetických“úprav nikoli meritu věci.
Ať Vám to lítá. Venca Chotěšov CL39

CB Liga červen

Tento měsíc nás provázely a s největší pravděpodobností provázet pár let budou interference a odražené signály. Pro DX many začínají žně , pro ligisty začíná utrpení. Příležitost vzniká pro ty, kteří tráví čas v zahraničí a při té příležitosti vyzkouší QSO do rodné zemičky. Pokud budete vzdáleni alespoň 900 Km můžete být úspěšní i na provizorní anténu a na cokoliv co vysílá a přijímá. Pokud ale chcete ze zahraničí překvapit svoje kamarády silou svého sig. a četností navázaných QSO, bude nutno se na to technicky dobře připravit. Je naprosto zbytečné vyhledávat kopce, ( DX funguje i z údolí) ale je naprosto nezbytné mít kvalitní antény a komun.zařízení. odolávající silným signálům.
Ale teď se půjdeme podívat na výsledky ligových operátorů.
Exp.Brána se vydala na kótu Lesná a odtud operátor přivezl za 76 spojení 4676 bodů. A do tabulky DX připsal 154 Km na Kolíbl .
Exp.Cestička okolo Frýdku si za 149 spojení zasloužila 3811 bodů. Do tab.DX připsali 132 Km na kótu Hřebeč.
Doupovští Vlci nejspíš již nikdy neopustí svoje stanoviště Pod Dubovým vrchem, odkud posílají standartní výsledky . Tentokrát to je 97 spojení za které dostali 7305 bodíků. DX se jim tentokrát povedl 358 Km.
Exp.Horizont z Jelence přivezla za 68 spojení 4096 bodů. Za QSO do Habartic připsal operátor do DX tab.149 Km
Exp.Kaktus si tentokráte vyjel až na Moravu . Ze Šibenického Vrchu udělal 117 spojení za které dostal 11080 bodů. Do TOP DX připsal 358 Km.
Radegasti z Křížového Vrchu vyždímali 72 spojení za které dostali 6994 bodů. Do DX tab. zapsali 332 Km.
Exp.Sněžník jako vždy z Děčínského Sněžníku nashromáždili 155 spojení a dostali 15885 bodíků. Za QSO s exp.Kaktus si připsali do TOP DX 333 Km.
Exp.Tukan prostřednictvím svého člena spáchala malý deníček z území Řecka z městečka Polichrono . 10 spojení za 11424 bodů. Je škoda, že z této aktivity mělo užitek jen 10 CB-čkářů z toho 8 kolem Ostravy a Frýdku. Z ligových soutěžících štěstí neměl nikdo. Do TOP DX si tím pádem Tukani sami připíšou 1217 Km
Tomáš mob.Roudnice z Dlouhé Louky spáchal 106 spojení za které obdržel 8206 bodů. Do Tab.DX si připisuje 210Km

Tento měsíc Červenec je měsícem , kdy se koná LPD České Lípy. V den soutěže bude plno stanic na kopcích, což je příležitost pro dobrý ligový výsledek. Při této příležitosti bych chtěl upozornit na znění propozic CB ligy :
11. V čase, který je vyhrazen pro konání soutěží LPD Česká Lípa je zakázáno navazovat spojení do ligy ze soutěžními stanicemi LPD. Soutěžní spojení je možno uskutečnit pouze mimo čas soutěže, přičemž volačka protistanice nesmí být volačkou použitou v soutěži LPD.
Dodržte toto pravidlo abychom nenarušovali průběh této soutěže . Soutěžící budou mít dost starostí se signály odraženými od ionosféry. Tak jim je nepřidělávejme ještě my. Z kopců nám neutečou a budou tam jak před , tak i po soutěži.
Nedávno jsem četl příspěvek Vaška Bezdružice . V jeho příspěvku zazněla výtka k praktikám většiny ligistů při vstupování do CB kroužků svým typickým ..brejk brejk… Ještě se mi nestalo, že by mne ( radegasta) některé kolečko odmítlo. Spíše naopak! Ale mám takový pocit, že Vašek Bezdružice má pravdu v tom, že vstup ligisty do rozpovídaného kolečka zaseje do diskuse asi pořádný vítr. Zkusme vstupovat do kroužků s tím,že je pozveme na „svůj“ pracovní kanál kde můžeme, aniž bychom narušovali jejich osobitou diskusní atmosféru, pokračovat v ligovém provozu.

Ať Vám to lítá.

Venca Chotěšov CL39

CB Liga Květen

Tímto měsícem jsme završili první polovinu roku 2009 a přehoupli se do druhé neméně zajímavé polovičky. Sluníčko se nám stále nechce projevit. Rušení je sice větší než bylo na začátku roku , ale zdaleka není takové intenzity, jaké by mělo podle slunečního kalendáře . Sluníčko je, v této fázi cyklu, nejklidnější za poslední 100 let. Jestli je to pro přírodu (vesmír) dobré to nevím, ale asi ne tak docela. Pro nás (CB ligu) ale určitě ano. V tomto měsíci také proběhl další ročník Memoriálu Milana 42 EBH 2009 a většina soutěžících se ho zúčastnila.
Ale koukněme se jak to dopadlo.
Exp.Brána si vyjela na Velký Lopeník odkud přivezla 101 spojení za 6834 bodů. Do DX přinesly 189 km.
Exp.Gambrinus z Korábu udělali sice jen 59 spojení za které dostali 4298 bodů ale za to se jim povedl velmi slušný DX 350Km na Mikulčin Vrch.
Exp.Horizont z Kelčského Javorníku udělal pěkný výsledek a za 213 spojení dostal 14730 bodíků. I DX se mu povedl a do ab. DX zapsal 304 Km na Kletečnou.
Exp.Kaktus tradičně z Křížového Vrchu a standartní výsledek 113 spojení za 11118 bodů. Za to do Top tab. si zapsal netradiční DX 414 Km na Slovenskou kótu Polom.
Exp.Marco Polo měli pech. Museli se stěhovat z kóty na kótu. Přesto poslali deníček z 21 spojeními za 1233 bodů. A do TOP DX připsali 113 Km na K120 Lomnický Štít.
Exp.Radegast z Prenetu udělali 104 spojení za 12138 bodů. A do DX tab. připsali 322 Km na Bradlo.
Exp.Sněžník jako vždy z Děčínského Sněžníku neměli sice výborný deník, „jen“ 95 spojení za 12275 bodů ale za to DX 471 Km na Lomnický Štít je jejich chlouba a bude se dlouho zářit než ho někdo zhasne lepším výsledkem.
Exp.Tukan jehož operátoři zajišťovali pořadatelskou stanici CK na Dlouhých Stráních opět ukázali že umí . Jako kotrolka CK a ligoví stanice udělali dohromady přes 600 QSO ze kterých po nutných korekcích vyšlo pro ligu 372 spojení za 36150 bodů. Do TOP DX si připsali 299 Km.
Honza Sulejovice z Kletečné dodal deník s 156 spojeními za 12675 bodů. Do DX tab. zapsal 330 Km na Mikulčin Vrch.
Tomáš mobil Roudnice z Dlouhé Louky poslal 257 spojení za 26022 bodíků. Je to výsledek slušný, ale ještě slušnější je 412 Km na Polom.
Cestička okolo Frýdku na svém pravidelném kolečku využila EBH a podařilo se jí 190 spojení za 6850 bodů. A pět, jako by mezi nimi byl natažený drát, DX se Sněžníkem 327 Km.
Doupovští Vlci ze svého stanoviště pod Dubovým Vrchem za 107 spojení dostali 6973 bodů a do DX připsali 203 Km.
Exp.Mafia také využila BH a z Polany poslala 46 spojení za 3699 bodíků a do TOP DX přidala 230 Km na Praděd.

Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc květen 2009

Možnost použít výsledek v EBH do CB ligy, se projevilo v jejich denících dvěma způsoby. Ten první byly dobré výsledky a ten druhý byla komplikovaná kontrola deníků ze které vycházelo spousty chyb. Někteří soutěžící totiž opomenuli , že deník do ligy se nedá jen zaměnit za deník do EBH, ale musí se dodržet ligové podmínky, které vychází z propozic ligy. Zkrátka poslali stejný deník EBH i pro ligu, nebo deník který obsahoval EBH a to byla chyba. Ale zvládli jsme to a výsledky jsou u některých pěkné. Zvláště favorité opět ukázali svoje schopnosti.
Nyní nás čeká druhá polovina ligové soutěže a pokud se podíváte na výsledky je všechno otevřené a možnosti zasáhnout do pořadí jsou evidentní.
Ať Vám to lítá.

Venca Chotěšov CL39

CB Liga - Duben

A jsme v měsíci Dubnu. Tento měsíc byly podmínky šíření spíš podprůměrné, ale přesto zaznamenali někteří operátoři slušné výsledky, jak co do množství spojení, tak i do kvality DX QSO. Na 6. Ročník DX ING Milana 42, který se díky spolku Velká Javořina konal, se sešlo velmi slušné množství expedic a přesto, že se podmínky příliš nevyznamenaly, podařilo se pár pěkných spojeníček.
Podívejme se jak se našim ligistům dařilo.
Exp. Marco Polo vyšlápli na Palůch a dovezli vedle DX 187 Km 125 spojení za které obdrželi 9404 bodů.
Exp. Radegast tentokráte již ze Škarmanky v Českém lese přivezli 99 spojení za 11043 bodíků. Do DX tab. přidali 364 Km na V. Javořinu
Exp. Sněžník jako vždy z Děčínského Sněžníku dodali k hodnocení 116 spojení za které dostali 11798bodů. Do TOP DX přinesly 337 Km.
Exp.Tukan tentokráte z Mikulčina Vrchu 199 spojení za 16627 bodů. DX na Škarmanku jim přinesl 368 km.
Honzík Sulejovice se tentokráte hodně vytáhl. Z Kletečné přivezl 187 spojení za 13800 bodů a do TOP DX si připsal 330 Km.
Exp.Brána ze Šibenického Vrchu přivezli 145 spojení za které dostali 9948 bodů. Do tab.TOP DX připsali 215 Km.
Cestička okolo Frýdku ze svého pravidelného kolečka vytěžila 150 spojení za 3883 bodíků . Do DX tab. si připsali 116 Km.
Exp.Gambrinus tentokrát vyjela na Koráb odkud dovezli 94 spojení za 5621 bodů. Do DX zapsali 198 Km.
Exp.Horizont na Velké Javořině měl úspěšný den a za 199 spojení dostal 16518 bodů. DX přivezl 364 Km.
Exp.Kaktus jako vždy z Křížového Vrchu 100 spojení za 8089 bodů a do DX dodal 341 Km.
Doupovšti Vlci letos svůj první start představili z kóty Pod Dubovým Vrchem 127 spojeními za 8948 bod. A 349 Km na Žalostinou.
Tomáš mobil Roudnice se nám zatoulal na Klínovec a evidentně se mu dařilo. Za 243 spojení dostal 26923 bodů a na Velkou Javořinu mu to hodilo DX 383 Km.

Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc duben2009
expedice spoj průměr duben
1 Exp.Tukan 199 83,5 16627
2 Exp.Sněžník 116 101,1 11798
3 Exp.Radegast 99 114,7 11043
4 Exp.M. Polo 125 75,2 9404
5 Doupov.Vlci 127 70,4 8948
6 Exp.Kaktus 100 80,8 8089
7 Exp.Gambrinus 94 62 5621

Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc duben 2009
expedice spoj Km/spoj. duben
1 Tomáš Roud. 243 110,5 26923
2 Exp.Horizont 199 83 16518
3 Honza Sulej. 187 73,7 13800
4 Exp.Brána 145 68,6 9948
5 Exp.Cestička 150 25,8 3883

Výsledky TOP DX QSO duben 2009
expedice Sum. duben
1 Exp.Tukan 1196 368
2 Tomáš Roud. 1052 383
3 Exp.Sněžník 1014 337
4 Exp.Radegast 988 364
5 Exp.Horizont 833 364
6 Exp.Cestička 675 116
7 Exp.Kaktus 607 341
8 Honza Sulej. 503 330
9 Exp.Brána 474 215
10 Exp.Gambrinus 424 198
11 Exp.Marc.Polo 298 187
Ani v tomto měsíci opět není co dodat k průběhu soutěže. Všichni se chovají naprosto profesionálně, za což samozřejmě patří dík.
Memoriál Milana 42 je letos obsazen naprosto špičkově a to hlavně ze strany Slovenské. Ale i naše zemička se bohatě zaplnila a lze očekávat zajímavý průběh po celou dobu soutěže. Co se týká podmínek šíření jeví se přijatelně a mohlo by dojít k překvapením. Nutno upozornit na časté bouřky, které jsou sice nepříjemné, ale často jsou příčinnou DX spojení.
Tedy již jen zbývá popřát hodně štěstí. Bez problémů dojeďte na svoje kóty a hlavně ve zdraví se vraťte zpátky domů!

Ať Vám to lítá. Venca Chotěšov

CB Liga březen 2009

CB Liga - Březen 2009

Pěkné počasíčko nás sem tam přivítá . Sněhu je již opravdu jen poskromnu na těch nejvyšších vrcholcích. Běžné kopečky do 1000m jsou pohodově dostupné a ligové starty začínají být pěknými letními výlet. V noci na vrcholcích ještě občas zamrazí ale hned brzo ráno sluníčko zimu zahání. Snad jen Sněžníci mají trochu potíže, se kterými si ale podle informací z první ruky ( TmR) poradili. Pojďme se podívat, jak si s podmínkami poradili i ostatní soutěžící.
Exp.Brána vyjela hned na poprvé na Mikulčin Vrch odkud přivezli 88 spojení za 5218 bodů. Do TOP DX přinesli 147 Km.
Pověstné kolečko Cestička okolo Frýdku dodala do hodnocení 154 spojení za které dostal moderátor Franta Hokej 3963 bodíků a do DX tab. přihodil 116 Km.
Exp. Horizont také vyzkoušel svoje schopnosti z Mikulčina Vrchu a za 151 spojení obdržel 10957 bodů.Do tab.DX přispěl 164 Km.
Exp.Kaktus, poslal deník tentokrát z hradu Lichnice ze setkání Matadorů . Za 74 spojení dostal 5288 bodů a do TOP DX doručil 79 Km.
Exp.Sněžník při posledním útoku na rozhlednu Děčínský Sněžník konečně uspěl a možno konstatovat že se jim start zdařil. Za 126 spojení dostali 12005 bodů a do DX přispěli 319 km.
Exp.Radegast z Křížového Vrchu přinesla 90 spojení za které dostali 8005 bodů a do tab. DX přispěli 213 Km.
A máme tady exp Tukan Favorita ligy a čerstvého abonenta na vstup do sdružení Matador. Z kóty Hura přivezli 176 spojení a dostali 10412 bodů. Do OP DX přispěli 319 Km.
Členové exp.Tukan oficielně požádali o vstup do sdružení Matador a předložili splněné podklady podle kat.2. V případě, že předložené podklady budou v pořádku bude jim při nejbližší příležitosti potvrzeno přijetí a předán certifikát Matadora.
Honza Sulejovice si vyrazil na Bílinku odkud přivezl skromných 6 spojení za které také dostal skromných 79 bodíků. Do tab.DX přivezl skromných 25Km.
Tomáš mobil Roudnice si opět zadělává na pěkný finální výsledek a z Bouřňáku přivezl 231 spojení za které obdržel 20588 bodů. Jen zatím mu zůstává dluh v OP DX do kterého přinesl 256 Km. Ale do konce roku je ještě honě daleko.
Potěšující zpráva je, že mezi nás opět zavítala Slovenská exp. Marco Polo. Z kóty Žarnov přivezli 25 spojení za 1037 bodů. Do OP DX přivezli 111 Km.

Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc březen2009

expedice spoj průměr březen
1 Exp.Sněžník 126 95,27 12005
2 Exp.Tukan 176 59,15 10412
3 Exp.Radegast 90 88,94 8005
4 Exp.Kaktus 74 71,45 5288
5 Exp.Mar. Polo 25 41,48 1037

Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc březen 2009

expedice spoj Km/spoj. březen
1 Tomáš Roud. 231 89,12 20588
2 Exp.Horizont 151 72,56 10957
3 Exp.Brána 88 59,29 5218
4 Exp.Cestička 154 25,73 3963
5 Honza Sul. 6 13,16 79

Výsledky TOP DX QSO březen 2009

expedice Sum. březen
1 Exp.Tukan 828 319
2 Exp.Sněžník 677 319
3 Tomáš Roud. 669 256
4 Exp.Radegast 624 213
5 Exp.Cestička 559 116
6 Exp.Horizont 469 164
7 Exp.Kaktus 266 79
8 Exp.Brána 259 147
9 Exp.Gambrinus 226 0
10 Honza Sulej. 198 25
11 Exp.Marc.Polo 111 111

Ani v tomto měsíci není co dodat k průběhu soutěže. Soutěžící fungují naprosto bezvadně a kontroly nachází již jen nepodstatné problémečky, které ne vždy jsou vinnou soutěžících. Ale s bankou deníků se nám daří naprosto bez problémů takové věci řešit.
Opět chci připomenout, že se blíží Memoriál Milana 42 EBH a tentokráte je rekordně obsazené území Slovenska od hraničních kót až po Lomnický štít.
Tento rok zatím máme oproti Slovákům účast podstatně menší než tomu bylo v minulých létech. Ale zatím je ještě čas k podání přihlášek a proto neváhejte a podpořte tuto akci svojí účastí.
http://www.cbdx.cz/ebh/index.html.
Tento rok nám, díky Slovenským kolegům, opravdu nabídne velmi zajímavý průběh soutěže .

Ať Vám to lítá! Venca Chotěšov

CB Liga ÚNOR 2009

A je tady další měsíc tohoto roku k účtování výsledků CB ligy. Kopce jsou stále v zajetí sněhu a nepříznivých podmínek pro ligové starty. Přesto, zvláště favorité vyjeli na kopce pro bodíky, které budou zapotřebí v konečném účtování. Tímto měsícem počínaje došlo ke změně v obsazení kontrol deníků. Jelikož TMR se bude starat o tabulku nesoutěžní CB aktivity což nebude nijak jednoduché, vystřídal ho v jeho kontrolní práci Fousáč Plzeň. Fousáč stejně jako Tomáš je dosti zkušený na to, aby svoji práci dělal zodpovědně . Co je přínosem je skutečnost, že nefiguruje v lize jako soutěžící.

Tedy kontrolní komisaři jsou :
Venca Chotěšov( řed.soutěže), Lucifer Mělník ( volačky a databáze), Fousáč Plzeň ( lokátory a správnost zápisů)

Tedy novinky známe a můžeme se podívat na výsledky startů.

Exp.Radegast z Křížového Vrchu přivezli za 72 spojení 5378 bodů a do tabulky DX si připsali 228 Km.
Exp.Brána vyrazili na kótu Lokov odkud se jim podařilo udělat 61 spojení za 2700 bodů. Do TOP DX si zapsali 112 Km
Cestička okolo Frýdku poslala ze svého pravidelného kolečka 152 spojení za 3934 bodů do DX připisují 116 Km
Exp.Gambrinus se pokusili o Šumavské hřebeny ale díky sněhu neuspěli a tak se museli spokojit s kótou Horní Lhota odkud za 16 spojení dosáhli 336 bodů. Do DX připisují 38 Km
Exp.Horizont z Kelčského Javorníka byl na tom o poznání lépe než Západočeši a za 181 spojení dosáhl 9634 bodů. Do TOP DX zapisuje 159 Km
Exp.Kaktus stejně jako Radegat startoval z Křížového Vrchu a za 99 spojení dostal 8370 bodů. Do DX tab. zapsal 187 Km
Exp.Tukan se opět chová jako favorit a výsledek to jasně dokazuje. Z Radhoště za 262 spojení dostává 15912 bodů a do Dx zapisuje 190 Km
Stejně tak i Tomáš mob.Roudnice dává svým výsledkem jasně najevo postavení favorita. Z kóty Bouřňák za 176 spojení dostává 14607 bodů a do Dx tab. připisuje 196 Km
Honza Sulejovice měl potíže s kótou a tak z Bílinky přivezl 19 spojení za 403 bodů a do DX připsal 45 Km
Exp.Sněžník se spokojil po té co nevyjel na Sněžník se spojením na Bouřňák a tedy za 1 spojení má 31 bodů a do DX 31 Km

Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc únor 2009
expedice spoj průměr únor
1 Exp.Tukan 262 60,73 15912
2 Exp.Kaktus 99 84,54 8370
3 Exp.Radegast 72 74,69 5378
4 Exp.Brána 61 44,26 2700
5 Exp.Gambrinus 16 21 336
6 Exp.Sněžník 1 31 31

Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc únor 2009
expedice spoj Km/spoj. únor
1 Tomáš Roud. 176 82,99 14607
2 Exp.Horizont 181 53,22 9634
3 Exp.Cestička 152 25,89 3936
4 Honza Sulej. 19 21,21 403

Výsledky TOP DX QSO únor 2009
expedice Sum. únor
1 Exp.Tukan 509 190
2 Exp.Cestička 443 116
3 Tomáš Roud. 413 217
4 Exp.Radegast 411 228
5 Exp.Sněžník 358 31
6 Exp.Horizont 305 159
7 Exp.Gambrinus 226 38
8 Exp.Kaktus 187 187
9 Honza Sulej. 173 45
10 Exp.Brána 112 112
K lize se domnívám, že není co dodat. Vše probíhá normálně a všichni čekáme až se nám otevře přístup na hlavní vrcholy .
Jen chci opět připomenout, že se blíží Memoriál Milana 42 EBH a tentokráte je rekordně obsazené území Slovenska od hraničních kót až po Lomnický štít. Tento rok nám opravdu nabídne velmi zajímavý průběh soutěže .
A pokud nám Milan 42 ještě pošle dobré podmínky bude to opravdu špičková soutěž. Tak nezmeškejte přihlášení.
http://www.cbdx.cz/ebh/index.html
Tento měsíc se také jako každý rok koná setkání Matadorů na Lichnici a jste samozřejmě zváni.
http://www.cbdx.cz/wbsql/sql/cak/detail.htw?id=714
A to je opravdu vše! Přeji pěkné počasí a Ať Vám to lítá!

Venca Chotěšov

CB Liga Leden 2009

Tak známe vítěze ligy 2008. Od tohoto roku budeme, do budoucna již každý rok, znát i nejaktivnějšího nesoutěžního CB operátora celé ČR . A tedy nám zbývá se do roku 2009 pustit s plnou parádou a to jak v poli soutěžním tak i posluchačském, nebo-li nesoutěžním.
Rok 2009 v lize začal zatím trochu rozpačitě, jako kdyby ještě část soutěžících spala a nebo se připravovala na lepší časy. Všichni víme, že zimní období je na kopci neveselé a ponuré. Tedy až na případy, kdy je soutěžící umístěn v horském hotýlku a nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Pak je to o něčem jiném, ale zase je to o to nákladnější. No nechme polemiky a pojďme se podívat, jak se dařilo těm, kteří v lednu přece jen na kopce vyrazili.
Exp.Horizont zvolil pro lednový start kótu Doubrava odkud přivezl 49 spojení za 2612 bodíků. Jako první položku do tab.TOP DX přidal 146 Km.
Exp.Sněžník jako vždy z Děčínského Sněžníku si na poprvé vedl úspěšně a za 113 spojení dostal 10806 bodů, což je do začátku pěkný počinek . I do TOP DX se mu podařilo přidat 327 Km do Frýdku. Na tento směr jakoby mu někdo v posledních měsících otevře dveře.
Exp.Gambrinus je nový soutěžní celek ze Šumavy a pokud udrží tempo peletonu, tak kóty kolem nich jim dávají velmi dobré ambice na dobré umístění. Pro začátek z Prenetu 69 spojení za které dostali 4711 bodů a do DX si připisují 188 Km.
Exp.Tukan co by favorit si vyrazil na kótu Hura odkud přivezl 151 spojení za které obdržel 10302 bodíků. A i do DX si připisuje pěkných 319 Km.
Cestička okolo Frýdku, kterou vede Franta Hokej a vede jí dobře ! Velmi dobře !! Si z kolečka vydolovala 97 spojení za 2713 bodů . Do TOP DX přidal Franta pěkných 327 Km ke Sněžníkům. Co se týká tab. TOP DX tak je to pěkné pro začátek .
Exp.Radegast si vyjela na Křížový Vrch a jelikož po zimě měla v nepořádku zdroje( rozvod) tak se jim to vymstilo a museli po 4 hodinách ( přívodní kabely k rotátoru a počítači vyhořely) zabalit a odjet. Udělali jen 36 spojení za které dostali 2689 bodů. Závada měla vliv i na DX a tak do tab. připsali jen 183 Km.
Honza Sulejovice tentokrát z Bílinky a jen na mobilku pouhých 11 spojení za 263 bodů. I DX je jen 128 Km . Údajně je nezvykle zatížen novou situací, která sice prospívá jeho osobě , nikoliv ligovému výkonu. Věřím, že se dostane brzo do normálních kolejí.
Tomáš mobil Roudnice stejně jako Tukani je favoritem ve své kat. a dává to plně najevo i svým současným výkone,. Z Bouřňáku přivezl 153 spojení za 13781 bodů, ale DX je tentokrát nepřesvědčivý pouhých 217 Km. Jak známe Tomáše, tak on si s tím jistě poradí.
Ještě trochu slov na závěr.
Jak jsem se již v úvodu zmínil, chceme pro tento ale i pro roky příští vyhodnocovat pořadí aktivity nesoutěžních CB operátorů. Aby to dobře fungovalo je zapotřebí dodržovat několik technických drobností ve vašich zápisech do deníků. To samozřejmě platí i pro nesoutěžící, kteří svoje deníky uveřejní v bance deníků na netu ČL. Vyvarujte se v zápisech vlastních názvů nebo zdrobnělin, ale o tom je následující článek Tomáše mobil Roudnice , který bude tuto záležitost obhospodařovat
Vážení Ligisté,
deník CL6 je neocenitelnou pomůckou pro vaši činnost. Věnujte, prosím, více pozornosti jeho aktualizacím, zejména aktualizacím Databáze volaček. V současné době se chystá jedna z větších, při které budou zlikvidovány některé duplicitní a neaktivní volačky.
Věřím tomu, že někteří používají i svoje databáze, ale nevidím důvod, proč by zápis v deníku neměl odpovídat Databázi volaček, pokud tam tedy příslušná volačka je. Pokud narazím na tvary Děda Úherce, Zděnek Praha Újezd, Zděnek Jílovská-pha Pha4 Bráník, s těma si docela poradím. Někdy to ale je přímo detektivka. Jindy se vám ale objeví od jedné stanice třeba tyto tvary: Jarmila Nashville Přívoz, Jarmila Nashville Přívoz Ostrava, Jarmila Neshwil Přívoz Ostrava, Jarmila Neshwil Slezská Ostrava. To je hezkej guláš. A podobně, příkladů bych našel více.
Takže, počítejte s tím, že při kontrole porovnávám soutěžní deníky s Databází CL6 a může se stát, že v některých případech se uklepnu a nechtěně vyhodím spojení, jehož volačka není v příslušném tvaru Databáze. Podotýkám, že se mě to nemůže stát u volaček, které v Databázi nejsou.
TmR CL31
Pokuste se Tomášovi vyhovět ! Bude na tom záležet výsledek konečného hodnocení CB aktivistů. A věřte, že si to ti aktivisté zaslouží, protože bez nich bychom mi ligisté, ale i soutěžící v EBH, P33, Tučňákův frak a neposlední řadě i případné další soutěže, mohli zabalit a se soutěžením skončit. Poděkujme těmto CB-čkářům, kteří se nikde nepresentují ani nezviditelňují tím, že budeme pečlivý ve svých zápisech abychom umožnili veřejně poděkovat těm bez kterých by to nešlo a kteří si zaslouží veřejné poděkování.
V neposlední řadě bych chtěl vyzvat CB veřejnost a hlavně všechny ty, pro které je činnost na CB koníčkem , aby se již přihlašovali do soutěže , Memoriálu Milana 42 EBH a i do LPD ČL které jsou presentovány na http://www.cbdx.cz/wbsql/sql/cak/prehled.htw.

Ještě trochu slov na závěr
Jak jsem se již v úvodu zmínil, chceme pro tento ale i pro roky příští vyhodnocovat pořadí aktivity nesoutěžních CB operátorů. Aby to dobře fungovalo je zapotřebí dodržovat několik technických drobností ve vašich zápisech do deníků. To samozřejmě platí i pro nesoutěžící, kteří svoje deníky uveřejní v bance deníků na netu ČL. Vyvarujte se v zápisech vlastních názvů nebo zdrobnělin, ale o tom je následující článek Tomáše mobil Roudnice , který bude tuto záležitost obhospodařovat  
Vážení Ligisté,
deník CL6 je neocenitelnou pomůckou pro vaši činnost. Věnujte, prosím, více pozornosti jeho aktualizacím, zejména aktualizacím Databáze volaček. V současné době se chystá jedna z větších, při které budou zlikvidovány některé duplicitní a neaktivní volačky.
Věřím tomu, že někteří používají i svoje databáze, ale nevidím důvod, proč by zápis v deníku neměl odpovídat Databázi volaček, pokud tam tedy příslušná volačka je. Pokud narazím na tvary Děda Úherce, Zděnek Praha Újezd, Zděnek Jílovská-pha Pha4 Bráník, s těma si docela poradím. Někdy to ale je přímo detektivka. Jindy se vám ale objeví od jedné stanice třeba tyto tvary: Jarmila Nashville Přívoz, Jarmila Nashville Přívoz Ostrava, Jarmila Neshwil Přívoz Ostrava, Jarmila Neshwil Slezská Ostrava. To je hezkej guláš. A podobně, příkladů bych našel více.
Takže, počítejte s tím, že při kontrole porovnávám soutěžní deníky s Databází CL6 a může se stát, že v některých případech se uklepnu a nechtěně vyhodím spojení, jehož volačka není v příslušném tvaru Databáze. Podotýkám, že se mě to nemůže stát u volaček, které v Databázi nejsou.
TmR CL31 
Pokuste se Tomášovi vyhovět ! Bude na tom záležet výsledek konečného hodnocení CB aktivistů. A věřte, že si to ti aktivisté zaslouží, protože bez nich bychom mi ligisté, ale i soutěžící v EBH, P33, Tučňákův frak a neposlední řadě i případné další soutěže, mohli zabalit a se soutěžením skončit. Poděkujme těmto CB-čkářům, kteří se nikde nepresentují ani nezviditelňují tím, že budeme pečlivý ve svých zápisech abychom umožnili veřejně poděkovat těm bez kterých by to nešlo a kteří si zaslouží veřejné poděkování.
V neposlední řadě bych chtěl vyzvat CB veřejnost a hlavně všechny ty, pro které je činnost na CB koníčkem , aby se již přihlašovali do soutěže , Memoriálu Milana 42 EBH a i do LPD ČL které jsou presentovány na http://www.cbdx.cz/wbsql/sql/cak/prehled.htw.
 

CB Liga Listopad
Listopad byl poslední měsíc v roce 2008, kdy jsme se mohli bez problémů spolehnout na kóty, které umí dávat vý-sledky. V prosinci to bude již problém podstatně větší. Listopad byl také poslední měsíc, kdy bylo možno podstatným způsobem zasáhnout do výsledků . Ale jak znám přední aktéry, tak oni něco určitě vymyslí aby nedali svoje pozice jen tak zadarmo
Dost polemiky! Pojďme se podívat jak si naši soutěžící počínali v měsíci Listo-padu. Exp. Kaktus neopustila ani v tomto čase svoji kótu Křížový vrch a za 68 spojení dostali 5825 bodů. Do TOP DX přispěli 201 Km.
Exp.Horizont z kóty Vysoká přivezla 138 spojení za 9553 bodů.Do Top DX si operátor připsal 342 Km. Exp. Tukan opět nikoho nenechala na pochybách s kým že máme tu čest a za svůj výsledek 294 spojení obdrželi 27408 bodíků. Tento výsledek definitivně je potvrdil ve funkci favorita. I do TOP tab. dodali pěkný DX 360 Km. Exp.Sněžník, sa-mozřejmě jako vždy, ze své domovské kóty udělali 81 spojení za které obdrželi 8673 bodíků. Do TOP DX si připsali výborných 387 Km na Slovenskou kótu Polom. Exp. Cestička okolo Frýdku dodává průměrně stále si podobné výsledky. Tentokráte 139 spojení za 4363 bodů. V posledních měsících jsou velmi úspěšní v DX QSO. Tentokráte to bylo 327 Km na exp.Sněžník. Honza Sulejovice si tentokráte vyrazil na Náčkovice odku přivezl 71 spojení za 4272 bodů. Do DX tab. si připsal 139 Km. Stejně tak i exp.Radegast si jela vyzkoušet kótu Náčkovice. A ani s výbavou, kterou vlastní se jim nepodařil žádný zvláštní výsledek. Za 154 spojení dostali 11356 bodů. Ani do tab.DX se jim nedařilo a připsali si jen 180 Km. Doupovští Vlci ze svého domovského QTH udělali 96 spojení za 6709 bodíků. Do TOP DX přispěli 211Km. Tomáš Roudnice si z Dlouhé Louky přivezl standartní výsledek 168 spojení za 14514 bodů. Tento výsledek ho staví ve své kategorii na první pozici ale bude si jí muset uhájit proti exp.Horal. Do DX tab. připsal 355 Km a dostal se zatím také na přední pozici, kterou ale bude muset také uhájit v příštím měsíci proti exp.Kaktus a Radegast.
Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc listopad 2008
expedice spoj průměr listopad
1 Exp.Tukan 294 93,2 27408
2 Exp.Radegast 154 73,7 11356
3 Exp.Sněžník 81 107,0 8673
4 Exp.Doup.Vlci 96 69,8 6709
5 Exp.Kaktus 68 85,6 5825

Výsledky CB Ligy kat.Single 2008
expedice spoj Km/spoj. listopad
1 Tomáš Roud. 168 86,39 14514
2 Exp.Horizont 138 69,22 9553
3 Honza Sulej. 71 60,16 4272
4 Exp.Cestička 139 31,38 4363

Výsledky TOP DX QSO 2008
expedice Sum. listopad
1 Tomáš Roud. 4970 355
2 Exp.Kaktus 4932 201
3 Exp.Radegast 4931 180
4 Exp.Tukan 3672 360
5 Exp.Doup.Vlci 3583 211
6 Exp.Sněžník 3537 387
7 exp.Rebel 2612 0
8 Exp.Cestička 2587 327
9 Honza Sulej. 2529 139
10 Exp.Horizont 2369 342
11 Exp.Horal 2202 0
12 Dragon Praha 1127
13 Exp.Tesla 892 0
14 Exp.Brána 760 0
15 Exp.Laguna 498 0
16 Exp. Mafia 469 0
U kat.Multi je de fakto vyřešeno a pořadí je konečné. U kat. Single je to ale jiné. Situace je otevřená na prvních dvou místech. Zde může dojít ještě ke změnám mezi TmR a exp.Horal. Bodový rozdíl je minimální a oba operátoři patří k těm nejlepším a je proto důvod se domnívat, že si nic zadarmo nedarují! Obdobná situace je i v TOP DX na prvních třech místech. Rozdíl je doslova zanedba-telný a všichni tři jsou velmi dobře technicky vybaveni. Je předpoklad, že se rozhodne z 27.12 na 28.12 kdy pořádá SCBR zimní CB soutěž. Otázkou bude , na jakou kótu se bu-dou schopni soutěžící české CB ligy dostat.
Jediné co mi tedy zbývá je popřát soutěžícím hodně štěstí a. Ať Vám to lítá!
Venca Chotěšov.
 

CB Liga Září
A máme tady Září. Měsíc kdy je ještě teploučko, ale již sem tam profoukne nepříjemný větřík a sem tam je i po rá-nu chladněji. Pro potřeby ligových sou-těžáků ale velmi přijatelné podmínky pro soutěžní starty ze zajímavých kót. Každopádně ale měsíc září je pomalu ale jistě měsíc, kdy se začínají zúročo-vat dobré výsledky v konečném bodo-vém stavu a kdy se začíná rýsovat ko-nečné umístění ve všech tabulkách. A my se půjdeme podívat, zda je moje domněnka správná.
Operátor Cestičky okolo Frýdku dodal do výsledkové tab. 138 spojení a dostal za ně 4372 bodů. Spojení na Dě-čínský Sněžník mu přineslo DX 327 km. Exp.Doupovští Vlci si ze svého stano-viště Pod Dubovým vrchem přivezli za 114 spojení 9705 bodů a za spojení s Velkou Javořinou si připsali do tab.DX 363Km. Operátoři exp.Sněžník byli ten-to měsíc z kóty Děčínský Sněžník vcel-ku úspěšní na DX. Za 97 spojení dostali 11310 bodů. Za spojení s exp.Houston do lok.JN99KD 387 Km. Exp.Tukan již pravidelně nenechává nikoho na po-chybách, že se jedná o favorita ligy a ze Zadních Rennerovek přivezli za 303 spojení 32338 bodů. Do Top DX přidali pouhých 252 Km, což je z této kóty ( uprostřed republiky)vcelku jasné. Exp. Kaktus jako vždy z Křížového vrchu při-vezl za 89 spojení 8027 bodů. Ale za spojení z velkou Javořinou si připsal 338 Km a tím potvrdil svoje současné 1 místo v tab. TOP DX. Exp.Tesla si ten-to měsíc polepšila a z Mikulčina Vrchu přivezla za 171 spojení 15857 bodů. Tímto výsledkem potvrdila že dobrá kó-ta spojená z dobře vybraným termínem , zpravidla dělá dobrý výsledek. Což by-lo potvrzeno i spojením DX na Klínovec 384 Km. Exp.Radegast opět z Křížo-vého vrchu poslala svůj, tento rok stan-dardní výsledek, 75 QSO za 7752 bodí-ků. A do Tab DX 321 Km na Žalostinou. Exp.Horizont si pro tento měsíc vybral Kelčský Javorník ze kterého si za 176 sojení připsal 12283 bodů. Do TOP DX poslal 369 Km. Tomáš Roudnice si pro tento měsíc vybral pro něj nezvyklou kótu Klínovec. A jak se domnívám, dob-rá kóta dobrý výsledek, ani tady tomu nebylo jinak. Za 223 spojení dostal 23828 bodů a za spojení na Mikulčák 384 Km. Honza Sulejovice si tentokrát dojel pro výsledek na Svahovou. Ani jemu se nedařilo špatně. Za 171 spojení dostal 15487 bodů. Do TOP DX si přip-sal 366 Km. Exp.Rebel si pro tento vý-sledek dojel na Velkou Javořinu odkud přivezl 14818 bodů za 157 spojení. Do DX tab.poslal 281 Km do Vojslavic.

Výsledky CB Ligy kat. Multi září 2008
expedice spoj průměr září
1 Exp.Tukan 303 106,7 32338
2 Exp.Tesla 171 92,73 15857
3 Exp.Rebel 157 94,42 14818
4 Exp.Sněžník 97 116,59 11310
5 Exp.Doup.Vlci 114 85,13 9705
6 Exp.Kaktus 89 90,19 8027
7 Exp.Radegast 75 103,36 7752

Výsledky CB Ligy kat. Single 2008
expedice spoj Km/spoj. září
1 Tomáš Roud. 223 106,8 23828
2 Honza Sulej. 171 90,56 15487
3 Exp.Horizont 176 69,78 12283
4 Exp.Cestička 138 31,68 4372
5 Exp.Horal 0 0 0

Výsledky TOP DX QSO září 2008
expedice Sum. září
1 Exp.Kaktus 4343 338
2 Exp.Radegast 4316 321
3 Tomáš Roud. 4255 384
4 Exp.Doup.Vlci 3023 363
5 Exp.Tukan 2984 252
6 Exp.Sněžník 2732 387
7 exp.Rebel 2375 281
8 Honza Sulej. 2035 366
9 Exp.Cestička 1865 327
10 Exp.Horal 1814 0
11 Exp.Horizont 1636 369
12 Dragon Praha 1127
13 Exp.Tesla 892 384
14 Exp.Brána 593 0
15 Exp.Laguna 498 0
16 Exp. Mafia 469 0
A tím máme za sebou měsíc září. Podíváme –li se do kat. Multi vydíme, že trojce Tukan, Rebel a Radegast se poněkud odtrhli od hlavního pole a pravděpodobně budou zápolit jen mezi sebou. Spíše bych se domníval, že si svoje pozice budou udržovat a do kon-ce tohoto roku.
V kat, single si Tomáš pomalu ale jis-tě upevňuje svoje postavení ale mezi 2 až 4 místem se bude odehrávat slušný souboj o pořadí mezi Honzou Sulejovi-ce , Horalem a exp.Horizont. Mají na to ještě 3 měsíce a tak se nechme přek-vapit, jak se jim bude dařit.
V TOP DX se trojice, díky spojení s exp.Nordkap, Tomáš , Radegast a Kak-tus odtrhli od hlavního pole a k závě-rečnému finiši dojde s největší pravdě-podobností jen mezi těmito třemi soutě-žícími. I zde se musíme nechat překva-pit, jak všechno dopadne, protože rozdí-ly zvláště mezi 1 a 2 místem jsou zane-dbatelné.

Ať nám to lítá!Venca Chotěšov.

Expedice Nordkapp 2008

Expedice Radegast, Rotunda, Mafia a Honza Sulejovice se vydávají od 2. 8. 2008 na společnou expedici pod názvem NORDKAPP 2008.
Celá CBčkářská obec je již zvyklá na to, že expedice Radegast podniká spanilé jízdy po celé Evropě. Navštívila i severní Afriku a zavítala i do Asijské části Turecka.
Ani letošní rok nebude výjimkou a Radegasti, tentokráte za rovnocenné pomoci exp. Rotunda exp. Mafia a Honzy Sulejovice, připravují pro Vás i pro sebe další výlet.
Cílem této expedice je nejsevernější místo Evropského kontinentu - Nordkapp v Norsku. Iniciátorem celé této expedice je již tradičně Radegast a Matador Venca Chotěšov. Na základě zkušeností jsou v týmu, tak jako na cestě do Albánie, Radegast Jířa Doubravka Plzeň a Rotunda Fousáč Vinice Plzeň. Tým byl doplněn o Rotundu Fousáče Juniora Plzeň. Druhým vozidlem bude cestovat Mafia Števo Zvolen a Honza Sulejovice
Vzhledem k tomu, že složení expedičního týmu je různorodé, budeme jako celek vystupovat pod společným názvem

EXPEDICE NORDKAPP 2008

K Nordkappu nás letos nepoveze Vaškova stařičká a legendární Škoda 1203, ale povezeme se Jířovým VW Sharon. Druhým vozidlem bude Števova Škoda Octavia.
Plán celé výpravy je následující:
2.8.2008 náš odjezd z Plzně a dopravit se na Dobrošov u Náchoda, odkud odvysíláme expedici.
3.8.2008 v ranních hodinách odjezd, překročení Polské hranice, přes Litvu, Lo-tyšsko, Estonsko, Finsko a horem pádem, hlava nehlava, bez zbytečného zdržování a nejkratší cestou do cíle, tj. Norský Nordkapp.
Cíl expedice je vzdálen cca 3500km, přep-rava trajektem z Tallinu do Helsinek nás může stát půl nebo třeba i celý den čekání, nepředvídatelné události cestou apod.

Pokud půjde vše podle plánu, předpokládáme, že bychom měli 8. 8. 2008, nejpozději 9. 8. 2008, stát na nejsevernějším místě kontinentu. Takto nějak by v ideálním případě mohla vypadat naše cesta. Zdůrazňuji, že naší prioritou je, abychom 8 - 10. 8. 2008 vysílali z Nordkappu. Všichni členové expedice se shodli na tom, že si chtějí prohlédnout Laponsko.Laponsko se rozkládá na území Švédska, Norska a Finska. Z tohoto důvodu jsou v severní části mapy ty kudrlinky.
Po víkendu 8 - 10. 8. 2008, který věnujeme vysílání směrem k Vám, se chystáme toulat!
Krásná příroda Laponska, spousta Národních parků k této činnosti vybízí. Z výše uvedených důvodů nemusí být tedy naše expedice slyšitelná. Ono to tedy bude pře-devším záviset na podmínkách šíření, že?
Pokud bude ovšem možnost připojení na internet, budeme se snažit dát Vám s předstihem vědět, že jsme v éteru aktivní. Spolupráci nám nabídl i Bohouš Česká Lípa.
Pošleme mu SMS a on umístí na stránky www.cbdx.cz informaci kde a od kolika to budeme zkoušet. Expedice plánuje návrat domů někdy kolem 23-24.8.2008
Věřím, že podmínky nám budou přát a že to bude podobný nářez jako při naší předchozí expedici do Albánie. Sledujte prosím informace na CBDX a dopřejte nám tu radost dovolat se do České a Slovenské republiky. Těšíme se na skvělá a četná spojení. Za Expedici Nordkapp:
Venca CHotěšov CL-39
Jířa Doubravka Plzeň CL-48
Fousáč Vinice Plzeň CL-51
Fousáč Junior Plzeň CL-52
Števo Zvolen CL-35
Honza Sulejovice CL-50

Fousáč junior Plzeň Exp.Rotunda www.cbdx.cz  

CB Liga v červenci
A je za námi další měsíc ...
Červenec byl plný srazů, akcí i závodů. Připoměňme třeba vydařený Pokec na Luži, Slovenský Polní Den nebo Letní Polní Den CB klubu Česká Lípa. Počasí nebylo vesměs nevlídné, ovšem v atmosféře panovalo značné rušení. Přestože někteří soutěžící dokázali získat slušná DX spojení, nebyly podmínky nijak ideální. Vydělali na tom ti, kteří to riskli a deník vytvořili, v rámci pravidel, v termínu LPD. Viz třeba http://www cbdx.cz/clanek1762-mafia-na-martinskych-holiach-resp-vydarene-lpd-zo-slovenska.htm, http://www.cbdx.cz/clanek1766-et-81-marco-polo.htm. I při loučení s expedicí Nordkapp na Dobrošově jsme se shodli, že dlouho nebyly při LPD tak dobré podmínky.
Cestička okolo Frýdku poslala opět výsledek svého kolečka, 142 spojení dalo 4608 km, ovšem DX byl velmi slušný – 202 km na Majka Žacléř, JO70XP. Po delší odmlce se ozval z Kozákova Dragon Praha, 47 spoj. 3558 km a DX na Horala, JN88QS, Havran, 253 km. Exp. Horizont vyrazila na Mikulčin Vrch a přivezla si z této kóty 84 spoj. a 5634 km. Asi měla trochu smůlu, protože DX na Hajnýho Dušejov dal jen177 km. Exp. Kaktus nechce nic ztratit v TOP DX a tak přišel z Křížového vrchu deník, v němž se skvěla pouhá dvě spojení. Ovšem DX 337 km na e. Horal na Velkou Javorinu zajišťuje Kaktusářům vedení v TOP DX. Poprvé se letos ozvala exp. Mafia a poslala deník vytvořený v termínu LPD. No, proč se s takovým deníkem nepochlubit, 19 spojení, 3783 km a DX na e. Rotunda 469 km. Doupovští Vlci rovněž neopustili „domácí“ QTH a vydolovali z kóty Pod Dubovým vrchem 93 spojení a 7076 km. Při grilování a sběru hub ale dávali pozor, tím je jejich DX velice pěkný, e. Horal na Velké Javorině dal 362 km. Pravdou je, že jsem viděl fotky z akce "kachna na rožni" a jen jsem tiše záviděl! Exp. Horal si přivezla v Velké Javoriny 215 spojení s pěknou dávkou 22363 km. V TOP DX to bylo spojení s e. Radegast na Škarmanku, 363 km. Rovněž Exp. Laguna měla přestávku. Teď to bylo z Velké Chmelištné, JO60SB. Výsledkem bylo 28 spoj., 1640 kn a DX na Lukáše Kalná na Bönischových boudách, 166 km. Expedice Radegast byla na Škarmance testovat zařízení pro polární podmínky, přivezla 106 spojení a 12275 km. V DX se snažila lépe, 363 km na e. Horal na Velké Javorině je pěkný výsledek. Expedice Rebel přivezla ze Zadních Rennerovek velmi slušný deník o 323 spjeních a 39583 bodů. Tato kóta nemůže ale dát nějaký extra DX, pokud není někdo na Slovensku, takže 250 km na Škarmanku na e. Radegast. Sněžníci se pravděpodobně věnovali taky jiným aktivitám, neboť jejich deník z „domácího“ Děčínského Sněžníku má jen 19 zápisů a 2225 km. Ovšem v DX poslední měsíce pravidelně mají pěkný, teď to bylo 336 km na Tukany na Kohútku. Expedice Tukan byla na Kohútce a přivezla z této kóty 147 spojení a 10 842 km. DX byl tentokrát 365 km na Želetznýho Dědka p/Klíny, JO60SP. Honza Sulejovice vyrazil do Radostic a přivezl 39 spojení a 2195 km. DX se podařil s Brambůrkem Vinohrady p/Chlum, JO80DC a 166 km. Tomáš mobil Roudnice byl opět na Dlouhé Louce, 93 spojení a 7699 km. DX se však podařil slušný, e. Tukan na Kohútce, JN99CH dal 359 km.

Kategorie Multi - červenec
expedice spoj průměr červenec
1 Exp.Rebel 323 123 39583
2 Exp.Radegast 106 116 12285
3 Exp.Tukan 147 74 10842
4 Exp.Doup.Vlci 93 76 7076
5 Exp.Sněžník 19 117 2225
6 Exp.Laguna 28 59 1640
7 Exp.Kaktus 2 245 509

Kategorie Single - červenec
expedice spoj Km/spoj. červenec
1 Exp.Horal 215 104 22363
2 Tomáš Roud. 93 83 7699
3 Exp.Horizont 84 67 5634
4 Exp.Cestička 142 32 4608
5 Exp.Mafia 19 199 3783
6 Dragon Praha 47 76 3558
7 Honza Sulej. 39 56 2195

TOP DX
expedice Sum. červenec
1 Exp.Kaktus 2450 337
2 Exp.Radegast 2440 363
3 Tomáš Roud. 2429 359
4 Exp.Tukan 2349 365
5 Exp.Sněžník 2008 336
6 exp.Rebel 1848 250
7 Honza Sulej. 1669 166
8 Exp.Horal 1451 363
9 Exp.Cestička 1211 202
10 Exp.Doup.Vlci 1174 362
11 Dragon Praha 1127 253
12 Exp.Horizont 836 177
13 Exp.Tesla 508 0
14 Exp.Laguna 498 166
15 Exp. Mafia 469 469
16 Exp.Brána 284 0
V této tabulce doutná lítý boj, první tři jsou zanedbatelně blízko sebe.
Na začátku srpna se soustředila veškerá pozornost, nejen účastníků Ligy, na expedici Nordkapp v polárních krajích. Bohužel, v době jejich pobytu na Nordkappu byly podmínky naprosto nevhodné pro spojení na CB do těchto končin.
Nezapomeňte, že v rámci 19. MEZINÁRODNÍHO SETKÁNÍ RADIOAMATÉRŮ HOLICE 2008 ve dnech 29. a 30. srpna 2008 proběhnou v kinosále 30. 8. od 10.00 vyhodnocení letošního 11. ročníku LPD, „Béčka“, Éteru bez hranic a loňské CB Ligy.
Takže, na viděnou v Holicích

Tomáš mobil Roudnice

CB Liga červen

Červen nás podaroval vcelku krásným slunným počasím. Na kopečcích bylo a je úplně fantasticky. K tomuto počasí, ale patří i dovolené a to se vždy odrazí na startech ligy. Přední aktéři, ale startovali a tím si i upevnili svoje pozice. Tento měsíc jsme prakticky začali druhou polovinu ligy a tak by se dalo říci, že je ještě čas na jakékoliv závěry. Ano čas je, ale výsledky předních soutěžních týmů jsou dosti dobré na to, že v případě otálení se budou těžko dohánět, natož předhánět.
Tedy se pusťme do prohlídky červnových výsledků aťmáme jasnější představu o tom, kdo se v pololetí jak činil.
Cestička okolo Frýdku poslala výsledek z 29.6 ze svého pravidelného kolečka. Za 115 spojení dostala 3061 bodů a tento měsíc se jí podařilo pěkné spojení na 327 Km s Děčínským Sněžníkem.
Exp. Horal se nám pomalu rozjíždí a z kóty Ostrý Vrch poslal 104 spojení za 12090 bodů. Do TOP DX si připisuje 383 Km do obce Slatina v ZČ.
Exp. Horizont si vyjel na Kelčský Javorník a za 112 spojení si připisuje 6392 bodů. Na Smědavou Horu mu to hodilo DX 246 Km.
Exp. Kaktus opět z Křížového Vrchu dostal za 55 spojení 5352 bodíků. Ale za spojeníčko s Velkou Javořinou si připisuje do tab. DX 338 Km
Exp. Radegast tento měsíc z Korábu předložila dosti chabý výsledek . Za 58 spojení dostali 6336 bodů a z DX pouhých 211 Km. Dalo by se říci, že již druhý měsíc pokulhává svými výsledky za špičkou. Pravděpodobně je to zaviněno vedlejšími akcemi a přípravou na exp.Nordcapp 2008.
Exp. Sněžník samozřejmě odkud jinud než z Děčínského Sněžníku poslali 49 spojení, za které dostali 4079 bodů. Za to, ale do tab. DX si připisují 327 Km do Frýdku Místku.
Doupovští Vlci ze svého stanoviště ve VVP Doupov udělali 95 spojení, za které obdrželi 6063 bodů. Do TOP DX připisují 268 Km do Blanska.
Exp. Tukan stále potvrzuje roli favorita a vzdaluje se svým protivníkům. Tentokrát z Dlouhých strání udělali 297 spojení, za které dostali 26470 bodů a do tab. DX si připsali 281 Km do Doupova.
Honza Sulejovice nás bombarduje svými minideníčky. V tomto startu se mu povedlo 9 spojení za 704 body, ale DX 316 Km je pro něj do TOP DX přínosem.
Tomáš mob. Roudnice opět na Dlouhé louce a opět standardní výsledek . 79 spojení za 10255 bodů. Ale za to nestandardní DX 439 Km na exp. Horec mu velmi pomohl v tabulce.
Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc červen 2008
expedice spoj průměr červen
1 Exp.Tukan 297 89,12 26470
2 Exp.Radegast 58 109,2 6336
3 Exp.Doup.Vlci 95 63,87 6068
4 Exp.Kaktus 55 100,5 5532
5 Exp.Sněžník 49 83,24 4079
Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc červen 2008
expedice spoj Km/spoj. červen
1 Exp.Horal 104 116,25 12090
2 Tomáš Roud. 79 129,8 10255
3 Exp.Horizont 112 57,07 6392
4 Exp.Cestička 115 26,61 3061
5 Honza Sulej. 9 78,2 704
Výsledky TOP DX QSO červen 2008
expedice Sum. červen
1 Exp.Kaktus 2113 338
2 Exp.Radegast 2077 211
3 Tomáš Roud. 2070 439
4 Exp.Tukan 1980 281
5 Exp.Sněžník 1672 327
6 Honza Sulej. 1503 316
7 Exp.Rebel 1358 0
8 Exp.Horal 1088 383
9 Exp.Cestička 1009 327
10 Dragon Praha 874 0
11 Exp.Doup.Vlci 812 268
12 Exp.Horizont 659 246
13 Exp.Tesla 508 0
14 Exp.Laguna 332 0
15 Exp.Brána 284 0
V měsíci srpnu a to 2.8 odjíždí na expedici Nordkapp 2008 část exp. Radegast a já jsem jednou z oné části. Proto vyhodnocení měsíce července bude dělat jeden ze zbývajících komisařů. Kdo, to zatím bude ještě nevím. Každopádně se pokuste mi poslat vaše výsledky, pokud to bude možné, nejpozději do 30.7 a já se pokusím připravit Vaše výsledky pro zveřejnění tak, aby s tím komisaři neměli příliš mnoho práce. Ten, kdo bude muset výsledky poslat po tomto termínu a využije možnosti do 5.8. (podle propozic) bude muset deník poslat Tomášovi Roudnice : tomhajek@tiscali.cz
Jako další informaci vám sděluji, že exp. Radegast jako ligový soutěžící si najde čas pro vysílání ze severských končin vedle exp. Nordkapp 2008 tak, aby mohly být přiznány body pro ligové soutěžící, pokud se jim podaří s námi navázat QSO. Kdyby se to povedlo až z Nordkappu, bylo by to kolem 2500 platných bodů za jedno spojení a to není k zahození. Určitě se budeme snažit o to, aby se to povedlo. A budeme se snažit, aby to bylo o víkendu. To Vám mohu slíbit!
V této chvíli nezbývá nic jiného, než nám a tím i sobě popřát to známé…..
Ať nám to lítá!
Venca Chotěšov

 

Česká CB LIGA 2008

CB liga Březen 2008

V březnu se mohlo zdát, že jsou již konečně kopečky přístupné, ale to je velký omyl. Nad 800 m je stále sněhová pokrývka kolem 20cm . Přístupné jsou jen vrcholy na kterých se většinou pro lyžaře, udržují  silnice  sjízdné. Ostatní zajímavé kóty, zvláště na Šumavě jsou nedostupné. Na některých přístupových cestách jsou až 1m závěje a tak se starty odehrávaly na nižších kótách. 

Dragon Praha si opět vyrazil na Kozákov odkud se mu podařilo 133 spojení za které si připsal 3066 bodů. Na exp.Tukan mu to opět hodilo 261 Km do TOP DX. Cestička okolo Frýdku si jako vždy ze svého dom. QTH Frýdku Místku připsala za každodenní kolečko tentokráte 120  spojení, které jim přinesly 3066 bodů a za nejdelší QSO do Pivonína  si připsali 116 Km do tab TOP. Exp.Kaktus si opět vyrazili na oblíbenou kótu Křížový Vrch kde za 105 spojení dostali 8419 bodíků a do TOP si připsali 341 Km na Mikulčin vrch. Exp.Radegast za svůj start z Křížového Vrchu dostaly za 82 spojení 8816 bodů a do tab. TOPDX si připisují 338 Km na Velkou Javořinu. Exp.Rebel opět z Mikulčina Vrchu poslal deník s 241 spojeními za které dostal 23413 bodů. Na exp.Kaktus  mu to hodilo do TOP tab. 341 Km. Exp.Sněžník  jako vždy z Děčínského Sněžníku za 79 spojení dostal 6694 bodů a do Volar jim signál doletěl 214 Km. Exp.Tukan tentokráte vyrazili na Velkou Javořinu. Z této kóty přivezli 363 QSO za které dostali 34222 body. Do TOP DX si připsali 355 Km na Dlouhou louku. Tomášovi Roudnice se opravdu na Dlouhé louce líbí a tento měsíc si přivezl vedle útraty za občerstvení také 144 spojení za které dostal 11892 body. Do TOP přidal 355 Km na Velkou Javořinu. Honza Sulejovice poslal zatím nejzajímavější deník v jeho ligové historii a to deník s 1, slovy jedním spojením které bylo obodováno 11 body a tedy do DX přidal 11 Km. Exp.Laguna vyrazila na kótu Vimperk odkud za 70 spojení dostali 4051 bodů. Do tab.TOP DX si připsali 174 Km na Rosičku. 

.Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc březen 2008
expedice spoj průměr březen
1 Exp.Tukan 363 94,2 34222
2 exp.Rebel 241 97,14 23413
3 Exp.Radegast 82 107,5 8816
4 Exp.Kaktus 105 88,18 8419
5 Exp.Sněžník 79 84,7 6694
6 Exp.Laguna 70 57,8 4051
Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc březen 2008
expedice spoj Km/spoj. březen
1 Tomáš Roud. 144 82,4 11892
2 Dragon Praha 133 23,05 3066
3 Exp.Cestička 120 25,55 3066
4 Honza Sulej. 1 11 11
5 Exp.Horal 0 0 0
Výsledky TOP DX QSO březen 2008
 expedice Sum. březen
1 Exp.Tukan 1088 355
2 Exp.Radegast 1071 338
3 Exp.Kaktus 1043 341
4 Tomáš Roud. 901 355
5 Exp.Rebel 787 341
6 Exp.Sněžník 719 214
7 Dragon Praha 659 261
8 Honza Sulej. 444 11
9 Exp.Horal 358 0
10 Exp.Cestička 348 116
11 Exp.Tesla  341 0
12 Exp.Laguna  332 174
 Měsíc březen stejně jako únor proběhl bez jakýchkoliv komplikací. Deníky posílané k vyhodnocení jsou na té nejlepší úrovni, jakou si pořadatelé mohou přát. Skoro se nám (pořadatelům) stýská po těch tahanicích o slovíčka a o spojení. Ale po pravdě řečeno jsme rádi, že vše je již zažité a samozřejmé. A kromě vyložených překlepů a nejasností pocházejících z různých přeslechů k  žádným chybám (s velkým CH) nedochází. A mě zbývá jen popřát pěkného počasí a jako vždy Ať Vám to lítá! Venca Chotěšov

Absolútne poradie súťažiacich ku dňu 21.3.2008

CB liga Únor 2008

Ani v únoru se nám příroda se sněhem moc nepochlubila. Ale přece jenom na nejvyšších vrcholech se to bělá a to znamená, že se to není jednoduché se tam dostat. Přesto se někteří nadšenci našli, aby se o to pokusili. To jak se jim vedlo, posuďte sami.

Dragon Praha
si vyrazil na Kozákov odkud se mu podařilo 91 spojení za které si připsal 6290 bodů. Na exp.Tukan mu to hodilo 243 Km do TOP DX. Cestička okolo Frýdku si ze svého dom. QTH Frýdku Místku připsala za každodenní kolečko 91 spojení, které jim přinesly 1997 bodů a za nejdelší QSO do Pivonína si připsali 116 Km do tab TOP. Exp.Horal se nám opět po odmlce vrátila a pro začátek do ligy Tygr Mutěnice dal deníček ze Šibenického vrchu ve kterém za 63 spojení dostal 5941 bodů, ale za to do TOP DX si připisuje 358 Km na exp Radegast. Exp.Kaktus si opět vyrazili na oblíbenou kótu Křížový Vrch kde za 104 spojení dostali 10409 bodíků a do TOP si připsali 361 Km do Radhoště. Exp.Radegast, tentokráte na Škarmance postavila svoje monstrum a dalo by se říci, že ve starejch kamnech chytly saze. Zkrátka za 198 spojení (při průměru 127Km/QSO) dostaly 25209 bodů a do tab. TOPDX si připisují 392Km na Radhošť. Exp.Rebel který se nám vrátil na ligové bojiště a z Mikulčina Vrchu se představil s 205 QSO za které dostal 18759 bodů. Do Tanvaldu mu to hodilo do TOP tab. 257 Km. Exp.Sněžník jako vždy z Děčínského Sněžníku za 81 spojení dostal 8030 bodů a na Radhošť mu signál doletěl 327 Km. Exp.Tukan současný favorit této soutěže se vydrápal na Radhošť a podle aktérů samých to nebyla žádná sranda. Za tento svůj výkon byli odměněni 344 QSO za které dostali 23783 body. Do TOP DX si připsali 392 Km na Škarmanku v Západních Čechách. Tomášovi Roudnice postavili na Dlouhé Louce novou hospůdku a tak ho budeme z této kóty slýchávat častěji. Zatím to má za 189 spojení a 16865 bodů. A tak jako většina soutěžících i on si připisuje díky Tukanům 352 Km na Radhošť. Honza Sulejovice kterého vyhnala vichřice z Dlouhé Louky , na což asi dlouho nezapomene, si za 129 spojení připisuje 8229 bodů a za spojení do Klatov 141 Km do TOP tab.
Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc únor 2008
expedice spoj průměr únor
1 Exp.Radegast 198 127,3 25209
2 Exp.Tukan 344 69,1 23783
3 exp.Rebel 205 91,5 18759
4 Exp.Kaktus 104 100,1 10409
5 Exp.Sněžník 81 99,1 8030
Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc únor 2008
expedice spoj Km/spoj. únor
1 Tomáš Roudnice 189 89,23 16865
2 Honza Sulejovice 129 63,7 8229
3 Dragon Praha 91 69,12 6290
4 Exp.Horal 63 94,3 5941
5 Exp.Cestička 91 21,94 1997
Výsledky TOP DX QSO únor 2008
expedice Sum. únor
1 Exp.Radegast 733 392
1 Exp.Tukan 733 392
2 Exp.Kaktus 702 361
3 Tomáš Roud. 546 352
4 Exp.Sněžník 505 327
5 Exp.Rebel 446 257
6 Dragon Praha 398 243
7 Honza Sulejov. 433 141
8 Exp.Horal 358 358
9 Exp.Tesla 341 0
10 Exp.Cestička 232 116
11 Exp.Laguna 158 0
Měsíc únor proběhl celkem hladce. Počasí se nám jeví velmi nadějně pro výjezdy na hůře přístupné kóty a to by mohlo nastartovat soutěžní celky, které zatím ještě nemají žádný výjezd. Ale času je zatím dost a dost na zamíchání karet v pořadí.
Chci ještě znova připomenout blížící se Memoriál Milana 42 a DXing Milana 42,
který pořádá CB sdružení Velká Javořina 18 – 19.4 2008

Venca Chotěšov
 

23.2.2008

CB Liga Leden 2008

A jsme tu zase s novým začátkem ligy tentokráte v roce 2008

Letošní zima se zatím nijak zvlášť neprojevila, ale na větších kopečcích je dost sněhu na to, abychom se tam jen obtížně dostali. Zima se místo sněhem a mrazem, zatím projevuje větším nebo menším foukáním. Pro naše antény je ale i to menší foukání dostatečně nepříjemné a občas, zvláště to větší foukání, nám poničí naše antény a vyhání nás z kopců dolů. Přesto, ale většina na kopce vyrazila a přivítala začátek ligy bodovými zisky. Do ligy nám přibyli 3 sou-
těžící, Dragon Praha a exp. Cestička okolo Frýdku. A exp. Rebel staronový ligový harcovník. Jak se komu dařilo, hned uvidíme.
Exp. Cestička okolo Frýdku má stejný název, jako již dlouholeté kolečko provozované moderátorem Franta Hokej Frýdek, který je zároveň i soutěžním operátorem této stanice v kat.single. Nechme se překvapit, jak si bude tato soutěžní stanice stát mezi ostatními stanicemi ve své kategorii. Jejím prvním
výsledkem je 68 spojení za 1493 bodů z jejího dom. QTH Frýdek. Do TOP DX přinesl Franta 116 Km. Dragon Praha, také nováček v kat. single si z Poustevny přivezl za 34 spojení 1973 bodů a DX 155Km. Exp. Kaktus si pro první body dojel na domovskou kótu Křížový Vrch a za 99 spojení obdržel 8444 bodů. Do TOP DX poslal 341 Km. Exp. Radegast také použila pro svůj první start Křížový Vrch ze kterého se jí povedlo udělat 116 spojení za které obdrželi 11790 bodů. Stejně jako exp. Kaktus i Radegastům se povedlo QSO 341 Km na Mikulčin Vrch které jim samozřejmě obohatí tabulku TOP DX. Exp. Laguna si vyjela no kótu Vimperk odkud se jim za 69 spojení podařilo získat 3678 bodů a do TOP DX přispěli 158 Km. Exp. Tesla stejně jako exp Tukan vyrazili na Mikulčin Vrch odkud přivezli 150 spojení za které dostali 10703 bodů. Do tabulky TOP DX si přičetli 341 Km. Domnívám se, že je to pro Teslu vynikající výsledek a je vidět, že kóta dělá divy. Exp. Tukan také zvolil pro svůj první start Mikulčin Vrch a jejich výsledek zatím nenechává nikoho na pochybách, že se jedná o obhájce titulu mistra CB ligy. Za 249 spojení dostali 18236 bodů a do TOP DX přispěli 341 Km. Honza Sulejovice si zvolil Dlouhou louku pro svůj první start a řekl bych, že se mu dařilo. Za 209 spojení dostal 16126 bodů a do DX přinesl 292 Km. Tomáš Roudnice stejně jako Honza vyrazil pro první výsledek na Dlouhou Louku a za 162 spojení dostal 12053 bodů. DX se mu tentokráte příliš nepovedl 194 Km. Ale jak známe Tomáše, není všem dnům konec. Exp. Sněžník jako vždy si pro body vyjela na svoji oblíbenou kótu Děčínský Sněžník odkud přivezli za 45 spojení 3004 bodů a DX 178Km. A nakonec staronový soutěžící, který v roce 2005 obsadil 1.místo v kat. Single a 3. místo v abs. pořadí. exp.Rebel. Tentokrát vyjel na Křemešník odkud přivezl za 100 spojení 7913 bodů a do tab. TOP DX přispěl 189 Km.
Venca Chotěšov

 

(7.1.2007)

Konečné vyhodnocení CB Ligy za rok 2007

A máme tu konec cesty. Celý rok jsme se (jste se) snažili dosáhnout dobrých výsledků. Někdo svoji účastí v celoroční soutěži vyplňoval svůj volný čas, někdo si chtěl dokázat svoji úroveň a někdo do CB ligy vstoupil z cílem vyhrát. Jedni i druzí vyplnili ligovou soutěž dobrými a hlavně poctivými výsledky. Všichni z pohledu organizátora vystupovali korektně a pohybovali se v mezích pravidel. Na rozdíl od ostatních ročníků se tento obešel bez řešení nekalých výsledků a bez nekonečných tahanic o ničem.
Výsledky z tohoto posledního startu poslalo jen 8 Soutěžících a to hlavně těch, co mohli a nebo chtěli ještě změnit konečné pořadí. Bezvadný duel nám předvedli Moravské soutěžní celky exp.Tukan a exp.Morava. To jak se to všechno všem podařilo posuďte sami.
Honza Sulejovice vyrazil na finále na Lovoš odkud přivezl 112 spojení za 6510 bodů a DX do Jindřichova Hradce 169 Km. Tento výsledek mu zajistil 2.místo v kat. Single a 4.místo v abs. pořadí a 8 místo v TOP DX. Do bodování aktivity mu tento výsledek přinesl 14 bodů.
Tomáš Roudnice pro závěrečný finiš také zvolil osvědčený kopec Dlouhá Louka. Odtud si přivezl 158 spojení, za které dostal 13060 bodů a DX 360 Km. Tento výsledek mu zajistil 1.místo v kat. Single a 3.místo v abs. pořadí a 1 místo v TOP DX. Do bodování aktivity mu tento výsledek přinesl 26 bodů.
Exp. Horizont vyrazil na Kohůtku odkud si přivezl 151 spojení za 9429 bodů a DX 360 Km. Tento výsledek mu zajistil 3.místo v kat. Single a 5.místo v abs. pořadí a 7 místo v TOP DX. Do bodování aktivity mu tento výsledek přinesl 12 bodů.
Exp. Doupovští Vlci zatím vždy a tedy i tento start provedli z kóty Pod Dubovým Vrchem odkud přivezli za 79 spojení 6288 bodů a DX 230 Km. Tento výsledek jim zajistil 6.místo v kat. Multi a 9.místo v abs. pořadí a 4 místo v TOP DX. Do bodování aktivity jim tento výsledek přinesl 7 bodů.
Exp. Kaktus si pro konec roku vybrala Křížový Vrch odkud přivezli za 46 spojení 2867 bodů a do Top DX 215 Km. Tento výsledek jim zajistil 5.místo v kat. Multi a 8.místo v abs. pořadí a 9 místo v TOP DX. Do bodování aktivity jim tento výsledek přinesl 5 bodů.
Exp. Radegast stejně jako exp.Kaktus si pro konečný výsledek jeli na Křížový Vrch. Odtud si přivezli za 112 spojení 11494 bodů a do DX 341 Km. Tento výsledek jim zajistil 3.místo v kat. Multi a 6.místo v abs. pořadí a 2 místo v TOP DX. Do bodování aktivity jim tento výsledek přinesl 17 bodů.
Exp. Sněžník neopustila svoji kótu ani v posledním měsíci soutěže a z Děčínského Sněžníku přivezli za 105 spojení 8368 bodů a do DX 208 Km. Tento výsledek jim zajistil 4.místo v kat. Multi a 7.místo v abs. pořadí a 6 místo v TOP DX. Do bodování aktivity jim tento výsledek přinesl 10 bodů.
Exp. Tukan po celý rok vyvíjela snahu zvítězit. Vložili do tohoto cíle všechnu snahu a úsilí. A také jim tohle snažení vítězství přineslo. Ze Zadních Rennerovek si přivezli 363 spojení za které dostali 34080 bodů a DX 241 Km. Tento výsledek jim zajistil 1.místo v kat. Multi a 1.místo v abs. pořadí a 5 místo v TOP DX. Do bodování aktivity jim tento výsledek přinesl 24 bodů.
Exp. Morava stejně jako Tukan udělali všechno pro vítězství. Celý rok si spolu přehazovali generálkou hůl . Do poslední chvíle se nedalo s určitostí tvrdit jak to mezi těmito soupeři dopadne. Ale jak tomu bývá, vždy se rozhodne jen pro jednoho a to toho nejlepšího. Morava z Mikulčina Vrchu přivezla 328 spojení za které obdržela 28949 bodů a DX 341 Km. Tento výsledek jim zajistil 2.místo v kat. Multi a 2.místo v abs. pořadí a 3 místo v TOP DX. Do bodování aktivity jim tento výsledek přinesl 22 bodů.
Exp. Tesla si také vybrala pro finále svoji oblíbenou kótu Prašivá ze které se jim podařilo navázat 143 spojení za které dostali 6265 bodů a DX 236 Km. Tento výsledek jim zajistil 9.místo v kat. Multi a 12.místo v abs. pořadí a 11 místo v TOP DX.

Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc Prosinec 2007

expedice spoj průměr Prosinec
1 Exp.Tukan 363 93,88 34080
2 Exp.Morava 328 88,25 28949
3 Exp. Radegast 112 102,6 11494
4 Exp. Sněžník 105 79,69 8368
5 Exp.Doup. Vlci 79 79,59 6288
6 Exp.Tesla 143 43,08 6265
7 Ex.Kaktus 46 63,32 2867
8 Exp. Echo 0
9 exp.Houston 0
10 Exp. Kobra 0
11 Exp.Platan 0
12 Exp.Laguna 0Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc Prosinec 2007
expedice spoj Km/spoj. Prosinec
2 Tomáš Roudnice 158 82,65 13060
3 Exp.Horizont 151 62,44 9429
1 Honza Sulejovice 112 58,12 6510
4 Exp.Perun 0 0 0
5 Exp.Mafia 0 0 0

Výsledky CB Ligy TOP DX za měsíc prosinec 2007
expedice Sum. Prosinec
1 Tomáš Roudnice 4170 360
2 exp.Radegast 3870 341
3 exp.Morava 3727 341
4 exp.Doup.Vlci 3704 230
5 exp.Tukan 3559 241
6 exp.Sněžníci 3487 208
7 exp.Horizont 3312 360
8 Honza Sulejovic 2903 169
9 Exp.Kaktus 2730 215
10 Exp.Houston 1812 0
11 Exp.Tesla 1502 236
12 Exp.Laguna 1441 0
13 Exp.Perun 1401 0
14 Exp.Echo 1344 0
15 Exp.Mafia 891 0
16 exp.Platan 801 0
17 exp.Kobra 605 0

Tím je završen rok 2007 a jeho definitivní výsledky jsou následující

V kat. Multi
1. místo exp. Tukan
2. místo exp. Morava
3. místo exp.Radegast

V kat. Single
1. místo Tomáš Roudnice
2. místo Honza Sulejovice
3. místo exp.Horizont
V absolutním pořadí
1. místo exp.Tukan
2. místo exp.Morava
3. místo Tomáš Roudnice

V kat. TOP DX
1. místo Tomáš Roudnice
2. místo exp.Radegast
3. místo exp.Morava

Všem, kteří se umístili blahopřeji k dosaženým výsledkům a všem ostatním soutěžícím děkuji za bezvadnou účast v této celoroční soutěži CB Lize 2007 a těším se na další ročník 2008, který již tímto měsícem prakticky začal. Ocenění bude předáno jako každý rok na slavnostním ceremoniálu v Holicích.
Než se s Vámi v tomto měsíci rozloučím chtěl bych připomenout , že je možné se již přihlašovat do Memoriálu Milana 42 EBH 2008 jak na netu České Lípy, tak mailem na radegast@cbdx.cz nebo poštou na Václav Mestl 33214 Chotěšov 160 Plzeň-jih. Věřím, že nikdo z ligových soutěžících nezapomene svoji účastí v EBH 2008 vzdát hold našemu kamarádovi Milanovi 42 a jeho památce.

Za pořadatele : Venca Chotěšov 329CL39
 

------------------------------

Vážení přátelé CB a CB ligy obzvláště.

Jsou tu poslední dny tohoto roku a tím uplynula i  poslední možnost promluvit do Propozic.

Bylo předloženo několik výzev ze strany pořadatele pro předložení návrhů na změny nebo úpravy. Ze soutěžících této možnosti využil Zvíře Zlín a z CB veřejnosti pak Žán Braník.

Zvíře Zlín navrhl provedení změn v počtu využití kót nad 900m a Žan Braník navrhl úplné zrušení tohoto omezení. Pořadatel diskutoval tyto návrhy a předložil následující změny (úpravy).

Propozice se po celý rok osvědčily jako bezvadné a proto v naprosté většině textů nejsou nutné žádné změny ani úpravy. Pouze na základě návrhů shora uvedených došlo ke zlehčení čl.3 ods.6 u kat. Multi a čl.3 ods.4 u kat. Single

Jmenovitá kóta v České Republice, jejíž NV  přesahuje 900 m smí být použita v jednom kalendářním roce 3 krát s tím, že mezi následným použitím musí uběhnout 2 měsíce
Jmenovitá kóta ve Slovenské republice, jejíž NV. přesahuje 1200m smí být použita v jednom kalendářním roce  3 krát s tím, že mezi následným použitím musí uběhnout 2 měsíce. Tato úprava se nevztahuje na kóty, které jsou společné jak pro SK, tak pro ČR např. Velká Javořina. Pro tyto kóty se vztahuje úprava jako pro Českou Republiku.

Taktéž se komisaři ujednotili na způsobu oprav deníků a to hlavně na jednotném posuzování překlepů, lokátorů a QTH

Tolerance v zápisech deníků:

- Pokud některá nesoutěžní expedice vysílá pod konkrétním názvem, není možné započítat do deníku spojení i s jejími prokazatelnými jednotlivými členy.

- Je tolerována chyba v udání lokátoru maximálně o jeden sousední čtverec.

 - V zápisu deníku je u jednotlivého spojení tolerován jeden překlep v zápisu volačky nebo názvu QTH, nikoli v zápisu lokátoru.

Udávání názvu QTH:

- Zápis QTH do deníku musí obsahovat i název obce, ulice jako QTH, jinak to bude považováno za neúplný zápis a spojení bude anulováno.   

- Není tolerováno udání QTH jinak než je jeho oficiální název (např. Černá hora nesmí být zapsána jako Černý kopec, Černý vrch, taktéž např. QTH Na Vyhlídce nelze uvádět jako Vyhlídka atd.).

- Pokud má kóta jednoslovný název (např. Praděd, není považován za chybu zápis kopec Praděd, vrch Praděd atd.).

- V zápisu QTH a lokátoru je třeba vycházet z oficiálních doložitelných údajů i když protistanice udává název nebo lokátor rozdílný (i zde zůstává v platnosti tolerance sousedního lokátoru).

- Dohledání a uvedení správného názvu do deníku je povinností soutěžní stanice, jinak nebude toto spojení akceptováno.

A to jsou všechny novinky  v ligové legislativě.

Na rozdíl od minulých let jsme se letos vůbec nemuseli zaobírat žádnými pokusy o získání bodů nečistými způsoby, nebo alespoň mi není nic známo. Deníky jste všichni měli bezvadné a nebylo žádných nekonečných dohadů jako v minulosti.

                            Všem děkuji za účast v lize a těším se na příští rok 2008. 

 Venca Chotěšov   329CL39  OK1IBD

Zde jsou nové propozice pro rok 2008.

 Propozice 1. České CB Ligy kat. Multi

Česká CB Liga kat. Multi bude zahájena 1.1.2007 a zakončena 31.12.2007.

Uzávěrka výsledků CB Ligy 2006 nejpozději do 10.1. 2008

1. Podmínky účasti

České CB Ligy kat. Multi se může zúčastnit každý jednotlivec nebo skupina více operátorů ( expedice) která provozuje zařízení pro komunikaci na pásmu CB, které odpovídá současnému předpisu na tomto pásmu /VO/ a všem z něho v budoucnu vyplývajícím změnám a ustanovením.
Do této soutěže se není nutno zvláštním způsobem přihlašovat. Bude hodnocen každý, kdo pošle staniční deník, který bude obsahovat předepsané záznamy a náležitosti v určeném termínu a na určenou adresu k vyhodnocení. Pouze v prvním odeslaném deníku musí být seznam operátorů soutěžního celku , který bude po celou dobu soutěže závazný a jakékoliv pozdější změny musí být konzultovány s pořadatelem.
Ligy se může zúčastnit soutěžící České i Slovenské republiky.

2. Organizace startů

V soutěži se bude hodnotit v každém měsíci jen jeden start. Je ponecháno plně na soutěžících kolikrát v měsíci budou startovat, ale staniční deník bude hodnocen v daném měsíci jen jeden.
V kalendářním roce se bude hodnotit 12 měsíců.
Hodnoceny budou starty jak na území České a Slovenské Republiky tak i mimo tato území. Spojení však mohou být prováděna pouze se stanicemi které vysílají z území ČR nebo SK. Soutěžní stanice však mezi sebou mohou navazovat spojení ať jsou kdekoliv.

3. Soutěžní pravidla

1.Do soutěže se počítá max. 24 hod. nepřetržitého provozu s tím, že za začátek je považována hodina startu.V případě, že během soutěže dojde ke změně měsíce platí součet hodin nepřetržitého provozu , tedy max. 24 hod bez ohledu na datumovou změnu.
Pokud soutěžící neuvede jinak, bude deník vždy hodnocen v měsíci ve kterém bylo uskutečněno první spojení.

2.Během soutěže musí celý tým vystupovat jen jako jeden celek .
Vyjímku tvoří pouze případ, kdy operátor, nebude-li se svým týmem, bude vysílat mimo lokátor svého týmu, nebo v případě, že bude soutěžit pod svojí soutěžní vol.značkou v kat. Single.

3. Počet operátorů v týmu není limitován. Ale jmenovité obsazení a počet operátorů, kteří budou zapsáni v prvním deníku odeslaném pro vyhodnocení, bude závazné pro celý průběh roku. Veškeré další změny ve složení je nutné oznámit pořadateli.

4. Soutěžní QSO musí být prováděna bez cizí pomoci. Za cizí pomoc se považují opakovače, zprostředkovaná spojení a spojení provedená operátorem, který není zapsán v prvním deníku.

5. Operátoři, kteří jsou uvedeni u jedné soutěžní stanice kat. multi nesmí figurovat jako člen týmu ve stejném roce u jiné soutěžní stanice kat.multi. Mimo případ, že odstupující operátor založí vlastní soutěžní tým pod jiným vol.znakem. Do původního týmu se však již po zbytek sezóny nemůže vrátit

6. Jmenovitá kóta v České Republice, jejíž NV  přesahuje 900 m smí být použita v jednom kalendářním roce 3 krát s tím, že mezi následným použitím musí uběhnout 2 měsíce
Jmenovitá kóta ve Slovenské republice, jejíž NV. přesahuje 1200m smí být použita v jednom kalendářním roce 3 krát s tím, že mezi následným použitím musí uběhnout 2 měsíce. Tato úprava se nevztahuje na kóty, které jsou společné jak pro SK tak pro ČR např. Velká Javořina. Pro tyto kóty se vztahuje úprava jako pro Českou Republiku.

7. Spojení s mobilní stanicí je povoleno během soutěžního startu max. 2x., pokaždé však z jiného lokátoru.

8. Případná změna ve složení soutěžního týmu je možná, ale musí být projednána a odsouhlasena pořadatelem (ředitelem soutěže) před zahájením soutěžního startu.

9. V případě, že bude prokázáno používání koncového stupně ( zesilovače výkonu), bude stanice diskvalifikována

10. Soutěžící nesmí vézt soutěžní provoz na následujících frekvencích :
CH 9 27065 MHz první pomoc
CH 24 (27235), 25 (27245), 52 (26675), 53 (26685), 76 (26915)… dig.přenos dat.
CH 18 (27175), 23 (27255)… …………dálkově řízené záznamníky


11. V čase, který je vyhrazen pro konání soutěží LPD Česká Lípa a RKL Liberec je zakázáno navazovat spojení do ligy ze soutěžními stanicemi LPD nebo RKL. Soutěžní spojení je možno uskutečnit pouze mimo čas soutěže, přičemž volačka protistanice nesmí být volačkou použitou v soutěži LPD nebo RKL.

4. Staniční deník
Staniční deník musí být zpracován pouze v digitální podobě a může obsahovat spojení maximálně za 24 hod. nepřetržitého provozu počínaje hodinou zahájení provozu. Jiný způsob zápisu musí být konzultován z pořadatelem.
Deník musí být k vyhodnocení odeslán nejpozději do 5. každého následujícího měsíce. Poslední deník v roce musí být doručen nejpozději do 7.1. nového roku. Na později poslané deníky nebude brán zřetel.
Staniční deník musí obsahovat následující data nutné pro vyhodnocení :

1. Volací znak soutěžícího, jeho startovní lokátor, QTH a nadmořskou výšku (volací znak se v průběhu roku nesmí měnit).
2. Datum a čas spojení s přesností na 15 min
3. Číslo spojení.
4. U stanice s trvalým QTH - volací znak, QTH, lokátor ( max.povolená tolerance 1lok.) a vzdálenost.
5. U stanice s přechodným QTH – domovský vol.znak /P přechodné QTH a jeho Lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) a vzdálenost.
6. U stanice mobilní – domovské QTH /M nebližší QTH ( do 5Km) nebo na dálnici kilometrovník a lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) vzdálenost.
7. Na konci deníku musí být proveden celkový výpočet bodového stavu , počtu spojení a výpis nejdelšího spojení.

5. Bodování

Bodování je prováděno jednoduchým způsobem co km to bod. Výpočet si provádí každý soutěžící sám. Konečný výsledek je součtem všech vzdáleností .
Při zjišťování vzdáleností doporučuji použít některý z mnoha programů pro výpočet vzdáleností..
V zájmu jednotného počítání Km, doporučuji programy Bohouše Česká Lípa CL 6. Hlavně pak program DENÍK CL6 který je volně k dispozici na net.stránkách ČL. Výhradně jen tento program bude používán pořadatelem pro vyhodnocení deníků
Při zjišťování umístění bodu v lokátoru můžete využít kteréhokoliv PRG vhodného pro tyto účely. Ve sporných případech se obraťte na pořadatele, který vám obratem sdělí potřebný údaj s přesností na 100m a případně i zašle (emailem) foto map.detailu. Tento údaj, v případě sporu, bude také údajem definitivním.
NV jednotlivých kót budou odečítány z konkrétní mapy bez ohledu na údajnou přesnost či nepřesnost údajů v této mapě. Pro soutěž není podstatný údaj o přesné výšce, ale skutečnost, zda se jedná o kótu nad 900 m.n.m.
Údaje GPS bude respektován pouze v případě, že výška kóty nebude označena v mapě.

 

6.Vyhodnocení

Vyhodnocení se bude provádět průběžně podle došlých deníků. To ovšem platí pouze pro vlastníky přístupu na internet, kde bude k dispozici tabulka s pořadím.Pro ostatní bude každé 3 měsíce tato tabulka vycházet v časopisu Výzva na Kanále.
Při vhodné příležitosti bude vyhlášen vítěz této ligy který převezme putovní pohár. Datum vyhlášení bude včas zveřejněn.
Do 10 místa soutěžící obdrží diplomy.

6. Diskvalifikace

Soutěžící bude při porušení soutěžních podmínek v bodě 9 a 10 vyloučen ze soutěže až do konce roku.
Soutěžícímu bude zrušen deník bez náhrady při porušení soutěžních podmínek v bodě 2 a 6. U bodu 2 při spojení mezi soutěžními stanicemi, bude deník zrušen oběma soutěžním stanicím.


7.Protesty

Případné protesty musí být podány nejpozději do 10.dnů po uzávěrce hodnoceného měsíce tedy do 20 daného měsíce
Protest musí být podán písemnou formou.

Průběžné výsledkové listiny najdete na internetových stránkách CB klubu Česká Lípa - http://www.cbdx.cz

Kontaktní adresa na kterou se budou zasílat staniční deníky pro vyhodnocení

ADR: Václav Mestl, Chotěšov 160, 332 14
e-mail:
radegast@cbdx.cz

mob. 605588849

 

Propozice I. České CB ligy kategorie Single

I. Česká CB Liga kat. Single bude zahájena 1. 1. 2007 a zakončena 31. 12. 2008.
Uzávěrka výsledků nejpozději do 7.1. 2008

I. České CB ligy kat Single se může zúčastnit každý, kdo provozuje zařízení pro komunikaci na pásmu CB, které odpovídá současnému předpisu pro provoz na tomto pásmu /VO/ a všem z něho v budoucnu vyplývajícím změnám a ustanovením.

1. Podmínky účasti
Do této soutěže se není nutno zvláštním způsobem přihlašovat. V této soutěži bude hodnocen každý jednotlivec, který pošle staniční deník z obsahem předepsaných náležitosti.

2. Organizace startů
V soutěži se bude hodnotit v každém měsíci jen jeden start. Je ponecháno plně na soutěžících kolikrát v měsíci budou startovat, ale staniční deník bude hodnocen v daném měsíci jen jeden.
V kalendářním roce se bude hodnotit pouze 12 měsíců.

Hodnoceny budou starty, jak na území České a Slovenské Republiky, tak i mimo tato území. Spojení však mohou být prováděna pouze se stanicemi, které vysílají z území ČR nebo SK. Soutěžní stanice však mezi sebou mohou navazovat spojení ať jsou kdekoliv.
 

3. Soutěžní podmínky

1. Do soutěže se počítá max. 24 hod. nepřetržitého provozu s tím, že za začátek je považována hodina startu.V případě, že během soutěže dojde ke změně měsíce, platí součet hodin nepřetržitého provozu , tedy max. 24 hod bez ohledu na datumovou změnu.
Pokud soutěžící neuvede jinak, bude pak deník vždy hodnocen v měsíci, ve kterém bylo uskutečněno první spojení.

2. V této kategorii smí soutěžit pouze jednotlivec bez cizí pomoci. Za cizí pomoc se považují opakovače, zprostředkovaná QSO, pomoc nebo asistence jiného operátora nebo osoby.

3. V případě. že soutěžící v této kat. je zároveň členem týmu kat. Multi nesmí dojít k souběhu startů z jedné kóty.

4. Jmenovitá kóta v České Republice, jejíž NV  přesahuje 900 m smí být použita v jednom kalendářním roce 3 krát s tím, že mezi následným použitím musí uběhnout 2 měsíce
Jmenovitá kóta ve Slovenské republice, jejíž NV. přesahuje 1200m smí být použita v jednom kalendářním roce  3 krát s tím, že mezi následným použitím musí uběhnout 2 měsíce.Tato úprava se nevztahuje na kóty, které jsou společné jak pro SK tak pro ČR např. Velká Javořina. Pro tyto kóty se vztahuje úprava jako pro Českou Republiku.


5. V případě, že bude prokázáno používání koncového stupně ( zesilovače výkonu), bude stanice diskvalifikována

6. Spojení s mobilní stanicí je povoleno během soutěžního startu max. 2x., pokaždé však z jiného lokátoru.

 

7. Soutěžící nesmí vézt soutěžní provoz na následujících frekvencích :
CH 9 27065 MHz první pomoc
CH 24 (27235), 25 (27245), 52 (26675), 53 (26685), 76 (26915)… dig.přenos dat.
CH 18 (27175), 23 (27255)… …………dálkově řízené záznamníky

8. V čase, který je vyhrazen pro konání soutěží LPD Česká Lípa a RKL Liberec je zakázáno navazovat spojení do ligy ze soutěžními stanicemi LPD nebo RKL. Soutěžní spojení je možno uskutečnit pouze mimo čas soutěže, přičemž volačka protistanice nesmí být volačkou použitou v soutěži LPD nebo RKL.

4. Staniční deník

Staniční deník musí být zpracován pouze v digitální podobě a může obsahovat spojení maximálně za 24 hod nepřetržitého provozu počínaje hodinou zahájení provozu.

Jiný způsob zápisu musí být konzultován z pořadatelem.
Deník musí být k vyhodnocení odeslán nejpozději do 5. každého následujícího měsíce. Poslední deník v roce musí být doručen nejpozději do 7.1. nového roku. Na později poslané deníky nebude brán zřetel.
Staniční deník musí obsahovat následující data nutné pro vyhodnocení :

1. Volací znak soutěžícího, jeho startovní lokátor, QTH a nadmořskou výšku (volací znak se v průběhu roku nesmí měnit).
2. Datum a čas spojení s přesností na 15 min.

3. Číslo spojení.
4. U stanice s trvalým QTH - volací znak, QTH, lokátor ( max.povolená tolerance 1lok.) a vzdálenost.
5. U stanice s přechodným QTH – domovský vol.znak /P přechodné QTH a jeho Lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) a vzdálenost.
6. U stanice mobilní – domovské QTH /M nebližší QTH ( do 5Km) nebo na dálnici kilometrovník a lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) vzdálenost.
7. Na konci deníku musí být proveden celkový výpočet bodového stavu , počtu spojení a výpis nejdelšího spojení.

 

5. Bodování

Bodování je prováděno jednoduchým způsobem co km to bod a jeho výpočet si provádí každý soutěžící sám jako součet všech vzdáleností .
Při zjišťování vzdáleností doporučuji použít některý z mnoha programů Bohouše Česká Lípa CL 6 pro výpočet vzdáleností. Hlavně pak doporučuji program DENÍK CL6, který je volně k dispozici na net.stránkách ČL. Výhradně jen tento program bude používán pořadatelem pro vyhodnocení deníků.
Při zjišťování umístění bodu v lokátoru můžete využít kteréhokoliv PRG vhodného pro tyto účely. Ve sporných případech se obraťte na pořadatele, který vám obratem sdělí potřebný údaj s přesností na 100m a případně i zašle ( mailem) foto map.detailu. Tento údaj, v případě sporu, bude také údajem definitivním.
NV jednotlivých kót budou odečítány z konkrétní mapy bez ohledu na údajnou přesnost či nepřesnost údajů v této mapě. Pro soutěž není podstatný údaj o přesné výšce, ale skutečnost, zda se jedná o kótu nad 900 m.n.m.
Údaj GPS bude respektován pouze v případě, že výška kóty nebude označena v mapě.

6. Vyhodnocení

Vyhodnocení se bude provádět průběžně podle došlých deníků, však nejpozději do 10 v následujícím měsíci. To ovšem platí pouze pro vlastníky přístupu na internet, kde bude k dispozici tabulka s pořadím.Pro ostatní bude každý měsíc tato tabulka vycházet v časopisu Výzva na Kanále.
Při vhodné příležitosti bude vyhlášen vítěz této ligy, který převezme putovní pohár. Datum vyhlášení bude včas zveřejněno.
Do 10 místa soutěžící obdrží diplomy.

7. Diskvalifikace
Soutěžící bude při porušení soutěžních podmínek ods. Soutěžní podmínky v bodě 2, 5 a 7 vyloučen ze soutěže až do konce roku.

 

8. Protesty

Případné protesty musí být podány nejpozději do 10.dnů po uzávěrce hodnoceného měsíce tedy do 20 dalšího měsíce.
Protest musí být podán písemnou formou .

Průběžné výsledkové listiny najdete na internetových stránkách CB klubu Česká Lípa - http://www.cbdx.cz

Kontaktní adresa na kterou se budou zasílat staniční deníky pro vyhodnocení

ADR: Václav Mestl, Chotěšov 160, 332 14
e-mail:
radegast@cbdx,cz . mob. 605588849

Tak jsem shrnul všechny připomínky k současným pravidlům a z nich jsem odvodil následující změny.
4.Staniční deník
Staniční deník musí být zpracován pouze v digitální podobě a může obsahovat spojení maximálně za 24 hod. nepřetržitého provozu počínaje hodinou zahájení provozu.
Jiný způsob zpracování deníku musí být prokonzultován s pořadatelem.
Deník musí být k vyhodnocení odeslán nejpozději do 5. každého následujícího měsíce.
Poslední deník v roce musí být doručen nejpozději do 7.1. nového roku. Na později poslané deníky nebude brán zřetel.
1. Volací znak soutěžícího, jeho startovní lokátor, QTH a nadmořskou výšku (volací znak se v průběhu roku nesmí měnit).
2. Datum a čas spojení s přesností na 15 min.
3. Číslo spojení.
4. U stanice s trvalým QTH - volací znak, QTH, lokátor ( max.povolená tolerance 1lok.) a vzdálenost.
5. U stanice s přechodným QTH – domovský vol.znak /P přechodné QTH a jeho Lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) a vzdálenost.
6. U stanice mobilní – domovské QTH /M nebližší QTH ( do 5Km) nebo na dálnici kilometrovník a lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) vzdálenost.
7. Na konci deníku musí být proveden celkový výpočet bodového stavu , počtu spojení a výpis nejdelšího spojení.
K těmto vcelku drobným změnám ještě podám upřesnění :
Jiný způsob zpracování deníku musí být prokonzultován s pořadatelem.
Deník musí být k vyhodnocení odeslán nejpozději do 5. každého následujícího měsíce.
Je mi známo, že i přes to, že naprostá většina vlastní odpovídající techniku pro CB Ligu jsou někteří soutěžící, kteří ji nemají. Bylo by škoda, aby byli tímto způsobem de fakto vyloučeni ze soutěže. Pořadatel se proto uvolil , že po dohodě s ním , bude nápomocen zpracování deníků.
Dále z tohoto odstavce zmizel text :
V případě že tímto dnem bude sobota nebo neděle bude tím posledním dnem pondělí.
Zmizel proto, že při el.podání deníků není nutno respektovat služby pošty. A ti, kteří ji použijí
(zatím se jedná o 2 soutěžící)
( disketa, CD) musí tuto skutečnost respektovat a poslat deník dřív.
2. Datum a čas spojení s přesností na 15 min.
V připomínkách byly návrhy na min.přesnost. Pořadatel si je ale vědom toho, že ne každý sebou vozí na kopec notebuk, ale zápis provádí na papír a poté až doma provádí přepis. Program CL6 u záznamu časů potom udává čas současný, který tedy nemůže odpovídat skutečnosti. Aby tomu tak bylo musí se každý jednotlivý čas spojení zapisovat zvlášť a to je komplikace, která opravňuje k postačující přesnosti 15 min.
Toliko ke změnám soutěžních podmínek, které jsou pro rok 2007 opravdu minimální a vycházejí jen z technických změn. Jak je vidět, tak skladba soutěžních podmínek se vžila a je respektována bez připomínek se všemi svými úpravami z minula. Je tedy možno říci, že pravidla v této podobě by nám mohla vydržet bez větších zásahů na dobu dalších let.
Chtěl bych ještě upozornit, že pořadatel od nového roku disponuje s možností zjištění pozice protistanice v případě , že je mu zadán azimut protistanice. Pokud tedy pracujete se směrovou anténou mějte sebou vždy buzolu nebo kompas a do poznámky v deníku připište u soutěžních protistanic vždy azimut, který jste u stanice se kterou máte spojení naměřili. Pokud tak učiníte bude mít pořadatel vždy přehled zda údaj o stanovišti, který soutěžní stanice vykazuje je správný.
A to je, řekl bych, na téma soutěžní podmínky pro rok 2007 vše. Těším se na spolupráci a mnoho úspěchů do dalšího ročníku CB Ligy Vám všem přejí pořadatel a komisaři.
Venca Chotěšov 329CL39 OK1IBD, Tomáš Roudnice 329CL31 a Lucifer Mělník 329CL66
 

Propozice 1. České CB Ligy kat. Multi 2007
Česká CB Liga kat. Multi bude zahájena 1.1. 2006 a zakončena 31.12. 2006.
Uzávěrka výsledků CB Ligy 2006 nejpozději do 10.1. 2007
1. Podmínky účasti
České CB Ligy kat. Multi se může zúčastnit každý jednotlivec nebo skupina více operátorů (expedice) která provozuje zařízení pro komunikaci na pásmu CB, které odpovídá současnému předpisu na tomto pásmu /VO/ a všem z něho v budoucnu vyplývajícím změnám a ustanovením.
Do této soutěže se není nutno zvláštním způsobem přihlašovat. Bude hodnocen každý, kdo pošle staniční deník, který bude obsahovat předepsané záznamy a náležitosti v určeném termínu a na určenou adresu k vyhodnocení. Pouze v prvním odeslaném deníku musí být seznam operátorů soutěžního celku , který bude po celou dobu soutěže závazný a jakékoliv pozdější změny musí být konzultovány s pořadatelem.
Ligy se může zúčastnit soutěžící České i Slovenské republiky.
2.Organizace startů
V soutěži se bude hodnotit v každém měsíci jen jeden start. Je ponecháno plně na soutěžících kolikrát v měsíci budou startovat, ale staniční deník bude hodnocen v daném měsíci jen jeden.
V kalendářním roce se bude hodnotit 12 měsíců.
Hodnoceny budou starty jak na území České a Slovenské Republiky tak i mimo tato území. Spojení však mohou být prováděna pouze se stanicemi které vysílají z území ČR nebo SK. Soutěžní stanice však mezi sebou mohou navazovat spojení ať jsou kdekoliv.
3.Soutěžní pravidla
1.Do soutěže se počítá max. 24 hod. nepřetržitého provozu s tím, že za začátek je považována hodina startu.V případě, že během soutěže dojde ke změně měsíce platí součet hodin nepřetržitého provozu , tedy max. 24 hod bez ohledu na datumovou změnu.
Pokud soutěžící neuvede jinak, bude deník vždy hodnocen v měsíci ve kterém bylo uskutečněno první spojení.
2.Během soutěže musí celý tým vystupovat jen jako jeden celek.
Vyjímku tvoří pouze případ, kdy operátor, nebude-li se svým týmem, bude vysílat ze svého domácího QTH nebo v případě, že bude soutěžit pod svojí soutěžní vol.značkou v kat. Single.
3.Počet operátorů v týmu není limitován. Ale jmenovité obsazení a počet operátorů , kteří budou zapsáni v prvním deníku odeslaném pro vyhodnocení , bude závazné pro celý průběh roku. Veškeré další změny ve složení je nutné oznámit pořadateli.
4.Soutěžní QSO musí být prováděna bez cizí pomoci. Za cizí pomoc se považují opakovače, zprostředkovaná spojení a spojení provedená operátorem, který není zapsán v prvním deníku.
5.Operátoři, kteří jsou uvedeni u jedné soutěžní stanice kat. multi nesmí figurovat jako člen týmu ve stejném roce u jiné soutěžní stanice kat.multi. Mimo případ, že odstupující operátor založí vlastní soutěžní tým pod jiným vol.znakem. Do původního týmu se však již po zbytek sezóny nemůže vrátit.
6. Jmenovitá kóta v České Republice, jejíž nadm.výška přesahuje 900 m smí být použita v jednom kalendářním roce pouze 1krát a lokátor ve kterém použijete více kót nad 900 m pouze 2krát.
Jmenovitá kóta ve Slovenské republice, jejíž nadm. výška přesahuje 1200m smí být použita v jednom kalendářním roce pouze 1 krát a lokátor ve kterém použijete více kót nad 1200m pouze 2 krát.
Tato úprava se nevztahuje na kóty, které jsou společné jak pro SK tak pro ČR např. Velká Javořina. Pro tyto kóty se vztahuje úprava jako pro Českou Republiku.
7. Spojení s mobilní stanicí je povoleno během soutěžního startu max. 2x., pokaždé však z jiného lokátoru.
8.Případná změna ve složení soutěžního týmu je možná, ale musí být projednána a odsouhlasena pořadatelem ( ředitelem soutěže) před zahájením soutěžního startu.
9.V případě, že bude prokázáno používání koncového stupně ( zesilovače výkonu), bude stanice diskvalifikována.
10. Soutěžící nesmí vézt soutěžní provoz na následujících frekvencích:
CH 9 27065 MHz první pomoc
CH 24 (27235), 25 (27245), 52 (26675), 53 (26685), 76 (26915)… dig.přenos dat.
CH 18 (27175), 23 (27255)… …………dálkově řízené záznamníky
11. V čase, který je vyhrazen pro konání soutěží LPD Česká Lípa a RKL Liberec je zakázáno navazovat spojení do ligy ze soutěžními stanicemi LPD nebo RKL. Soutěžní spojení je možno uskutečnit pouze mimo čas soutěže, přičemž volačka protistanice nesmí být volačkou použitou v soutěži LPD nebo RKL.
4.Staniční deník
Staniční deník musí být psán v čitelné a srozumitelné podobě a může obsahovat spojení maximálně za 24 hod. nepřetržitého provozu počínaje hodinou zahájení provozu.
Deník může být psán ručně, strojově nebo digitálně,
Deník musí být k vyhodnocení odeslán nejpozději do 5. každého následujícího měsíce. V případě že tímto dnem bude sobota nebo neděle bude tím posledním dnem pondělí. Poslední deník v roce musí být doručen nejpozději do 7.1. nového roku. Na později poslané deníky nebude brán zřetel.
Staniční deník musí obsahovat následující data nutné pro vyhodnocení:
1. Volací znak soutěžícího, jeho startovní lokátor, QTH a nadmořskou výšku (volací znak se v průběhu roku nesmí měnit).
2. Datum a hodina spojení (není nutno zapisovat minuty).
3. Číslo spojení.
4. U stanice s trvalým QTH - volací znak, QTH, lokátor ( max.povolená tolerance 1lok.) a vzdálenost.
5. U stanice s přechodným QTH – domovský vol.znak /P přechodné QTH a jeho Lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) a vzdálenost.
6. U stanice mobilní – domovské QTH /M nebližší QTH ( do 5Km) nebo na dálnici kilometrovník a lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) vzdálenost.
7. Na konci deníku musí být proveden celkový výpočet bodového stavu , počtu spojení a výpis nejdelšího spojení.
5. Bodování
Bodování je prováděno jednoduchým způsobem co km to bod. Výpočet si provádí každý soutěžící sám. Konečný výsledek je součtem všech vzdáleností .
Při zjišťování vzdáleností doporučuji použít některý z mnoha programů pro výpočet vzdáleností.
V zájmu jednotného počítání Km, doporučuji programy Bohouše Česká Lípa CL 6. Hlavně pak program DENÍK CL6 který je volně k dispozici na net.stránkách ČL.
Při zjišťování umístění bodu v lokátoru můžete využít kteréhokoliv PRG vhodného pro tyto účely. Ve sporných případech se obraťte na pořadatele, který vám obratem sdělí potřebný údaj s přesností na 100m a případně i zašle (emailem) foto map.detailu. Tento údaj, v případě sporu, bude také údajem definitivním.
NV jednotlivých kót budou odečítány z konkrétní mapy bez ohledu na údajnou přesnost či nepřesnost údajů v této mapě. Pro soutěž není podstatný údaj o přesné výšce, ale skutečnost, zda se jedná o kótu nad 900 m.n.m.
Údaje GPS bude respektován pouze v případě, že výška kóty nebude označena v mapě.
6.Vyhodnocení
Vyhodnocení se bude provádět průběžně podle došlých deníků. To ovšem platí pouze pro vlastníky přístupu na internet, kde bude k dispozici tabulka s pořadím.Pro ostatní bude každé 3 měsíce tato tabulka vycházet v časopisu Výzva na Kanále.
Při vhodné příležitosti bude vyhlášen vítěz této ligy který převezme putovní pohár. Datum vyhlášení bude včas zveřejněn.
Do 10 místa soutěžící obdrží diplomy.
6. Diskvalifikace
Soutěžící bude při porušení soutěžních podmínek v bodě 9 a 10 vyloučen ze soutěže až do konce roku.
Soutěžícímu bude zrušen deník bez náhrady při porušení soutěžních podmínek v bodě 2 a 6. U bodu 2 při spojení mezi soutěžními stanicemi, bude deník zrušen oběma soutěžním stanicím.
7.Protesty
Případné protesty musí být podány nejpozději do 10.dnů po uzávěrce hodnoceného měsíce tedy do 20 daného měsíce
Protest musí být podán písemnou formou.
Průběžné výsledkové listiny najdete na internetových stránkách CB klubu Česká Lípa - http://www.cbdx.cz
Kontaktní adresa na kterou se budou zasílat staniční deníky pro vyhodnocení
ADR: Václav Mestl, Chotěšov 160, 332 14
e-mail: radegast@cbdx.cz, mob. 605588849

Propozice I. České CB ligy kategorie Single 2007
I. Česká CB Liga kat. Single bude zahájena 1. 1. 2006 a zakončena 31. 12. 2006.
Uzávěrka výsledků nejpozději do 7.1. 2007
I. České CB ligy kat Single se může zúčastnit každý, kdo provozuje zařízení pro komunikaci na pásmu CB, které odpovídá současnému předpisu pro provoz na tomto pásmu /VO/ a všem z něho v budoucnu vyplývajícím změnám a ustanovením.
1. Podmínky účasti
Do této soutěže se není nutno zvláštním způsobem přihlašovat. V této soutěži bude hodnocen každý jednotlivec, který pošle staniční deník z obsahem předepsaných náležitosti.
2. Organizace startů
V soutěži se bude hodnotit v každém měsíci jen jeden start. Je ponecháno plně na soutěžících kolikrát v měsíci budou startovat, ale staniční deník bude hodnocen v daném měsíci jen jeden.
V kalendářním roce se bude hodnotit pouze 12 měsíců.
Hodnoceny budou starty, jak na území České a Slovenské Republiky, tak i mimo tato území. Spojení však mohou být prováděna pouze se stanicemi, které vysílají z území ČR nebo SK. Soutěžní stanice však mezi sebou mohou navazovat spojení ať jsou kdekoliv.
3. Soutěžní podmínky
1. Do soutěže se počítá max. 24 hod. nepřetržitého provozu s tím, že za začátek je považována hodina startu.V případě, že během soutěže dojde ke změně měsíce, platí součet hodin nepřetržitého provozu , tedy max. 24 hod bez ohledu na datumovou změnu.
Pokud soutěžící neuvede jinak, bude pak deník vždy hodnocen v měsíci, ve kterém bylo uskutečněno první spojení.
2. V této kategorii smí soutěžit pouze jednotlivec bez cizí pomoci. Za cizí pomoc se považují opakovače, zprostředkovaná QSO, pomoc nebo asistence jiného operátora nebo osoby.
3. V případě. že soutěžící v této kat. je zároveň členem týmu kat. Multi nesmí dojít k souběhu startů z jedné kóty.
4 Jmenovitá kóta v České Republice, jejíž nadm.výška přesahuje 900 m smí být použita v jednom kalendářním roce pouze 1krát a lokátor ve kterém použijete více kót nad 900 m pouze 2krát.
Jmenovitá kóta ve Slovenské republice, jejíž nadm. výška přesahuje 1200m smí být použita v jednom kalendářním roce pouze 1x a lokátor ve kterém použijete více kót pouze 2x.
Tato úprava se nevztahuje na kóty, které jsou společné jak pro SK tak pro ČR např. Velká Javořina. Pro tyto kóty se vztahuje úprava jako pro Českou Republiku.
5. V případě, že bude prokázáno používání koncového stupně ( zesilovače výkonu), bude stanice diskvalifikována
6. Spojení s mobilní stanicí je povoleno během soutěžního startu max. 2x., pokaždé však z jiného lokátoru.
7. Soutěžící nesmí vézt soutěžní provoz na následujících frekvencích :
CH 9 27065 MHz první pomoc
CH 24 (27235), 25 (27245), 52 (26675), 53 (26685), 76 (26915)… dig.přenos dat.
CH 18 (27175), 23 (27255)… …………dálkově řízené záznamníky
8. V čase, který je vyhrazen pro konání soutěží LPD Česká Lípa a RKL Liberec je zakázáno navazovat spojení do ligy ze soutěžními stanicemi LPD nebo RKL. Soutěžní spojení je možno uskutečnit pouze mimo čas soutěže, přičemž volačka protistanice nesmí být volačkou použitou v soutěži LPD nebo RKL.
4. Staniční deník
Staniční deník musí být zpracován pouze v digitální podobě a může obsahovat spojení maximálně za 24 hod nepřetržitého provozu počínaje hodinou zahájení provozu.
Deník musí být k vyhodnocení odeslán nejpozději do 5. každého následujícího měsíce. V případě, že tímto dnem bude sobota nebo neděle bude tím posledním dnem pondělí. Poslední deník v roce musí být doručen nejpozději do 7.1. nového roku. Na později poslané deníky nebude brán zřetel.
Staniční deník musí obsahovat následující data nutné pro vyhodnocení :
1. Volací znak soutěžícího, jeho startovní lokátor, QTH a nadmořskou výšku (volací znak se v průběhu roku nesmí měnit).
2. Datum a čas spojení s přesností na minuty.
3. Číslo spojení.
4. U stanice s trvalým QTH - volací znak, QTH, lokátor ( max.povolená tolerance 1lok.) a vzdálenost.
5. U stanice s přechodným QTH – domovský vol.znak /P přechodné QTH a jeho Lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) a vzdálenost.
6. U stanice mobilní – domovské QTH /M nebližší QTH ( do 5Km) nebo na dálnici kilometrovník a lokátor (max.povol.tolerance 1 lok.) vzdálenost.
7. Na konci deníku musí být proveden celkový výpočet bodového stavu , počtu spojení a výpis nejdelšího spojení.
5. Bodování
Bodování je prováděno jednoduchým způsobem co km to bod a jeho výpočet si provádí každý soutěžící sám jako součet všech vzdáleností .
Při zjišťování vzdáleností doporučuji použít některý z mnoha programů Bohouše Česká Lípa CL 6 pro výpočet vzdáleností. Hlavně pak doporučuji program DENÍK CL6, který je volně k dispozici na net.stránkách ČL.
Při zjišťování umístění bodu v lokátoru můžete využít kteréhokoliv PRG vhodného pro tyto účely. Ve sporných případech se obraťte na pořadatele, který vám obratem sdělí potřebný údaj s přesností na 100m a případně i zašle ( mailem) foto map.detailu. Tento údaj, v případě sporu, bude také údajem definitivním.
NV jednotlivých kót budou odečítány z konkrétní mapy bez ohledu na údajnou přesnost či nepřesnost údajů v této mapě. Pro soutěž není podstatný údaj o přesné výšce, ale skutečnost, zda se jedná o kótu nad 900 m.n.m.
Údaj GPS bude respektován pouze v případě, že výška kóty nebude označena v mapě.
6. Vyhodnocení
Vyhodnocení se bude provádět průběžně podle došlých deníků, však nejpozději do 10 v následujícím měsíci. To ovšem platí pouze pro vlastníky přístupu na internet, kde bude k dispozici tabulka s pořadím.Pro ostatní bude každý měsíc tato tabulka vycházet v časopisu Výzva na Kanále.
Při vhodné příležitosti bude vyhlášen vítěz této ligy, který převezme putovní pohár. Datum vyhlášení bude včas zveřejněno.
Do 10 místa soutěžící obdrží diplomy.
7. Diskvalifikace
Soutěžící bude při porušení soutěžních podmínek ods. Soutěžní podmínky v bodě 2, 5 a 7 vyloučen ze soutěže až do konce roku.
8. Protesty
Případné protesty musí být podány nejpozději do 10.dnů po uzávěrce hodnoceného měsíce tedy do 20 dalšího měsíce.
Protest musí být podán písemnou formou .
Průběžné výsledkové listiny najdete na internetových stránkách CB klubu Česká Lípa - http://www.cbdx.cz
Kontaktní adresa na kterou se budou zasílat staniční deníky pro vyhodnocení
ADR: Václav Mestl, Chotěšov 160, 332 14
e-mail: radegast@cbdx,cz . mob. 605588849

CERTIFIKÁT MATADOR

Myšlienka:

Všetko čo je nové, práve svojou novotou spôsobuje najväčšie prekvapenie.
Gotthold Ephraim Lessing

Měřítko výkonnosti pro získaní členství a tím i CERTIFIKÁTU „MATADOR“ je vskutku velmi obtížné a pro mnohé se zdá být nepřekonatelné a tím i nesmyslné. Ano, pro takové je opravdu certifikát a tím i členství nedostupné. Ale po pravdě řečeno s tímto úmyslem jsou podmínky pro získání certifikace postaveny. V žádném případě neslouží jako náborový prostředek.
Podmínky pro skupinu - expedici
1. Každému vstupu musí předcházet žádost o přijetí do společenství.
2. Prokázat existenci vlastních QSL
3. Po přijetí žádosti je nutno posílat průběžně deníky z výjezdů ke kontrole na danou adresu.
4. Min.15 výjezdů v jednom kalendářním roce, do 15 různých lokátorů
5. Min 200 QSO na jeden výjezd.
6. Z jednoho z výjezdů min. 1200 QSO za nepřetržitých 48 hodin provozu s tím, že lze opakovaně navázat QSO po změně datumu.
7. Z těchto 15 výjezdů alespoň 1 QSO delší 430 Km potvrzené QSL nebo jiným vhodným způsobem. 8. Po splnění podmínek pro přijetí musí proběhnout 6.ti měsíční zkušební doba.
Podmínky pro jednotlivce
1. Každému vstupu musí předcházet žádost o přijetí do společenství.
2. Prokázat existenci vlastních QSL
3. Získat v jednom kalendářním roce z účasti ve vyjmenovaných CB soutěžích ( RKL, LPD, EBH, Liga, TOP DX Liga, Mušky Svat.100) 30 bodů s tím, že umístění v soutěžích je bodováno systémem: 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod (1 – 8 místo).
4. Min.15 výjezdů v jednom kalendářním roce, do 15 různých lokátorů
5. Min 150 QSO na jeden výjezd.
6. Po přijetí žádosti je nutno posílat průběžně deníky z výjezdů (kontrola existence deníku).
7 Z těchto 15 výjezdů alespoň 1 QSO delší 430 Km potvrzené QSL nebo jiným vhodným způsobem. 8. Po splnění podmínek pro přijetí musí proběhnout 6.ti měsíční zkušební doba.
Ten komu se podaří podmínky splnit musí být velmi ale opravdu velmi zapálen pro tento druh sportu a musí opravdu hodně chtít dosáhnout nabídnutého cíle. A věřte je to reálné i když obtížné. Podle mého pozorování, podmínky pro jednotlivce již téměř naplňují tento rok min. 3 operátoři z řad účastníků soutěží a reálnost podmínek pro expedice dokazují již vydané certifikáty.
Otázka: Co z toho?
- Kdo si dává tuto otázku, pro toho k nám cesta nevede.
Odpověď: Nic!- než pocit, že bylo dokázáno víc než je běžné. Vždyť horolezec když zdolá vrchol a často z velkým rizikem a nasazením z toho nemá nic víc než to, že je nahoře a většinou sám a nemá potlesk ani ovace je tam sám s pocitem že vyhrál nad horou, nad přírodou ale hlavně sám nad sebou a tudy vede cesta a to je ten správný směr kterým se dostanete před dveře Matadorů.
A takhle, nebo alespoň podobně, uvažují současní držitelé certifikátů. A podle mé zkušenosti jsou na CB nadšenci se stejným nebo alespoň s velmi podobným uvažováním a pro ty není nic jednoduššího, než zkusit pokořit svojí horu. Matadorům přibude další organizátor letního setkání někde na opačném konci České nebo Slovenské země.
Tak toliko k osvětlení existence sdružení Matador a na úplný závěr ještě jednou pozvánka pro kohokoliv kdo se rád pobaví osobně s těmi které slyší na pásmu téměř každý týden, pro kohokoliv kdo má rád přírodu a pivo a dobrá jídla a dobrou partu a kdo se rád směje. Tak těm všem:“Buďte vítáni!“

Venca Chotěšov

Na moju otázku, koľko expedícií a ktoré sú držiteľmi certifikátu MATADOR mi Venca Chotěšov odpovedal.
"Návrh na založení Klubu Matadorů jako první navrhl Tygr Mutěnice. Tento návrh předložil poté, co na Velké Javořině udělal deník 1050 QSO a QSO na 400Km. Tyto parametry se vzali jako výchozí podmínky. To bylo v roce 2000. Potom splnili podmínky exp. Radegast 1 105 SO a spojení na 580 Km. Bylo to také v r.2000. Hned po nás to byla exp. Sopka a exp. Kobra. V roce 2001 splnily podmínky exp. Fur-gon a v roce 2002 exp. Trio. Exp. Trio se rozpadla ale jednotlivým členům této expedice certifikát Matadora stále náleží jelikož splnili jeho podmínky. (Domnívám se, že tento rok by mohla mít splněno i exp.Mafia a to podle nových podmínek, které byly vydány v tomto roce, vidíte je na této stránce a jsou vám k dispozici.)
Taková je krátká historie Matadorů."

Za Matadory Venca Chotěšov

MATADORI 2003 - 2005

S láskavým dovolení MATADOROV ponúkame Vám prehľad o účastníkoch a ich umiestnení v tejto nie ľahkej súťaži počas rokov 2003 až 2005
záznam(y) 1 až 19, z 19
Pořadí Volačka Počet startů Počet QSO Průměr Body celkem
1 Exp.Barbarosa 12 5711 94,06 537203 bod
2 Exp. Horal 11 3624 122,89 445344 bod
3 Exp. Furgon 10 3128 93,74 293217 bod
4 Exp. Mafia SK 12 2981 91,62 273130 bod
5 Vašek Bory Valchář(Radegast)12 2045 115,93 237077 bod
6 Tomáš - Mobil Roudnice 12 2783 76,30 212341 bod
7 Exp. Malina 10 2287 84,02 192153 bod
8 Exp. Trio 8 1864 85,88 160088 bod
9 Exp.Vysočina 11 1731 74,96 129754 bod
10 Exp.Smrček 10 1628 73,82 120186 bod
11 Exp. Odysseus 6 1524 78,62 119811 bod
12 Exp. Kobra 7 1272 64,81 82441 bod
13 Exp. Horizont 12 1269 57,02 72353 bod
14 Franta Halenkovice 11 1295 54,19 70181 bod
15 Exp. Labůžo 4 337 57,93 19524 bod
16 Exp. Sopka 1 163 79,86 13017 bod
17 Exp. Pohoda 2 217 54,03 11725 bod
18 Standa Pivovar Mělník 7 79 61,63 4869 bod
19 Exp. Batolata 1 91 52,24 4754 bod
záznam(y) 1 až 12, z 12
Pořadí Volačka Počet startů Počet QSO Průměr Body celkem
1 exp. Barbarosa [ Multi ] 12 4279 93,54 400257 bod
2 Exp. Vysočina [ Multi ] 12 3771 84,06 316999 bod
3 Exp.Mafia [ Multi ] 12 2870 93,77 269117 bod
4 Broněk Píďalka [ Single ] 10 2603 87,84 228646 bod
5 Tomáš Roudnice [ Single ] 12 2765 80,33 222123 bod
6 exp.Radegast [ Multi ] 12 1822 109,05 198689 bod
7 Honza Sulejovice [ Single ] 12 2411 61,33 147860 bod
8 Exp.Horizont [ Multi ] 10 1443 59,36 85652 bod
9 exp.Kobra [ Multi ] 8 1183 69,46 82176 bod
10 Exp.Smrček [ Single ] 3 547 70,94 38806 bod
11 Franta Blovice [ Single ] 6 258 58,16 15004 bod
12 Franta Halenkovice [ Single ] 1 118 54,82 6469 bod

Česká CB liga 2004 - kategorie SINGLE záznam(y) 1 až 6, z 6
Pořadí Volačka Počet startů Počet QSO Průměr Body celkem
1 Broněk Píďalka [ Single ] 10 2603 87,84 228646 bod
2 Tomáš Roudnice [ Single ] 12 2765 80,33 222123 bod
3 Honza Sulejovice [ Single ] 12 2411 61,33 147860 bod
4 Exp.Smrček [ Single ] 3 547 70,94 38806 bod
5 Franta Blovice [ Single ] 6 258 58,16 15004 bod
6 Franta Halenkovice Single 1 118 54,82 6469 bod

Česká CB liga 2004 - kategorie MULTI záznam(y) 1 až 6, z 6
Pořadí Volačka Počet startů Počet QSO Průměr Body celkem
1 exp. Barbarosa [ Multi ] 12 4279 93,54 400257 bod
2 Exp. Vysočina [ Multi ] 12 3771 84,06 316999 bod
3 Exp.Mafia [ Multi ] 12 2870 93,77 269117 bod
4 exp.Radegast [ Multi ] 12 1822 109,05 198689 bod
5 Exp.Horizont [ Multi ] 10 1443 59,36 85652 bod
6 exp.Kobra [ Multi ] 8 1183 69,46 82176 bod
záznam(y) 1 až 15, z 15

Pořadí Volačka Počet startů Počet QSO Průměr Body celkem
1 exp.Barbarosa [ Multi ] 12 4594 91,65 421026 bod
2 exp.Mafia [ Multi ] 12 4308 95,87 412995 bod
3 exp.Rebel [ Single ] 12 3120 107,67 335936 bod
4 exp.Tukan [ Multi ] 11 3936 78,98 310865 bod
5 Tomáš Roudnice [ Single ] 12 2671 84,80 226504 bod
6 exp.Radegast [ Multi ] 11 2083 97,36 202800 bod
7 exp.Vysočina [ Multi ] 12 2218 83,36 184893 bod
8 exp.Hraničář [ Multi ] 11 1558 99,64 155239 bod
9 Honza Sulejovice [ Single ] 12 1872 70,73 132411 bod
10 exp.Kaktus [ Multi ] 10 1278 91,36 116764 bod
11 Míla Praha 14 [ Single ] 7 1023 113,73 116346 bod
12 exp.Kobra [ Multi ] 7 1159 87,97 101952 bod
13 exp.Horizont [ Multi ] 10 1012 65,89 66678 bod
14 exp.Horal [ Single ] 3 326 152,81 49817 bod
15 Exp.Marko Polo [ Multi ] 3 242 69,38 16790 bod

Česká CB liga - 2005 - kategorie SINGLE záznam(y) 1 až 5, z 5
Pořadí Volačka Počet startů - Počet QSO Průměr Body celkem
1 exp.Rebel [ Single ] 12 3120 107,67 335936 bod
2 Tomáš Roudnice [ Single ] 12 2671 84,80 226504 bod
3 Honza Sulejovice [ Single ] 12 1872 70,73 132411 bod
4 Míla Praha 14 [ Single ] 7 1023 113,73 116346 bod
5 exp.Horal [ Single ] 3 326 152,81 49817 bod

Česká CB liga - 2005 - kategorie MULTIzáznam(y) 1 až 10, z 10
Pořadí Volačka Počet startů PočetQSO Průměr Body celkem
1 exp.Barbarosa [ Multi ] 12 4594 91,65 421026 bod
2 exp.Mafia [ Multi ] 12 4308 95,87 412995 bod
3 exp.Tukan [ Multi ] 11 3936 78,98 310865 bod
4 exp.Radegast [ Multi ] 11 2083 97,36 202800 bod
5 exp.Vysočina [ Multi ] 12 2218 83,36 184893 bod
6 exp.Hraničář [ Multi ] 11 1558 99,64 155239 bod
7 exp.Kaktus [ Multi ] 10 1278 91,36 116764 bod
8 exp.Kobra [ Multi ] 7 1159 87,97 101952 bod
9 exp.Horizont [ Multi ] 10 1012 65,89 66678 bod
10 Exp.Marko Polo [ Multi ] 3 242 69,38 16790 bod
Zo stretnutia s MATADORMI napísal Ľubo Trebišov

Symfónia inakosti,
nádherná orchestrálna skladba ľudskosti,
spontánnosti a dobra v ľuďoch

Je 26. 2. 2004 a osádka auta v zložení Roman Komárany, štvornohá Rikina a ja - šofér - Ľubo Trebišov odchádza na dlhú 900 kilometrovú cestu k zrúcanine hradu Lichnice, na stretnutie Matadorov. Za Popradom sa nám cesta trochu skomplikovala, keďže nás vítal sneh a s ním spojené ťažkosti. Chvíľka oddychu u mojej rodiny nás osviežila a nasledujúca zastávka bola pri Zvolene. Nasleduje nutný nákup na pobyt v zahraničí, potraviny a hlavne nafukovacie postele s reťazami na kolesá auta. Pred nami je ešte zastávka vo Vrábloch. Víta nás celá rodina s príslovečnou srdečnosťou, ako to len oni dokážu. Nastane rozhodnutie, zostávame u Jozefa Vráble počas noci a vyrážame až na druhý deň, tak sa odľahčuje jazda, keďže šoférujem iba sám. Prejsť v kuse 900 kilometrov síce dokážem, ale navštíviť priateľov cébečkárov, keď sú v trase cesty, by bolo hriechom. Debaty a veselosť skončili neskoro po polnoci.
Na hraniciach kupujem diaľničnú známku a cesta nám ubieha v pohode, navigátor Roman naviguje, kontrolórka Rikina sleduje či ideme v súlade s dopravnými značkami a už schádzame z diaľnice smerom na Žďár nad Sázavou. Na krajinku sadá podvečerná tma a zisťujem, že svetlá štrajkujú, nefunguje prepínač svetiel. Pokračujeme so stretávacími svetlami. Pred nami sú Seče a čo ďalej? Navigátor hovorí: „Končíme!“ Nevieme kam ďalej. I keď mi Tygr Mutěnice poslal plánik cesty k hradu, nebola v ňom označená obec Podhradí a to nám veru prikúrilo, čiže postaralo sa o horúce chvíľky hľadania. Informácie nám dali až v azylovom dome MV. Po pár kilometroch sme v Podhradí a opäť sa musíme pýtať na cestu, no to sme už prakticky takmer na mieste stretnutia. Nasadíme na kolesá reťaze a pred nami je stupák do vrchu. Musíme si pomôcť aj tlačením auta. Napokon príde známy „vyťahovák“ Soptík Huť a pomáha nám dostať auto na nádvorie zrúcaniny hradu Lichnice.
Nastáva výdych a srdečné zvítanie s Matadormi: exp. HORAL - Tygrom Mutěnice, RADEGAST - Vencom a Jarkou Chotěšov, FURGON - Vlk Znojmo, Mattoni a SOPKA - Soptík Huť a ideme na občerstvenie, ktoré sprevádzajú ve-selé a družné rozhovory, spomínanie na rôzne zážitky, plánovanie akcií do budúcnosti atď. A počas toho sa aj vysiela, robia sa spojenia s cébečkármi z blízkeho okolia, ale i zo vzdialených oblastí. Konečne nasleduje chvíľka noč-ného oddychu.
Je sobota, prichádzajú členovia expedície VYSOČINA Vašek a Jirka Bory a ďalší. Konštatujem, že stretnutia MATADOROV majú nielen vysokú úroveň, ale človeka dokážu povzbudiť. Všetci máme spoločnú záľubu, rádiové vlny a spestrenie CB pásma o zaujímavé činnosti, hlavne portejblovanie v kopcoch. Vypočul som si veľa podnetných rozhovorov, návrhov, zhodnotenie činnosti expedícií zdru-ženia Matador za uplynulý rok, videl som množstvo získaných pohárov s diplomami a inými oceneniam zo súťaží a tá otvo-renosť, priamosť, priateľskosť, srdečnosť, úprimnosť a ústretovosť k dialógom...
To bola hotová symfónia inakosti a celkovo to znelo v mojich ušiach ako nádherná orchestrálna skladba ľudskosti, spontánnosti a dobra v ľuďoch. Neviem to ani opísať, čo všetko vo mne zanechalo stretnutie s týmito ľuďmi.
Ani sme sa nenazdali a pred nami je 900 kilometrová jazda späť na východ Slovenska. Po krátkej pauze u Tygra Mutěnice odchádzame najskôr do Vráblov, aby sme zo stretnutia s Matadormi odovzdali expedícii VATRÁR okrem pozdravu aj trochu radosti a veselosti, čo v nás zostalo.
Ďakujeme všetkým priateľom, ktorí sa na nás počas 900 kilometrového putovania za Matadormi i pobytu na stretnutí Matadorov Lichnice 2004 nabrejkovali, ako aj organizátorom stretnutia Matadorov a členom rodinnej expedície Vatrár. ÉTER nepozná hranice a nepoznajú ich ani oduševnelí cébečkári Slovenska, Moravy a Česka.
Na otázku, ktorú mi položilo zopár ľudí:
-„To sa Ti oplatí hnať auto toľké kilometre na jeden dva dni, aby si sa stretol s pár ľuďmi?“ - odpovedám:
-„ÁNO, oplatí! Nič nedokáže nahradiť chvíle priameho kontaktu s ľuďmi, ktorí sú zžití s CB a majú tvorivého ducha. “

Ľubo Trebišov

Stretnutie Matadorov

Podmienky prijatia do cechu Matadorov

Pasovanie na Matadora

Toto setkání bylo významné také proto, že byli přijati nový členové
Setkání Matadorů na Kaprounu byla letos poslední velká společná akce Matadorů na kterou byly zváni všichni příznivci CB vysílání. Tentok-rát byla uskutečněna za vydatné pomoci exp. Anděl na pozemku, který se nachází u obce Kaproun. Toto setkání bylo významné také proto, že byli přijati nový členové do spolku Matadorů. Podmínky pro přijetí jsou opravdu velmi obtížně splnitelné
Kategorie 1
Pro skupinu (expedici) a jednotlivce kteří jsou spíš pro provoz
1. Každému vstupu musí předcházet žádost o při-jetí do společenství.
2. Prokázat existenci vlastních QSL
3. Po přijetí žádosti je nutno posílat průběžně de-níky z výjezdů ke kontrole na danou adresu.
4. Min.15 výjezdů v jednom kalendářním roce.
5. Průměr Min 200 QSO na jeden výjezd.
6. Z jednoho z výjezdů min. 1200 QSO za ne-přetržitých 48 hodin provozu s tím, že lze opa-kovaně navázat QSO po změně datumu
7. Z těchto 15 výjezdů alespoň 1 QSO delší 430 Km potvrzené QSL nebo jiným vhodným způ-sobem.
8. Po splnění podmínek pro přijetí musí pro-běhnout 6.ti měsíční zkušební doba.
Kategorie 2
Pro ty, kteří se zaměřují spíše na soutěže
1. Každému vstupu musí předcházet žádost o při-jetí do společenství.
2. Prokázat existenci vlastních QSL
3. Získat v jednom kalendářním roce z účasti ve vyjmenovaných CB soutěžích ( RKL, LPD, EBH, Liga , TOP DX Liga , Mušky Svat.100) 30 bodů s tím, že umístění v soutěžích je bodováno sys-témem: 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod ( 1 – 8 místo)
4. Min.15 výjezdů v jednom kalendářním roce.
5. Průměr Min 150 QSO na jeden výjezd.
6. Po přijetí žádosti je nutno posílat průběžně de-níky z výjezdů
(kontrola existence deníku).
7 Z těchto 15 výjezdů alespoň 1 QSO delší 430 Km potvrzené
QSL nebo jiným vhodným způsobem
8. Po splnění podmínek pro přijetí musí pro-běhnout 6.ti měsíční zkušební doba.
A o to více si stávající členové váží nově příchozích a tomu odpovídá i přijímací cere-moniál a i přizvaní hosté, kteří jsou osobně zváni a patří do jisté „elity“ na CB. Vítáni ale byli a jsou vždy všichni, kteří nás poctí na podobné akci svoji návštěvou. Letos těmi, kteří splnili podmínky pro vstup do sdružení Matador jsou:

Vencom Chotěšov pasovaní za Matadora:

Števo Zvolen a Tomáš mobil Roudnice

Dvaja spokojní pasovaní MATADORI s certifikátmi Matadorov
Oba splnili ze dvou možných variant pro vstup, variantu č.2, tedy způsob u kterého je nutno se zaměřit na soutěže.

Mezi Matadory je přivítali a certifikát předali stávající členové
Venca Chotěšov, Tygr Mutěnice a Vlk Znojmo.

Certifikáty byly rozdány a na řadu přišla další část příjímacího rituálu a to rozdělení uzené kýty hostům a samozřejmě i sobě.
„Přistupte vážení.... zve Vorel Stupno... A už se to porcuje už se to rozdává...“
Celá atmosféra vycházela z hostů, kteří byli přizváni. Přesně odhalil tuto atmosféru ve svých článcích Tomáš Roudnice. Všude byla přemíra různých dobrot ať jedlých čí pitných. Na celko-vém bezvadném průběhu měl obrovský podíl hostitel Matadorů exp. Anděl. Ačkoliv tento rok byla svěřena organizace setkání exp. Radegast tak faktický organizátor byla exp.Anděl a Rade-gast si jen mnul ruce jak bezvadně to všechno fungovalo a také tomu tak bylo. Každý pozvaný příchozí byl jak se patří přivítán a uctěn. Stejně Adělé přivítali i exp.Radegast, která se vrátila z Albánie.
Co říci na závěr?
Jsme velmi poctěni, že všichni pozvaní přijeli, a že nás navštívili i CB čkáři z blízkého i vzdálenějšího okolí, což svědčí o tom, že setkání Mata-dorů má svoji váhu. Bylo Vás tam více jak 60 CB příznivců a všichni jste byli bezvadní.
Poděkování patří hlavně exp. Anděl, kterou Matadoři požádali o umožnění setkání na jejich pozemku a Andělé to vzali do svých rukou tak, že ze setkání udělali ohromnou partu vynikajících lidí, kteří se baví a jsou nanejvýš spokojeni.
Moc Vám děkujeme a budeme se snažit Vám to někdy, někde a nějak oplatit ale nevím, nevím zda se nám to někdy v takové kvalitě, jakou jste nám předvedli Vy, povede!
A příští letní setkání?
Je plně v rukách exp. Mafia. Necháme se překvapit kde to bude!
Za sdružení Matador se s Vámi všemi loučí členové sdružení:

exp.Radegast, exp.Furgon, exp.Kobra, exp.Sopka, exp.Horal a nový členové exp.Mafia a Tomáš Roudnice.

Na foto: Časť účastníkov stretnutia MATADOROV na Kaproune

ODPORÚČAM DO POZORNOSTI ČESKÚ KANADU NA TEJTO ADRESE:
http://www.cbdx.cz/clanek1365-kaproun-jn79ob-trocha-prochazky-po-okoli.htm

Přispěji k akci setkání Matadorů na kopci Kaproun

Začátky tohoto prostranství byly docela kruté, neboť zde několik let jenom rostla tráva a křoviny se zde množily jedna báseň, o kamení ani nemluvě, takže musela nastoupit malá technika, hlavně ručičky, abychom se aspoň trochu viděli. I křoviny a lesní nálet se musel odstranit o což se hlavně postaral
Chárlí Blažejov jakožto majitel.
A že jsme mohli začít s úpravami až na podzim tak to nás paní Zima trochu přibrzdila v našem pracovním rozletu. Ale anténu jsme zprovoznili, aby byla připravená na zimní vysílání a na zkoušku na námrazu a poryvy větru.
Tak to byl první nástup na tomto kopečku a bohužel museli jsme počkat až zimní nadvláda pomine.
Paní zima odešla a my jsme se pustili do dalšího zvelebování a úprav kopce, hlavně porovnat terén a odklidit spousty kamení a křovin a připravit místo na budoucí chatičku. Než ji postavíme, tak se musíme spokojit s přístřeškem z igelitu, ale vydržíme.
Teď to vypadá nadějněji, ale ještě to není ono, za vydatné pomoci kamarádů se to jistě podaří. S konstrukcí a krovem nám vydatně pomohl Jirka, bratr Chárlího Blažejov i úpravy okolo dají zabrat a tyto kameny jsou pořádně těžký.
A už se nám tady klube budoucí vysílací centrum, na hlavy už nám taky neprší, ale je tu průvan.
Než bude krytina musí vystačit i kusy igelitu a lina, aby tam nepršelo, ten šindel ale vypadá pěkně... no a teď vnitřek a budeme mít pohodičku.
Dalo nám to zabrat, ale kuchyňka stojí zato, už aby se tu něco připravovalo k papu... panečku... a kafíčko chutná celý bandě. Anténky taky vydržely tak to budeme moct spustit, á už to lítá.
Takže toto byla malá ukázka líhnutí a výstavby sídla expedice Anděl v lokátoru JN79OB, Kaproun.
Kdo se účastnil letošního setkání Matadorů, tak jistě uzná spousty vykonané práce, aby se zde takovéto akce mohly pořádat i do budoucna pro spokojenost všech účastníků a přátel pokecu v éteru.
Na další setkání se těší členové expedice Anděl.
73 na všechny! Baron Nad chatkou Kaproun veža v lete.
1. Pepa Nová Včelnice – hlavný organizátor stretnutí na Kaproune
2. Exp. Ragegast a Borůvka a ich 10-saťročnica
Tu sa už hlavná konštrukcia so strechou vyníma a už sa dá aj vysielať.
A tu už v zariadenej chatke Baron vysiela v plnej paráde.
Počasičko nám stále přeje a podmínky šíření nám také jdou po chuti. Kdo je trpělivý a ještě k tomu má štěstí , má možnost k pěknému bodovému zisku přidat i pěkný DX, který nám umožňuje aktivita sluníčka spolu s frontálními pohyby. Většina soutěžících se velmi rychle naučila těchto darů přírody využívat a je to poznat na jejich denících.
Dost řečí.
Jdeme se podívat na události minulého měsíce.

Doupovští Vlci po všech možných problémech, které jim uštědřila příroda se opět vzchopili a z již tradičního QTH Pod Dub.Vrchem se jim povedlo 107 spojení za 8146 bodů a k tomu velmi pěkný DX 648 Km.
Exp.Echo taktéž ze svého tradičního portejblu Hřebenů udělali 186 spojení za které obdrželi 13330 bodů. Do tab.TOP DX přispěli 171 Km.
Exp.Kaktus vědoma si svého postavení ve své kategorii, tak v absolutním pořadí musí vybírat kóty, které přináší body a nemůže nic ponechat náhodě. Proto si vybrala Měděnec ze kterého se jí povedlo 189 spojení za které obdržela 17783 bodů. A i DX 369 Km se jim povedl a upevnil jim pozici v tab.TOP DX.
Exp.Radegast si vyrazila na Dlouhou louku, aby ochutnala Tomášovu dominantní kótu. Na to, že se více věnovala vepřovým hodům než vysílání se jim vcelku vedlo dobře. 177 spojení za 16415 bodů a DX 365 Km potvrzuje kvalitu kóty.
Exp.Vysočina pojala tento start z Rozhledny Horní Les jako pohodový start a přivezla si domů 15 spojení za 978 bodů a DX 161 Km.
Za to Honza Sulejovice z Kóty Kletečná vyždímal co se dalo. 301 spojení mu přineslo 23584 bodů a DX 325 Km mu upevnil pozici v TOP DX.
Milan Praha 14 tentokráte z kóty Zahrádka za 175 spojení přivezl 27059 bodů a opět dosti nezvyklý průměr kolem 150 KM/QSO. Do tab.TOP DX přinesl 241 Km. Tyto výsledky z Jižních Čech Mílu pomalu sunou k přední pozici jak ve své kat. Tak v absolutním pořadí.
Tomáš Roudnice vědom si svého postavení a to jak v kategorii, tak v absolutním pořadí, ale i v TOP DX to vůbec nemá lehké. Domnívám se, že vím na co myslí a pokud se podíváte do všech tří tabulek také vycítíte o co se bude chtít pokusit. Zatím se mu to daří a 209 spojení z Dlouhé louky za 17039 bodů a DX 631 Km mu jenom upevňuje jeho nevyřčené přání.
Exp. Horizont při návratu ze setkání v Holicích se zastavila na Suchém Vrchu a z tohoto kopečka za 85 spojení dostala 6385 bodů a do TOP DX přinesli 234 Km.

Výsledky CB Ligy kat. Single za měsíc srpen 2006
expedice body spoj Km/spoj. srpen
1 Míla Praha 14 175 154,5 27053
2 Honza Sulejovice 301 78,35 23584
3 Tomáš Roudnice 209 81,52 17039
4 Exp.Mafia 0 0 0
5 Exp.Rebel 0 0 0
Výsledky CB Ligy kat. Multi za měsíc srpen
Výsledky TO DX QSO červenec 2006
Exp. spoj Km/spoj. srpen
1 Exp. Kaktus 189 94,08 17783
2 Exp. Radegast 177 92,74 16415
3 Exp. Echo 186 71,66 13330
4 Exp.Doup. Vlci 107 76,13 8146
5 Exp. Horizont 85 74,32 6318
6 Exp. Vysočina 15 65,2 978
7 Exp. Tesla 0 0 0
8 Exp. Sněžník 0 0 0
9 Exp. Spartakus 0 0 0
10 Exp. Kobra 0 0 0
expedice Sum. srpen
1 Tomáš Roudnice 3571 631
2 Exp.Radegast 3084 365
Exp.Kaktus 2998 369
4 Honza Sulejovice 2772 325
5 Exp.Vysočina 2464 161
6 Exp.Spartakus 2402 0
7 Exp.Kobra 1985 0
8 Míla Praha 14 1562 241
9 Exp.Echo 1534 171
10 Exp.Sněžník 1448 0
11 Exp.Doupov.Vlci 1177 648
12 Exp.Rebel 1131 0
13 Exp.Horizont 950 234
14 Exp.Tesla 595 0
15 Exp.Mafia 546 0
Tento měsíc, jak sami vidíte má dost velkou absenci. 6 soutěžních stanic neposlalo deník. Přičítám to na vrub dovolených a jiných převážně rodinných nebo společenských letních aktivit. Podle předpovědí počasí na příští dny se máme na co těšit a tak se domnívám, že se tento výpadek dožene. Na předních místech v obou kategoriích je situace naprosto otevřená. Bodový rozdíl je opravdu malý. Vypadá to na boj do poslední chvíle zvláště pro Tomáše Roudnice, který bojuje na 3 frontách a vždy o první pozici. Nevěřím, že mu bude ze stran soutěžících přáno dosáhnout tak vyjímečného výsledku bez problémů. Ale z druhé strany mu držím palce aby toho dosáhl. Zkrátka necháme se překvapit jak to všechno dopadne.
Jednu maličkost ( přání) bych měl na provozuschopné CB čkáře z okolí Českého Krumlova a Českých Budějovic nebo z lok.JN78 vůbec. Zavolejte mi prosím na tel. 605588849 nebo na pevnou linku 377900636. Potřeboval bych malou službičku, kterou si vysvětlíme po telefonu. Předem děkuji.
A to je asi tak vše co pro tento měsíc mám pro soutěžící. Všem Vám přeji v soutěži hodně štěstí a mnoho pěkných dní v přírodě, ale i doma.
Ať Vám to lítá přátelé. Venca Chotěšov
Článok o CB lige spolu s mapkami spojení je na stránke CB klubu Česká Lípa:
http://www.cbdx.cz/ 

Je tu červenec a s ním se přehoupla i CB liga do své druhé poloviny. Tentokrát jsem byl pověřen Vancou Chotěšov, tč.někde v albánských horách, abych zpracoval červnové výsledky CB ligy. Červen nabídl soutěžícím hned dva víkendy, kdy bylo na kopcích hodně nabyto. Nejprve to byly Rozhledny, pak Svatojánská muška. Ti, kdo si naplánovali uskutečnit v tu dobu ligový start, jistě očekávali žně na soutěžní bodíky. Bohužel, ale po dobu obou akcí stál proti nám silný nepřítel - rušení. V mnoha případech bylo snažší, pokecat si na 1500km, než na 5Okm. I přesto se soutěžící nedali a lovili v éteru jako o život. Vzhledem pak k větší koncentraci slovenských stanic, dorazila až na vyjímky (Exp.Tesla, Exp.Echo a Míla Praha 14) většina deníků z 24. 6., tedy termínu Svatojánské mušky.
Zde je přehled výsledků za červen 2006:
Exp. Echo si za body opět vyrazila na svou oblíbenou a dalo by se říci již "domácí" kótu Hřebeny 680m. Ač se termín jejich startu nekonal v rámci již zmíněných červnových akcí, připsali si do celkového hodnocení 162 spojení a 10969 bodů. Tentokrát byla hodnota jejich DX 239km.
Honza Sulejovice opět nevytáhnul paty daleko od domova a znovu se rozhodl testovat možnosti kóty Kletečná 706m. Jako jednomu z mála se mu podařilo překonat hranici 200 spojení. Za 205 spojení inkasoval 16724 bodů a nejdelší byl DX 413km.
Exp. Horizont si zavysílala z kopečku Brdo 587m. Zřejmě i u nich sehrály podmínky svou roli a tak za 46 spojení dosáhli na 4237 bodů. Přesto hodnota jejich DX je 339 km.
Exp.Kaktus, ta si libuje na šumavských kopcích. Jejich cílem pro vysílání byla Škarmanka 888m. Udělali si odtud necelou stovku spojení. Přesněji tedy 98 spojení a 13279 bodů. Nejvzdálenější protistanice měla hodnotu DX 458 km, přesto jí nestačil tento výsledek ani na 3. místo v hodnocení DX za červen.
Exp. Kobra vysílala z ještědského hřebenu, konkrétně z kóty zvané Černý vrch 944m. Přes technické i atmosferické problémy nakonec urvala 68 spojení za 7540 bodů. Vrcholem byl pak i DX 363 km.
Míla Praha 14 si i tentokrát vybral pro vysílání jih republiky. Z obce Ždánov si zapsal do deníku celkem 128 spojení a 13713 bodů. Hodnota DX je 250 km.
Exp. Radegast využila k vysílání výchozí místo pro Let svatojánské mušky krušnohorský Klínovec 1244m. V tomto případě se to vzhledem ke spoustě obsatených vzdálených kopečků vyplatilo. I přes vydatné rušení udělala 153 spojení a 21934 bodů, což jí přineslo prvenství za měsíc červen. Když se daří, tak se daří. To dokázal i jejich DX 651 km, který je vynesl i na vrchol tabulky DX za měsíc červen.
Exp. Rebel navštívila Krkonoše. Z Předních Rennerovek 1060m udělala 79 spojení se ziskem 9289 bodů. Do tabulky nejdelších spojení přidala DX 287 km.
Exp. Sněžník se taky příliš nevzdaluje domovu. Výjezd na Rudný vrch 796m, odkud jsme je neslyšeli poprvé, ale asi ani naposledy, jim do tabulek přinesl 67 spojení a 7432 bodů. Ovšem na nejdelším spojení nešetřili, DX 417 km.
Exp. Spartakus, zástupce CB ligy ze Slovenska vysílala z kóty Kralova skala. Z tohoto QTH inkasovala do tabulky za 120 spojení 12470 bodů. Hodnota nejdelšího spojení byl DX 468km, za červen je to stříbrný stupínek.
Exp. Tesla si vyhlédla na ligový start rozhlednu Prašivá 706m v Beskydech. I když jejich výsledek nepatří mezi TOP i snaha vyjet a zavysílat se cení. 75 spojení a 2556 bodů jim bylo odměnou. Jejich DX je 128 km.
Tomáš mobil Roudnice. Tento neúnavný bojovník na pásmu se rozhodl pro výjezd atakovat krušnohorský Měděmec 910m. Bohužel ho postihla tragedie, po letech společných portejblů a soustavného přetěžování naposledy vydechla jeho milovaná Škodověnka. Čest její památce. Rychle se vzpamatoval a už má lásku novou, Formana. Za tuto ztrátu ho Měděnec odměnil 139 spojeníčky a 15304 body. V červnové tabulce nejdelších spojení dosáhl na bronz za DX 461 km.
Exp. Vysočina se vydala otestovat novou kótu Děvín 549m. Né příliš vysoký kopeček a silné rušení mělo za následek navázání jen 54 spojení a 7341 bodů. Ale dálky odtud jdou, to dokazuje i nejdelší spojení na Klínovec, DX 315km.

Výsledky CB ligy v kat.Multi
Výsledky TOP DX QSO celkové/expedice celkem
1 Tomáš Roudnice 1951
2 Exp. Radegast 1708
3 Exp. Kaktus 1672
4 Exp. Spartkus 1655
5 Honza Sulejovice 1439
6 Exp. Vysočina 1365
7 Exp. Sněžník 1211
8 Exp. Echo 1205
9 Exp. Rebel 1131
10 Míla Praha 14 1052
11 Exp. Kobra 915
12 Exp. Horizont 577
13 Doupovští Vlci 529
14 Exp. Tesla 452
P.č. expedice spoj. spoj./km červen
1 Exp. Radegast 153 143 21 934
2 Exp. Kaktus 98 135 13 279
3 Exp. Spartakus 120 103 12 470
4 Exp. Echo 162 67 10 969
5 Exp. Kobra 68 110 7 540
6 Exp. Sněžník 67 110 7 432
7 Exp. Vysočina 54 135 7 341
8 Exp. Horizont 53 92 4 237
9 Exp. Tesla 75 34 2 556
10 Exp. Doupovští Vlci 0 0 0

Výsledky CB ligy v kat.Singl Výsledky TOP DX QSO
expedice červen
1 Exp. Radegast 671
2 Exp. Spartkus 468
3 Tomáš Roudnice 461
4 Exp. Kaktus 458
5 Exp. Sněžník 417
6 Honza Sulejovice 413
7 Exp. Kobra 363
8 Exp. Horizont 327
9 Exp. Vysočina 315
10 Exp. Rebel 287
11 Míla Praha 14 250
12 Exp. Echo 239
13 Exp. Tesla 128
14 Doupovští Vlci 0
expedice spoj. spoj./km červen
1 Honza Sulejovice 205 81 16724
2 Tomáš Mobil Roudnice 139 110 15304
3 Míla Praha 14 128 107 13713
4 Exp. Rebel 79 117 9289
To by bylo z červnového vyhodnocení zhruba všechno. Jen připomenu dokola omílanou věc, posílejte deníky co nejdříve po soutěžním startu, aby se dali zpracovat průběžně. A ještě jednu podstatnou věc, než deník odesíláte, zkuzte si ho prohlédnout a odstranit nalezené chyby. Dodatky k emailu, jako např. "Tady posílám deník a pokud tam najdete chyby, tak mi je opravte." Tato hláška je po jeho odeslání námi ignorována.
Hodně štěstí, málo rušáků při dalších expedicích.

Lucifer Mělník

Čaj na posilnenie zraku

Bylinná zmes Výrazne posilňuje zrak a účinne pôsobí proti šeroslepote a zákalom.
Účinnosť zvýšite pomocou dostatočného prísunu vitamínu a zinku, ako aj pomocou vonkajších výplachov očí odvarom z očianky rostkovovej.
Zloženie:
Pamajorán obyčajný, nechtík lekársky, praslička roľná, srdcovník obyčajný, túžobník brestový, imelo biele, červené lapacho.

Moje tiché rozjímanie

"Nezáleží na tom koľko vlastníme, ale ako vieme srdcom prežiť, mysľou prehodnotiť a dušou precítiť všetko to, čo máme a na dôvažok si to aj riadne vychutnať."

Je máj, horúce dni a teplé noci, vonku počuť štebotanie vtáčikov, drozd "prespevuje mocným trilkovaním" klbčiacich sa vrabčiakova u mňa v duši je pohoda, pokoj, mier, tíšina v bázni Božej.
Hľadím na kyticu pri počítači, je z čerstvo natrhaných žltých vodných "blyskáčikov" z malého jazierka skrytého v húštine na konci záhrady. Vyžaruje z nej toľko slnka a energie. Keď už nemôžem ísť do hory, aspoň kytica farby leta mi pripomína milovanú pani prírodu v žiarivých lúčoch slnka, ktoré sa predierajú cez oblok do mojej "trucovne". Popoludnie plné mojej tichúčkej radosti z toho, že žijem, vnímam, cítim a môžem pozorovať hru svetla, ale i hlbokej a úprimnej náklonnosti k všetkému živému okolo mňa, dar Boha pre nás, ľudí.
Do "trucovne vletel motýlik a unavený si sadol na žiarivé blyskáčiky... nádherný pohľad, tu v izbe pozorovať životaschopného motýlika, ako si našiel miesto na oddych pred ďalším letom... Také malé božie stvoreníčko a človeku zahreje srdiečko aspoň na krátku chvíľôčku. Spätosť s prírodou vidím aj v tomto drobnom tvorovi.
Naplnenie túžby po láske Božej je neopísateľným zážitkom a keď je človek vysporiadaný, prijíma danosti tak ako idú, berie ich ako dar nebies už či sú prajné alebo menej prajné, tak má možnosť zakúsiť istý harmonický súzvuk s veškrerenstvom, vytratiť sa z hmotného tela a splynúť s prírodou, so svetom, vesmírnou energiou - Bohom. Jednoznačne cítim ako na mňa pôsobí v dobrom matička príroda a ako jej zeleň s azúrovým nebom v rôznych odtieňoch vyvolávajú vo mne maximálne dobré pocity pokoja a nehy. Pociťujem hlbokú vďačnosť za každý strom v záhrade a jeho blahodarnú energiu, ktorú mi dáva, za každý žiarivo farebný kvietok, ktorý ma obdarováva krásou, za každú rastlinku, kríček i burinu, ktorá má liečivé účinky nielen pre pasúce sa zvieratká, ale i pre človeka. Každý kúsoček prírody, i ten motýlik na kvete v mojej izbe ma nadchýnajú a vyvolávajú vo mne vnútorný pocit vďaky stvoriteľovi, roznežnievajú moje srdce. Vďačnosť a blahorečenie za každý dokonalý detail veľkého Božieho diela... to cítim momentálne a tak ďakujem Bohu za všetku nádheru, ktorú som dnes znovu a znovu mohla prežiť, precítiť, zauvažovať o nej a podeliť sa s ňou s inými aj touto formou, napísaním o tom, v čom, s čím a ako žijem.

Môj strom

Sedím si v tôni tvojej nádhery a milujem život viery, i neviery.
objímajúc tvoju vráskavú kôru preciťujem pulz večnosti a Božiu vôľu...

V spolupatričnom objatí s prírodou akosi človek nadobúda v sebe kus sebaistoty, sebauvedomovanie a v jej tichu nachádza mieru nadhľadu na veci pozemské. Vďaka takémuto naladeniu sa na prírodu človek sa môže naučiť nájsť nielen odobrovací vzťah k sebe samému, ale aj k ľuďom blízkym i neznámym, cudzím. Tu, v lone prírody sa najsilnejšie ozýva vnútorný hlas človeka, ktorý ho vedie po celý život, no nie vždy ho počuje a keď ho aj počuje, jednoducho ho zatlačí do úzadia pred svetskými starosťami a radosťami, volaniami a lákadlami. Príroda je mocná čarodejka, poskytuje nám tisíce možností, ako sám život. Niekoho osloví do håbky duše buď anjel strážny, keď mu zachráni život vo vážnej a život ohrozujúcej chvíli, buď nejaký "mystický" zážitok, vypočutie vrúcnej prosby spojenej s modlitbami, buď vyzdravenie z nejakej vážnej choroby a podobne. Mňa oslovuje príroda svojim tichom, šumom, spevom vtáctva, vôňou zeme a všakovakých bylín a oslovuje ma tak, že sa v nej rozplývam, splývam s ňou do toku večnosti - tam je Boh.
Človek začína objavovať úplne iné životné hodnoty, ako sú: viera, pochopenie, pravda, bezpodmienečná láska, súcit ... prosto sa ocitne na prahu sveta jemnejších energií, čo sa nedá jednoducho definovať a presne pomenovať, ale dá sa vnímať duchom, preciťovať dušou a prežívať srdcom. Je to nádherný svet lásky, svet ducha a tu sa rodí nový vzťah, vzťah k Bohu. A faktom je, že najväčším a najvýznamnejším zázrakom zo všetkých, ktoré sa sa môžu našej mysli, srdcu a duši stať, je nájsť cestu k Bohu. Tú cestičku stavu plného pohrúženia sa do zmyslového sveta a tam nachádzať, diferencovať a rozpoznávať jeho iluzórnosť... To je zázrak! Pokiaľ človek zažije takýto duchovný zázrak a podarí sa mu dostať do vyšších sfér duchovna, veruže už akosi nechce žiť tak, ako žil predtým. Je zaujímavé, ako človek narazí na bariéru nepochopenia, keď o takomto niečom nahlas povie. Intelektuáli dokážu z človeka urobiť schizofrenika, labilného fantastu a podobne a nielen oni samozrejme. Tvrdia, že takéto stavy môžu zažívať len ľudia s psychickými deformitami, div nie chorobami patriacimi na psychiatrické liečenie...
Pritom ani len netušia, že ego v takomto poznaní prestane byť dominantným pri dotyku s pravou la hlavne BEZPODMIENEČNOU láskou a jasným, ničím netieneným a neskrývaným svetlom. V prírode sa dokáže človek vnútorne zjednocovať a dospievať do stavu harmónie so všetkým okolo. Človeka vesmír podporuje v novom nezaťaženom štýle života a okolie... to ho posudzuje len svojím obmedzeným rozumom a považuje ho za blázna. Hreje dobrý pocit, pretože práve to, čo má človek vo vnútri mu nik nezoberie a príroda mu stále pomáha. Dodáva človeku energiu a pozýva ho k tichému, ničím nerušenému šepotu v tieni stromov, k šepotu s Bohom. Nuž, nenechaj sa človek odradiť od nastúpenej cesty očisty ducha a vedz, každý raz dozreje a dospeje k vrcholnému bodu, dnes si to ty a zajtra to môže byť ten, ktorý z teba robil blázna vhodného na psychiatrické liečenie.

Končí sa nedeľa 27. 5. 2007, motýlik si oddýchol a odletel von oknom tešiť ďalších ľudí... V mojom srdci vládne naďalej mier, pokoj, láska a vďaka s bázňou. Veď žlté kvietky s motýlikom mi priblížili prírodu, priniesli mi jej jas a teplo až sem do mojej izbietky zvanej po domácky "trucovňa". Ďakujem Ti Bože za dary a všetko čo ma teší i rmúti, za každú sekundu života.

KONTAKT

 

ODKAZY
na moje www stránky
Obec Horné Chlebany: http://www.sweb.cz/hornechlebany  ;
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.land.ru/  ;
CBRSK Horné Chlebany : http://www.cbrsk.php5.sk/  ;
Milujem pani P...: http://milujempanip.wz.cz/ ;
Jánska noc : http://byliny.krovatka.su/ ;
Vianoce : http://vianocesk.wz.cz/  ;
Svadba: http://svadbask.unas.cz/ ;
Veľká noc: http://cbrsk2.pisem.net/ ;
Vianoce : http://www.cbrsk3.pisem.net/  ;
Pani Príroda : http://www.agika.szm.com/  ;
Milovaná príroda : http://www.cezmina.szm.sk/  ;
CB rádioamatérske hobby : http://cbrsk.euweb.cz/  ;
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz/  ;
CB rádioamatérske hobby : http://www.sweb.cz/agnesa  ;
Svadba Chlebany: http://www.svadba-chlebany.land.ru/  ;
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.pisem.net/  ;
Veľká noc: http://www.eufrosyne.szm.com/  ;
Jánska noc : http://www.cbjanskanoc.ic.cz/  ;
Príroda : http://eufrosyne.wz.cz/  ;
Vianoce : http://vianocesk.ic.cz/  ;
Veľká noc : http://velkanoc.ic.cz/  ;

Oslava 10.výročia trvania expedície Radegast...

Detail auta "exp. Radegast" - pri ceste z Chorvátska...

Tak portejblujú naši Radegasťáci!

Moje
webové stránky
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
 Vianoce:
http://vianocesk.ic.cz
 Svadba:
http://svadbask.unas.cz  
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org  
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz  
 Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to  
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org 
 
Slovania: http://slovania.czweb.org/ 
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
 Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org 
 Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org  
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org   
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz 
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.ic.cz 
 Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
 Cezmín ker  a alias:
http://cezmin.czweb.org  
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz  
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz 
 Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.unas.cz/
 
 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz 
 Blog Jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
 
 Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
 
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
 Olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.ic.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

 [ Späť | Obnoviť | Dopredu

by Cezmín Slovakia2010cezmin.wz.sk/