wz
 

[Späť | Obnoviť | Dopredu]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1080x1024 pixelov


http://sk.wikipedia.org/wiki/Pyrenejský_polostrov

Expedice Iberia2 2014

Horem dolem
5.7.2014


Další spojení a změna trasy
Jede se dál, zastávka pro kešku byla vítaná záminka jak se trochu po celodenním dřepění protáhnout.

 

 

 

Pro předchozí článek se zadařilo získat připojení k internetu díky Sulejovákovi, dojednal návštěvu v informačním centru, paní z nás nejprve byla malinko paf, po pozdravu následovala další univerzální fráze "wifi?" a její kroucení hlavou. Pomohlo až slovo "kchejbl?" Na to nam paní vytrhla UTP kabel z nejbližšího PC a bylo vyhráno.

 

Dali jsme svačinku a jelo se dál.
Tím jsme uspěchy pro tento den vyčerpali. Přiblížili jsme se hranici Francie se Španělskem a moc se nedařilo. U pobřeží samej semafor, zácpa aut, popojíždění, za necelé dvě hodiny jsme ujeli skoro 50 km. Bída. Blížil se večer, bylo třeba hledat nocleh. U moře vše někomu patří, na konci každé polní cesty, každé odbočky barák, hacienda.
Objeli jsme kus polí a luk, nikde to nešlo. Padlo rozhodnutí - jedeme dále a zaseknem to na prvním slušnějším odpočívadle u silnice. Je to nouzové řešení, moc se nevyspíte, auta a hlavně kamiony rachodí kolem vás celou noc.
Sulej z auta za jízdy zdařile udělal několik spojení na autoanténu, díky alespoň za to, stavět velkou anténu nebylo kde.

Zákaz stanování nám nevadil, protože stan jsme neměli. Celou noc drnčení aut, půlhodinka deště se střídala s půlhodinkou kdy jen ze stromů kapalo a tak se to střídako až do rána. Plachta fungovala, ráno jsme byli zavlhlí jen malinko...
Před spaním u kafíčka přišla diskuse na mírnou korekci trasy - vynecháme Portugalsko a vezmeme to rovnou na Gibraltar. Plazit se po 24 hod. denně zasekané jediné silnici plné křižovatek, semaforů, kruháků a především dlouhých pomalu se posouvajících kolon bylo časově neúnosné.
Ráno jsme to moc neprotahovali, něco polkli, naházeli věci do auta a jelo se dál. Po obchvatu jsme minuli Madrid a svištíme po pěkné rychlostní silnici.

 

V podvečer hledáme místo na přespání, máme více štěstí než včera - luxusní bejvák, nějaký zřejmě přístřešek pro česače oliv v sezoně. Teď nikde nikdo, jen všude odpadky, střepy, obaly, lahve... trochu jsme poklidili a bylo dobře. Večerní bouřka nás míjela velmi těsně, nakonec jen pár kapek.

 

Stavíme velkou anténu, startujeme centrálu, dobíjíme vše co dobít jde a Sulej už se drží mikrofonu a huláká. Na pásmu neskutečný bordel, jedno na jakej kanál se přeladíme. I přesto se spojeníčka daří i když to na množství není takovej ranec, jako z Francie. Co není v množství, to je v DX, prvenství za spojení přes 2000 km putuje k Marconimu do Partyzánského: pěkných 2020 km.

 

 

Noc proběhla v poklidu, ráno si dopřáváme a malinko si přispíme. Snídaně, sbalit, naskládat vše do auta a valíme dál.
U výjezdu z polí na nás už čekali carabinieri, ani nechtěli doklady, jen je zajímala velká zelená bedna na samopaly. Dost je pobavilo, když v bedně viděli vyskládaný kolínka, konzervy a pytlíky z Vitany, nebo co to tam pro nás Venca má za potravinové překvapení.

Strand Polizei

http://www.youtube.com/watch?v=MKr4RWiC1SQ#t=27

 

Nabrali jsme naftu, stáhli poštu, protože zde kupodivu byla opravdu free wifi a jedeme dál ... Blížíme se k Gibraltaru a počasí je víc a víc sluníčkový. Máme i nové hobby - když dojedeme nějaký autobus, pokoušíme se připojit na jeho palubní wifi, funguje to.
Članek dopisuji v autě, když se vysílá, notebook slouží k zápisu spojení. Jedeme dál, na Gibraltar zbývá něco přes 350 km, na noc to chceme zaseknout ještě před Gibraltarem a ten si necháme na zítra na celý den.

Ex. Iberia,balíme tábor

http://www.youtube.com/watch?v=vtt1YVHMbbY

 

Tak zas příště ....

Expedice IBERIA 2014

MADRID

 Madrid je hlavným a zároveň najväčším mestom Španielska, leží v jeho centre. Má viac ako 3 milióny obyvateľov, je tiež hlavným mestom Madridského spoločenstva, ktoré je súčasťou jedného zo 17 autonómnych spoločenstiev Španielska. V madridskej aglomerácii žije viac ako 6 miliónov obyvateľov. Počtom obyvateľov je tretie najväčšie v EÚ (po Londýne a Berlíne) a jeho metropolitná oblasť je tretia najväčšia v EÚ (po Londýne a Paríži).
Mesto leží na rieke Manzanares v strede Španielska aj Madridského spoločenstva (ktoré zahŕňa mesto spolu s mestskou aglomeráciou, predmestím a priľahlými dedinami). Susedí s autonómnymi spoločenstvami Kastília-La Mancha a Kastília-León.
Je politickým centrom štátu, sídli tu vláda a španielsky kráľ Juan Carlos I.
Z medzinárodných organizácií tu sídli Svetová organizácia pre cestovný ruch (WTO). Madrid je vplyvným kultúrnym centrom so svetoznámymi múzeami, napríklad Museo del Prado, Thyssen-Bornemisza a Museo Reina Sofía.
Územie dnešného mesta bolo osídlené už v praveku. Počas Rímskej ríše patrilo územie diecéze Complutum (dnes Alcalá de Henares) Vznikol ako moslimská pevnosť založená na zvyškoch vizigótskeho osídlenia zo 7. storočia. Pôvod dnešného mesta sa začal v 9. storočí, keď na mieste dnešného Kráľovského paláca postavil Mohamed I. malý palác. Okolo tohto paláca bola postavená malá citadela al-Mudaina. Blízko paláca tiekla rieka Manzanares, ktorú Arabi nazývali al-Majrī (arab.zdroj vody). Z toho vzniklo pomenovanie miesta Majerit, ktoré sa neskôr vyvinulo do súčasného Madrid.
Citadelu dobyl v roku 1083 kresťanský kráľ Leónu a Kastílie Alfonz VI., pri svojom postupe do Toleda. Miestnu mešitu následne vysvätil ako kresťanský kostol. V roku 1329 vznikli na podnet Ferdinanda IV. v meste generálne kortesy. Miestni Sefardskí Židia a Mauri žili v meste až do 15. storočia, keď boli vyhnaní.
V roku 1561 si obec vybral ako sídlo svojho dvora Filip II., čím sa stala prvým stálym hlavným mestom španielskej monarchie. S výnimkou obdobia rokov 1601 až 1606, kedy bol hlavným mestom Valladolid, a krátkeho obdobia počas španielskej občianskej vojny, kedy vláda sídlila najskôr vo Valencii a potom v Barcelone, Madrid je hlavným mestom až dodnes.
Pre svoju ekonomickú produkciu, životný štandard a rozsah trhu je Madrid považovaný za hlavné finančné centrum Pyrenejského polostrova. Sídlia tu centrály väčšiny španielskych spoločností, rovnako ako centrály troch zo sto najväčších spoločností na svete (Telefónica, Repsol-YPF, Banco Santander).

Napriek tomu, že Madrid je moderné mesto s modernou infraštruktúrou si viaceré pamiatky a časti mesta zachovali historický charakter. Medzi najznámejšie patrí Kráľovský palác, Kráľovské divadlo, park Buen Retiro z roku 1631 a budova Národnej knižnice z 19. storočia, kde sídli aj archeologické múzeum a sú tu uchované viaceré španielske národné pamiatky. V meste sú tri veľkolepé múzea umenia. Museo del Prado, múzeum moderného umenia Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía a Museo Thyssen-Bornemisza.

 

 

http://kronprinztoysoldiersemilioarredondo.blogspot.sk/2014_05_01_archive.html
http://sk.wikipedia.org/wiki/Madrid

Moje
webové stránky
 
Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.ic.cz
Viktorian http://viktorian.wz.sk

 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... : http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
Seniorka a deti: http://babka-radi.euweb.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz
Sedmičkari:
http://rannisedmicka.ic.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

Späť| Obnoviť | Dopredu


by Cezmín Slovakia roku Pána júl 2014 http://cezmin.wz.sk