wz

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

Proč dřepět doma, když můžete mrznout venku

 Společné vysílání expedic Borůvka a Rotunda
tedy Expedice

 
Trocha parafráze k předcházejícímu článku: Tak na začátek bych měl říct, že vlastně my, Bohouš CL6 a Fousáč CL-51, nemáme nic proti domasedům, dokonce se občas mezi ně také počítáme. To na úvod, aby nás hned CB obec nerozcupovala na kousky. Takže proč jsme vlastně něco takového podnikli a co to vlastně bylo ?
Spolu s Fousáčem jsme se stali účastníky zimní akce Čerchov 2012, podmínky - po svejch nahoru a ve zdraví přečkat noc v bivaku nebo ve stanu. S Fousáčem rychlá domluva - CB i PMR berem sebou.
Cestu z České Lípy na Plzeň přeskočím, setkání s Fousatým a ještě několik desítek kilometrů do obce Capartice - výchozí bod, odkud se nastupovalo k výšlapu nahoru.
Začátek byl suprovej - česnečka a výběrovej čajíček v hospůdce naproti parkovišti. V čem že byl čaj výběrovej? No dostal jsem na vybranou vzít si z celé krabice kterejkoliv čajovej pytlík, vybral jsem si žlutej - ne že bych věděl co to je za čaj, ale výběrově si ho vybral i Fousatej a ten si rypák neošidí, říkal jsem si .
Potom čaji a česnečce zpět k autu, nachystat potahy. Jsem zvyklej nosit batoh na zádech, tenhle měl něco kolem 25kg (byla v tom i anténa, radiostanice a 7Ah 12V baterie o váze 2.5 kg), ale Fousáč vymyslel náhradní způsob, který se velmi velmi osvědčil, dobře to vymyslel : PULK

Pulk, nebo-li potah, v našem případě dětské boby , na ně gumicukem připevnit batoh a pár drobností, zapřáhnout se a mohlo se jít!
Dle dohody Fousatej vyrazil napřed, přece jen jsem pomalejší a mým tempem by asi zmrznul, spojení jsme udržovali pomocí PMR, moc šikovná věcička na tyhle akce, telefon včetně vrcholu samozřejmě bez signálu, jen drahej roaming - PMR byly bezkonkurenční.
Krpál to byl teda svinskej, co si budeme povídat, funěl jsem až nahoru. I na tohle byl PULK fajn - jakmile jste se zastavili na vydýchání a nabrání sil, neměli jste na sobě žádnou zátěž, batoh čekal přikurtovanej na bobech, dost to pomáhá, rychleji naberete sil na další část cesty.

Zelenomodrej obrázek ukazuje záznam z GPS - výškový profil cesty na Čerchov a pak druhý den zase z něj dolů.
Nahoru jsem dorazil za svitu měsíce, ostatní už měli postavené stany a postávali kolem ohně. S Fousáčem jsme rychle postavili stan, bezvadné bylo, že nepotřebuje kolíky, okraje stanu jsme přihrnuli sněhem - no vedro by vám z toho pohledu asi nebylo. Venkovní teplota večer byla -22° Celsia

Pár fotek z vrcholu Čerchova
 

Pak přišla na řadu anténa, postavili jsme čtvrtku, sestavili se stanicí, připojili baterii - každý jsme táhli nahoru jednu, šikovné - 7Ah, 2.5 kg hmotnost, no v té zimě dostávaly zabrat všechny baterie bez rozdílu a ani tyhle veliké nebyly výjimkou.
Sestava fungovala, stanice šuměla známým způsobem, sem tam se ozvala i nějaká ta stanice - česky mluvící ale ani jedna. Jednak jsme zřejmě nestáli na tom nejvhodnějším místě, druhak v té zimě jsme to nezkoušeli nějak moc dlouho, ono v -22 se asi není moc čemu divit.
Spojení s českou stanicí ale mám, na závěr jsem dal výzvu, předal mikrofon a ozval se mi nečekaně Fousáč Celej den ho slyším na PMR a večer když zapnu CB, tak ho slyším znova, holt i takovej den se může urodit
Měl jsem sebou takovou levnou šunku - videokamerku, teprve jsem se s ní seznamoval, vše jsem točil z ruky a natočil jsem toho moc málo (znamenalo to sundat rukavici a dotýkat se pokovených částí, brrr) na nějakej pěknej celovečerní film, ale celkově vám to náš výšlap asi přiblíží víc, než pár řádků v článku :

  CerchovGC.avi

http://www.youtube.com/watch?v=4Mq_49vaCDQ&feature=player_embedded

Závěrem: přežili jsme. V šest ráno jsem už musel, při cestě zpět do spacáku jsem mrknul na teploměr : -24°C. Myslel jsem si, že to je nejnižší naměřená teplota, ale později jsem se od kamarádů dozvěděl, že v době, kdy jsem já musel, se už oteplovalo. Přede mnou v půl šesté totiž musel jiný kamarád, rovněž koukal na teploměr a bylo rovnejch -25°C.
Na příští akci si musím sehnat svůj a velmi dobrý spacák, v těchto teplotách už odhodlání nestačí, tady je to především o vybavení.
Co na závěr - prošli jsme se, kus světa jsme viděli, trochu dali tělu zabrat, na CB si poslechli několik zahraničních stanic, přečkali ve zdraví noc a druhý den za sluníčka v pohodě z kopce k autu sešli. S CB se holt zcela nezadařilo, ale nevadí, však ono se to povede zase někdy příště!

Fotky nejsou jen ode mne, ale i od Fousáče a dalších účastníků akce
Bohouš Lípa CL-6
Originál nájdete TU!

Moje
webové stránky
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
 Vianoce:
http://vianocesk.szm.com
 Svadba:
http://svadbask.unas.cz  
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org  
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz  
 Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to  
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org 
 
Slovania: http://slovania.czweb.org/ 
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
 Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org 
 Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org  
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org   
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz 
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.czweb.org 
 Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
 Cezmín ker  a alias:
http://cezmin.czweb.org  
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz  
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz 
 Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.unas.cz/
 
 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz 
 Blog Jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
 
 Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
 
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
 Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.wz.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

 [ Späť | Obnoviť | Dopredu

by Cezmín Slovakia2006 cezmin.wz.sk/