wz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

Tři a půl tisíce hodin u CB mikrofonu

Když před více jak 13 léty se na pátém kanále setkalo sedm cíbíčkářů, žádný z nich netušil co z toho vznikne. Byla to náhoda že to bylo ráno v 7 hodin, byla to náhoda že se nás tam sešlo 7 cíbíčkářů, byla to náhoda že tenkrát jsme se sešli a měli jsme náhodou stejné smýšlení?

A hned od prvních vzájemně si podaných informací, jsme se poznali jako cíbíčkáři kteří jsme se hlásili do té menšiny našeho národa a to jako věřící křesťané.Tenkrát jsme otevřeli svůj názor, že si budeme rozumět ve svých postojích k životu, cíbíčko nám umožnilo, že jsme to naše osobní přesvědčení mohli si vzájemně předávat, tak jako si na různých kanálech předávali zkušenosti ostatní, například jak sázet na jaře zeleninu,nebo kde mají nejchutnější pivo,či jak upéct vánoční cukroví.Naší skupinku tenkrát pojmenoval přiléhavě Toník z České Třebové a to na Ranní Sedmičku.

Tenkrát ani ve snu nikoho nenapadlo, co se bude pod tímto názvem skrývat, jaké cesty čeká tento nově zrozený CB kroužek, co všechno bude mít hezkého i smutného na svědomí tato malá krabička pod názvem Cíbíčko.Tenkrát hned v začátku jsme všichni k sobě pociťovali vzájemnou úctu ,cítili jsme se k sobě velmi blízcí, protože nás začal spojovat jeden faktor a to křesťanský duch. Věděli jsme, že asi každý třetí cíbíčkář je křesťan, tak jak to říkají statistiky našeho národa o počtu věřících.

Od té doby kdy nastoupila svoji cestu Ranní Sedmička, a to dne 15.prosince 1995,nechala za sebou mnoho stop ,domnívám se že jen kladných a dobrých. Celá léta probíhal tento kroužek ve velikém přátelství a v různé vzájemné pomoci těm kteří to potřebovali a potřebují. Zprostředkovatelem bylo cíbíčko a příkaz vzájemné lásky, pomoci a dobrého slova.

Co vlastně bylo a je doposud zdrojem a nápovědou pro konání těchto skutků dobra ?Je to nejrozšířenější kniha světa a to bible.

Vysílání Ranní Sedmičky v této době probíhá už čtrnáctým rokem bez jakékoliv přestávky.V prvních pěti letech jsme vysílali denně a pro náročnost přípravy k tomuto dennímu vysílání jsme se rozhodli na tři dny v týdnu a to v pondělí ,středu a v sobotu, na 6 kanále.Během té dlouhé doby jsme se my cíbíčkáři i někteří sympatizanté sešli celkem 23 krát . Účast byla vždy veliká, nejvíce cíbíčkářů se sešlo v září roku 1999 v Horní Dobrouči a to v počtu 130. Každé setkání ať bylo v České Třebové, v Horní Dobrouči, nebo na Českomoravské Vysočině u Bohouše v České Rybné, vždy probíhalo v radostné atmosféře a předem s připraveným programem.Během těch 13 let jsme prožívali i mnoho smutku. Ti kteří stáli u kolébky Ranní Sedmičky tedy u zrodu, mnozí se nedožili této chvíle. Všichni byli horlivými nadšenci hlásat dobro pomocí cb mikrofonu, a zasluhují si vzpomenout že to byl Karel z Chocně, že to byla Ludmila z Písečné u Žamberka, že to byl Jenda za Rybníkem, že to byla Miladka z Ústí nad Orlicí ,že to byl Standa z Tátenic a další, kteří nám byli velikým vzorem čestných, slušných a věrných cíbíčkářů. Co to znamená být vzorem čestným cíbíčkářem ? Není to nic jiného než jednat tak, jak to přikazují zákony radiokomunikace. Hovořit slušně, nechovat se hulvátsky, vytvářet při vysílání etickou morálku, a opět chovat se na kanálech slušně.

Veliká a smutná událost, která se stala dne 15 září v roce 2000, se dostala do povědomí snad v celé východní části naši vlasti, kdy vyhořel rodinný domek našeho nejstaršího a velice aktivního cíbíčkáře Bohouše z Rybné.To že přišel požárem o všechno (zaviněný elektro zařízením ledničky),veškerý hmotný majetek lehl popelem i ohořelé cíbíčko, to všechno se nedalo srovnávat se ztrátou jeho manželky Aničky, která v ohni uhořela.

Ten který byl jakýmsi nepsaným kapitánem naší Ranní Sedmičky, přišel o všechno, že neměl ani šaty do kterých by oblékl svoji uhořelou ženu do rakve, a když jsem jej navštívil v době, kdy ještě krovy jeho domku doutnaly,tak mě celý ovázaný ohořelý od ohně prohlásil -v klidu a bez reptání nad jeho osudem : "Pán Bůh dal -Pán Bůh vzal".

Za pomocí cíbíčkářů z různých koutů Čech se domek obnovil a byl přestavěn jak on si přál na velký prostor, kde se bude scházet kroužek Ranní Sedmičky.Od té doby v jeho přestavěném domku na větší prostor, už proběhlo 15 cb setkání.

V době 15 prosince, kdy jsme vstupovali do 14tého roku existence,tak jsme poznali že ten náš dobrý kapitán Bohouš Rybná, s těmi jeho 85 roky s velkými potížemi předčítal některé věčné pravdy z bible, abychom se měli všichni rádi, navzájem si odpouštěli ,pomáhali hmotně strádajícím, ctili své představené a odpouštěli našim provinilcům.Snad ten nejstarší cíbíčkář v naši oblasti, který se v dubnu dožívá 85 let svého velmi těžkého života, by mohl být mnohým vzorem u mikrofonu.S jeho léty ubývalo jemu sil až do té míry, že občas při vysílání neměl dostatek sil udržet tlačítko mikrofonu a modulace se někdy vytrácela .

Po nynějších Vánocích musel navíc do nemocnice v Chrudimi a nyní je v ošetřování místní charity.I když jeho stanička zůstala pro nás němá, na svém lůžku projevuje radost že Ranní Sedmička funguje dál a těší ho jakákoliv zpráva, že započaté dílo "hlásat dobro pro všechny"zprostředkované Ranní Sedmičkou, je stále živé.Také ho těší, že ta znělka zvonů z Dobrouče svolávající k účasti na šestý kanál, funguje jako těch uplynulých víc jak 13roků dál.

Jan Dobrouč

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Moje
webové stránky
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
 Vianoce:
http://vianocesk.szm.com
 Svadba:
http://svadbask.unas.cz  
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org  
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz  
 Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to  
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org 
 
Slovania: http://slovania.czweb.org/ 
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
 Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org 
 Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org  
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org   
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz 
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.czweb.org 
 Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
 Cezmín ker  a alias:
http://cezmin.czweb.org  
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz  
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz 
 Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz/
 
 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz 
 Blog Jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
 
 Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
 
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
 Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.wz.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

 [ Späť | Obnoviť | Dopredu

by Cezmín Slovakia2010http://cbrsk.euweb.cz/