wz


[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

Rok 2015

EBH na Dyleni

Pro tento ročník EBH 2015 jsme zvolili kótu Dyleň
Hora Dyleň se nachází v Českém lese, západně od Mariánských Lázní. Její vrchol je v nadmořské výšce 940 metrů a tím je druhým nejvyšším vrcholem Českého lesa. Na vrcholu stojí věž ze 70. let, která sloužila jako vojenská radarová stanice. Veřejnosti je však, včetně pozemku, stále přístup omezen.

Cesta na kótu byla velmi příjemná za bezvadného počasí a samozřejmě s patřičným povolením k vjezdu jak po pozemcích Českých lesů, tak na soukromý pozemek rádia Egrensis nebo-li kótu Dyleň. Na rozdíl od přístupu na Čerchov, který letos a řekl bych úspěšně využil Jindra Meclov, byl přístup naprosto špičkový po velmi pěkných asi 15Km dlouhých lesních cestách přes osady Helmutův Kříž, Háje a Plánský Můstek mírným stoupáním až na vrchol 940mnm.
Hned jak jsme vylezli z vyhřáté Caraveli, bylo nám jasné, že to zase nebude zadarmo. Jako pozdravení se nám představilo SZ foukání tak kolem 10-15m/s. Stavět dvojče jsme si v první chvíli vůbec netroufli a tak jsme šli na kávu kterou za úplatu rozdávali panáčci teda vlastně panenky (asi 60ti leté) na jakési turistické akci která se na Dyleni pořádala. No co vám budu povídat. Byla to trocha špinavé vody za 10 korunek.


Při tomto občerstvení jsme se také přivítali s naším kolegou radioamatérem a vlastně i majitelem Vysilače radia Egrensis.

A také jsme se v jeho doprovodu trochu porozhlédli po budově radia a vysilače.

Při této příležitosti jsme nemohli opomenout se ještě více porozhlédnout a nechat se unést trochou té nostalgie o kterou se zde díky panu Hofmanovi ( majiteli) velmi dobře starají.


Vítr ani po hodině čekání nepovolil. Jen občas zmírnil svoje foukání čehož jsme samozřejmě využili při stavbě dvojčete. Po celý závod jsme stále čekali na chvíli kdy výchylka rotátoru spadne na 0 a PSV na nekonečno. ANT sebou mlátila ze strany na stranu a rotátor ač má sílu asi 80Kg, tak při poryvu to nezvládal. Museli jsme být opatrní abychom nezničili převody. Ono to 4m rameno má opravdu velký kroutící moment a ještě větší moment setrvačnosti. Ant na foto vypadá křivě a taká křivá je, ale to jen díky silnému větru.

Rušení bylo obrovské. Prakticky stabilně 6 -9 S. Kolem 20 hodiny jsem začal být nesvůj ohledně tipu rušení. Onen povědomý praskot a pískot ( interference) byl pryč ale šum byl pořád kolem 8 S a stabilně na všech kanálech. Neodolal jsem a zavolal Roudnickému jak je na tom s rušením a ten mne řekl, že to stojí za prd. To mne trochu uklidnilo a dál jsme čekali až to přejde a jen jsme dvojčetem točili jak to zrovna vítr dovolil. Nejednou kolem 21 hod. Pozóór slovenština sice jen slabounce ale volají Radegasty. Kouknu na rotátor az. 80, kouknu na počítač az.109, Vorlíku toč na 109! Během 10 sekund S8 a Rado Bardějov a přes něj volá Kojšovská Hola exp.Sněhuláci. V rychlosti jsme si udělali pořádek v pořadí a pak to šlo jedna radost. Po Sněhulácích přišli Nováčany a Sviště a opět přes sebe. Zase 2-3 vteřinky na utvoření pořádku a bylo to hotové. 622, 623,632 a 662 Km. Trvalo to všechno tak 5-7 minut. Měli jsme štěstí, že to byli stanice zkušené které víc poslouchají a méně křičí a byli ochotny dodržet pořadí. Exp,Radegast jim tímto děkuje za excelentní QSO. Hluboká poklona přátelé. Pěkná práce!
Samozřejmě, že jsme měli radost z dobré práce, ale pořád mi něco nesedělo ohledně již ani ne rušení ale velkého šumu. Místy až kolem 8 S. Bylo tak 23:00 když mi došlo co se děje. A byl to velký průšvih. Při otočení dvojčete na S stoupl šum (ne rušení to již bylo 0) na 8S při natočení na V klesl na 6S na JV 4S na JJV na 2S. Zjistit příčinu bylo již jednoduché a hlavně toto zjištění znamenalo konec se soutěží. A tady je onen důvod.

Dvojče z boku je prakticky hluché, z 9S utlumí na 2S. Předozadní poměr je útlum jen o 2S. Na budově vysilače Egrensis je asi jen venku 20 různých služeb včetně internetů. Podobné to bude i uvnitř věže. Radio má asi kolem 1KW. Zkrátka všechny tyto aktivity produkují ohromný rad.šum na našem Smetru 8S na všech kanálech a na všech pásmech.
S tím nešlo nic ale vůbec nic udělat a tak jsme ANT točili jen V a JV a JJV zkrátka tak, abychom měli budovu se službami co nejvíc bokem. V případě 5/8 nebo jakékoliv jiné vert.ant by jsme to mohli zabalit a jet domů. Ale i tak jsme mohli pracovat jen se stanicemi které u nás byly min.S5. ( pro nás jen s0-1) Všechny ostatní jsme zkrátka nemohli slyšet. Tak že letos milý zlatí CB přátelé jsme vám byli jen velmi slabou konkurencí soudě podle svého velmi slabého výsledku , který i přes ten obrovský handicap díky dvojčeti zase není až tak úplný propadák, očekávám špičkové výsledky od mnoha známých jmen.
Na závěr ještě jeden krásný západ slunce v Českém lese

Moc vám všem děkujeme za to že jste v tak hojné míře (74 obsazených kót) uctili památku Milana 42 svoji účastí.
Velký dík patři Bonusovým stanicím, které odvedli dobrou práci.
A těšíme se na viděnou při vyhodnocení v Holicích.
Hodně štěstí a ať se Vám daří

Venca a Vorel Stupno

Moje
webové stránky 

Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Viktorian
http://viktorian.wz.sk
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Ranní Sedmička: http://rannisedmicka.wz.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk

Seniorka a deti: http://seniorka-deti.wz.cz
Senior Honza: http://senior-honza.wz.cz
Práva dieťaťa: http://dieta.czweb.org

Senior Baťo: http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu

 

by Cezmín - založený web CBRSK rok 1998 (dopĺňané 2015)