wz

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1080x1024 pixelov

 

Expedice "RADEGAST"
 Jak se Radegasti loučili se starým rokem
 

Tak letošní rozloučení s CB kamarády bylo opravdu špičkové. Zvažovali jsme kam vyrazit. Na Křížový Vrch to mám 2 Km ale je to nízko 485m. Na Škarmanku 888mnm je to lepší, ale přístup je komplikovaný asi 300m úsekem kde se cesta podélně sklání do asi 100m stráně. Zde se musí opatrně i v létě, co potom na sněhu. Tak zbyl Čerchov 1042m s 5 Km dlouhým přístupem se stoupáním cca 15% v některých místech až 20%, ale cesta jako taková relativně bezpečná. Nebo-li zabít se tam při normální jízdě asi nedá, ale sešrotovat auto vcelku bez potíží.
Předpověď (deštivo a sněžení od 600m. Vítr kolem 20m/s místy na horách až 35m/s ) ošklivá, vybízející seď doma na prdeli a nikam se nehrň.
Jenomže my jsme asi opravdu praštění tou anténou a tak jsme samozřejmě vyrazili a vybrali si Čerchov. Cesta nahoru byla bez problémů a víc jak 100 koníků nás tam pohodově vytáhlo.

Bylo tady trochu studeněji než dole ale bez sněhu. Funělo (podle anemometru) 15 v nárazech 17 m/s. Žádná tragédie, ale na dvojče to již nebylo. Dvojče vydrží dost. Vyzkoušeno 30m/s, ale bez námrazy. S námrazou se začalo rozpadat již při 20m/s. Tak přišla na řadu ANT č.2 samotné HB9CV, ale i to jsme pro zesilující vítr zavrhly a nakonec jsme postavili 5/8 a dobře jsme udělali, protože v noci foukalo tak, že jsme hledali štafle a stolek asi 10m od auta.

Protože ANT stála naposled při exp.Gibraltar tak na první měření PSV bylo nekonečno. Znova dolů a přemeřit el.delku. A ejhle ona byla o 55cm kratší protože zůstal jeden prvek nevysunutý. Znova nahoru (foukalo jak sviňa) a rychle do vyhřátého auta. Přeměřit a ??.. dobré to bylo 1:12 a můžeme křičet.

Na pásmu Sovětský rachot, ale také Francouzký, Německý a mám pocit, že i trochu Arabštiny sem prosáklo zatím bez granátů. Staří pardi se záhy ozvali v podobě Vládi 3D, Venci Červená Lhota, Čáryfuka a mnoho dalších známých hlasů. Jen ten Honza Sulejovice furt nikde a furt nikde. Údajně se topil ve výpečcích, což se dá v takovém počasí pochopit. Nakonec přece jen se z toho žrádla vymanil a šel pozdravit kamarády na pásmu.
Ani my jsme nezaháleli a o svá těla jsme se dobře postarali. Vedle svařáčku byly uzené klobásy proložené tmavým chlebíčkem dietním a dotvrzené silným plátem uzené krkovičky. Pak přišly na řadu spišské párečky zajedené špekáčkem. Záhy po této gurmánské smršti byla nutná přestávka na pozření prášku na cholesterol. To víte o zdraví je třeba se postarat to samo nepřijde. No a když do sebe cpete, musíte se i vyprášit a to znamenalo vylézt z auta a ejhle a ono to nešlo! A proč to nešlo? Protože to bylo zamrzlé a bylo zamrzlé celé auto. Venku byla sibérie! Koukali jsme na to jako na zjevení. Během asi 3 hod. to vypadalo takhle.

No v autě nám to nevadilo. Tam bylo dobře, ale myšlenka na to, jak se tam odsud v tom sněhu dostaneme, hlodala a hlodala sviňa jedna. Nedalo se s tím ale vůbec nic dělat. Vysílali jsme asi do 00:15 a pak jsme šli spát. Vítr neutichal po celou noc. Bylo jasné že to znamená závěje mezi objekty a že bude s výjezdem problém i když je to z kopce. Ale ráno je moudřejší večera a tak jsme šli spát. Probuzení bylo asi takovéto.

Zima jak v morně a foukalo a foukalo a foukalo! Pořád kolem 15m/s. Zkrátka na h…. ! Navíc nám ještě došel plyn. Tedy bez kávy, bez polívčičky která byla připravena v jedné bandasce hovězí a v druhé uzená. Obě ale k prdu protože byly zmrzlé. Musely stačit jen studené špekáčky. Asi tak během hodiny jsme nashromáždili sílu na položení ANT, rozebrání a zbalení věcí. Všechny náhradní ANT jsme měly venku položené někde v trávě. Tedy v této chvíli pod 15cm sněhem. A panáčci hledali a hledali. Co nepoškodil vítr panáčci při hledání rozšlapali. Každopádně bylo vše dohledáno naloženo a děj se vůle boží. Jedeme!

A teď již jen dolů a dolů. Zpátky to už možné nebude.

Právě jsme projeli vraty a před náma je panelové cesta dolů

Panely jsou namrzlé a po sešlápnutí pedálu jedu ještě 5m než se auto zastaví. Je to jasné, bez řetězů to nepůjde!

Řetězy jsou nasezeny a teď je tu umění ovládat vozidlo na dvě věci na h… a na nic a s tímto předsevzetím se posouváme metr po metru dolů.

A ejhle!! Někomu se vloudila v noci chybička. Nejspíš obsluze lok. při kontrole. Při cestě nahoru to nebylo. Máme mot.pilu samozřejmě sebou, ale už jenom zastavení by asi nebylo jen tak.

Jsme asi tak v 800mnm a dostáváme se do mraku. Známe to! Je to nepříjemné v létě protože uvnitř není vidět na krok natož v zimě ve sněhu.

Mrak máme za sebou ale tohle také není nic hezkého. Jsme asi v 600mnm a po téhle cestě by jste se neprošli. Je to ledová placka. Tady by mohly ty řetězy ukázat co umí

A také ukázaly!!! Bez nich by jsme dole v zatáčce jeli s určitostí rovně a byly by jsme v h..... a ještě dneska bych sháněl kyrovce aby mne vytáhnul. Jsme asi v 550mnm a jak vidno je tady již rušno díky práci v lese. A hlavně cesta již není tak strmá

Konečně jsme z toho venku !!

Jsme na křižovatce Německo-Klenčí pod Čerchovem v 500mnm. Teď už by to měla být jen a jen rutina po hlavní silnici.

A jsme v Klenčí pod Čerchovem. Po sněhu ani památka jen mokrá vozovka naznačuje, že nahoře to stojí za prd.

Dole opravdu není nic co by nasvědčovalo zimní době. Ale stačí se otočit a hned vás přejde letní nálada. Čerchov je v mracích, ale to pod ním stačí.

Pomalu se blížíme k domovu a tady nejenom že nic nepřipomíná vánoce, ale spíš se to jeví jako jarní scenérie.

Tak a já jsem doma. Ale Vorlíkovi ještě zbývá 40 Km domů a zrovna dneska mu to ani trochu nezávidím. Jsme utahaní a vymrzlí a to i přes to, že auto topí jako blázen. Že by s pokračujícím věkem ubývalo sil?
Kurňa to bude vono !!!

Tak a to je vše milí zlatí !

Do nového roku 2015 pevné zdravíčko, pohodu, dostatek dobré zábavy a spokojenosti.

Příští rok opět z nějaké té krtiny na slyšenou.

Foto stvořil Vorel Stupno CL45

a do klávesnice mlátil Venca Chotěšov CL39

 

Moje stránky
Cezmín:
http://cezmin.wz.cz/
Vianoce:
http://vianocesk.szm.com/
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org/
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org/ 
Múdra ako rádio:
http://cbrsk.euweb.cz/ 
Miss sveta z Indie:
http://aishwarya.wz.cz/
Milujem pani Prírodu:
http://eufrosyne.wz.cz/ 
Obec H.Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz/ 
Hobby CBRSK Horné Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz/
Kóma - prežila svoju smrť:
http://gloriapolo.czweb.org/
Môj pes Mikinka a ďalší psíkovia:
http://cezmin.szm.com/
Christmas all the year:
http://vianocechristmas.czweb.org/ 
Svadba:
http://svadbask.unas.cz/ 
Hobby:
http://www.cbrsk.php5.sk/ 
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org/ 
Moji psi:
http://mikinka.czweb.org/ 
Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to/ 
Príroda:
http://milujempanip.wz.cz/ 
Slovania:
http://slovania.czweb.org/
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org/ 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz/
Zo života:
http://svetbabik.czweb.org/ 
Vianoce:
http://vianocesk.wz.cz/ 
Stránky urobené zdarma iným
Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org/ 
Buldog english:
http://rudovaetuda.czweb.org/
Cébečkár a jeho olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk/
Kresťanský spolok CB seniorov ČR:
http://rannisedmicka.wz.cz/
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]


by Cezmín roku Pána 2014 http://cezmin.wz.sk